Rüyada Ölü Yıkamak Görmek

Rüyada ölü yıkamak, onun borcunu ödemeye işarettir. Ölünün kendi kendini yıkadığının görülmesi, o ölünün, evlat ve torunlarının üzüntü ve kederden kurtulmalarına, hayra ermelerine mal ve evlatlarının artmasına işarettir.

Ayrıca bkz:  Ölünün Dirilmesi

Rüyada bir insanın bir ölüyü yıkadığını görmesi, dini bozuk bir kimsenin meydana çıkmasına ve o kimsenin o insan vasıtası ve irşadıyla tövbe etmesine işarettir.

Ölü Yıkamak

“Rüyada Ölü Yıkamak Görmek” üzerine 6 yorum

  1. Merhaba, önceki gün gasilhanede bir 10 yaşlarında erkek çocuk yıkayıp kefenlediğimizi gördüm. Yanımda başka biri daha vardı (ne çocuğu nede yanımdaki zatı tanıyorum) çocuk yıkayıp kefenlediğimiz sırada ara sıra gözlerini açıp inliyordu. Ben yanımdaki zata soruyorum “Bu ölü değil mi?” diye. Zat ise “Ölüler ara sıra böyle inler, mezara girdikten sonra susarlar” dedi. Sonra uyandım vakit sabah namazı vaktiydi. Bu rüyayı benim için yorumlar mısınız lütfen? Şimdiden teşekkürler.

  2. Gerçekte ölmemiş rüyamda ölmüş halamı kıyafetli yıkarken gördüm, ölmüş görümcem de yanımda.

  3. İyi günler, rüyamda ölmüş olan dedemin başı doğuya, yönü sola gelecek şekilde kefenli olduğu halde yerde yatarak yıkanmayı beklediğini gördüm. Yıkanacağı sudan ben elimi değmeden bir tas alıyordum su kirli bir vaziyette idi yere serpiyordum. Daha sonra anneme ölünün suyundan aldım diye açıklama yapacakken annem “Bir şey olmaz. Baban duymasın” diye beni susturuyordu. Rüyamı yorumlarsanız çok mutlu olurum. Sağ olun.

  4. Rüyamda ben ve başka biri 4 – 5 yaşlarında kızı morga götürüyoruz ve 2 kişi daha bize yardım etmek için geliyor. Tam kızı yıkamak için koyduğumuz zaman diğer 2 kişi birden kayboluyor. Başka biri ise onları artık bulamazsın diyor tam o arada sıçrayarak uyanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir