Rüyada Ölü üzerine ağlamak Görmek

Rüyada ölü üzerine feryat ederek aglamak, vaaza isarettir. Bu aglamayi dinlemek, kötü ve çok çirkin bir koku, çikan pis bir yeri açmaya isarettir. Bazen de feryat ederek aglayan kadinin sesini dinlemek, tanbur, zurna ve oyun aletleriyle yapilacak dügün cemiyetine isarettir. Erkeklik ve disiligi belli olmayan kadinin aglamasini isitmek, hiç bir halde iyi degildir. Bir kimse rüyada bir yerde feryat edilerek aglandigini görse, o yerde degisiklik, sum ve kötü tedbir meydana gelir. Bundan dolayi da o yer halkinin cemiyeti dagilir. Bir kimse rüyada feryat edip bagirarak, birisinin ölümünü ilan etse, eger o adam maruf bir adamsa, o kimsenin o ölünün arkasinda bir musibete düsmesine isarettir. Bir kimse, bir ölü veya baska bir sey üzerine bagirarak agladigini ve çok mahzun oldugunu görse, ferah ve sürura isarettir. Bagirarak aglamak, aglayan kimse tarafindan fitne uyandirmaya isarettir. Bazen de bu sekilde aglamak, hidayetten sapikliga veya dinden dönmeye isarettir. Bazen de feryat ederek aglamak, zurna, ney, kaval ve düdük gibi seylere, bunlar da feryat ederek aglamaya isarettir. ölü üzerine ücretle aglayan kadinlan görmek, halin degismesine, evin harab olmasina, “Ölü üzerine bagirip çagirarak aglamak cahiliye isidir” hadîsi serifine göre, çirkin amelleri islemeye isarettir.

Ölü üzerine ağlamak kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

“Rüyada Ölü üzerine ağlamak Görmek” üzerine 11 yorum

  1. Rüyamda rahmetli babamla kavuştuğumu gördüm. Sarıldık ve mutluluktan ağladım. Elini öpüp başıma koydum. Annem de yanımdaydı ama o geride kaldı, onun elini öpmedim. Rüyamın yorumunu öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.

  2. Akrabamız babamı tabutun içinde ölü olarak görmüş. Ben de başucunda çığlık feryat ederken görmüş. Anlamını bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

  3. Rahmetli olan amcamın oğlunu gördüm şaşırdım. Sandığım kişi de beni tanıyormuş sarıldık, sarılınca amcaoğlu olmadığını anladım eşinin de elini öperek “O sandım” dedim. Rüyamda gördüğümü sandım rüyamda. Sevgi, saygı, huzur dileklerimle.

  4. Rüyamda büyük bir binanın eşim ve benim üzerime yıkıldığını gördüm ve son anda kurtulduk. Bu rüyanın tabiri nedir?

  5. Rüyamda bir kapıcı beni kurtarayım derken beni kucağına aldı ve 3. kattan aşağı atladık. Bana hiçbir şey olmadı ama o öldü. Ben ağladım “Yardım edin” diye bağırdım ama kimse gelmedi. Bu rüyayı daha değişik bir şekilde de gördüm. Kuzenim ölüyordu. O da balkondan düşmüştü ve ben yine ağlamıştım. Bunun anlamı hiçbir yerde yazmıyor. Biliyorsanız yazar mısınız lütfen?

  6. Rüyamda rahmetli abimi gördüm bir tabutun içindeydi. Onu çok özlediğim için tabutu açıp annemle birlikte başında ağlıyoruz. Yorumunu bulamadım, gönderirseniz çok sevinirim. Teşekkürler…

  7. Rüyamda eşimin evimizin çatısından düşüp öldüğünü gördüm ve rüyamda konuştuğum kişilere de eşim banyosunu yaptı namazını kıldı cennete gider diye yorumlar yapıyordum rüyam sanki canlı gibi yaşadım.

  8. Rüyamda babamın öldüğünü gördüm. Nasıl öldüğünü görmedim ama ölmüştü. Babam çok şükür hayatta ve babamın öldüğünü duyunca ağlamıştım rüyamda. Rüyamın tabiri nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir