Rüyada Ölü Üzerine ağlamak Görmek

Rüyada ölü üzerine feryat ederek ağlamak, vaaza işarettir. Bu ağlamayı dinlemek, kötü ve çok çirkin bir koku, çıkan pis bir yeri açmaya işarettir. Bazen de feryat ederek ağlayan kadının sesini dinlemek; tambur, zurna ve oyun aletleriyle yapılacak düğün cemiyetine işarettir.

Rüyada erkeklik ve dişiliği belli olmayan kadının ağlamasını işitmek, hiçbir halde iyi değildir. Bir kimse rüyada bir yerde feryat edilerek ağladığını görse, o yerde değişiklik ve kötü tedbir meydana gelir. Bundan dolayı da o yer halkının cemiyeti dağılır.

Bir kimse rüyada feryat edip bağırarak, birisinin ölümünü ilan etse, eğer o adam maruf bir adamsa, o kimsenin o ölünün arkasından bir musibete düşmesine işarettir. Bir kimse, bir ölü veya başka bir şey üzerine bağırarak ağladığını ve çok mahzun olduğunu görse, ferah ve sürura işarettir. 

Rüyada bağırarak ağlamak, ağlayan kimse tarafından fitne uyandırmaya işarettir. Bazen de bu şekilde ağlamak, hidayetten sapıklığa veya dinden dönmeye işarettir. Bazen de feryat ederek ağlamak, zurna, ney, kaval ve düdük gibi şeylere işarettir. Bunlar da feryat ederek ağlamaya işarettir. 

Rüyada ölü üzerine ücretle ağlayan kadınları görmek, halin değişmesine, evin harap olmasına, “Ölü üzerine bağırıp çağırarak ağlamak cahiliye işidir” hadisi şerifine göre, çirkin amelleri işlemeye işarettir.

Ölü Üzerine Ağlamak

“Rüyada Ölü Üzerine ağlamak Görmek” üzerine 11 yorum

  1. Rüyamda rahmetli babamla kavuştuğumu gördüm. Sarıldık ve mutluluktan ağladım. Elini öpüp başıma koydum. Annem de yanımdaydı ama o geride kaldı, onun elini öpmedim. Rüyamın yorumunu öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.

  2. Akrabamız babamı tabutun içinde ölü olarak görmüş. Ben de başucunda çığlık feryat ederken görmüş. Anlamını bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

  3. Rahmetli olan amcamın oğlunu gördüm şaşırdım. Sandığım kişi de beni tanıyormuş sarıldık, sarılınca amcaoğlu olmadığını anladım eşinin de elini öperek “O sandım” dedim. Rüyamda gördüğümü sandım rüyamda. Sevgi, saygı, huzur dileklerimle.

  4. Rüyamda büyük bir binanın eşim ve benim üzerime yıkıldığını gördüm ve son anda kurtulduk. Bu rüyanın tabiri nedir?

  5. Rüyamda bir kapıcı beni kurtarayım derken beni kucağına aldı ve 3. kattan aşağı atladık. Bana hiçbir şey olmadı ama o öldü. Ben ağladım “Yardım edin” diye bağırdım ama kimse gelmedi. Bu rüyayı daha değişik bir şekilde de gördüm. Kuzenim ölüyordu. O da balkondan düşmüştü ve ben yine ağlamıştım. Bunun anlamı hiçbir yerde yazmıyor. Biliyorsanız yazar mısınız lütfen?

  6. Rüyamda rahmetli abimi gördüm bir tabutun içindeydi. Onu çok özlediğim için tabutu açıp annemle birlikte başında ağlıyoruz. Yorumunu bulamadım, gönderirseniz çok sevinirim. Teşekkürler…

  7. Rüyamda eşimin evimizin çatısından düşüp öldüğünü gördüm ve rüyamda konuştuğum kişilere de eşim banyosunu yaptı namazını kıldı cennete gider diye yorumlar yapıyordum rüyam sanki canlı gibi yaşadım.

  8. Rüyamda babamın öldüğünü gördüm. Nasıl öldüğünü görmedim ama ölmüştü. Babam çok şükür hayatta ve babamın öldüğünü duyunca ağlamıştım rüyamda. Rüyamın tabiri nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir