Rüyada Ölü üzerine ağlamak Görmek

Rüyada ölü üzerine feryat ederek aglamak, vaaza işarettir. Bu aglamayi dinlemek, kötü ve çok çirkin bir koku, çikan pis bir yeri açmaya işarettir. Bazen de feryat ederek aglayan kadinin sesini dinlemek, tanbur, zurna ve oyun aletleriyle yapilacak dügün cemiyetine işarettir. Erkeklik ve disiligi belli olmayan kadinin aglamasini isitmek, hiç bir halde iyi degildir. Bir kimse rüyada bir yerde feryat edilerek aglandiğini görse, o yerde degisiklik, sum ve kötü tedbir meydana gelir. Bundan dolayi da o yer halkinin cemiyeti dagilir. Bir kimse rüyada feryat edip bagirarak, birisinin ölümünü ilan etse, eger o adam maruf bir adamsa, o kimsenin o ölünün arkasinda bir musibete düsmesine işarettir. Bir kimse, bir ölü veya baska bir şey üzerine bagirarak agladiğini ve çok mahzun oldugunu görse, ferah ve sürura işarettir. Bagirarak aglamak, aglayan kimse tarafindan fitne uyandirmaya işarettir. Bazen de bu sekilde aglamak, hidayetten sapikliga veya dinden dönmeye işarettir. Bazen de feryat ederek aglamak, zurna, ney, kaval ve düdük gibi seylere, bunlar da feryat ederek aglamaya işarettir. ölü üzerine ücretle aglayan kadinlan görmek, halin degismesine, evin harab olmasina, “Ölü üzerine bagirip çagirarak aglamak cahiliye isidir” hadîsi serifine göre, çirkin amelleri islemeye işarettir.

Ölü üzerine ağlamak

“Rüyada Ölü üzerine ağlamak Görmek” üzerine 11 yorum

  1. Rüyamda rahmetli babamla kavuştuğumu gördüm. Sarıldık ve mutluluktan ağladım. Elini öpüp başıma koydum. Annem de yanımdaydı ama o geride kaldı, onun elini öpmedim. Rüyamın yorumunu öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.

  2. Akrabamız babamı tabutun içinde ölü olarak görmüş. Ben de başucunda çığlık feryat ederken görmüş. Anlamını bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

  3. Rahmetli olan amcamın oğlunu gördüm şaşırdım. Sandığım kişi de beni tanıyormuş sarıldık, sarılınca amcaoğlu olmadığını anladım eşinin de elini öperek “O sandım” dedim. Rüyamda gördüğümü sandım rüyamda. Sevgi, saygı, huzur dileklerimle.

  4. Rüyamda büyük bir binanın eşim ve benim üzerime yıkıldığını gördüm ve son anda kurtulduk. Bu rüyanın tabiri nedir?

  5. Rüyamda bir kapıcı beni kurtarayım derken beni kucağına aldı ve 3. kattan aşağı atladık. Bana hiçbir şey olmadı ama o öldü. Ben ağladım “Yardım edin” diye bağırdım ama kimse gelmedi. Bu rüyayı daha değişik bir şekilde de gördüm. Kuzenim ölüyordu. O da balkondan düşmüştü ve ben yine ağlamıştım. Bunun anlamı hiçbir yerde yazmıyor. Biliyorsanız yazar mısınız lütfen?

  6. Rüyamda rahmetli abimi gördüm bir tabutun içindeydi. Onu çok özlediğim için tabutu açıp annemle birlikte başında ağlıyoruz. Yorumunu bulamadım, gönderirseniz çok sevinirim. Teşekkürler…

  7. Rüyamda eşimin evimizin çatısından düşüp öldüğünü gördüm ve rüyamda konuştuğum kişilere de eşim banyosunu yaptı namazını kıldı cennete gider diye yorumlar yapıyordum rüyam sanki canlı gibi yaşadım.

  8. Rüyamda babamın öldüğünü gördüm. Nasıl öldüğünü görmedim ama ölmüştü. Babam çok şükür hayatta ve babamın öldüğünü duyunca ağlamıştım rüyamda. Rüyamın tabiri nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir