Rüyada Ağlamak Görmek

Ayrıca Bakınız; Gözyaşı, Gözyaşı Dökmek

Rüyada ağlamak bazen sevinç, bazen de yaşanacak kederlerin habercisidir. Rüyada yüksek sesle ve feryat ederek, elini yüzüne vurarak, söz söyleyerek, birinin yakasını paçasını yırtarak ağladığını görmek, kişinin gerçek hayatta da bu şekilde ağlayacağına delalet eder. 

Rüyada Allah korkusundan, Kur’an-ı Kerim dinlemek veya hatalarını hatırlayarak ağlamak, kişinin ferahlık ve sevinç yaşayacağına işarettir. Rüya esnasında ağlamak, yüce Allah’tan korkmaya, rahmetin inmesine, muhtaç olan kimseler için de yağmurun geleceğine delalet eder. 

Rüyada kişinin tanıdığı bir insanın vefat ettiğini ve buna ağladığını görmek, kişinin gerçek hayatta da böyle bir olay yaşayacağına, keder ve hüzün göreceğine delalet eder. Rüyada ağlamadığı halde kişinin gözlerinden iplik iplik yaşlar aktığını görmek, murada ermeye ve sevince işarettir. 

Rüyada önce ağladığını sonra da güldüğünü görmek, kişinin ecelinin yaklaştığına işarettir. Rüyada ağlamak çok sevinçli bir haberin müjdecisi de olabilir. Rüyada Allah için ağlamak günahların affedilmesine, tövbelerinin kabul edilmesine işarettir. Ağladığınızı ama gözünden yaş yerine kan geldiğini görmek, daha önce yapmış olduğunuz bir işten dolayı pişman olacağınıza işarettir.

Rüyada bir bebeğin ağladığını görmek, her şeyin yolunda gideceğine, anormal gibi görünen şeylerin hayata olumsuzluk getirmeyeceğine işarettir. Rüyada sevdiğiniz bir kişi sizi bıraktı diye ağlamak, gerçek hayatta bir ayrılık acısı yaşayacağınızın göstergesidir. Ebu Sait El Vaiz e göre; rüyanızda tanıdık bir insan vefat etmişse ve siz buna kederlenip ağlıyorsanız rüyada gördüğü kişinin başına bir musibet geleceğine işaret eder. Halkın bir büyük için ağladıklarını ve elbiselerini yırttıklarını görmek, o kişinin kötülük yapacağına delalet eder. Rüyada öldüğünü ve cenazesinin arkasından halkın sessizce ağladıklarını görmek, devlet büyüğü tarafından herkesin sevineceklerine işarettir.

Kirmani ye göre; rüyada ağladığını gören, büyük bir sevince ve feraha ulaşır. Eğer ağlamak, isyan ederek olursa bu bir belanın geleceğine işarettir. Gözleri yaşla dolu olduğu halde, bu yaşların dışarı akmadığını gören, helal mal ve para kazanır. Soğuk gözyaşı, gam ve kederden kurtulmaya; sıcak gözyaşı ise kedere delalet eder. Bir gözünden çıkan yaşın diğer gözüne girdiğini gören kişi yakınlarına kavuşur. 

Caferi Sadik a göre; ağladığını ve sonra güldüğünü görenin hasta olması muhtemeldir. Rüyada ağlamanın en iyisi bağırıp çağırmadan ağlamaktır. Rüyada bu şekilde gerçekleşen ağlamak iyilik ve hayrın habercisidir.

Ağlamak

“Rüyada Ağlamak Görmek” üzerine 44 yorum

 1. Rüyada ağladım, ağlarken de bir baltım uyandığımda yastığım ıslanmış yani bildiğin ağlamışım… Ama uyandığımda huzurlu uyandım sanırım rüyamda ağlayarak rahatlamıştım…

 2. Rüya anlatmak doğru mudur bilmem ama gerçekten merak ettim. Rüyamda 2 tane mavi kuş vardı, biri yavrusuydu ötekinin. Birileri yavruyu öldürdü bilerek veya bilmeyerek. Çok üzüldüm onlara biraz kızdım ve yavrunun başında ağladım ama içten ağladım gözümden yaş geldiğini hissettim. İsyan ederek değil ama içten. Sonra döndüm acısına dayanamamış büyük kuş da ölmüştü. Onun için de ağladım. Uyandım sonra. Ne anlama geliyor acaba yoksa öylesine bir rüya mıdır? Teşekkürler.

  1. Bence cevrenden biri cok sevdigin biri vefat edecek ve sen buna kabullenemeyeceksin cok uzuleceksin ustune cok sevdigin biri de vefat eder dusuncelerim seni rahatsiz edebilir

 3. Rüyada ölmüş annemin mezarına sarılmış ağlıyorum hıçkıra hıçkıra. Bir de ablam çok değişti artık bizi istemiyor diye ağlıyordum. Uyanınca halen ağlıyorum içimi çekip ağlıyorum. Acaba nedir?

 4. Ağladım çünkü birisine borcumuz vardı ödeyemedik zamanında. O da ailesini toplamış baskına gelmişti. Demir kapıyı elektrikli bir aletle açmaya çalışıyordu. Bunu görünce durumumuzu izah etmek istedim ama dinlemediler. Ben de çok üzülüp ağladım. Boğazım kurudu öksürerek uyandım… Lütfen yorumunuzu bekliyorum…

 5. Merhaba ben rüyamda annemi, babamı ve sevdiğim kızı gördüm. Babam sevdiğim kızla konuşuyordu, ben yatıyordum döndüm ve babama “Baba ben bu kızı seviyorum” dedim ve ağlamaya başladım. Babam da ağlamaya başladı ve uyandım. Bunu bana açıklarsanız memnun olurum. Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim hayırlı iftarlar.

 6. Şu google reklamlarından bıktım. Ondan dolayı sitenize günlük girerdim artık girmiyorum sayılır. Nereyi açsam reklam.

  1. Merhabalar,

   İşletim sistemimizden rüya tabiri okurken herhangi bir reklam bozukluğu göremiyoruz.

   Size yardımcı olabilmemiz için hangi tarayıcıyı kullandığınızı söyleyebilir misiniz bize? Örneğin; Chrome, Firefox, İnternet explore, safari gibi. Eğer bunlarla ilgili bir problem olmadığına eminseniz işletim sisteminizde bir sorun olabilir. En yüksek ihtimal ise bilgisayarınıza virüs girmiş olmasıdır. Bu durumda güncel bir antivirüs programıyla genel bir tarama yapmayı deneyiniz.

   Not: Herhangi bir sorun karşısında iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

   İyi günler dileriz.

 7. Rüyada ağlayan çocuk sesi görmek ve çocuğu sesi takip ederek arayıp bulamamak, neye dalalettir? Teşekkür ederim.

 8. Rüyamda uçağa binmişim ama koltuklara yatıyormuşum. Uyuyup uyumadığımı hatırlayamıyorum. Sonra ailecek aynı ortamdaydık. Abimi bir kaç aydır görmüyorum. Abimi gördüm, sarılıp ağlamışım ama feryat figan değil. Özlem giderdim gibi.

 9. Valla rüyamda ağladım ama öğretmenimizin bizden ayrıldığı için ağlıyorum! Hayır, olsun inşallah.

 10. Rüyada annem ve babam yatak odasında yatıyorlar. Babam sessizce ağlıyor ve annem tepki vermiyordu.

 11. Rüyamda eşim yani kaza yapmış hastanedeymiş bana telefon ediyor ama konuşmuyor. Ben de tekrar arıyorum yine de. Konuştu, dedi ki; “Hanım, Kur’an-ı Kerim’i al, gel” daha sonra eve geldi. Halsizdi, evde fenalaştı. Ben imdat istiyordum ama kimse yardım etmiyordu. Bir polis ve doktor da vardı. Telaşla polise “112’yi ara” dedim. Polis “Aramam, sadece çağrı atarım. Onlar arar” dedi. Çaresizce bekliyordum ve ağlıyordum.

 12. Rüyamda bir arkadaşım ile beraber ellerimizi birbirimize kelepçelenmiş gördüm. Ben ağlıyordum, tutuklandık diye. Dönüş yaparsanız sevinirim. Teşekkürler.

 13. Ayrılmış olduğum sevgilim, yattığı yerden bana bakarak, gözyaşlarını silerken, gördüm. Ayrıca yatağında annesiyle yatıyordu. Rüyamı yorumlar mısınız? Sonra da ben onun adını yüksek sesle bağırarak, kendi sesime uyandım.

 14. Merhaba. Yaklaşık kırk gün önce babamı kaybettim ve bu süreçte dört kere babamı rüyamda gördüm. 1-Mezarlık ziyaretine gidiyoruz. Kapıda güvenlik durduruyor ve izin almamız gerektiğini söylüyor. “Ben alırım” diyorum ve mezarlığa giriyorum ve kendimi babamın mezarı başında buluyorum. Mezar açılıyor. Sorgulu kapı gibi içinde tahta, bir sandalye, tahta bir sedir ve bir tane tepeden asılı lamba. Babam yok ama o arkada bir oda varmış oradaymış. “Baba abimle seni ziyaret etmek istiyoruz izin verirsen” diyorum. Babamda “Oğlum acele etmeyin daha erken” diyor ve uyandım. Lütfen yorumlayabilir misiniz? Bu ilk rüyamda diğer üçünü yazacağım izninizle gene. Teşekkürler.

 15. Rüyamda kendi tarlamızı sulamak için sel sularının harap ettiği arkları yeniden yaptım ve su getirip tarlayı sulamaya başladım. Evlek evlek olan tarlayı, en üst tarafından tarlanın tamamına suyu bıraktım. Daha sonra bir evleğe suyu bağladım. O anda ölmüş olan babam aklıma geldi. İçim yanarak “Ah babam, canım babam” diyerek kendi kendime ağladım. Ağlarken uyandım. Bu rüyamı yorumlamanızı istiyorum. Saygılarımla.

 16. Rüyamda kardeşimin yüksek bir yerden atladığını ve öldüğünü gördüm ama kardeşimin küçüklüğünü gördüm. Bundan ailemi sorunlu tuttum ve hüngür hüngür yanlarında ağlıyordum.

 17. Rüyamda bana yakın zamanda çok büyük kötülükler eden bir kişi var, onun önünde düştüm ama bana bir şey olmadan ayağa kalktım ve bunları nasıl yaptığını sordum. Ve o pişman olduğu için ağladı, ağladı ama ben ona içimden gene ne planlıyor kim bilir diye inanmıyordum. O ağlarken uyanmışım bu ne anlama gelir acaba?

 18. Rüyamda kız arkadaşımı ağlarken gördüm. Rüyadan fazla hatırlamıyorum ama önümde oturup ağlıyordu.

 19. Ben okula gitmişim okulun ilk günü ve ben hocalara soruyormuşum “Sen kaldın” dediler. Ben ağlıyormuşum ne anlama gelir, lütfen açıklar mısınız?

 20. Rüyamda hamilelik gördüm. Karnım biraz şişkin ama şarkıcı ozan Koçer’le birlikte olmuşum. O da karnıma dokundu, güldük öyle. Çok şaşırdım ya ağlıyordum, niçin ağladığımı bilmiyorum. Yorum atar mısınız?

 21. Ben rüyamda kuzenimin ameliyat olacağını gördüm ve çok ağladım kuzenimde “Abla, ağlama” diye sarıldı bana ama ben yine de ağladım. Sonra uyandım gözlerim yaş ile doluydu. Rüyanın etkisinden çıkamadım yatağıma yatıp ağlamaya başladım. Bunun anlamı nedir acaba, söyler misiniz?

 22. Rüyamda sevdiğim kız ile aynı ortamdaydık ve ona kendisini ne kadar çok sevdiğimi ağlayarak anlatamaya çalışıyordum. O da bana ağlayarak birlikte olmayacağımızı bana karşı duygusal anlamda bir sevgisinin olmadığını anlatıyordu (gerçekte de durum bundan ibaret.)

 23. Rüyamda annemin olduğunu ve benim onun mezarına gittiğimi, orda hıçkır hıçkıra ağladım ama Fatiha okuyamıyordum çünkü rüyada adettim. “Ama yine okuyacağım” deyip okuyordum. Mezarın kenarında katlı elbiseler vardı, birden mezarlığa küçük bir hayvan geliyor, benim Fatiha okuduğum için mezardakilerin çıkıp kaçtığını söylüyordu. Ben de tövbe ediyordum “Allah’ım affet” diye sonra mezarlığın kenarında bir telefon numarası gördüm (Rüya tabirinde de gördüğüm kişinin öleceğini söyledi. Çok korkuyorum.)

 24. Rüyamda ağlıyordum ama gelin olarak gittiğim ve de ailemden ayrıldığım için ağlıyordum.

 25. Rüyada dedem hasta oluyordu ve ben yakında olacak bir savaşın haberini alarak hem savaş, hem de dedem yüzünden hüngür hüngür ağlıyordum.

 26. Kesinlikle buna yorum istiyorum 🙁 Şöyle bir rüya gördüm: Ailemle sabah kahvaltısı yapıyoruz fakat bir tartışma içerisindeyiz. Önümde yağlı ekmek var. Ben hem yiyorum, hem içten içe ağlıyorum. Bulunduğum durum beni çok kötü etkiliyor, gözümden yaslar akıyor ve siliyorum.

 27. Rüyamda tercih sonuçları açıklanıyordu ama ben kazanamıyordum bunun içinde ağlıyordum uyandığımda rüya olduğunu fark ettim çok rahatladım.

 28. Rüyamda tercih sonuçları açıklanıyordu ama ben kazanamıyordum bunun içinde ağlıyordum uyandığımda rüya olduğunu fark ettim çok rahatladım.

 29. Okul bahçesi gibi bir yerdeyiz ve yüzlerde çocuk var okulun bahçesinde. Ben ev arkadaşımla ordayım. Okul duvarına dayalı 3 tane demir gibi bir şey var yok. Yüksek boyda ve ben bunları yan yana getirip düzeltmeye çalışıyorken bir tanesi düşmeye başlıyor bende düşmemesi için elimden geleni yapmaya çalışıyorum ama gücüm yetmiyor ev arkadaşımdan yardım istiyorum gelmiyor yardıma ve tam okul bahçesindeki çocukların üstüne düşecekken ufak çocuklar gelip yardım ediyor ve büyük faciayı önlüyoruz. Sonra 1 tane daha düşmeye başlıyor ve bunu da durduruyoruz kimseye zarar gelmiyor ve herkes eğlenmeye başlıyor bağırıp çağırıyorlar bende o arada ağlıyorum kimseye bir şey olmadı diye kalabalığın içinde abimde var bana bakıyor neden ağlıyorum diye gel yapıyor bana ben hala ağlıyorum tam yanıma geliyordu abim ama uyandım. Lütfen bunun bana yorumunu yapar mısınız?

 30. Merhaba ben rüyamda annemi arıyordum koşarak arıyordum ve annem nerde kimin yanında kalıyor diye üzülerek ağlıyordum. Ama gerçekte annem oldu 6 sene oldu rüyamda yaşıyormuş ve bende nerde olduğunu bilmiyormuş gibi arıyordum. Lütfen cevap bekliyorum.

 31. Sahilde çok güzel lap lap beyaz büyük kar tane yağdığını görüyorum sonra dışarı çıkıp eşime bakıyorum nerede diye ağladığını görüyorum soruyorum neden ağladığını bende onunla ağlamaya başlıyorum sarılarak ona. Ben esini 15ay önce kaybettim.

 32. Ben rüyamda işlek bir meydan da oturuyorum zabıta memurları engelli bir vatandaşın sandalyesini alıyor ben de tepki gösterip tartışmaya giriyorum ama sürekli alıyorum ve hiç tanımadığım bir bayanda bana sarılarak alıyor. Sabah uyandığım zaman ağlamış gibi uyandım.

 33. Rüyamda, babam beni dövüyordu hem de gece arkadaşımın çağırdığı bir yere gittim ve önceden beni seven ve benimde onu sevdiğim bir çocuk yüzünden (artık sevmiyoruz birbirimizi). Ağladım, ağlayarak uyandım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir