Rüyada Bebek (Canlı) Görmek

Ayrıca bkz: Bebek (Yeni Doğmuş) Görmek

Bir kimsenin rüyada küçük bebek görmesi, sevince ve huzura işarettir. Çünkü çocuklar hanelerin sevinç kaynağıdır. Yine bir bebeği sevip okşadığını görmek, sevinçli bir habere işarettir.

Rüyada bir bebeği cami avlusunda terk edilmiş olarak görmek ve onu kucağına almak, akrabalar yoluyla gelecek mirasa delalet eder.

İşsiz güçsüz birinin rüyada bir bebeğin beşiğini salladığını görmesi, yakında işe gireceğine ve sevineceğine delalet eder.

Ayrıca bkz: Bebek Sevmek

Rüyada bebek çok güzel giydirilmiş ve kundaklanmış, sağlıklı ve neşeli ise, sıkıntı önemsiz olup çabuk geçecek demektir. Bakımsız, ağlayan ve özellikle çıplak çocuk görmek, o kimsenin tövbe etmesine yorumlanır. Fakir birisi kendisini anadan doğma bir çocuk olarak görürse, onun zenginleşeceği manasına gelir.

Rüyada bebek görmek kısmet, şansın talihin açık olduğuna, şansın sizinle olduğuna tabir olunur. Bebek rüyalarının tabiri genelde hayırlıdır. Rüyada bebek görmek sıcaklık, cana yakınlık, masumluk ve yeni başlangıçları temsil eder.

Rüyada bebek aldığını görmek ise çok pişman olunacak bir hataya düşmeye; fakir biri kendini çıplak bir bebek olarak görürse, onun zenginleşeceğine işarettir.

Bakımsız, ağlayan çıplak bir bebek görmek, rüyayı görenin tövbe etmesine tabir olunur. Terkedilmiş bebek görmek ve bebeği almak mirasa erişmeye işarettir.

Rüyada kız bebeği kucağına aldığını görmek, çok hayıra ermeğe, fakir kişinin zengin olacağına, sıkıntıdan kurtulmaya yorulur.

Rüyada bir bebeğin süt emdiğini görmek, evdeki rızık ve bereketin bolluğuna tabir olunur. Rüyada bir bebeği sevip okşadığını görmek, beklemediği bir yerden bir haber alacağına işaret eder.

Rüyada bebeğin ağladığını veya onu susturmaya çalıştığını görmek, bir ticaretten kazanç için uğraştığına, Bir bebeğin bir bahçede ya da cami avlusunda terk edilmiş olarak bulunduğunu görmek, uzak akrabadan bir mirasa konacağına delalet eder.

Rüyada bir bebeğin beşiğini salladığını görmek, bir işe girip mutlu olacağına yorulur. Hamile birinin bebeğinin doğması bebeği kız ise erkek, erkek ise kız bebeği olacağına yorulur.

Rüyada ölü bir bebek görmek sizin parçanız olan bir şeyi kaybedebileceğinize, bu şeye daha çok ilgi göstermeniz gerektiğine yorulur.

Ayrıca bkz: Bebek Emzirmek

Rüyada bir bebeği emzirdiğini görmek sahip olduğunuz bilgi, beceri ve deneyimlerden birilerini çok ciddi bir fayda sağlayacaksınız, o insanın ihtiyacını karşılayıp çok büyük sevaba gireceksiniz demektir.

Rüyada bir bebeğin vücudunda kızarıklıklar görmek çok değer verdiğiniz bir konu ile ilgili endişeler duyacaksınız ve o sorunu yok etmek için çok fazla çaba harcayacaksınız demektir.

Rüyada bir bebeğin sırtını okşayarak gazını çıkarmaya çalıştığını gördüyseniz kendi başınıza gelecek bir olayı kendinizin çözeceğinin işaretidir.

Ayrıca bkz: Bebek Uyutmak

Rüyada bir bebeği salladığınızı ve onu uyuttuğunuzu gördüyseniz yaşayacağınız olaylarda huzur ve sükûn aradığınızın göstergesidir.

Rüyada bir bebeğin altını temizlediğini gördüyseniz yakın bir arkadaşınızın veya akrabanızın yaptığı bir hatayı temizleyeceksiniz ve ona büyük bir iyilik yaparak onu rahatlatacaksınız demektir.

Rüyada ağlayan bir bebeği sakinleştirip ağlamasını durdurduğunuzu gördüyseniz kendi sorununuzu kendinizin çözeceğine işaret eder.

Rüyada konuşma zamanı gelmediği halde konuşan bir bebek gördüyseniz dini inancınızın artacağına ve dini ibadetlerinizi daha özenerek yapacağınız anlamına gelir.

Rüyada yeni doğmuş çocuk üzüntü ve kedere, cahil halkı hoş tutmaya; yerde bulunan kız çocuğunu oradan kaldırıp kucağına almak her türlü hayra pek yakında kavuşmaya – yoksulsa zengin olması, hasta ise şifa bulması, sıkıntıda olanın bundan kurtulması gibi tabir edilir. Hasta olan erkek ve kadının çocuk doğurması iyileşmelerine delalet eder.

( Daha geniş tabir için Bakınız; Doğum, Beşik, Çocuk.)

Rüyada oyuncak bebek görmek, eğlenceli bir yere davet edileceğine, bebeği hediye ediyorsa, pişman olacağı bir iş yapacağına işarettir.

Bebek haberdir. Eğer bebek güzelse iyi bir haberdir. Çirkin, cılız, sıska bir bebek kötü haber veya dedikodudur. Üstü başı kirli bir bebek yakın zaman sonra para geleceğine işarettir. Ağlayan bir bebek sevilen kimsenin tatlı sözleridir.

Ağlayan bebek, hastalığın ve hayal kırıklığının, mutlu bebek mutluluğun habercisidir. Eğer bebeği emziriyorsanız, yakın çevreden gelecek kötülüğe hazır olun.

Rüyada çıplak ve temiz bebek görmek göz aydınıdır, çok sevinç verir.

Rüyada bebeklerin bir arada uslu uslu oynadığını görmek gireceğiniz ortamda sizi sıkıntıya sokacak herhangi bir şeyle karşılaşmayacağınızın göstergesidir.

Rüyada bebeklerin bir arada kavga gürültü ve bağrış çağrışla oynadığını görmeniz gireceğiniz ortamda huzurunuz olmayacak ve o ortamdan ayrılmak isteyeceksiniz şeklinde yorumlanır.

Rüyada bir bebeğin altını temizlerken huylandığınızı görmek eğer bebeğiniz yoksa hiç işinize sinmeyen bir işte çok önemli bir noktaya geleceksiniz şeklinde yorumlanır.

Bebek (Canlı)

“Rüyada Bebek (Canlı) Görmek” üzerine 180 yorum

 1. Merhaba,
  Rüyamda çok küçük bir bebeğin, hatta elime aldığım zaman avucuma sığacak kadar küçük olan bir bebek, (Kendime yakın hissettiğim birinin ama kimin bilmiyorum.) yüksekçe bir yerden düşüyor olduğunu gördüm. Bebeğin düştüğü yer balçık, yumuşak çamur. Fakat bir anda çamur bebeği içine çeker, boğulacağını düşünerek, o korku ile ani bir hareketle çocuğun düştüğü yere koşarak giderim, elimi çamura daldırır ve bebeği çıkardım avucuma aldığımda boğulmuştu. Avucuma alırım bir iki müdahale ederim ve ikincisinde bebek nefes almaya başlar. Yaşadığını fark ettiğim anda hastaneye yetiştirmeye çalışıyorum. Bir ara gerek kalmadığını da düşünür oldum ama çok önemsediğim için panik halinde bir arkadaşın kullandığı arabanın arkasından çok uzunca bir ipin çektiği römorka benzer bir araca binerim. Araç hızla giderken uzunca ipin çekmesinden dolayı sağa sola dolanır yol alamayız ipi kurtarmaya çalışırım, bu arada bebek hala daha hareketsiz bir şekilde elimde… Ve bu şekilde uyanıyorum.
  Şimdiden çok teşekkür ederim. Umuyorum bir yorumunuz vardır.

  1. Rüyamda yatağımda yattığımı yerde odamın tavanından aşağıya doğru beyaz elbise giyinmiş çok güzel bir kız çocuğunun bana gülerek aşağıya doğru yavaş yavaş inerek (İple sarkıtılmış gibi) göğsümde yatarak uyuduğunu gördüm. Ne anlama gelir acaba?

 2. Rüyamda birinin evinini su basıyordu ve bahçesi bataklık haline geliyordu ona rağmen namazını ihmal etmeyip bataklığın içinde boğula boğula namazını kılıyordu. 2. rüyamda çıplak bir bebeğin arkama doğru katı bir şekilde üzerime kustuğunu görüyorum ve üzerimde mavi bir gömlek var.

 3. Rüyamda esmer tombulca bir kız çocuğunun kundakta bana verildiğini gördüm. Yalnız bebeğin sağ kolu yoktu, ben doğurmamışım benim çocuğum olmadığı için evlatlık almışım. Çok seviyor, kendi çocuğummuş gibi sarılıp öpüyordum onu besledim biberonla süt verdim. Bir taraftan da hüzünlü bir halimiz vardı, bebeğinde benim de neden sağ kolu yok diye üzgündüm ama güzel bir bebekti. Sabah namazından sonra gördüm bu rüyayı ve çok etkilendim ama ne anlama geldiğini bilmiyorum ve çok merak ediyorum yorumlarsanız sevinirim teşekkürler…

 4. Rüyamda bebeğim olduğunu gördüm, kızdı. (Bekar olduğumu da belirteyim) Annemle birlikte okşayıp seviyorduk, ben ayaklarını bile öpüyordum. Sonra bir ara bebeği yalnız bıraktık. Döndüğümde bebek ayaktaydı, yürümeye çalışıyordu, vaktinden önce ayaklanmıştı, yatırıyordum ama emeklemeye başlıyordu sonra ayağa kalkmaya çalışıyordu. Konuşmaya başlamıştı birer kelimelik şeyler söylüyordu ve çok şaşırtmıştı beni bu kadar erken ayağa kalkıp konuşmaya başlaması

  Rüyamı yorumlarsanız gerçekten çok sevinirim…

  Çok teşekkürler.

 5. Rüyada başkasının bebeğinin olduğunu gördüm. O kişi doğum yaptığı için tatlılar, hediye tatlılar gelmiş diye gördüm.

 6. Evimi yapılmış gördüm, içinde annemi ölü olarak gördüm. Bir de 3 yaşındaki oğlumun öldüğünü gördüm.

 7. Evimi yapılmış gördüm içinde annemi ölü olarak gördüm birde 3 yaşındaki oğlumun öldüğünü gördüm.

 8. Rüyamda annemin erkek bebeği doğurduğunu gördüm. Bebeğin bacakları etli ve beyaz, gövdesi ise buğday tenli, gözleri iri ve kafası büyüktü. Anlaşılacağı üzere bacakları ile gövdesinin rengi birbiriyle uyumlu değildi. Anneme diyorum ki “Doğumuna şahit olmasam inanmazdım” diyorum. Ne anlama gelir?

 9. Ben 2 gündür rüyamda aynı bebeği görüyorum, bir erkek bebek. Bebek bizim evin balkonundaydı, 3. Katta. Ben en aşağıdaydım evde 4 tane balkon vardı ve dördünde de birer tane bebek vardı. En üstte bizim evdeki bebek kendime yakın hissettim ve balkondan sarkmaya başladı. Ben de onu aşağıdan izliyordum ve hemen yukarı çıktım düşeceğinden korktum ve de düştü. Ben de hızla yukarı çıktım, ben çıkana kadar bebek düşmüştü. Arkasından atladım, onu kurtarmak için ve de kurtardım da ve etrafımdaki insanlar bana yardım etmiyordu, sadece izliyorlardı. Benim sol bacağımda sadece kırık vardı. Ambulansı kendim aradım geldi, beni hastaneye götürdüler ve hastanede bir baktık ayağım iyileşmişti, hiçbir şey yoktu. Eve tekrar döndüğümde aynı kırıktı, bu sefer ben kendim sardım ayağımı sonra uyandım. Ertesi gün ne aynı bebek annemin kucağında bana doğru geliyorlardı. “Anne bu bebek kim?” diye sorduğumda. “Kardeşin ya” diye cevap verdi. Şaşkınlık içerisindeydim ve kucağıma aldım, içim bir hoş oldu, kanım ısındı hemen sonrada yine uyandım. Sizce bu rüya neyi kast ediyor, anlamış değilim?

 10. Merhaba ben rüyamda tombiş ve kilolu bir bebek gördüm. Bebeğin ağzına ilk önce şırıngayla süt veriyordum sonra şırıngayı bırakıp bebeği sağ mememden emzirmeye başladım. Bembeyaz bir yüzü vardı. Emzirdim ve sonra uyudu. Bu ne anlama geliyor lütfen yorumlar mısınız? Bebek erkek miydi, kız mıydı bilmiyorum ama erkek bebeğine benziyordu.

 11. Merhaba rüyamda arkadaşımın 6 aylık bebeğine bakıyordum. Dışarıda, kucağımda, çıplak dolaştırıyordum daha sonra işemeye başladı.

 12. Merhaba rüyamda vücudumdan üçüncü bir kol çıkıyor, onu kıyafetimin içinde saklıyorum. Çok ağrılı zayıf ve sakat bir kol. Ne anlama geldiğini çok merak ettim…

 13. Merhaba ben 2,5 aylık hamileyim. Dün gece rüyamda yemyeşil bir bahçede bir kişiyle konuşuyordum ama konuştuğum kişiyi hiç görmedim ya da yüzünü anımsamıyorum. O kişiyle bebeğin ismi hakkında konuşuyorduk, kız olursa Yonca ismini düşündüğümü o ise yonca yerine Gonca koyabileceğimi Gonca adının daha güzel olduğunu söylüyordu sonra uyandım. Aslına bakarsanız bebeğin henüz cinsiyeti belli değil. Kız ya da erkek isim hiç düşünmedim, hele ki Gonca ya da Yonca adını hiç düşünmedim. Bu rüya ne anlama gelir? Cevaplayabilirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

 14. Merhaba ben kendimi rüyamda hamile olduğumu ve doğum yaktığımı, ikiz çocuklarımın olduğunu ki ikisi de erkekti ama bunların biri beyaz tüzlü güzelce bir çocuk, diğeri esmer, uzun kirpikli ve uzun kıvırcık saçlı bir çocuktu. Ben esmer olanı kucağıma aldım fakat çocuklar ölmüş yani ölü doğmuşlar, ben bunu sonradan öğreniyorum. Eşimi arıyorum, çocukların ölü olduğunu söylüyorum, eşim ağlıyor. Şimdiden çoook teşekkür ederim. Hayır diyelim hayır olsun inşallah rüyamız…

 15. Rüyamda 2 yaşındaki yeğenimin Hazreti Muhammed (sav) hakkında konuştuğunu gördüm. Bu ne anlama gelir? Ve ayrı bir rüyada yeğenimin kaçırıldığını gördüm. Bu rüyayı 2 defa gördüm. Ne anlama gelir?

 16. Merhaba 23 haftalık hamileyim. Dün gece rüyamda doktora gidiyoruz eşimle. Doktor bize ultrasondan bebeği gösteriyor ama bebek ekranda değil de onun önünde duruyor. Çok güzel bir bebek. Açık renk, kumral gibi dalgalı saçları, yeşil gözleri var, bana bakıp gülüyor. Çok güzel bir bebek, gülen bir bebek, ona bakıyorum ve uyanıyorum. Şimdiden yorumunuz için teşekkür ediyorum.

  1. Selam, bu rüyanın aynısını ben de gördüm ama ben 19 haftalık hamileyim. Ne anlamı olduğunu bulamıyorum.

 17. Merhaba rüyamda sokakta tanımadığım bir bebeği leğen içinde yıkadım. Yorumu nedir.

  1. Görülen bu rüyada uğraşılarak rahata cefa çektikten sonra beklediği haysiyete uzun bir bekleyişten sonra hayalini kurduğu mevkiye cefa çektikten sonra umduğu iyiliğe ve sıkıntı sonrasında hak edilen saygınlığa delalet eder.

 18. Rüyamda emekleyen küçük bir kız çocuğu gördüm, çocuk sürünürken bir anda kustu. Ne anlama geliyor?

 19. Benim öğrenmek istediğim, ben rüyamda küçük kızım bebekmiş ve ben onu emziriyormuşum, gayet kilosu yerindeydi ve onun ağzına daha sütü vermeden süt fışkırıyordu. Tabirini öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.

 20. Rüyamda parçalanmış bebek gördüm. Tepsi içinde bana veriliyordu ve de bebek canlıydı ve eşim de bana “Bunu gömeceğiz” diyordu ve ben ağlayarak uyandım.

   

 21. İyi günler. Üç gecedir üst üste rüyamda bebek görüyorum, beyaz tenli, temiz kıyafetli. Bekarım, çocuk yapmayı da düşünmüyorum. Rüyamda gördüğüm bebeği gerçek hayatımda da tanımıyorum. Aklıma çok takıldı. Yorumu nedir, bunu her gece görmenin?

 22. Rüyamda 1 yaşlarında bir kız bebekle koyun koyuna uyuyordum. Daha sonra ben başımı bebeğin omzuna koyup, öyle uyuduk. Küçücük bebek beni omuzunda yatırmış, sarılmış, o da uyuyordu. Çok güzel bir bebekti. Bu rüyadan önce de bir gölün önündeydim. Birisi bana doğru yüzüyordu, ben bir ara girdim galiba ama daha sonra giremedim göle, korktum. Lütfen yorumlar mısınız?

 23. Selamünaleyküm. Rüyamda çok güzel bir bebek görüyorum. Onunla bir minibüse biniyoruz sonra bakıyorum ki bebek bir kadının kucağında ve ondan alırken kadın bana diyor ki “Bebeği 5. sınıfa kadar görmeyeceksin.” Ben de “Öyle şey olur mu?” deyip kadının kucağından alıyorum bebeği ve şoföre bizi indirmesini söylüyorum, iniyoruz. Ona isim olarak Yakup diyorum. Az yürüyoruz yolda. Sonra uyandım. Anlamı nedir, gerçekten? Beni aydınlatırsanız sevinirim… İyi günler.

 24. Merhaba rüyamda bebeğimin olması için 3 defa tedavi olduğumu gördüm. Tüp bebek tedavisiydi galiba ama 3 ünde de olmadı. Bunun neye delalet olduğunu öğrenmek istiyorum.

 25. Rüyamda çok güzel bir kız bebek vardı. Annesi başka bir şehirdeydi ama çocuk bizim evdeydi, gördüğüm rüyada. Ben telefon açıyorum annesine “Gel bebeğini al” diye. Küçücük bebek ağlıyor, bana sarılıyor. “Bırakma beni” diyor. Sarılıyor, öpüyor, beni tuhaf olan da bebeğin o yaşta konuşması bana yalvarması. Ama o kadar güzel bir bebekti ki anlatamam. Ben Şenay, Erzurum’dan, 22yaşındayım ve bekarım. Rüyamı çok merak ediyorum.

 26. Merhaba rüyamda babam ile beraber dağlık ve yeşillik bir alanda dolaşıyorduk. Az ilerde bir su yatağı ( dere, nehir ) gibi bir yerdir ve etrafında birkaç tane elma ağacı vardı. Ben elma ağaçlarının birinden küçük bir elma kopardım ve o esnada babam bana şöyle seslendi. “Oğlum bak şu derenin yanındaki ağaçta daha güzel büyük kıpkırmızı elmalar var. Git oradan bir tane kopar.” Ben de hemen babamın sözü üzerine göstermiş olduğu ağaca doğru ilerledim ve derenin içinde kundaklanmış bir şekilde 2 veya 3 aylık bir bebeğin olduğunu fark ettim. Önce öldüğünü falan düşündüm ve bebeği sudan çıkartmak için yaklaştım. Bebeğin hala hayatta olduğunu ve suyun altında olmasına rağmen hala nefes aldığını fark ettim. Onu sudan çıkardığımda resmen gözlerimin içine bakıp gülümsedi ve birden hiç tanımadığım biri yanıma geldi ve “Burada ne yapıyorsun” diye sordu. Ben de durumu kendisine anlattım ve “Allah’ım ne kadar güzel bir bebek, bu böyle” deyip kucağımdan aldı ve sevmeye başladı. Ve bana “Bu bebeği sen buldun. İsmini de sen koy” dedi. Ben de kız veya erkek oluğunu bilmediğim halde ismi “Esmer” olsun dedim. Ve uykudan uyandım…

 27. Rüyamda bir bebek doğurdum ve önce ölü sandım sonra değildi. Kucağıma aldım. Temiz bir bebekti, güzeldi. Bir gözü vardı, diğeri bir kaç dakika sonra açıldı.

 28. Merhaba rüyamda bir elimin karnımdaki bebeğin elini tuttuğunu, diğer elimle de yanımda uyuyan bebeğin elini tuttuğumu gördüm. Bu ne demektir acaba?

 29. Rüyada erkek bebek doğurduğumu gördüm. Nişanlımla beraber kontrole gitmişiz. O sıra da doğuma alıyorlarmış. “Anneme, babana haber ver” Onlar aşağıda bekliyormuş. “Erkek doğurdum” diyorum. Ama çocuğun sol ayak bileğindeki damar değişecekmiş ne demek, acaba?

 30. Rüyamda ikiz bebek düşürdüğümü gördüm. Daha parmak boyundalar ama her uzvu belli. Sadece cinsiyetlerini göremedim. Kesesiyle birlikte düşüyorlardı. Yorumunuzu bekliyorum.

 31. Merhaba ben yeni evliyim ve bebeğim yok şu anda. Eşimle de iş gereği tayin beklediğimden ayrı şehirlerdeyiz. Dün gece rüyamda annemin doğurmuş olduğunu bildiğim çok güzel ancak cinsiyetini hatırlamadığım bebek için, annemin evinde mevlit okutuyorduk. Bebek benim kucağımdaydı. Daha sonra kafesin içinde çok güzel yemyeşil bir muhabbet kuşu vardı ve kafesin kapısı açıktı. Odaya giren başka bir serçe kuşunun peşine kafesinden çıktı. Evin içinde serçeyle birlikte uçtular. Sonra balkondan dışarı çıktılar. Ancak bizim muhabbet kuşumuz tekrar balkondan geri gelip, kafesine girdi. (Not: Eşimle uzun süren bir beraberlikten sonra evlendik ve evlenmeden bir süre önce ayrı şehirlerde yaşadığımızın da verdiği gafletle bir aldatılma durumu yaşamıştık. Ancak ben eşimi affettim ve evlendik. İlk aylarda sorunlarımız olsa da şimdi çözüme kavuşturduk.) Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

 32. Merhaba rüyamda bebek gördüm. Güzel bir bebekti. Annesi kucağında sallıyordu bebeği. Bebeğin 2 kolu yoktu. Ben de içimden “Allah’ım kınamaktan sana sığınırım” diyordum. Teşekkürler.

 33. Rüyamda bir bebek kucağımda ölmüş, gezdiriyorum. “Nasıl söyleyeceğim, ailesine?” diye gezdirirken, bebek bir anda gözünü açtı, tekrar kapattı.

 34. Uzaktan olan bir akrabamızın 3uz bebeği olmuş ortanca olan da ölmüş onu bakmaya gidelim diyorlar bana.(farklı bir bebek doğduğunu biliyorlar bakmaya gitmeden önce) teyzeler, kuzenler, annem hep birlikte bakmaya gidiyoruz. Ama bebeğin yüzünün falan normal olmadığını derisinin değişik olduğunu söylüyorlar. Bebeği benden önce gördüklerinde tepkileri farklı oluyor. Çok değişik bebek görmüş gibi üzülüyorlar. Yüzündeki derisi farklıymış. Korkuyor bazıları, bebeğe bakmaktan hatta. Ben onların tepkilerini görüyorum ama bebeği merak ediyorum, korkmuyorum, diyorum içimden. Bebeğe baktığımda da beyaz, kilolu bir bebekti. Onların dediği gibi ürkütücü olmuyor. Sadece “Suratı baya büyük” diyorum. 3üz bebeğin diğerlerine de bakıyorum. “Ölmemiş ki bu” diyorum. Ama bu iki bebek ilk bebek gibi suratı büyük değil. Hatta oda da onlardan hariç başka 3üz bebek de var. Ama onlar gayet normal, farklı değil. Bebeklerin hepsini de kundakta köy evlerindeki gibi bir yatakta yatırmışlardı. Bir müddet o bebeklerin yanında oturuyoruz.

 35. Kendimi de kız çocuk bebeğini de esmer olarak görüyorum. Onu kucağıma alıp, sarılıyorum ve ayrılmamız gerekiyor diye çok ağlıyordum. Ve bunu içimde çok derin hissederek, ağlayarak uyandım. Yorumlarsanız mutlu olurum. Teşekkürler 🙂

 36. İkiz erkek kardeşlerimin olduğunu gördüm. Canlılardı, temizlerdi, ağlıyorlardı, tombullardı. Şaşkındık. Bir tanesinin altını temizlemek üzereyken uyandım. Yorumlar mısınız, lütfen?

  1. Rüyamda kaçırılmıştım. 29 ve 30 sayıları sürekli konuşuluyordu. En sevdiğim öğretmenimden ve annemden yardım istediğimde, annem saçını bağlıyordu. Öğretmenim karşımda duruyordu. Ama ikisi de yardım etmedi.

 37. 9,5 aylık bir bebeğim var ve rüyamda babası onun saçlarını kestirmişti. Asker tıraşı gibi kesilmişti. Saç kestirmek yorumuna da baktım ancak bir bilgi alamadım.

 38. Selamünaleyküm. Ben rüyamda bebek ile beraber havuzda yüzüyorduk. Bebek gülüyor muydu tam olarak bilmiyorum.

 39. Merhaba, rüyamda yemyeşil gözleri olan iri ve tombul ama bir o kadar da sağlıklı bir bebeği seviyorum. Bebek yüzüme gülümsüyordu. Bebeği kucakladım yattığı yerde. Ve uyandım. Yorumunuz için teşekkürler.

 40. Merhabalar, rüyamda bir kız çocuğu görüyorum, emzirmeyi unutuyorum. Sütten kesildim sanıyorum, çocuk emmeye başlayınca çok fazla sütümün olduğunu fark ediyorum. Bu rüyayı 4 defadır görüyorum. Yardımlarınızı, yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

 41. Merhaba ben rüyamda çok güzel bir bebeği kucağıma alıp seviyordum. Sonra bebek ağlamaya başlıyor. Ben de ağzımı onun ağzına verip tükürüğümle doyurmaya başlıyorum. Sonra annesi istiyor. Annesine veriyorum. Yalnız bebeği öyle seviyordum ki hala etkisindeyim. Yorumlarsanız sevinirim.

 42. Ben rüyamda kendi bebeğimi gördüm. Küçük kız bir bebek. Rüyamda komşularım beni ziyaret ediyordu. Hepsi de bana benzediğini söylüyorlardı. Bunu yorar mısınız?

 43. Rüyamda doğum yaparken gördüm kendimi. Babamın evindeyim evin tavanı yok ve gökyüzünü görebiliyorum. Çok fazla sancım yok. Rüyamda babam da doğum yaptığım oda da ve başucumda ablam elimi tutuyor. Bir diğer kız kardeşim ise doğum yaptırıyor bana. Bebeğin daha karnımdayken ağladığını duyuyorum ve o an çok duygulanıyorum. Sonra birden çok güzel bir kız çocuğu görüyorum. Ve ben bu bebeğin babası kim onu da hissetmiyorum rüyamda. Çok etkilendiğim bir rüya bu. Lütfen yorumlar mısınız?

 44. Merhaba. Çok etkilendiğim 2 rüya gördüm. İkisi de ölümcül salgın hastalıkla ilgiliydi. Son gördüğüm rüyada hamile kadın erken doğum yapıyor. Sağlıklı güzel bir bebek doğuruyor. Meğer kadın salgın hastalık kapmış erken doğum nedeniyle çocukta bir şey yok. Doğum yapıyor sonra kadının annesi bakarken kadın dinlenmeye geçiyor kapalı bir yerde. Doğum yapan ona bakanla birlikte içerleri kurumuş, gözleri açık şekilde ölüyorlar. Bebek diğer tarafta ağlayınca acıktı diye bebeğe bakan anneannesi kızının yanına gidiyor ve onları ölü şekilde görüyor. Ne demek acaba? Hem ölüm, hem salgın hastalık, hem doğum hepsi bir arada. Kafam karıştı.

 45. Ben 60 yaşındayım. Arkadaşım beni rüyasında bebek olarak görüyor. Annesi benim altımı değişiyor. Ne demek yorumlar mısınız? Teşekkürler.

 46. Ben evli 3,5 yaşında 1 erkek ve 11 aylık kız çocuk babasıyım. Rüyamda eşim bir kız bebek dünyaya getiriyor. Daha önceki doğumları zor olmuştu. Bu bebek doğumu çok rahat oluyor. Eşim acı çekmiyor, ben de yanındayım. Bebeğin yüzünü görmeden eşim çarşaf altından bebeği emziriyor. Sonra da yatağıma bırakıyor olarak gördüm. Fakat bebeğin yüzünü ve sesini hiç duymadım. Bu ne anlama geliyor? Teşekkürler.

 47. Ben 14 haftalık hamileyim. Gece rüyam doğum yaptığımı ve bebeğimin kafasının olmadan doğduğunu gördüm ve bu rüyanın çok etkisinde kaldım. Lütfen sizden ricam bunu ne şekilde yorumlarsınız öğrenmek istiyorum.

 48. Merhaba, arkadaşımın 20 günlük kız bebeği var. Rüyamda o bebeği benim karnıma koymuşlar. Sonradan da “Bebek karına koyuluyormuş. Bu bebek kıpırdamıyor ölebilir” diyorum annesine. Şimdiden teşekkürler.

 49. Merhaba, iki hafta sonra kız bebeğim olacak ve rüyamda bebeğimin doğmuş ve bana gülümsediğini gördüm. Buna bir yorumunuz var mı?

 50. Ben kendi rüyam değil ama başkasının rüyası hakkında soru sormak istiyorum. Evliyim ve çocuğum yok. Yakınlarımdan 2 kişi beni rüyasında görmüş bebeğim olduğunu. “Çok güzel, sağlıklı bir bebek” diyor ikisi de. Fakat biri erkek çocuğum diğer rüyayı gören de kız çocuğum olduğunu görmüş. Hatta erkek çocuğum olduğunu gören, çocuğun büyük insan gibi konuştuğunu görmüş. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim.

 51. Allah izin verirse bir ay sonra bir kızım olacak. Rüyamda kızımı gördüm ama daha tazecik bebekti ve göğsünde kırmızı bir çıban vardı, iz gibi. Acaba ne anlama geliyor olabilir? Ayrıca çıplaktı.

 52. Merhaba, rüyamda bir bebek dünyaya getiriyorum. Bembeyaz çok güzel bir bebek sonra eşim altını temizliyor ve baktığımızda bebeğin sol bacağının olmadığını fark ediyoruz. Umarım bir yorumunuz olur. Şimdiden teşekkürler…

 53. Rüyamda daha erken, günü tam dolmamış küçük bir kız bebeğini kucağımda tutuyordum. Annesi arkadaşım, bana karşı üzgün, kızgın ve sarhoş bir hâli vardı. Etrafımızdaki yakın akrabalarım bana çok kötü davrandılar ama ben o yeni doğmuş bebeğe karşı aşırı bir sevgi besledim kucağımdan indirmedim. Bir ara arabada onu düşürdüm ama bir şey olmadı. Şimdiden çok teşekkür ederim.

 54. Merhaba, rüyamda zelzele olmuş, odamdaki lamba düşmüş tam yatağıma. Umarım bir yorum vardır elbet.

 55. Çamaşır makinasında bebek görmek ama sonradan onun bir şey olmadığını anlamak ne demektir, tabirini açıklar mısınız?

 56. Selamünaleyküm. Rüyamda ölmüş bir bebek gördüm ve bu bebeği kefenlemek için bir büyüğüm gidiyor beyaz kefene sararken ben de gidiyorum ona yardım etmeye. Bebeği elime alıyorum kefenledikten sonra mezara koyacağız ama bebek elimde nefes almaya başlıyor. Bir yandan da bebeğin kefenini sarıyoruz ve ben bir türlü bebek nefes alıyor diyemiyorum. Bebeğin yüzünü ve gözlerini görüyorum çok güzel, gözleri masmavi. Söylemek istiyorum bir türlü söyleyemiyorum. Bebeğin bel kısmındaki yeri bağlamaya çalışıyoruz birde o esnada Kur’an’dan süreler okuyorduk. Bebeği mezara koymadan uyandım. Çok tuhaf bir rüyaydı. Acayip etkilendim. Bana rüyam hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Saygılar…

 57. Merhabalar, ben evliyim. Rüyamda hamile kaldığımı ve doğum korkusu yasadığımı gördüm. Bu korku nedeniyle annem yanıma gelip bana “Tamam, ben senin çocuğunu doğururum” dedi ve bebeği doğurdu. Aşırı güler yüzlü, kara kaslı, kara gözlü bir bebekti. Adı da Efsan. Annem ve kayınvalidem işte kızımın bebeği diyerek onu seviyorlardı. Lütfen rüyamı yorumlayın. Şimdiden teşekkürler.

 58. Rüyamda yeni doğmuş ikiz kız çocukların mavi kıyafet giydiğini gördüm neye işarettir?

 59. Rüyamda biri 9 aylık diğeri 3- aylık iki bebeğe bakıyorum, çalışan kişilerin bebeğiymiş çok yaramaz ve tatlılar. Wc’nin kapılarını kapatıyorum deliğine düşerler diye o derece hareketliler. Sık sık acıkıyorlarmış ben şimdi ne yedirsem, ne yapsam acaba diye düşünüyorum. Bebekler öyle mutlular ki sürekli suratıma bakıyorlar. Arada iki kolumun altına alıyorum onlara bakmaktan evi toparlayamıyorum. Ev biraz dağınık görünüyor, işleri yetiştiremiyorum sanki.

  1. Merhaba, ben rüyamda bebek gördüm bir havlunun içinde yatıyordu ama bizim evdeydi. Ben dua ediyorum erkek kardeşim olsun diye. Ne anlama gelir?

 60. Ben şimdi Mekke’deyim hanımımla beraber. Hanımım bir oğlan çocuk doğurmuş. Sonra diyor ki bana ayın 11 12 13 çocukla beraber ölecekmiş? Bu neye delalet? Cevaplarsanız memnun olurum.

 61. Rüyamda su anki oturduğumuz evde annemin elinde yeni doğmuş bir bebek vardı, erkekti diye hatırlıyorum. Anneme bağırıyordum “Sakın bana getirme onu” diyordum. Annem de dönüp bana diyordu “Sen evlenince bebeği ortaya çıkarırız, şimdilik ben saklayacağım.” Erkek arkadaşımdan bebeğim olmuş ama rüyamda daha bakireydim yani kızdım :/ Şimdiden Teşekkür ederim.

 62. Merhabalar, rüyamda bir bebeği havuzda yıkamaya götürüyorum fakat ben bebeğe yaklaştıkça bebek benden kaçıyor. Her adımımı attığımda bebek bir adım uzaklaşıyor. Anlamı nedir? Şimdiden Teşekkürler.

  1. Ya ben üstünde bir şey olmayan bebek gördüm. Korkutucu. Tövbe etmeye geliyormuş.

 63. Henüz genç kız olduğum halde sevgilimden çocuğum olduğunu gördüm. Üstelik ne hamile kalmışım ne doğum yapmışım bunların hiçbiri rüyada yoktu. Sadece çocuğum olduğunu gördüm. Bu çok iri ve ağır bir erkek çocuğuydu. İri olmasına rağmen elleri ve ayakları çok küçüktü. Ve buna teyzem bakıyordu. Ben gizliyordum kendi çocuğum olduğunu ve kucağıma aldım bebeği.

 64. Selam. Ben 2 çocuk babasıyım. Rüyamda bir kız bebeği gördüm ve bu bebek bana ait olduğunu biliyordum. Onunla konuşmaya başladım, ona “Ya Allah ya Muhammed” demesini söylüyordum o da aynı şekilde tekrar ediyordu. Ben çok seviniyordum. Bebek hala üç veya beş günlüktü.

 65. Ben rüyamda kendi bebeğimi kucağıma aldığımı gördüm. Bebeğim erkekti ve yanımda eşim de var. Bir arabayla yolculuğa çıkıyordum. Ne anlama geliyor?

 66. Merhaba, rüyamda bize gelen misafirin bebeğini tuvalete götürmem isteniyor ama bu bebek 1 yaşlarında. Elinden tutup tuvalete götürüyorum. Tuvaletini kendisinin yapabildiğini söylemişlerdi. O yüzden ben de kapıda ona bakıyorum. Bebek kendisi gidip tuvalete oturuyor ve ben de çok küçük olduğu için düşer diye yanına giderken bir anda ayağı kayıp tuvaletin deliğinden aşağı gidiyor, tutamıyorum. O an çok telaşlanıyorum ve ağlamaklı bir şekilde ailesine söylüyorum.

 67. Cevabınızı beklerim lütfen. 🙂 Rüyamda kız bebeğim olmuş gördüm ve emziriyordum, çok mutluydum.

 68. Ben 10 yaşındayım. Rüyamda ablamın bir bebek yaptığını görüyordum ama sonra ablam bir yere gidiyor. Yeğenimi, beni ve annemi yalnız bırakıyor (ben teyze olduğumdan.) Sonra benim sınıf arkadaşlarım geliyor ve bebeği sevmeye başlıyorlar ve bebek ağlıyor. Ben onu “Geçti geçti şş” yaparak bağrıma hafif basıp susturuyorum. Susuyor sonra uyanıyorum. Bir yorumunuz varsa lütfen söyleyin. (Zaten ablam nişanlı ama hamile değil.)

 69. Erkek bebeğim olmuş. Koskoca dağların arasında bir sürü bebek götürüyorlardı. Annelerine sormadan alıp gidiyorlardı bebeklerini. Ben yalvarıyorum “Ne olur bebeğimi verin bana, ne olur yalvarıyorum ben bebeğimi vermedim siz aldınız benden. Nasıl götürürsünüz bebeğimi bir ana evladını bırakır mı abi (tanımadığım bir adamdı rüyamdaki) ne olur bebeğimi verin” diye ayaklarına kapanıyordum. Adamın etrafında bir sürü kadın ve erkek niye bebeklerimizi aldın diye bağırıp kavga ediyorlardı. Ama ağlayan bir tek bendim, sadece etrafta çok gürültü vardı, bir kargaşalık vardı. Adam “Bak bu kadın sabahtan beri ağlıyor bana yalvarıyor ona vermiyorum size mi vereceğim bebeklerinizi? Boşuna yorulmayın vermeyeceğim” diyor. Adam sonra pişkin pişkin dağa doğru gidiyor. Sonra ben de bir bağırıyorum “Bebeğim” diye dağlar inliyor bağırmama. Dizlerimin üstüne çöküyorum hıçkıra hıçkıra bağırarak bebeğim diye ağlıyorum. O sırada eşim uyandırdı beni. İçimi çeke çeke gözlerimden yaş akarak ağlayarak uyandım.

 70. Rüyamda yanan bir fırına bebek atıyordum, fırın çok sıcak diye vazgeçiyorum. Ne demek acaba? Teşekkürler.

 71. Rüyamda birinin bebek doğurduğunu gördüm ama bebeğin sadece kafası çıkmıştı. Sonra bir arkadaşımı gördüm. Arkadaşım çok ağır bir hastalık atlattı ve bu günlerde çok hasta, bugün kötü oldu ve eve gitti. Ne demek bu bilen var mı? Çok merak ediyorum lütfen yardımcı olun. 🙁

 72. Rüyamda otobüste giderken bir bebeğin korkarak ağladığını gördüm ve de baktığı yere baktım otobüsün camından dışarda zayıf, cılız, zenci bir bebek gördüm. Ve camı açtım, zenci bir babadan bebeği aldım ve de öptüm, sevdim, ağlamıyordu ağlayan başka bir bebekti.

 73. Rüyamda 17 günlük kız torunumun çıplak olarak kucağımda severken birden büyük abdestini yaptı ama bebekler gibi değil, çok büyük yetişkinler gibi onlardan bile büyük. Yorumunuzu bekliyorum.

 74. Merhaba, ben rüyamda düğün yeri gibi bir yerdeyim ve bana bir bebek veriliyor önce kucağıma alıyorum emanet olarak sonra bir tane daha 2.sini ailesine gönderebiliyorum ulaştırabiliyorum ama ilkini öncelikle hatırlayamıyorum. S0onra bir anda aklıma geliyor, koşarak odaya gidip dolabı açıyorum, gardırop gibi sonra içinde bir minik dolap daha var, buzdolabının soğutucusu gibi içinden bebeği çıkarıyorum ve sağ olmasına ihtimal vermiyorum artık ama elime alıyorum mucize gibi canlı ve çok güzel bir bebek, öylece bana bakıyor. Sizce anlamı nedir? Şimdiden teşekkür ederim.

 75. Ben rüyamda ablamın 1,5 ay önce doğurduğu yeğenimi gördüm ve yüzünde Hz. Peygamberimiz (s.a.v) efendimizin nuru yüzünde vardı. Çok güzel bir bebekti ve herkes onu izliyordu. Ben bırakmıyordum kimse bakmasın nazar değecek diye. Çok sağlıklı ve çok güzel nurlu bir bebekti. İsmini bilmiyorum, rüyamda gördüm. Bebek erkekti ama ablamın çocuğu kız.

 76. Rüyamda çıplak, temiz bir bebeğin etrafına insanlar toplanmıştı. Baya insan vardı ve şu muhabbetler geçiyordu. “İlerde bu çocuk peygamber olacakmış, ilerde bu çocuk evliya olacakmış” diyorlardı. Yorumlar mısınız?

 77. Merhaba, ben size bir şey soracağım. Ölen babamı kızımla yatakta yatarken gördüm. Bunun anlamı nedir? Lütfen soruma cevap yazın.

 78. Annem rüyasında benim erkek bebek doğurduğumu görmüş. Herkese rezil olduk. Ben kimsenin yüzüne bakamam diye babama “Götür beni denize at” demiş. Ben 17 yaşındayım bekarım. Bu ne demek?

 79. Merhaba, ben rüyamda sanıyorum gittiğim bir şık restoranın lavabosunun kenarında sıkı sıkı kundaklanmış (çizgili bir bezle) bir bebek gördüm. Sanırım yan duruyordu ki, yüzünü hiç görmedim. “Ayy bebek var” deyip kucağıma aldım. Ki “Alma eline o tuzak” gibi bir kelime duydum. Sanırım bir arkadaşımdı yanımdaki. Elime almış bulundum ve buz nasıl insanın elini yakarsa öyle canımı yaktı bebek, sadece dokunarak ve bırakmak istediysem de atamadım elimden. Nasıl yorumlarsınız acaba? Şimdiden teşekkürler.

 80. Rüyamda annesi olmayan bir bebeği kucağıma aldığımı ve bu bebeğin aç olduğunu ve bu sebeple omuzumu, sırtımı bir meme gibi emdiğini gördüm. Bebek kundağa sarılı bir erkek idi.

 81. Rüyamda bebeğe Mekke kolyesi takıyordum sonra bir adam gelip “Sen de namaz kıl” dedi. Ben de “Tamam” dedim ama kılamadım “Çünkü kılmayı bilmiyorum” dedim. Adam da “Ben sana öğreteceğim” dedi. Acaba bu ne anlama geliyor, bilen varsa söyleyebilir mi? 🙂 🙂

 82. Merhaba, rüyamda oğlumun doğumunu gördüm. Çirkin bir çocuk olarak gördüm ama oğlum yakışıklı ve 8 yaşında. Yorumunuzu merakla bekliyorum. Teşekkür ederim.

 83. Kız arkadaşım rüyasında yeni doğmuş 5 tane bebek gördü. Biri kız, 4ü erkek. Arkadaşımın babası ise bebeklerle çok ilgileniyormuş. Ayrıca bebekler çok sağlıklı, birbirinden güzelmiş.

 84. Halamın tek erkek çocuğu var. Ancak ben rüyamda onun ikiz erkek çocuğu olduğunu, onlardan birinin şimdiki oğlu olduğunu, halamlara çocukları görmeye gittiğimizi, önce şimdiki oğlunu görüp sevdiğimi, evdekilerin diğer çocuğun kayıp olduğunu bildiklerini, bundan dolayı üzgün olduklarını, fakat bize belli etmemeye çalıştıklarını, daha sonra gerçekte olmayan diğer erkek çocuğu görmek üzere başka bir odaya gittiğimi, bu çocuğun üzerinde yüzünü de örtecek şekilde bir örtü olduğunu, onu görmek üzere örtüyü açtığımı gördüm. Ancak o anda uyandım. Yorumunuz için teşekkür ederim.

 85. Bekarım ben ama rüyamda kucağımda iki bebek vardı sanırım ikisi de benimdi. İkisini de susturup uyutuyordum çok gerçekçiydi. Anlamı ne olabilir acaba?

 86. Rüyamda, yeni doğmuş çıplak bir bebek gördüm ama kalem gibi boyu vardı ve normal bir bebeğe göre çok inceydi. Bunu yengem doğurmuş. Cinsiyetini görmedim ama erkek diye düşünüyorum çünkü ona Ali Fırat ismini vermeyi istiyordum. Sonra bebek öldü.

 87. Rüyamda avucumun içinde çıplak, belden aşağısı biraz buruşuk gibi bir rüya gördüm ve bebek ölüydü. Ve ben ona bakıp inceliyordum. Avucuma sığıyordu bebek.

 88. Korkunç bir rüya gördüm. Normalde evin bir odasının kapısında o odadan korkarım genellikle. İşte tam kapısının önünde bir bebek vardı çıplak, korkunç görünüyordu. Ve ben onun 3 Harfli olduğunu düşündüm. Sonra gidip onu öldürdüm, parçaladım. Yenisi geldi, onu da öldürdüm. Sürekli geldi sonra etleri tavuk eti gibi beyaz, temiz, kansız duruyordu kağıtlar üzerinde. Sonra babam geldi, sordu ama orda rüya kesildi. Ne olabilir? Çok korkuyorum, lütfen söyleyin.

 89. Merhaba, rüyamda annemin bebeğimi sevip ilgilendiğini sonra ben kucağıma alıp cinsiyetini soruyorum, “Kız” diyor. Yine de emin olmak için “Altını değiştireyim” diyorum. Yeni doğmuş olmasına rağmen çok hareketli bir bebekti.

 90. Bekarım, çok tatlı bir bebeğim vardı. Babasının kim olduğunu bilmiyordum sonradan eski bir sınıf arkadaşım çıkıp “Babası benim” diyordu. Ben de “Hatırlamıyorum” diyordum. Çok etkisinde kaldım. Ama çocuk çok tatlıydı.

 91. İyi günler. Rüyamda küvete benzer bir şeyin içinde doğum yaptım, 2 bebeğim oldu ama kan yoktu. Yanımda çocukluk arkadaşım aynı zaman da şu an İstanbul’da olan erkek arkadaşım vardı, o da suyun içindeydi. Önce tartışıp sonra sarıldım, kucağımda bebeğimiz vardı ve emziriyordum. Onun kucağında da diğer ikizi. Bebekleri suyun içine sırt üstü tutuyorduk. Bu rüyanın yorumu nedir, sizce? Teşekkürler.

 92. Merhaba hocam, ben rüyamda hamileyken kız çocuk bekliyordum. Kız bebeğimin cinsiyeti, özel bölgesi erkek çocuğunun organı olarak gözüküyordu. Ben de çok şaşırmış şekilde bakıyordum. Çocuğumu kaybettim bu arada. 🙁 Acaba neye yorumlanır?

 93. Ben rüyamda bir alışveriş merkezine gitmiştim. Sonra alışveriş arabamda bir bebek olduğunu fark ettim. Kız bir bebekli ve çok güzeldi, sessiz sakindi. Eve götürüp onu emzirip uyutuyordum. Ve burada uyanıyordum. İnşallah bir yorumunuz vardır. Şimdiden çok teşekkür ederim.

 94. Rüyamda birkaç adam ve etrafımda ufak bir göl gördüm. Etrafta yuvarlak birkaç metrelik taşlarla çevrili halkaların yanında bir göl, gölün içinde bir bebek ve ağzında kocaman bir balık vardı. Adamın biri o bebeği sudan çıkardı ve ağzındaki balığı da çıkardı. Bir iki ufak balık yerdeydi. Sonra uyandım.

 95. Merhabalar. Az önce ders çalışırken uyuya kaldım. Rüyamda bir arkadaşım elinde bir kız bebekle yanıma geldi. Bir anda bebeği bıraktı, bebek havada uçuyordu. Ben kucağıma aldım. Ancak tutamadığımı düşündüm. Yanlış mı tutuyorum acaba, bir yerini incitir miyim acaba, diye düşündüm. Ardından bir de erkek bebek bir anda belirdi. Ben de kız bebeği arkadaşıma verdim. Erkek bebekle oynamaya başladım. Sonra bir anda kulağıma bir ses geldi çalıştığım ortamdan mı, geldi yoksa başka bir şey mi, anlamadım. “Sen buraya uyumaya mı geldin? Ders çalış” dedi biri. Başımla sırtıma sanki biri bastırdı. Çok zor kendime geldim. Hala sırtım ağrıyor. Uyandığımda kimse yoktu etrafta. Yorumlayabilirseniz çok memnun olurum.

 96. Rüyamda anneannemlerin eski evinde evleri de bahçeydi eve girerken orada duran bir bebeği okşadığımı ardından bebeğin sinirlenip ağlamaya başladığını gördüm. Ardından bebek eline kazma kürek ne varsa tutup peşimden koşup bana attı, toprakta falan koştum. Lütfen açıklayın.

 97. Selam, şuan 8 aylık hamileyim. Rüyamda bebeğimin doğduğunu ve dişlerinin olduğunu gördüm.

 98. Merhaba, rüyamda ben bebek doğurmuşum ama bebek omuzlarıma yapışıkmış. Ve vefat eden annem geliyor, onu omuzlarımdan koparıyor ve bebeğin cinsiyeti yoktu. Cevabınızı bekliyorum. Teşekkür ediyorum, Selen.

 99. Bekarım, rüyamda eli yüzü düzgün çok güzel ve akıllı bir erkek bebek gördüm. Normalde de bebek severim zaten. Onu kucaklayıp seviyordum ve bol bol öpüyordum. Sonra tanımadığım bir adamla telefon görüşmesi yaptım ve bebeğin ismini bana söyledi. Bebeğin 3 ismi vardı, isimlerinden birisi Burak’tı diğer 2 sini hatırlamıyorum şu an. Sonra isimlerinden birini beğenmediğim için “Sildirelim” diyorum. “Hep bir oğlum olursa adı Aras olsun istemişimdir” deyip bebeğin isminin Aras olamamasına üzülüyorum. Ama bebek benim değil zaten. Onu nasıl bir anda sahiplenip ismine benim çocuğummuş gibi üzülürüm anlamış değilim. Daha sonra bebeğe ilk ismi olan Burak’la seslenmeye başlıyorum ve rüyam bitiyor.

 100. Rüyamda bebeğim olduğunu onu kontrole doktora getirdiğimi gördüm bebeği ablama tutması için veriyorum tutamıyor, elinden bırakmaya çalışıyor. Son anda bebek düşmek üzereyken ben bebeği yakalıyorum. Bebek kusuyor, ablama “Sil” diyorum silemiyor. Ben elinden alıp bebeğin ağzını siliyorum.

 101. Rüyamda küçük bir bebeği oynatırken düşürüp bebeğin ölümünü gördüm. Bebek, çok küçük olmasına rağmen konuşuyordu. Bunun tabirini yapabilirsek çok sevinirim…

 102. Merhaba, rüyamda 7 aylık bebeğimiz puseti ile yerde, yerde dururken ben halının üstünde çok minik kıl kadar solucan görüyorum. Sonrasında eşime seslenerek peçete gibi bir şey getirmesini isterken pusetin altında çok büyük patlıcan büyüklüğünde bir solucan bana bakıyor, hemen eşime çabuk gelmesini söylerken solucan onu gördüğümü fark ettiğinde bebeğin yanına, battaniyesinin altına giriyor, ben onu yakalamaya çalışırken sıçrayarak uyanıyorum. Açıklayabilirseniz çok sevineceğim.

 103. Rüyamda 3 aylık kız torunumu evlerine götürecekmiş. Bilmediğim bir yerde çocuğun yiyecek giyecek malzemelerini evde unuttuğumu hatırlıyorum. Çocuk aç ama hiç ağlamıyor, çantanın içinde hiç ses etmiyor. Başka kadınlar da garaja gideceklermiş. Ben de bir evin bankına oturuyorum. Az sonra başka bir kadın “Çocuğa bakayım” diyor, alıyor. Az sonra ortada ne kadın ne de bebek var, kimse yok. Ben telaşlanıyorum. Kapıyı açıp içeri baktığımda başka bir çıkış kapısı var, oradan gitmişler diye telaşlanıp ortalığa bakıyorum kimse yok.

 104. Merhaba, hayır olsun inşallah diyerek anlatayım, rüyamda hamile olmuş oluyorum doktorda ultrasonda bebeğe bakıyoruz ama canlı gibi duruyor, saçları var ama bebeğin yüzünde. “Kaşı, gözü ağzı yok, daha oluşmamış”” diyor doktor ( yüzü kek gibi pütürlü, kabuk kabuk görünüyor.) Ben biraz tedirgin oluyorum sonrasında eve gidip eşime haber vermek için çıkıyorum. Ama çok affedersiniz ishal olmuş oluyorum hamileliğin belirtileri oluyor. Tuvalet arıyorum buluyorum. Hayırlısı olsun, hayır olsun diyerek bir yorum bekliyorum. Teşekkür ederim.

  1. Bu rüyanın yorumunu hiçbir yerde bulamadım. İlk olarak yaşım 15. Rüyamda evlenmediğim ve hiç beraber olmadığım bir akrabamdan hamile kalıyorum (ortada zina falan yok). Bir nevi taşıyıcı annelik gibi bir şeydi. Sonra hastanede doğum yapıyorum ama doğum anlarını falan hiç hatırlamıyorum. Doğumuma halam gelmiş. Bir süre sonra ikiz çocuk doğurduğumu fark ediyorum. Lakin eve geldiğimde çok normalmiş gibi onları tezgahın üstüne koyuyorum. Bu iki bebek o kadar cılız ki, kundakladıklarında bir dürüm gibi görünüyorlar. Bebeklerin yüzünü hiç göremedim bu yüzden bebeklerin cinsiyetini bir türlü hatırlayamıyorum. Bebekleri emzirmek için göğsümde çok süt var ama bir türlü emziremiyorum. Sonra halama, annemle bir seyahate çıkacağımı söylüyorum. Halamın pek gönlü yok, “Gitme” diyor ama ben “Kesinlikle gideceğim” diyorum. En son otobüse bindiğimizi hatırlıyorum. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 105. Rüyamda ölü ağabeyimin kucağına bebek veriliyor gördüm ve ölü ağabeyimin bir törende oturduğunu ve duvarın sonuna geldiğini gördüm. Bir yolun sonu ve sonunda duvar gördüm…

 106. Ben rüyamda bebek halimdeydim böyle güzel bir beyaz kumaşa bağlanmıştım ama ailem beni başka bir ailenin bebeği ile takas ediyordu. Oradan yeni aile beni götürürken ben çok fena ağlıyordum. Sonra büyüdüm ben gene ailemi tanıyorum gerçek ailemi ama onlar beni tanımıyor, ben hepsinin isimlerini biliyorum bitek beni tanıyan ablam. Ablam da beni kardeşi olarak bildiği için yeni çocuğun yanına hiç gitmiyor, onu sevmiyor. Sonradan ben kendi evimdeyken ablamların evinde yangın çıkıyor. Ablam hariç herkes dışarda o yeni çocuğun yanında. Ablam balkona çıkıyor, bağırıyor “Yardım edin” diye ama annemler duymuyor. Sanki o çocuğun büyüsüne kapılmışlar gibi ablamı görmüyorlar, duymuyorlar. Ben ablamı hissediyorum ve hemen oraya geliyorum ama sona yetişebiliyorum ev yıkılıyor ve ablam ölüyor. Ben çok fena ağlıyorum annemlere vuruyorum “Ablam öldü” diyorum beni duymuyorlar ve hala o çocukla ilgileniyorlar. Ve sonra ben uyandım gerçekte de ağlamışım yastığım ıslaktı ve gözlerim kıpkırmızıydı. Gördüğüm rüyanın tabiri ne olabilir? Ben hala tesirinden çıkamadım. Bu rüyamı anlamak istiyorum lütfen yardım edin.

 107. Rüyamda öz ablamdan çocuğumun olduğunu gördüm çocuğu elime alıp sevdim. Ayrıca ablamla evliymişiz. Tabir edebilecek var mı?

 108. Rüyamda oyuncak, sarı, uzun saçlı bir bebek gördüm bebekle birlikte yapışık birde saat anlamı nedir?

 109. Rüyamda bazı akrabalarımla bir aradayız, ben bir kapıdan gözüm yaşlı yanlarına geliyorum ve ellerimi arkamdan çıkarıp onlara gösteriyorum. Ellerimde sağ kolları ve sol bacakları olmayan iki bebek vardı ve olmayan uzuvlarından kanlar geliyordu. Çocukların her yeri kandı. Diz çöküp çocuklara bakıp bağırarak ağlamaya başladım. Annem bana kızgın kızgın bakıyordu ve akrabalarımdan biri beni “Senin suçun değildi” diye bağırarak omuzlarımdan sarsıyor. Sonra uyanıyorum. 1 haftadır aynı rüyayı görüyorum. Lütfen yorumlar mısınız?

 110. Rüyamda bebeğim olmuş ama ben bu bebeği bir türlü benimseyemiyorum yani kendi kendime diyorum ki bu bebek benim madem neden benimseyemiyorum neden anne olduğumu hissedemiyorum diyorum kendi kendime. Bunun anlamı nedir acaba? Cevap bekliyorum sizden…

 111. Ben rüyamda bir bebek gördüm bebeği alıp sahiplendim. Bebeği seviyordum sanki benimmiş gibi ama bebek ölüyordu.

 112. Merhaba. 23 yaşında bekâr bir bayanım. Bu gece sabaha karşı tuhaf bir rüya gördüm çalıştığım iş yeri evim olmuş orada yaşıyorum ve hamileyim. Oturduğum yerden kalkıp birkaç adım gittikten sonra bulunduğum koridorda doğum başlıyor lakin sancım yok bebeğin kafasına dokunabiliyorum ve görebiliyorum. Daha sonra bebek tam doğunca amcamın eşine sesleniyorum mutfaktan geliyor ve bebeğin kordonu cinsel organındaymış tam sınırından kesiyor (erkek bebek ve tertemiz) hem kordonundan ayrılıyor hem sünnet olmuş oluyor lakin bebek doğduğu andan itibaren hiçbir şekilde ağlamıyor gayet sakin seviyorum öpüyorum okşuyorum. Kalkıp toparlanıyorum bebeği de giydiriyorum eşim işteymiş yanına gidip bebeğimizi göstermek için (rüyada ki eşim şuan ki erkek arkadaşım) işyerinin bahçesinden giriyorum ve mor yaprakları olan leylak çiçeğine benzeyen bir çiçek var bir dal ondan alıyorum ve beni görenler eşime sesleniyor eşin gelmiş bebeği kucağında o şaşırıyor inanamıyor. Ben içeri giriyorum ve oda merdivenlerden inince tüm şaşkınlığı yüzünden okunuyor tepki veremiyor ben ona çiçeği uzatıyorum bebeğimizi gösteriyorum yukarı çıkıyoruz kucağına veriyorum seviyoruz bebeğe isim olarak da ya Süleyman olsun ya da Osman olsun diyor hem Peygamber(sav) isimleri hem de Osmanlı devletinin padişahlarının isimleri diyor. Rüya bu şekilde bitiyor uyandığımda kendimi çok tuhaf hissetmiştim gerçekten bir bebeğim varmış gibi kendimi tuhaf hissetmiştim.

 113. Rüyamda anne karnında çıkmış ama hala içindeymiş gibi duran bir erkek çocuğu gördüm bir kaç dakika bakıp sevdikten sonra 3 tane balık oluyor.

 114. Rüyada erkek bebek görmek nedir? Bu bebek oğlumun bebeği, ona sarıldım kucağımda gezdirdim, uzun süre bebek arabasında gezdirdim. Çok mutluydum sanki gerçek gibiydi.  Oğlum bekâr ve talebedir.

 115. Bir tane bebek var kaynanamın kucağında ve ona bakarak diyorum ki ben bugün bu bebeği hiç kucağıma almadım ve emzirmedim diyorum ve sonra uyandım acaba ne anlama geldiğini çok merak ediyorum beni aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkürler…

 116. Rüyamda 5 tane bebek gördüm ama çocukları uyutmamaya çalıştım uyurlarsa onları keçiye benzer bir hayvan götürüyor durmadan çocuklara tokat atarak uyanık tutmaya çalıştım. Çocukların gözleri uyuyacağı zaman gözleri kızarıyor sonra siyahlaşıyor mücadelemin ardından 1 tane bebeği ancak götürdü anlam veremedim şimdiden sağ olun.

 117. Kur’an okuyan yeni doğmuş bir bebek nedir acaba? Birlikte okuyoruz cevap yazarsanız sevinirim.

 118. Kur’an okuyan yeni doğmuş bir bebek nedir acaba? Birlikte okuyoruz cevap yazarsanız sevinirim.

 119. Merhaba, Ben 20 yaşında ailesinden uzakta okuyan bir kızım. Rüyamda annemlerin yanındaydım. Erkek kardeşim babam ve annem vardı ayrıca bir de küçük kız bebeği vardı. Kucağıma alıp seviyordum onunla ilgileniyordum. Aslında o da benim kardeşimmiş. Rüya bu kadar ama aslında annemin geçen sene ben yanlarında değilken düşük yaptığını öğrendim ve eğer doğum yapabilseydi o bebek şuan tam rüyamdaki gibi olacaktı. Yorumlarsanız çok sevinirim. İyi günler.

 120. Yengemlere gidiyorum ve gittiğimde bebeği olduğunu görüyorum. Çamaşır asmak için bebeği ütü masası gibi bir yere koyuyor ve bebeğin altında bembeyaz bir çarşaf var yengeme bebek düşer diyorum bir şey olmaz diyor ben bebeğin yanına gidiyorum bebek tam düşerken tutuyorum ve kucağıma alıp evin içinde geziyorum yorumlarsanız sevinirim teşekkür ederim.

 121. Merhaba. Son zamanlar tuhaf rüyalar görüyorum sizinle paylaşmak yorum almak istedim… Rüyamda siyah BMW bir var otomobilden büyük ama jeep de değil. Babama veriyorum aracı oda kapalı bir yere park ediyor gidiyorum. Zar zor çıkarıyorum aracı. Sonra iki genç gelip bana dalaşıyordu. Bir tanesine vuruyorum susuyor diğerini kaldırıp atıyorum. Sonra attığım adam bebek olmuş bana bakıyor öylece. Diğerine diyorum git bak sana da vururum bebek olursun. Sonra uyandım. Yorumlarsanız memnun olurum.

 122. Rüyamda eski evimizde kimin olduğunu bilmeden küçük kundaktaki bir bebeği kucağıma alıp seviyorum. Sonra acıktığını fark edip ona yedirecek bir şeyler arıyorum ve küçük küçük ekmek içi yediriyorum. Ben yedirdikçe o bana gülüyor. Sonra tatlı şeylere ekmeği batırıp öyle yediriyorum. Sonra kucağıma alıyorum, sonunu göremedim. Yorumlarsanız sevinirim teşekkür ederim.

 123. Merhabalar;

  Rüyamda yeni doğmuş güzel temiz bir bebek gördüm. Fakat bebeğin sağlığı yerinde değildi ve ben o bebeğe bir şeyler yapıp iyileştiriyordum. En son bebeğin kalbi durdu ve herkes bu bebek öldü yaşamaz diyorlardı ki; ben bebeğin ayağından tutup poposuna vuruyordum ve bebek ağlamaya başlayıp kalbi atıyordu iyileşiyordu bu ne demek oluyor?

 124. Ben şuan bekârım ve rüyamda güzel mi güzel tatlı bir kız çocuğu görüyordum bunun anlamı ne olabilir?

 125. Rüyamda çok güzel ama simsiyah ve birazda iri gözlü bir kız çocuğu gördüm lütfen yorumlar mısınız?

 126. Uzun zamandır rüyamda bebek görüyorum bu bebeği birilerinden kaçırıyorum birilerinden kurtarmaya çalışıyorum ve nasıl oluyorsa o bebek benim oluyor yani sahipleniyorum gerçek annesi gibi seviyorum bu benim çocuğum diyorum öz çocuğum gibi şefkatle sarılıp öpüyorum çok güzel bir duyguydu. ( bu arada bekarım)

 127. Rüyamda yeni doğmuş bir bebek bizim aileden birinin ama o bebeği ben alıyorum her şeyiyle ben ilgileniyorum herkes onun için bir şeyler yapmak istiyor ama ben izin vermiyorum. Bu ne anlama eliyor. 1 senelik evliyim ve çocuğum yok bilinçaltımda hep bir bebek var

 128. Ünlü biri ile evli olup bebeği ben doğurmadığım halde doğumhaneden çıkıp yeni doğmuş bebeği benim kucağıma vermesi '' al bebeğimiz doğdu demesi'' ne demektir.

 129. Tanıdığım ama hiç konuşmadığım bir bayan (19-20 yaşlarında bekâr),( ben de 18ime daha girmedim) bana uyutmam için küçük ve çok güzel bir kız bebek veriyor. Uyutuyorum ama 3-4 yaşlarında bir çocuk gelip uyandırıyor. Tekrar uyutmaya çalışıyorum bebeği bana veren abla gelerek bebeği ona vermemi istiyor. Veriyorum ama bebek benden başkasının kucağında ağlıyor. Ben alıyorum tekrar kucağıma o abla bana eğer bir şey olursa onu hastaneye götür dedi ama hastanenin adını hatırlamıyorum. Bebeği çok güzel giydirdi bana verdi. Bebek oynamaya başladı kucağımda.

 130. Merhaba. Rüyamda apartmanın ikinci katta 3 bebek görünüyor ve biri yanıma düştü. Bebek gülümsüyor ve ona hiçbir şey olmadı. Bebeğin gömleğinde mavi sarı renkte uçak resmi var. Bebeği kucağıma aldım ve ailesine geri vermek için gidiyordum.

 131. Bebek o kadar etkiledi ki beni rüyamda doğum yaptım ama bebekleri karıştırmışlar. Bir sürü bebek vardı. Rüyamda ama herkese kendi bebeğini vermediler bebekleri karıştırdılar. Çok tuhaftı ama benim bebeğim mavi gözlü kumraldı tuhaf bir rüyaydı ama yine de güzeldi.

 132. Ben rüyamda kız bebek gördüm. Bebek doğarken zarar görmüş bir bebek ama burada o yazmıyor. Lütfen cevabını bilen yazsın.

 133. Bekâr bir erkeğim, rüyamda kucağıma bebek alıyorum sevmek için yatağıma döndüğümde yatağım çift kişilik ve düzgün bir şekilde idi. Tam bebeği yatağıma koyacak iken yatağımda yatanların olduğunu gördüm bebeğe ayakları ile zarar verirler düşüncesi ile yatağın uç kısmına koydum zayıf çirkin ama çok sevimli idi. Yatağa sırtımı döndüğümde bebek kucağımdan en az 3 yaş büyümüş kız çocuğu olarak indi bir an şaşırdım yorumlar mısınız? Lütfen.

 134. Evliyim ve çocuğum yok. Rüyamda yeni doğmuş bir çocuğum varmış, kokusu burnumda fakat benden uzağa götürülmüş. Kayınvalidemlere bırakılmış ve göremiyordum çocuğumu, özledim diye huzursuzlanıyordum ve bu şekilde de için sıkılarak uyandım. Neye dalalettir?

  Sitede bu tür bir yorum bulamadığım için yazıyorum. İşin içinden çıkamadım. Çok etkiledi bu rüya.

 135. Merhaba, eşim hamile haziran ayında nasipse çocuğumuz doğacak. Bu gece rüyamda doğacak bebeğimizin dünyaya geldiğini gördüm. Eli yüzü belli, sarışın renkli gözlü çok güzel bir bebekti. Yalnız doğuma zaman olduğu için eşime neden erken doğdu diye sorarken uyandım. Sizce ne analama gelmektedir? Teşekkür ederim.

 136. Rüyada ölmüş bebeği canlandığını emzirip karnını doyurduğumu ve beyaz süt olduğunu gördüm. Yorumlarsanız sevinirim.

 137. Eski eşimin evine gittim annesine nerde olduğu sordum. Üst katta oturduğunu söyledi ve bir hızla çıktım. Ve 1 kız çocuğu açtı kapıyı. Çocuk çok bakımsız kız, içeri girdim yeni eşi imiş. Bebek emzirirken eşimde karşılıklı olarak oturuyorlar oda çok dağınıklık. Tuvalete giderken pasaklı hizmetçi ve hizmetçi şapkalı hüzünlendim ve kaçtım.

 138. Selamlar;

  Rüyamda başka birinin bebeğini kucağımda taşıyordum ve ailecek bir yere yürüyerek gidiyorduk. Bebek uzak akrabamızın bebeği ama kimin bebeği olduğunu bilmiyorum. Giderken bebeği kız kardeşime veriyorum ve bebeği düşürüyor. Bebek bembeyaz bir kundağa sarılıydı, güzel giydirilmişti ama bebek mutlu değildi. Yere düşen bebeği aldım üstünü temizledim ve ağlamasını gidermek için çabaladım. Uyandığımda sabah ezanları okunuyordu.

   

  Şimdiden teşekkür ederim 🙂

 139. Rüyamda gelinimin yeni doğan 15,16 günlük kız bebeği kalkıp yürüdü ve bana dede diyerek kucağıma geldi. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim.

 140. Eşim şu anda 2 aylık hamile, rüyamda da gördüm. Ultrasona giriyoruz bebeği görüyorum ama bebek ikimize de benzemiyor. Eşimde ben de sarıyız bebek esmer, ne anlama geliyor acaba?

 141. Rüyamda okul çıkışı bi lavaboya gidiyorduk arkadaslarla. Tuvaletin duvarına tahta takılmış delik var üstünde sonra lavabomu yapıcam bir hareketlilik var. Dönünce geri içeri giriyor sonra bekliyorum ve bir top şeklinde bir şey çıkıyor. Ten rengi saçları falan var bağırıyorum kimse duymuyor. Sonra onu elime alıp kapıya gidiyorum ve onu fırlatıyorum. Arkadaşlarım kapıda şaşırıyorlar attıktan sonra o yuvarlak biraz açılıyor ve gelişmemiş bacak kollar felan sonra oranın sahibi geldi (gercekte yengem)ne oldu dedi onu eline aldı. Dedim tuvaletteki delikten çıktı, dedi bir zarar verdi mi, yok dedim o zaman geri yerine koyayım dedi, uyandım.

 142. Bu hayatta bebekler kadar güzel bir şey var mı yahu? Bir arkadaşım hamileydi ve rüyasında bebeklerle ilgili şeyler görüyordu. Tabir için de teşekkürler bu arada.

 143. Rüyamda annemin sol elime dondurma sağ elime elim kadar bir bebeği yüz üstü elime koydu ve bebek çıplaktı ama tertemizdi anneme bu ne diye sorduğumda cevap vermedi .

 144. Selamünaleyküm rüyamda ziyaret gibi bir yerde terkedilmiş bir bebek gördüm ve biraz sevdikten sonra altına kaka yaptığını hissedip altını değiştirmek için kucakladım bulunduğum yer çok dar olduğundan zor döndüm popo kısmına elim gelince baş parmağım bebeği kakasına biraz bulaştı yere indirdiremedim bulunduğum yerde dönmek istedim dönemedim.

 145. Rüyada eşimden bir şeyler almasını istiyorum. Eşim çıplak küçük bir erkek çocuğu getiriyor bana. Ağlıyorum bunu ne yapacam diyorum, buzluğa koy diyor ağlayarak tavuk kanadı dolu bir buzluğun içine koymaya uğraşıyorum, içimden dua ediyorum eşim çıkar desin diye. Sonra eşim onu çıkar diyo bebeği alıp giydiriyorum ve eşimle bebeğe bir çare bulmaya uğraşıyoruz sonra uyanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir