Rüyada Bebek (Yenidoğan) Görmek

Ayrıca bkz: Bebek (Canlı), Bebek

Rüyada yeni doğmuş bir bebek görmek, üzüntü, keder ve zahmet ile tabir olunur. Çünkü çocuğun büyütülmesinde zahmet ve meşakkat çoktur.

Hasta ve maraz bir kadının rüyada çocuk doğurduğunu görmesi, hastalıktan şifa bulacağına delalet eder.

Bir kimsenin rüyada yere bırakılmış küçük bir kız çocuğunu yerden kaldırdığını veya kucağına alıp o çocuğu uyuttuğunu görmesi, rüya sahibi sıkıntı ve muhasara altında ise, bunların hepsinden kurtulacağına delalet eder.

Rüyada yeni doğmuş bir çocuk görmek, üzüntüye, kedere, cahil bir çevreye ve yardıma ihtiyaç duyan kimseleri idare etmeye işarettir.

Rüyada yere bırakılmış küçük bir kızı yerden kaldırıp kucağa aldığını görmek, kişinin maddi sıkıntılarının son bulacağına eline yüklü miktarda para geçeceğine işarettir.

Bebek (Yenidoğan)

“Rüyada Bebek (Yenidoğan) Görmek” üzerine 22 yorum

  1. Başka bir yerde gördüğüm. “Eğer bebeği emziriyorsanız, yakın çevreden gelecek kötülüğe hazır olun.” Ben de aynı şeyi gördüm.

 1. Gerçekte tüpleri bağlı kadın rüyamda çocuk doğurdu ve çocuk öldü. Ne anlama gelir?

 2. 1.5 aylık hamileyim ve rüyamda tanımadığım birinin bebeğini emziriyorum ve annem ne yapıyorsun, diye sorduğunda. “Merak etme sütüm bebeğime de yeter” diyorum. Ne anlama geliyor sizce?

 3. Rüyamda gelinimin düşük yaptı ve kız çocuğu sağlıklı ama alnında yuvarlak, uzun et parçası vardı. Ne olabilir?

 4. Bir gecede 8 tane çocuğum doğmuş, hepsi birbirinden şirin. Biri kucağımda, seviyorum doyasıya ve çok mutlu olduğumu gördüm.

 5. Rüyamda tanımadığım yeni doğmuş bebek vardı. Arkası dönük, yüzünü göremedim. Elime aldım, çıplaktı bebek. Banyo yaptırıyordum, saçları çok dolgundu. Elimde sabunla yıkıyordum, uyandım. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

 6. Rüyamda oğlum oldu ama öldü. Caminin içinde cenaze namazı kılındı. Ancak naaşı da caminin içindeydi. Ben de çok ağlıyordum. Neye delalettir?

 7. İki eşten biri kız bebek doğurgu. Doğurandan alıp diğerine vermek istedim. O da kabul etti. Götürmeye hazırlanıyordum uyandım.

 8. Rüyamda kızım olduğunu ama çok çabuk büyüdüğünü gördüm. O kadar ki hızlı büyüme ertesi günü kendi kendine emekleyip ayakta durabiliyordu.

 9. Rüyamda kucağıma çirkin ve kilolu bir erkek bebeği veriyorlar “Al, bu senin bebeğin” diye. Ben de emzirmeye çalışıyorum, bir göğsüme tutuyorum bebeği bir taraftan da ne kadar çirkin bir bebek diye düşünüyorum. Sonra “Benim canımdan, varsın çirkin olsun” diyorum. Bebek benle konuşuyor. Sonra bebeğin şakaklarına bakıyorum. Etkili olmuyor mu emzirme diye bebeğin ağzına süt gelmediğini fark ediyorum. Diğer göğsüme bebeği tutuyorum. Bebeğin emdiğini fark ediyorum, sütun geldiğini de görüyorum. Çok merak ettim. Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın. Teşekkür.

 10. Rüyamda bir köpeğin kadının üstüne çıkıp çiftleştiğini gördüm. O çiftleşmeden hemen bir bebek doğdu. Ben bunu gördüm. Ne anlama gelir acaba?

 11. Ben bekarım, yakında askere gideceğim. Bir kızım olduğunu gördüm. Kucağıma aldım, sevdim, kundakta sarılıydı. Bundaki hikmet nedir?

 12. Rüyamda tanıdığım ama kim olduğunu hatırlamadığım bir kadın bir bebek doğurmuş. Bebek anne karnından yeni çıkmış. Yanında küçük bir kutuda siyah balık yumurtası gibi bir şey var. “Bebek ölü ama ben yaşatacağından eminim. Götürelim, kalbi çalışacak” diyorum sonra uyandım.

 13. Rüyamda arkadaşım hamile bir şekilde  merdivenden yukarıya yürüdüğünde bebeğin elbisenin altından düştüğünü  gördüm. Bebeği tutayım derken geç kaldım. Bebek birkere düştü ikincisinde tuttum, bebeğin öldüğünü söylediler ve cok ağladım bu rüya baya bir kafama takıldı. Acaba birisi net bir açıklama yapabilir mi?

 14. Yeni Doğum yapmışım ve beyaz kundakta erkek bebeğimin olduğunu görüyorum. üç kez hemen hemen aynı rüyayı gördüm. Kucağımda sıkı sıkı tutuyorum, içten içe çokta seviniyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir