Rüyada Ölü Gömmek Görmek

Rüyada ölü gömmek, kötülüğe delalet eder. Kişinin sağlığının bozulacağının ve zorlukların artacağının işaretidir. Rüyada ölü görmek ise sevilen bir kişinin geleceğine alamet eder. Ancak geliş biçimi, ölü veya diri olabilir, şeklinde rivayet edilir.

Rüyada ölü gömmek görmek; hapislik, fakirlik, sıkıntı ve işlerin bozulmasına işarettir. 

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Ölüm Haberi, Ölülerin Dirilmesi

Rüyada Ölmüş Birini Gömmek

Rüyada ölmüş birini gömmek, rüyayı gören kişinin kendisine sakladığı ve kimseye söylemek istemediği sırları sıkı sıkıya koruması anlamına gelir. Aynı zamanda çalışmaksızın mal sahibi olmaya delalet eder. (Bkz: Cami)

Rüyada Ölmüş Birini Tekrar Gömmek

Rüyada ölmüş birini tekrar gömmek, tamamıyla faydasız işler yapmayı, gelişi güzel ve sonu düşünülmeden sergilenen davranışları, günah işlemeyi delalet eder. Aynı zamanda sıkıntılı günlerin habercisidir. 

Rüyada Ölü Bebek Gömmek

Rüyada ölü bebek gömmek, hayatta yeni başlangıçlar yapılacağına ve yepyeni bir sayfa açarak yaşamaya devam edileceğine rivayet edilir. Hayırları alamet eden bir rüyadır. Kişinin şansının açılacağına, uğursuzlukların yolundan çekileceğine, ferah bir hayata sahip olacağına, hayat şartları yüzünden katılaşmış halinin artık daha mutlu olmaya başlayacağına delalet eder. [Bkz: Bebek (Canlı)]

Rüyada Ölü Gömmek Diyanet

Rüyada ölü gömmek diyanet tabirine göre -tabutta omuzlar üzerinde defnedilecek yere götürüldüğü ve defnedildiği takdirde- yücelmeye, büyük mevkiler kazanıp kariyer yapılacağına rivayet edilir.

Defnedilecek yere getirilip defnedilmemiş ise o zaman rüyada ölü gömmek, dünyada başarılı olunamayacağına işaret eder. (Bkz: Ahireti Görmek)

Rüyada Ölü Görmek ve Gömmek

Rüyada ölü görmek, rüya tabircilerine göre genel anlamda olumlu işlerin ve olumlu yaşamın olacağına yorulur. Rüyada ölü görmek, sevilen biri tarafından ziyaret edilmeyi ifade eder. Diğer bir tabir ile iyi ve güzel dostlarının olacağına işaret eder. Rüyada ölü gömmek ise hayırlı işlerden uzaklaşılacağına rivayet edilir. Ölü gömmek genel olarak sağlığın bozulacağına işaret eder. Bu durumda yaşayan birinin ölüsünü gömmek ise sağlık sorunlarının ömür boyunca devam edeceğine delalet eder. Aynı zamanda rüya sahibine yapılacak bir daveti de işaret eder. 

Rüyada Eve Ölü Gömmek

Rüyada eve ölü gömmek, kişinin kötü alışkanlıklarını terk etmesine, edilen duaların kabulüne, insanların saygısını kazanarak bu kişilerin gözündeki değerin artmasına, yaşamının belli bir düzene girmesine işaret eder.

Rüyada eve ölü gömmek ve gömme işlemi yapılırken korkmamak ise sabırlı ve güçlü bir insan olmaya, rahat bir yaşama delalet eder. 

Rüyada Gece Ölü Gömmek

Rüyada gece ölü gömmek, sırların artık kişiyi yormayacağını ve başarıların geleceğini müjdeler. Yaşamda refahın olacağına ve var olan sorunları aşmak için biraz daha çabalaması gerektiğine, sorunları aştıktan sonra daha rahat bir yaşama kavuşacağına delalet eder. 

Rüyada Mezara Ölü Gömmek

Rüyada mezara ölü gömmek, defin işlemlerinin gerçekleşmek üzere olduğunu ancak bu definin yaşamdaki başarılarıyla birlikte defnedileceği anlamı taşır. Yani yaşamdaki başarıların artık mümkün olmayacağına işaret eder. Ayrıca kişinin kendisine çeki düzen vermesi gerektiğini belirtir. Geçmişinde yaptığı yanlışların bilincine varması yararına olacaktır. 

Rüyada Ölüyü Kefensiz Gömmek

Rüyada ölüyü kefensiz gömmek, rüyayı gören kişi bekar ise evleneceğine, evli ise eşiyle aralarındaki buzların eriyeceğine ve daha sağlıklı bir aile yaşantısının olacağına rivayet eder. Aynı zamanda zenginlik ve kariyer sahibi olunacağı manasına gelir. Bundan sonra işlerin çok daha kolay ilerleyeceğine delalet eder. (Bkz: Kelime-i Şehadet)

Rüyada Canlı Birini Gömmek

Rüyada canlı birini gömmek, düşmanlarınızın size zarar verememesine, sizi huzursuz etmek veya moralinizi bozmak isteyen kişilerin niyetlerine ulaşmamasına işaret eder. Çevrenizde kendi çıkarları için sizinle arkadaşlık kuranların gerçek yüzlerinin ortaya çıkacağına rivayet eder. Aynı zamanda hayatınızdaki gerçek dostları fark edeceğinizin kanıtıdır.

Ölü Gömmek

“Rüyada Ölü Gömmek Görmek” üzerine 23 yorum

 1. Önce bir yerdeyim sanki oraya alışveriş yapmamız için götürülmüşüz ve isteksiz isteksiz dolaşıyorum. Ev gibi eski eşyalar var. Bir yerde biblolar şapka modeli dikkatimi çekiyor sonra kadın karşıma çıkıyor hamile. Bak diyorlar karnı şapka gibi, seviyoruz karnını. Karnı hakikaten şapka gibi muhabbetinden sonra, ben ölü çocuk gördüm, sarıp poşette elime verdiler fakat çok üzüntülü olan ben hala taşın üzerinde yatan çocuğun ağladığını duydum. Sanki öldüğüne veya taşımak zorunda olduğuma mecburmuşum düşüncesiyle affet beni diye söylenerek yürüdüm. Sonra dini kişiler bunu duydu ne diyor dediler benim için affet diyor dediler. Lütfen yorum yaparmısınız?

 2. Ölü görmek, ölünün saçı evimizde bırakmak. Çok etkisinde kaldım. Bana açıklama yaparsanız sevinirim. Teşekkürler.

 3. Amcamın ölümünü gördüm. Kuzenim ve benden başka kimse yoktu, cenazeyi birlikte taşıyorduk. Sonra dere gibi bir yerden geçmemiz gerekti. Çok derindi ve soğuktu. Salıncak gibi ağaca ip bağlayıp diğer tarafa sallayıp diğer taraftan birimiz tuttuk sonra taşımaya devam ettik. Bir ev gibi tek katlı boş bir binanın üstüne defnettik. Nasıl yorumlanır? Bir anlam bulamadım. Bilen birisi bana yardımcı olabilir mi?

 4. Rahmetli dayımı gördüm. Kapıyı çaldı. Belinde çuval erzak getirdi iş başında. Ben de dedim. “Ne zahmet ettin” ama çok yorulmuştum. Nedir yorumu lütfen?

 5. Ben 40 gün önce oğlumu trafik kazasında kaybettim. Bu sabah da oğlumu rüyamda gördüm ve yattığı yerde yangın çıkmış, ateşi görmedim ama duman gördüm. Gittim yanına yatakta oturuyordu, hiç konuşmadı. Aldım kucağıma dışarı çıktım ve sağ tarafında yangından dolayı bir şey yapışıktı. Öptüm oğlumu ve gözlerimin içine baktı. Orda uyandım. Neden acaba bu rüyanın anlamı ne olabilir?

 6. Selam. Benim babam iki ay önce oldu teyzem onu rüyasında görmüş. Babam bir araba içinde bizim evin önünde dolanıyor, teyzem söylemiş “Söyle o kapıyı kapatsınlar” diye. Bana cevap yazarsanız sevinirim.

 7. Rüyamda uzun bir yolculuğa ailem ile birlikte çıkmıştık. Arabada gerçekte ölmüş olan kayın pederim de vardı. Arabayı ben kullanıyordum biraz gittikten sonra kayınpeder kullanmak istedi, ben de verdim. Geniş bir yolda gidiyorduk. Ben bir şey soracaktım kayın pedere birkaç defa seslendim, ses vermeyince kendime doğru yüzünü çevirdim, ölmüştü. Arabanın kontrolünü aldım ve durdurdum hanıma. Nerdeyse ölecektik ve yolumuza devam ettik.

 8. Rüyamda hiç tanımadığım ölmüş 2 adamı kendi arazimde gömmeye çalışıyordum. Gömmeye çalışma sebebimde benim arazimde bulunursa başıma iş açılmaması idi.

 9. Rüyamda çok önemli bir şahsiyetin, bir ölünün nasıl gömüleceğini uygulamalı göstermesini gördüm. Son anda ölünün baş tarafına toprak atarken dönüp baktım ve ölünün yüzünü de gördüm. Üstüne tamamen toprak attıktan sonra rüya bitti.

 10. Rüyamda erkek kardeşim ölmüş ertesi gün anne babam eve gelip kardeşin öldü biz de akşamdan gömdük deyip halı namazla ve tahta kereste vb. şeyler alıyorlar. Ben de “Neden gece gömdünüz?” dediğimde “Öyle oldu” diyorlar. Ben ağlamaya başlıyorum sonra uyandım.

 11. Ben 2 gün önce rüyamda kayın pederim ve anneannemi gördüm. İkiside öldu ve ben onların öldüğünü bilmiyorum rüyamda onlarla konuşuyordum ve onlar bana sarıldı ellerini öperken aklıma geldi öldükleri ve çok şiddetli bir şekilde korktum. 2 gündür etkisinden kurtulamadım bu ne demek oluyor? Beni bilgilendirirseniz sevinirim.

 12. Rahmetli olan dünürüm bana para verdi. Ben evdekilerle kırgınım, bu parayı çocuklara azar azar harçlık verirsin dedi. Lütfen yorum yapar mısınız? Teşekkürler.

 13. Rüyamda eşimin öldüğünü gördüm ve ağladım cevabını bulamadım yorumlar mısınız?

 14. Rüyamda ölen bir kişi ile sokakta karşılaşıyorum, el sıkışıp hal hatır soruyorum sanki adam ölmemiş gibi boynunda kalın bir altın bilezik gibi bir şey takmış. Lütfen bu rüyamı değerlendirir misiniz? 

 15. Rüyada tanımadığım birisi defnedilecek birisi geldi ve elinde altından bir kutu vardı kutunun içinde Peygamber efendimizin mezarının toprağı var dedi ben de gömülecek olan kişinin çok şanslı olduğunu söyledim. Bu rüyanın yorumunu yaparsanız çok sevinirim.

 16. Ölmüş abimi ölmüş dayımı ve benden bir büyük abimin,  kefen ile yerde yattığını ve hiç tanımadığım bir bölgede olduğumuzu görmek.

 17. Daha önce ölmüş olan baba annemi tekrar 4 kişi omuzumuzda zor taşıyarak mezarlıga götürüp gömyeye çalıştık ama nasıl gömecegimize emin olamadık birilerinden bilgi aldık tam o sırada uyandım ama mezatlıkta etrafta yürüyüş yapan çök insanlar vardı herkez yürüyüş yapıp koşuyorlar spor tarzı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir