Rüyada Ölü Gömmek Görmek

Rüyada ölü gömmek görmek; hapislik, fakirlik, sıkıntı ve işlerin bozulmasına işarettir.

Ölü Gömmek

“Rüyada Ölü Gömmek Görmek” üzerine 22 yorum

 1. Önce bir yerdeyim sanki oraya alışveriş yapmamız için götürülmüşüz ve isteksiz isteksiz dolaşıyorum. Ev gibi eski eşyalar var. Bir yerde biblolar şapka modeli dikkatimi çekiyor sonra kadın karşıma çıkıyor hamile. Bak diyorlar karnı şapka gibi, seviyoruz karnını. Karnı hakikaten şapka gibi muhabbetinden sonra, ben ölü çocuk gördüm, sarıp poşette elime verdiler fakat çok üzüntülü olan ben hala taşın üzerinde yatan çocuğun ağladığını duydum. Sanki öldüğüne veya taşımak zorunda olduğuma mecburmuşum düşüncesiyle affet beni diye söylenerek yürüdüm. Sonra dini kişiler bunu duydu ne diyor dediler benim için affet diyor dediler. Lütfen yorum yaparmısınız?

 2. Ölü görmek, ölünün saçı evimizde bırakmak. Çok etkisinde kaldım. Bana açıklama yaparsanız sevinirim. Teşekkürler.

 3. Amcamın ölümünü gördüm. Kuzenim ve benden başka kimse yoktu, cenazeyi birlikte taşıyorduk. Sonra dere gibi bir yerden geçmemiz gerekti. Çok derindi ve soğuktu. Salıncak gibi ağaca ip bağlayıp diğer tarafa sallayıp diğer taraftan birimiz tuttuk sonra taşımaya devam ettik. Bir ev gibi tek katlı boş bir binanın üstüne defnettik. Nasıl yorumlanır? Bir anlam bulamadım. Bilen birisi bana yardımcı olabilir mi?

 4. Rahmetli dayımı gördüm. Kapıyı çaldı. Belinde çuval erzak getirdi iş başında. Ben de dedim. “Ne zahmet ettin” ama çok yorulmuştum. Nedir yorumu lütfen?

 5. Ben 40 gün önce oğlumu trafik kazasında kaybettim. Bu sabah da oğlumu rüyamda gördüm ve yattığı yerde yangın çıkmış, ateşi görmedim ama duman gördüm. Gittim yanına yatakta oturuyordu, hiç konuşmadı. Aldım kucağıma dışarı çıktım ve sağ tarafında yangından dolayı bir şey yapışıktı. Öptüm oğlumu ve gözlerimin içine baktı. Orda uyandım. Neden acaba bu rüyanın anlamı ne olabilir?

 6. Selam. Benim babam iki ay önce oldu teyzem onu rüyasında görmüş. Babam bir araba içinde bizim evin önünde dolanıyor, teyzem söylemiş “Söyle o kapıyı kapatsınlar” diye. Bana cevap yazarsanız sevinirim.

 7. Rüyamda uzun bir yolculuğa ailem ile birlikte çıkmıştık. Arabada gerçekte ölmüş olan kayın pederim de vardı. Arabayı ben kullanıyordum biraz gittikten sonra kayınpeder kullanmak istedi, ben de verdim. Geniş bir yolda gidiyorduk. Ben bir şey soracaktım kayın pedere birkaç defa seslendim, ses vermeyince kendime doğru yüzünü çevirdim, ölmüştü. Arabanın kontrolünü aldım ve durdurdum hanıma. Nerdeyse ölecektik ve yolumuza devam ettik.

 8. Rüyamda hiç tanımadığım ölmüş 2 adamı kendi arazimde gömmeye çalışıyordum. Gömmeye çalışma sebebimde benim arazimde bulunursa başıma iş açılmaması idi.

 9. Rüyamda çok önemli bir şahsiyetin, bir ölünün nasıl gömüleceğini uygulamalı göstermesini gördüm. Son anda ölünün baş tarafına toprak atarken dönüp baktım ve ölünün yüzünü de gördüm. Üstüne tamamen toprak attıktan sonra rüya bitti.

 10. Rüyamda erkek kardeşim ölmüş ertesi gün anne babam eve gelip kardeşin öldü biz de akşamdan gömdük deyip halı namazla ve tahta kereste vb. şeyler alıyorlar. Ben de “Neden gece gömdünüz?” dediğimde “Öyle oldu” diyorlar. Ben ağlamaya başlıyorum sonra uyandım.

 11. Ben 2 gün önce rüyamda kayın pederim ve anneannemi gördüm. İkiside öldu ve ben onların öldüğünü bilmiyorum rüyamda onlarla konuşuyordum ve onlar bana sarıldı ellerini öperken aklıma geldi öldükleri ve çok şiddetli bir şekilde korktum. 2 gündür etkisinden kurtulamadım bu ne demek oluyor? Beni bilgilendirirseniz sevinirim.

 12. Rahmetli olan dünürüm bana para verdi. Ben evdekilerle kırgınım, bu parayı çocuklara azar azar harçlık verirsin dedi. Lütfen yorum yapar mısınız? Teşekkürler.

 13. Rüyamda eşimin öldüğünü gördüm ve ağladım cevabını bulamadım yorumlar mısınız?

 14. Rüyamda ölen bir kişi ile sokakta karşılaşıyorum, el sıkışıp hal hatır soruyorum sanki adam ölmemiş gibi boynunda kalın bir altın bilezik gibi bir şey takmış. Lütfen bu rüyamı değerlendirir misiniz? 

 15. Rüyada tanımadığım birisi defnedilecek birisi geldi ve elinde altından bir kutu vardı kutunun içinde Peygamber efendimizin mezarının toprağı var dedi ben de gömülecek olan kişinin çok şanslı olduğunu söyledim. Bu rüyanın yorumunu yaparsanız çok sevinirim.

 16. Ölmüş abimi ölmüş dayımı ve benden bir büyük abimin,  kefen ile yerde yattığını ve hiç tanımadığım bir bölgede olduğumuzu görmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir