Rüyada Yıkamak Görmek

Eli, yüzü yahut vücudun herhangi bir yerini yıkamak ferah ve sevince delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Abdest, Çamaşır Yıkamak.)

Rüyada elbise yikamak, dinde salihlige işarettir.Rüyada sari renkli bir elbiseyi yikadiğini veya o elblsesinin sariligim giderdiğini gören kimse, hastalıktan kurtulur. Bazi tabirciler elbise yikamak, borcu ödemeye işarettir, bazilari da gizli olan seylerin açiga çikmasina işarettir, dediler. Bir kimse rüyada bir ölünün elbisesini yikatmak için birisini aradiğini görse, o ölünün o insanin duasina veya onun için sadaka vermesine veya borcunu ödemesine yahut vasiyetim yerine getirmesine veya hayatinda zulmetmis oldugu kimselerden helallik istemesine ya da bunlar gibi ölünün mes’ul tutulacagi seylerde o insana ihtiyaçli olduguna işarettir. Eger ölünün elbisesini bir insanin yikadiğini görse, o ölünün ahirette kurtulmasi o insan ile mümkün olacagina işarettir.

Yıkamak

“Rüyada Yıkamak Görmek” üzerine 3 yorum

  1. 3-4-5 yaşlarında tanımadığım, cinsiyetini bilmediğim bir çocuğu duru su ile yıkarken karşımdan fark edemediğim birisi geldi ve uyandım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir