Rüyada Ayak Görmek

Rüyada ayak görmek, rüyayı gören kişinin servetinin sürekli olacağına delalet etmektedir. Diğer bir yoruma göre ise rüyada ayak görmek, iyi ve güzel işlerin olacağı anlamına gelmektedir.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Ayak Bağlamak, Ayakkabı Bağı, Ayak Kayması

Rüyada Ayak Tırnağı Kesmek

Rüyada ayak tırnağı kesmek, rüyayı gören kişinin güçleneceği ve kuvvetli biri olacağı anlamına gelir. Rüya sahibinin düşmanı varsa, düşmanının hakkından gelip hayırlı işler yapmaya delalet eder. (Bkz. Tırnak)

Rüyada Ayak Yıkamak

Rüyada ayak yıkamak, gören kişinin mübarek bir kişi olduğuna ya da ilerde mübarek bir kişiliğe sahip olacağı şeklinde yorumlanır. Diğer bir yorum ise rüya sahibinin sevdikleri için her türlü fedakarlığı yapabilecek biri olduğu anlamına gelmektedir.

Rüyada Ayak Kırılması

Rüyada ayak kırılması, rüyayı gören kişinin çıkmak istediği yolculuğa herhangi bir nedenden ötürü çıkamayacağı ya da gittiği bir yerden geri dönemeyeceği, orada kalıp oraya yerleşeceği anlamına gelmektedir. (Bkz. Diş Kırılması)

Rüyada Ayak Tırnağı Görmek

Rüyada ayak tırnağı görmek, rüya sahibinin belinde ya da eklem yerlerinde sıkıntıların ortaya çıkacağı anlamına gelir. Fiziksel olarak hareketlerinde zorluk yaşayacağı; ancak sonrasında bu tür rahatsızlıkların kendiliğinden son bulacağına delalet eder.

Rüyada Ayak Parmağı Görmek

Rüyada ayak parmağı görmek, rüyayı gören kişinin işlerinin yoluna gireceğini, iş hayatında sıkıntılar varsa o sıkıntıların ortadan kalkacağı anlamına gelir.

Rüyada Ayak Kesilmesi

Rüyada ayak kesilmesi, rüyayı gören kişi için üzüntülü zamanların geçeceğine ve bu üzüntülü, sıkıntılı zamanların uzun süre boyunca devam edeceğine delalet eder.

Rüyada Ayak Öpmek

Rüyada ayak öpmek, rüya sahibinin rahat olmayan bir işe girip ağır şartlar altında çalışacağına delalet eder. Kısıtlayıcı bir ilişki içine girip sıkıntılı bir hayat yaşayacağı anlamına gelir. (Bkz. El Öpmek)

Rüyada Ayak Öptürmek

Rüyada ayak öptürmek, rüyayı gören kişinin hayırlı kazançlar elde edeceği bir işe gireceği anlamına gelir. Hayatında bolluk bereket sahibi olacağı delalet eder. Diğer bir yorum ise sıkıntı varsa, son bulacağı ve daha sonrasında da rahatlıkların devam edeceği anlamına gelir.

Rüyada Ayak Tabanı Görmek

Rüyada ayak tabanı görmek, kişinin başarılardan başarılara atlayacağını, iyi bir gelişme beklediği işinden hayırlı haberler alacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Ayak Başparmağı Görmek

Rüyada ayak başparmağı görmek, rüya sahibinin elde ettiği kazancının artmasına hayatında bolluk ve bereket sahibi olacağına işaret eder. Diğer bir yorumda ise rüyada ayak baş parmağı görmek, kişinin çalışma hayatında güzel gelişmeler elde edeceği olarak açıklanır. (Bkz. Altı Parmak)

Rüyada Ayak İzi Görmek

Rüyada ayak izi görmek, çalışma ya da öğrenim hayatında kendisine örnek olarak alacağı bir kişinin varlığına delalet eder. Başka bir tabirde ise rüyada ayak izi görmek, rüya sahibinin ilerde saygın bir kişilik sahibi olacağı anlamına gelir.

Rüyada Ayak Şişmesi

Rüyada ayak şişmesi, kişinin yapmayı planladığı bir yolculuğun hayırlı sonuçlar getirmeyeceğine delalet eder. Bu yolculuğu yapmaması o kişi için en hayırlı olandır.

Rüyada Ayak Topuğu Görmek

Rüyada ayak topuğu görmek; rüya yorumcuları, rüya sahibi bekarsa, yakın zaman içinde evleneceği şeklinde yorumlanmaktadır. (Bkz. Parmak Çıbanı)

Rüyada Ayak Kanaması

Rüyada ayak kanaması, kişinin iş hayatındaki sıkıntılarından kurtulup rahata ereceği anlamına gelir. Ayrıca rüyada herhangi bir şekilde kan görülmesinin, rüyayı bozduğunu söyleyen alimler de bulunmaktadır.

Rüyada Ayak Bileğinin Kesildiğini Görmek

Rüyada ayak bileğinin kesildiğini görmek, kişinin varsa borçlarından ve hayatındaki sorunlardan kurtulacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Ayakları Çamurlu Görmek

Rüyada ayakları çamurlu görmek, rüya sahibinin yakın zaman içerisinde sıkıntıya düşeceği ve bu sıkıntıdan kendini koruması gerektiği şeklinde yorumlanmaktadır. (Bkz. Çamurda Yürümek)

Rüyada Ayak Yaralanması

Rüyada ayak yaralanması, rüyayı gören kişinin hayatında bazı sıkıntılar yaşayacağı anlamına gelir. Aile içinde ya da yakın arkadaşlardan yana sıkıntıların habercisi olan rüyada ayak yaralanması görmek, rüya sahibini derinden etkileyecek haberlerin geleceğine de delalet eder. (Bkz. Bacak Kesilmesi)

Rüyada Ayak Kopması

Rüyada ayak kopması, kişinin hayatında alacağı kararlar ile kötü durumlara düşmekten kurtulacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Ayak Yanması

Rüyada ayak yanması, kişinin bir sıkıntı ile karşı karşıya geleceği anlamına gelir. Karşılaştığı bu sıkıntıdan ise maddi zarar alacağı olarak yorumlanır.

Rüyada Ayağı Çamura Batmak

Rüyada ayağı çamura batmak, rüya sahibinin hayırlı sonuçlar beklediği bir işten kötü sonuçlar alacağı anlamına gelir.

Rüyada Ayak Şişmesi ve Morarması

Rüyada ayak şişmesi ve morarması, kişinin işlerinin her gün daha kötüye gitmesi ve zarar görmesi anlamına gelmektedir.

Rüyada Ayak Derisinin Soyulması

Rüyada ayak derisinin soyulması, kişinin iş hayatında temelli değişiklikler yapacağı anlamına gelir.

Rüyada Ayak Altında Yara Görmek

Rüyada ayak altında yara görmek, işlerin zamanında yapılması sonucu güzel sonuçlar alınacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Ayak Görmek Diyanet Tabiri

Rüyada ayak görmek Diyanet tabiri ile kişinin hayırlı işler yapacağı ve hayırlı kazançlar sağlayacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Bir kimsenin rüyada ayak görmesi; ana, baba, rızık, servet ve yolculuğa delalet eder.

Yine rüyada görülen ayak, servetin devamına, iyi ve güzel işlere, işlerin sağlam tutulmasına delalet eder. Asi ve günahkar birinin rüyada ayağını güzel görmesi, tövbe ve Rabbine yönelmesine delalet eder. (Bkz: Ayaklar)

Rüyada bir ayağının kırılmış veya kesilmiş olduğunu görmesi, ana babasından birinin öleceğine ya da malının yarısını bir şekilde zayi edeceğine alâmettir.

Rüyada iki ayağının birden kesilmiş olduğunu görmek, sefer ile tabir olunur. Rüyada ayaklarının kuş ayakları gibi olduğunu görmek, hayır ve berekettir. Rüyada ayaklarının yarılmış olduğunu görmek ise iyi değildir.

Rüyada ayak görmek, yedi farklı şekilde tabir olunur:

 1. İş sahibi olmak,
 2. Ömrün uzaması,
 3. Gayretin artması,
 4. Mal sahibi olmak,
 5. Kuvvetlenmek,
 6. Yolculuğa çıkmak,
 7. Eş bulmak, evlenmek.

Bazen de ayağının güzel görülmesi, namaza ve namazın edasına delalet eder.

Rüyada kadın ayağı görmek, planlanan işleri yapmaya; erkek ayağı görmek ise planların boşa çıkacağına delalettir.

Ayak

“Rüyada Ayak Görmek” üzerine 36 yorum

 1. Merhabalar rüyamda sol ayak baş parmağımın yanında bir parmak daha çıkmış. Ne zaman parmak sayım 6 olmuş farkında değilim. İki ayağım arasında genişlik farkı var. Neden kaynaklanmış olabilir diye düşünürken saymak aklıma geliyor ve şaşırıyorum.

 2. Rüyada bebek gördüm fakat sadece ayaklarını salladığını görüyorum. Bebek arabası içindeydi. Nasıl yorumlanır?

 3. Rüyamda pedikür yaptırmak üzere, ayaklarımı geniş bir kaba su içine koymuştum. Bir komşum da ayaklarını koyacakmış ama gelmedi. Bir balo salonundaydım, ayak bakımından sonra tuvaletimi giyip baloya katılacakmışım. Yorumunuza teşekkürler.

 4. İlk gece rüyamda sağ ayağımın kesildiğini gördüm. Bir nedenden dolayı ceza hükmü ayak bileğimden kesildi ve uyandım ve kaza yaptım. Ertesi gün bir başka gece de diğer ayak bileğimin kesildiğini gördüm. “Senin cezan bitmedi” dedi, annem. Kesen annemdi, baya keskin bir şekilde kesildi, kopmadan. Ben ne yapıyorum, neden izin veriyorum dedim, kalktım ve yürüyüp oradan çıktım. Ama ben oradayken de bir tanıdığıma ayak kesilme emri geldi.  Onunkini de kestiler, başta bunu bir çocuğa yaptırmak istediler, yaşı en fazla 2 ama ben itiraz ettim ve uzaklaşırken uyandım.

 5. Rüyamda sağ göğsümün altında misket büyüklüğünde şişlik vardı, bakmak için kolumu kaldırdığımda yan tarafında da koltukaltı tarafında göğsüme bitişik bebek ayağı gördüm. Sol göğsümün alt tarafında da çok küçük vardı sonra misafirlikte görüyorum kendimi. Orada örnek görüyorum oyalamak istiyorum. Tülbent veriyorlar bana oyalamam için ama bakıyorum kenarı oyalanmış ama oyasız arıyorum, bulamıyorum. Bunun tabiri nedir? Çok merak ediyorum, lütfen yardımcı olun. Teşekkürler.

 6. Ben rüyamda iki ayağımın birden çıplak olduğunu ve o şekilde çalıştığım yerden çıkıp 4 kişiyle beraber Almanya ya gittiğimi gördüm. Yorumlarsanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

 7. Ayağımdan çoraplarımı çıkartırken ayağımın altında saçaklar şeklinde ince ve kalın kökler vardı. Kalın olanlar yeşil, ince olanlar ise kahverengi renkteydiler. Bir kısmını elimle kopardım ama kökler halen ayağımda belirgin şekilde duruyorlardı. Bunun yorumu nedir?

 8. Rüyamda sol ayağımın altı yarılmıştı, gördüm. Biri dikmeye çalışıyordu. Ne anlama geliyor?

 9. Rüyamda teyzemin kızı, dizden aşağı bacaklarımın ikisini ayrı ayrı çapraz dikiş yaparak dikiyor. Dikiş iğnesine siyah iplik geçirmiş. Fakat canım hiç acımıyor. (Rüyamı iyi ya da kötü yorumlarsanız sevinirim.)

 10. Merhabalar rüyamda sağ ayağımın dışa bastığını gördüm. Ben ayağımı düzeltmeye çalıştıkça dışa basmaya devam ettim. Anlamı nedir? Şimdiden teşekkürler.

 11. Merhaba, rüyamda elimde silah var ve silah benim silahım. Silahı ise bir arkadaşımın üniversitede okuyan oğlu var. Silahı ona göstermek için veriyorum. O da yanlışlıkla denerken sıkıyor. Vurulduğumu fark etmiyorum. Sonrasında bir bakıyorum birkaç damla kan var üzerimde ve bir bakıyorum ki dizimden vurulmuşum. Lakin dizime bakıyorum “İyi kemiğe gelmemiş. Mermi dışarı çıkmış” diyorum. Acaba tabiri nedir?

 12. Rüyamda bir mülakattayım elimde de ağır bir kitap var. Çok heyecanlanıyorum. Soruları pek bilemiyordum. Bir soruyu cevaplarken birisi kesik bir bebek ayağı getirdi mülakat hocasına. Bu ne anlama geliyor?

 13. Babamın ayağını dışarı basarak yürüdüğünü görmüşler. Ayağını da yara varmış gibi zor basıyormuş. Üzerindeki kıyafetler de çok düzgün değilmiş. Babam vefat edeli baya oldu.

 14. Rüyamda sol ayak başparmağımı gördüm. Gerçek hayatta bir rahatsızlık geçirdim iyileşmek üzere ve ben rüyamda iyileştiğini şu an görüşmediğim erkek arkadaşıma gösteriyordum. Bu ne anlama geliyor, lütfen yorum yapar mısınız? Teşekkürler.

 15. Sağ ayağımın taban kısmında bir sürü delikler vardı ve ince kahverengi kurtlar çıkıyordu ve ben bağırarak ağlayıp babamdan yardım istiyordum (maalesef gerçekte babam yaşamıyor) o şekilde yataktan fırlayarak uyandım ve psikolojikmen çok etkilendim ayağımı kesip atmak istiyorum. Lütfen bu iğrenç kabus ne anlama geliyor? Yanıt bekliyorum.

 16. Rüyada ayaklarımı çıplak halde kırmızı bir kovanın içinde suya sokuyordum ve sıkıntım olmamasına rağmen çok büyük bir ferahlık hissi oluştu sonra o ayağımı çıkarıp diğer ayağımı soktum suya yine aynı ferahlığı iç serinlemesini hissetim.

 17. Merhaba, rüyamda ayaklarımın topuklarının yarıldığını ve aşırı şekilde açılmış olduğunu gördüm. Ne anlama gelir? Şimdiden teşekkür ederim.

 18. Rüyayı gören bayan; bahçeden yerde, koparılmış, yarı yeşil domates gördüm. Sonra ki rüyamda karda yalın ayak yürüdüğümü gördüm arabalar gelip geçiyordu.

 19. Rüyamda bahçelerde yalınayak geziyorum ve ayaklarıma iğneler, dikenler batıyor. Çok acı çekiyorum ama nereye adım atsam ayaklarıma bir şeyler giriyor sonra onları tek tek çıkarıyorum. Ayağımın içinden kabak bile çıktı. Çok enteresan bir rüyaydı. Bütün iğne ve dikenleri halamla beraber çıkardık ama ayaklarım acısını sanki hala hissediyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 20. Rüyamda boşandığım eşimin balık tutmaya çalışırken birden tren altında kalıyor ve sadece ayak bileklerinde kopuyor. Nedir bunun anlamı?

 21. Rüyamda ayağımda çimen çıkmıştı. Sağ ayağım da dize kadar solda kısmen. Ama ben tiksindim. Birde sağda şifalı ot ta bitmiş. Adını şimdi hatırlayamadım.

 22. Alzheimer hastası anneme bakıyorum 9 yıldır. Rüyamda annem ölmüş kendisi ayak olmuş yerde buluyorum ayak başparmağı kafası olmuş geri kalan ayak yerden alıp anneciğim ne oldu sana diye ağlıyorum eşime de bağırıyorum annem öldü bak ayak olmuş diye bağırırken uyandım.

 23. Rüyamda sağ ayağımın serçe parmağımın yanında bir parmak daha çıktığını görüyorum ve 6 parmağı sahip oluyorum bunu yorumlaya bilir misiniz?

 24. Ben rüyamda babaannemi huzur evine gönderiyorlardı ben evin içindeyken öğrendim. Babaannem dışarıdaydı onun yanına gitmek istedim ama ayak topuklarım çok acıdı ve çıplak ayaklıydım. Ardından terlik giyerek gittim. Lütfen yorumlar mısınız?

 25. İki gündür rüyamda peş peşe sol bacağımın diz kapağının altında bir delik görüyorum. İçi boş deliğin büyüklüğü aşağı yukarı diz kapağı kadar. Ve son bu gece bu ayağımda git dedikten ibaret kendim aynaya bakıyorum. Yüzümde yaralar vardı. Acaba bunun anlamı nedir rüya tabirlerine göre? Size çok teşekkür ediyorum. Bu arzumu araştırabilirseniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir