Rüyada Yara Görmek

Vücutta görülen yara, çalışmakla elde edilecek mal ve dünyalığa; Sağ eldeki yara erkek yakınlardan, sol eldeki yara kadın akrabaları tarafından, ayaktaki yara ekim ve ziraatten, topuktaki yara çocuktan elde edeceği mala; Akıcı yara nafaka ve diğer ihtiyaaçları için çalışma zaruretine, Karındaki yara mala isabet edecek zarara yahut kendini rahatsız edecek söze ya da çocuk ve torunu tarafından kendine ulaşacak mala, Başta görülen yara mal sahibi için sakınılması gereken bir duruma, Baldır yarası uzun ömre, bacak yarası kavim ve akraba çokluğuna, İki ayağının birden yaralanması bulunduğu yer ve görevde ömür boyu kalmaya, Kalp ve göğüsteki yara gençler için aşık olmaya, yaşlıyar için üzüntüye, İmam (önder), devlet başkanı ve yönetici konumdakilerin başlarının yahut bedenlerinin herhangi bir yerinin yaralandığını yahut yarıldığını görmesi ömürlerinin uzun olmasına, dostlarının ardına almalarına, Yaralandığını fakat kan akmadığını görmek kendine has fazilet ve meziyetlerin su yüzüne çıkmasına, Yaralandığını ve bu yaradan kan geldiğini görmek eline mal geçmesine ve bu malın eserinin kendisinde görünmesine, Bıçak, demir parçası vs. gibi şeylerle birini yaralamak hata aramaya ve ard niyete, Korkusundan dolayı birini yaralamak üzüntü ve kedere, yaralanan içinde musibete; Birini yaralamaktan dolayı diyet ( bedel, tazminat) verdiğini görmek düşmanı sevindirmeye ve onun adını ünlendirmeye ya da borcu varsa onu ödemeye delalet eder.

Rüyada yara genel olarak para kazanmak zengin olmak sayılır.

Rüyada bir erkek kendisini yaralamış gördüyse yakınları onu hatalı işlere atılmaktan kurtaracaklar demektir.

Rüyayı bir kadın görüyorsa, sevgilisi veya kocası tarafından aldatıldığına işaret eder.

Rüyada yara genel olarak para kazanmak zengin olmak sayılır. Rüyada bir erkek kendisini yaralamış gördüyse yakınları onu hatalı işlere atılmaktan kurtaracaklar demektir. Rüyayı bir kadın görüyorsa, sevgilisi veya kocası tarafından aldatıldığına işaret eder.

Yaralandığınızı veya bir yerinizi kestiğinizi görmek, hastalığa işaret eder. Kötü bir olay canınızın sıkılmasına neden olacak.

Rüyada vücutta yara paradır. Ama yaranın altında et görünmesi tam tersi para sıkıntısıdır.

Rüyada her hangi bir yerinden yaralandiğini ve ne sekilde yaralandiğini bilmediğini görmek, eger yarasinin üzerinde kan varsa, yakin arkadaslari tarafindan kendisinin zararli bir is yapmaktan koruyacaklarina, bu rüyayi bir kadin görmüs is sevgilisi veya kocasinin kendisine ihanet ettigine, eger yaradan kan akiyorsa, bir arkadasinin kendisini gülünç bir duruma düsürecek bir harekette bulunacagina işarettir. Bazilarina göre; rüyada vücudunda yara ve çiban gören o çibanlarin veya yaralarin sayisi kadar haram malin sahibi olur. Ancak bu çiban veya yaralar büyük ise, bunlar kendisinin ödemekle yükümlü oldugu maddi ve manevi borçla yorumlanır. Bir başka rivayete göre de: Vücudunun bazı azasinda yara oldugunu görse, tabir, yaranin görüldügü azaya göre yapilir. Söyle ki Yara gögüste ve kalpte olursa, erkek ve kadihlarin gençleri hakkinda aska, ihtiyarlan hakkinda da üzüntü ve kedere işarettir. Yara sag elinin bas parmaginda olursa, rüya sahibinin üzerine lazim gelecek borca ve onun aleyhinde yazilacak protesto ve üzüntüye işarettir. Kendisinde yara olup aktigini gören kimsenin üzerinde bir borç vardir. Her akici yara, rüya sahibinin nafakasi ve ihtiyaci için çalismasi lazim gelen seydir. Bir kimsenin vücudunda veya kaminda gördügü yarasi ve ondan kanin çikmasi, rüya sahibinin malina isabet edecek zarara yahut onun hakkinda rahatsiz edici bir sözün söylenmesine işarettir ve söylenen sözden dolayi kendisine sevap gelir. Sag elinin parmagindaki yara, üzerinde kalacak borca işarettir.

Hastalık işaretidir. Ayrıca sahte bir arkadaşınız tarafından incitilebilirsiniz.

Rüyada yara görmek; hırsızlık ve ihanete, yaralandığını görmek; hastalığa, bir tarafınızı yaralı görmek; bir aşk yarası alacağınıza, boş olan kalbinizin dolacağına işarettir.

“Rüyada Yara Görmek” üzerine 15 yorum

  1. Rüyamda kendi sağ bacağımın üst kısmında, dik açı şeklinde, çok derin bir yara gördüm. Bu ne demek, söyler misiniz, lütfen?

  2. Merhaba, benim rüyamda sol elimin avucunun içinde bir yara vardı ve ben o yarayı kaldırmaya çalışıyordum. Biraz zorda olsa o yarayı kaldırdım ve yaranın altında avcumun içinde kocaman bir delik vardı. Ben avcumun içindeki deliği görünce korkarak çığlık çığlığa bağırıyordum. Yalnız avcumun içindeki yaranın etrafı kan pıhtısıydı. Yaranın altındaki delik ise tertemizdi kan falan yoktu. Bilgilendirirseniz sevinirim.

  3. Rüyamda sol diz kapağımın derin bir şekilde yarıldığını gördüm hatta yere bile basamıyordum. Kan akıp akmadığını bilmiyorum. Bu ne demek?

  4. Rüyamda hastaneye gitmişim. Başımda birkaç doktor var. Ultrasonla bakmışlar karnımın içinde yara olduğunu ve ameliyat olmam gerektiğini söylüyorlar. Merak ettim, açıklayabilir misiniz? Teşekkürler.

  5. Rüyamda taşla yaralandığımı görüyorum ve uzun saçlı güzel bir bayan bana yardım ediyor. Sonra bir başka erkeği görüyor ona yardım etmeye gidiyor sonra da kayboluyorlar. Bunun yorumunu bana gönderirseniz sevinirim.

  6. Rüyamda yüzümde yara çıkmıştı sonra o yarayı soydum sonra kırmızı kan lekesi vardı ama kan akmıyordu. Lütfen cevaplar mısınız?

  7. Sol baldırımı kaşırken deri açılıyor ve yarılıyor, avuç büyüklüğünde topak haline gelmiş kılı çekerek çıkarıyorum kanamamasına şaşırıyorum, elimle bastırıp yapıştırmaya çalışıyorum. İrkilerek uyandım… Teşekkür ederim şimdiden.

  8. Rüyamda birkaç kişi ile beraberken birden çok özlediğim birinden görüşme talebi alıyorum telefon vasıtasıyla ve acele ile ortamdan çıkmak üzere hazırlanmak için kalkıyorum. Galiba bulunduğum yerde bir şeyler doğruyorduk ve içlerinde bulunduğum kızlardan biri ayağı kalkıp “Yara bandına ihtiyacı olan var mı?” dedi. Sesimi çıkarmadım, birisi istedi ona yara bandı getirdiler ama onun yara bandını ben alıp sol başparmağıma sarıp “Kusura bakma benim daha acil bir ihtiyacım var” deyip acilen oradan kalktım telefonda görüştüğüm kişiyle buluşmak için. Yardımcı olur musunuz?

  9. Merhaba rüyada sağ dizinin altında yara çıkması ne demektir? Kan yoktu ama alerji olmuş gibi kızarıktı, boğazda büyük sivilce çıkması bir de. Teşekkürler.

  10. Selam bir kaç gün önce eşi rüyamda karnından çenene kadar açılan bir yara açıldığını gördüm dedi. Bu ne anlama geliyor şimdiden teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir