Rüyada Ayaklar Görmek

Rüyada ayak görmek farklı şekillerde tabir edilir. Şöyle ki; bir kimsenin rüyasında ayak görmesi; anne, baba, rızık, hayvan, para ve yolculuk ile yorumlanır.

Ayakları Demirden veya Bakırdan Görmek

Rüyasında ayaklarının demirden veya bakırdan olduğunu görmesi; ömrünün kısa ve malının az olacağına işarettir.

Ayaklarınızı Sıkıp Bağladığınızı Görmek

Rüyasında ayaklarını sıkıp bağladığını görmesi; bağlayan kişinin tanınmış birisi olması halinde, o kimseden hayır ve menfaat göreceğine yorumlanır.

Tek Ayakla Yürüdüğünü Görmek

Bir kimsenin rüyasında tek ayaklı olup onunla yürüdüğünü görmesi; kendisinden fayda olmayan bir kimseye inanıp, ondan beklediği şeyi bulamayacağına işarettir.

Ayağını Ağaca Bağlanmış Görmek

Ayağını bir ağaca bağlanmış olarak görmesi; iyiye ve hayra yorumlanmaktadır.

Ayağın Hayvan Ayağına Dönüştüğünü Görmek

Bir kimsenin rüyasında ayaklarının bir hayvan ayağına dönüştüğünü görmesi, kuvvete delalet eder.

Ayakların Kırıldığını Görmek

Ayaklarının kırıldığını görmesi; devlet başkanına veya devlet başkanının yakın yetkilisi olan birisine yaklaş­ılmaması gerektiğine ikaz niteliğinde bir işarettir.

Ayağın Aksadığını görmek

Rüyada ayağının aksadığını görmek gören kimsenin evlenme arzusunda olduğuna işarettir.

Rüyada ayağında bir ağrı olduğunu fakat, bunun tam olarak yerini tayin edemediğini görmek; iç yüzünü bilmediği bir sebeple zarar göreceğine işarettir.

Rüyada Birçok Ayağınızın Olduğunu Görmek

Rüyasında birçok ayakları olduğunu gören kişinin, yolculuğa çıkacağına, fakirse zengin olacağına; bir arzusu varsa yerine geleceğine ve hasta ise şifa bulacağına işaret eder.

Rüyada Ayakların Büyüdüğünü Görmek

Kişi rüyasında ayaklarının büyümüş olduğunu görmesi, kuvvet ve çalışmasının artacağına, azim ve sebatının da artacağına delalet eder. 

Ayakların Küçüldüğünü Görmek

Bir kimsenin rüyasında ayaklarının küçüldüğünü görmesi; kuvvetinin, çalışmasının ve sebatının azalacağına delalet eder. 

Rüyada Ayakların Şişmiş Görmek

Rüyada ayaklarının şişmiş ve fakat acı duymadığının görülmesi; ömrünün uzunluğuna ve malının artmasına delalet eder.

Ayakların Şiştiğini ve Acıdığını Görmek

Ayaklarının şişmiş olduğunu ve aşırı acı duyduğunu görmesi; malının azalacağına, huzuru kaçacağına ve kısa süre sonra da öleceğine delalet eder.

Ayakları Eğrilmiş Görmek

Rüyasında ayakların eğrilmiş olarak görülmesi, çalışmasında doğru yoldan ayrılacağına delalet eder.

Câbiru’l-Mağribî’nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında ayaklarının kuş ayakları gibi olduğunu görmesi, hayra yorumlanır. Rüyasında ayaklarının yarılmış olduklarını görmesi; altı türlü tabir edilir. Bunlar da: Ömür, çalışma, mal, kuvvet, yolculuk ve eş ile tabir edilir.

İbn-i Sîrîn’in yorumuna göre: Rüyada ayakların görülmesi; insanın malı ve yaptığı işleri ile yorumlandığı gibi, ayak parmakları da hizmetçileri ve yardımcıları ile tabir edilir. Artık rüyanın görülme şekline göre bunlar değerlendirilir ve yorumu yapılır.

Danyâl (a.s.)’ın yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bir ayağının kırılmış veya kesilmiş olduğunu görmesi; onun servetinin yarısının gideceğine veya anne-babasından birisinin öleceğine, iki ayağının birden kırılmış veya kesilmiş olduğunu görmesi; yolculuğa çıkacağına, malını kaybedeceğine ya da öleceğine işarettir.

Ayaklar

“Rüyada Ayaklar Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Bir gemide bulunuyordum, denizde. Uzaklarda çok büyük bir bomba patladı (atom gibi bir şey). Daha sonra gemimizin camları kırıldı, gemi su almaya başladı. Kırılan camlar ayağımı kesti. Sizce anlamı nedir?

  2. Rüyamda giydiğim terlik yosunlanmaya pamuk pamuk olmaya başlıyor bende terliği çıkarırken ayaklarımda deniz mercanlarının çıkmış olduğunu gördüm.onlara çok şaşırdım onlarla uğraşırken ananas otu gibi yeşil dalların bacaklarımda çıktığını gördüm bazı uçlar dışarı çıkmıştı ama uzunlukları hep deri altındaydı. Onlardan kurtulmaya çalışıyordum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir