Rüyada Demir Görmek

Ayrıca bkz: Demir Para, Demir Kürek, Demir Çengel

Rüyada demir görmek güç ve kuvvete, mal ve mülke; demirre istediği şekli kolaylıkla vermek, zorlukların üstesinden gelmeye; demiri dişiyle çiğnemek, zorlu bir topluluğa zarar vermeye işarettir.

Rüyada demiri ekmeğe katık yapıp yemek her halükarda başarıya, kurtuluşa ve zafer bulmaya; demiri eritmek, halkın diline düşmeye; demirden mamül eşya menfaate; demir yığını bir kadından arzu ettiği şeye nail olmaya delalet eder

Rüyada demir görmek, hayatınızda çabucak çözülmesi gereken önemli bir konuya dikkatinizi çekmek içindir. Demir, sıkıntının işaretidir. Beklenmedik bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Rüyada demirden yapılmış eşya almak güçlenmek ve yenilmeyecek duruma gelmek demektir.

Rüyada demir görmek tabiri, bir kimse tarafından horlanacağınıza; kıvrılmış demir görmek, sevdiğiniz bir kimse ile darılacağınıza; işlenmiş demir görmek, istediğiniz her şeyi elde edeceğinize; demirden yapılmış aletler görmek, genellikle güvenlik olarak yorumlanır.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen demir, onu elinde bulunduran için mal ve kuvvettir. Demiri aldığını gören kimse için de zayıflıktan ve acizlikten sonra yine kuvvettir. Demir yediğini gören kimse, her yerde kurtuluşa ve zafere erer. 

Rüyada demiri ekmekle beraber yediğini gören kimse, geçimi için halka uyar, minnet ve güçlük altına girer. Demiri dişiyle çiğnediğini gören kimse, kuvvetli bir millete zarar verir.

Rüyada bir yere biriktirilmiş demir gören kimse dünya eşyasından hayra ve bir kadından arzu ettiği şeye erişir. Kendisi için demirin yumuşadığını gören kimse rızık ve genişliğe işarettir. 

Rüyada demir erittiğini gören kimse, kendisiyle övünebileceği bir iş görür. Aynı zamanda, halkın diline düşer ve insanlar onun dedikodusunu yaparlar.

Rüyada demirden yapılan şey insanlar için menfaat ve kuvvettir.

Demir

“Rüyada Demir Görmek” üzerine 4 yorum

  1. Akşam, sürekli basamakları biraz geniş ve çok yüksekte demirden merdivenler çıkıyorum. Biraz korku oluyor ilk başlarda ama sonradan geçiyor ve karşıma birden asma bir çardak, içinde bir adam çıkıyor, merdiven sonunda oturuyor oluyor ve bana bakıyor. Daha da yukarı çıkabileceğimi korkmamam gerektiğini söylüyor sonra başka bir kadın görünüyor, eşarplı, güler yüzlü biri ve başka bir tarafta da merdiven olduğunu söyleyerek gösteriyor. Oraya doğru da yöneliyorum, çıkmaya başlıyorum sonra tekrar o aynı kadın gelerek, artık inmem gerektiğini ve beni aşağıda bekleyen olup merak ettiklerini söylüyor, gülerek ve gidiyorum. Bir tanıdık arkadaşım oluyor ve motosikletiyle gidiyorum…

  2. Merhaba, rüyamda hiç zorlanmadan demir kustuğumu gördüm yorumlar mısınız? Ayrıca rüyada cıva veya sıvı metal, metal demir gibi şeylerin kusulması ne anlama geliyor, sayfanızda yer verirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

  3. Bir köprünün üzerindeyim. Aşağıya bakıyorum, suyun içinde demirden yapılmış parçalar vardı.

  4. Bir ayakkabıcıdan bir çift bot alıyorum ve aldıktan sonra botları ayağıma giydikten sonra bir süre sonra botların bağcıklarının ipleri çözülmeye başlıyor ve demir haline alıyor. Botları değiştirmek için geri dönüyorum ama başka bir yerde oturup demir bağcıkları bağlamaya çalışıyorum. Bağlamaya çalışırken orda yan tarafımda 2-3 kişi birbirleriyle Kur’an ayetleriyle ilgili sohbet ediyorlar ve birbirlerine ayetler okuyorlar ve birbirlerine karşı övgüde bulunuyorlar. Biri diğerine “Kendini çok iyi yetiştirmişsin” diyor. Ben de hem onları dinlerken o arada botlarımı bağlamaya çalışırken botların sağlam olduğunu görüyorum ve geri vermekten vazgeçiyorum. Ayrıca botlarımın rengiyle çoraplarım aynı renkte, ikisi de kahverengi. Sabah namazı vaktiydi uyandığımda. Acaba rüyamın açıklaması ne olabilir? Açıklarsanız çok sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir