Rüyada Yaralanmak Görmek

Rüyada bir kimseyi yaralamak veya bir kimse tarafından yaralanmak, yaralanan için keder ve sıkıntı çekmeye; yaralayan için ise, büyük bir günah işleyecek bir durumla karşılaşmaya delalet eder.

Rüyada yaralı bir kimseyi görmek veya yaralanmak, evinizde de iş yerinizde de tedirgin ve ruhen sizi üzen olaylarla karşılaşmakta olduğunuzdan çok hassas bir durumda bulunduğunuzu, bu buhrandan kurtulmak için çareler düşündüğünüzü ve sonunda her iki cephede de başarılı zekanızla işi tatlıya bağlayarak huzura kavuştuğunu gösterir.

Bir başka rivayete göre de: Bir kimse rüyada bedenini yaralanmış görürse çalışması ile eline geçecek mala işarettir. Eğer sağ elinin yaralandığını görse erkeklerden kendisine yakın olanlardan, sol eli yaralı ise kadın akrabaları tarafından istifade edeceği mala işarettir.

Rüyada sol ayağın yaralanması, o kimsenin ekin ve ziraat vasıtası ile elde edeceği maldır. Eğer yara ökçesinde ise, çocuğu tarafından nail olacağı mala işarettir.

Rüyada kendisinin yaralandığını, halbuki yarasından kan akmadığını gören kimse, kendisine ait olan fazilet ve meziyete yaklaşmıştır. Yaralansa o yarasından da kan aksa, eline mal geçer ve o malın eseri o kimsede belli olur. Sol elinin yaralandığını görse, o kimsenin askeri fazlalaşır ve iki misline çıkar. Sağ elinin yaralandığını görse, elinde bulunan şey mal ve mülkü fazlalaşır ve iki misline çıkar.

Rüyada bedeninden yaralandığını görmek, rüyayı görenin malı fazlalaşır ve iki misline çıkar.

Rüyada bacağından yaralandığını görmek, rüyayı görenin aşiret ve kabilesi çok olur. Baldırından yaralandığını görenin ömrü kat kat ziyadeleşir.

Rüyada iki ayağından yaralandığını görürse, onun memleketinde sebatı, devamı ve saltanatı uzun olur.

Bir kimseyi rüyada diğer birisi yaralasa, yaralayan kimse diğerine musallat olur ve ona hakkı tebliğ etmeye çalışır. Yaralandığı yaradan kan çıksa, yaralayan günahkar olur ve yaralanan kimse sevaba nail olur. Bir kimse rüyada bir kafiri yaraladığını ve kan akıttığını görürse, o kimse kendisine düşmanlığı aşikare olan bir kimse üzerine musallat olur ve ona hak söz söyler.

Bir kimse birisini yaralarsa ve kan çıkmazsa, yaralanan adam hakkında cevap veremeyeceği doğru bir söz söyler. Bıçak veya demirden bir şeyle birisini yaraladığını gören kimse, diğerinin kötülüklerini izhar ve onda asla hayır olmadığına işarettir. Bir kimsenin karnından yaralandığını görse, çocuğu ve çocuğunun çocuğu tarafından kendisine mal isabet eder.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Vurulmak

Yaralanmak

“Rüyada Yaralanmak Görmek” üzerine 3 yorum

  1. Merhaba ben afyon kalesinden atış yapan bir asker tarafından başımdan yaralandım. Evimde misafir vardı, balkonda askerler. Kaleden atış geldi, başıma isabet etti. Anlamını öğrenmek istiyorum.

  2. Rüyamda yeğenim ufak erkek çocuğu çok yüksek bir yerden benim yüzümden düşüyor ve kafatasından kan yerine su gibi sarı bir şeyler akıyor. Ben alıp hastaneye koşarken uyanıyorum. Ne anlama geldiğini öğrenebilir miyim?

  3. Rüyamda kendimi bir kaza sonucu yaralanmış gördüm. Bacak bitiminden belime doğru büyük bir parça saplanmış ve diğer ucu dışa çıkmış. Kan görmedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir