Rüyada Yıldız Görmek

Rüyada yıldızlı gökyüzü gören kimsenin , mutlu olacağına, şansının iyi olacağına ve para sıkıntısı çekmeyeceğine yorumlanır. Yıldız kayması ise, kötü haber almak demektir.

Rüyada yıldızlı gökyüzü gören kimsenin , mutlu olacağına, şansının iyi olacağına ve para sıkıntısı çekmeyeceğine yorumlanır. Yıldız kayması ise, kötü haber almak demektir.

Yıldızlarla dolu bir gökyüzü gördüyseniz, mutluluğun, şansın, zenginliğin ve sağlıklı bir yaşamın işaretidir. Yıldız kayması ise, üzüntü ve sıkıntıdır.

Rüyada yıldız görmek kişinin tüm hayallerinin gerçek olacağına işaret eder.

Rüyada yildiz görmek, rüya sahibinin bilgili bir kimse olduguna ve her isinde temkinli davrandığına işarettir. Ibn-i Kesir'e göre, genellikle gökyüzünde yildiz görmek, sansinin açik ve parlak olacagina işarettir. Bir çok yildizin kendi mali oldugunu görmek, akraba ve sevdiklerinin kendisine saygi duyduklarina ve ona bagli bulunduklarina delalet eder. Gökyüzüne yükselerek, bir yildizi avuçlayip elinde tuttugunu gören, eger çocuklari varsa, çocuklarinin kendi sözünden çikmayacaklarina, her birinin hayirli birer evlat olarak yetiseceklerine; çocuklari yoksa, dünyaya getirecegi çocuklarindan, büyüdüklerinde çok büyük menfaatler görecegine delalet eder. Gökyüzünden bir yildiza işarettir. Kendisini yaraladiğini görmek, bir seytan serrine ugrayacagina, islerinin ters gidecegine işarettir. Kendisini düsmanlarindan sakinmasi gerekir. Bir gemide oldugunu ve gökten düsen bir yildizin gemisini batirdiğini gören, ticaret yapiyorsa isinden ayrilir.

Yıldız

“Rüyada Yıldız Görmek” üzerine 22 yorum

 1. Dağın yamacındaki çay bahçesinde otururken çam ağacının iğnelerinden oluşmuş büyük bir yıldızın aslında eşim olduğunu gördüm. Sürekli hareketli durumdaydı. Onu durdurmak için üstüne atladığımda bana kendini tanıtıp ”Benim, bir şey yapma.” dedi. Yorumunuzu en kısa zamanda bekliyorum… Sevgiler…

 2. Rüyamda bir balkondayım ve 20 30’dan fazla yıldızın kaydığını gördüm. Sanki yıldız yağmuru gibi birçok yıldız kayıyordu. Gerçi gökyüzünde çok fazla yıldız vardı ama çoğu kayıyordu. Öyle garip bir rüya bugün gördüm aslında, hem de sabah namazından sonra.

  1. Aynı rüyayı ben de gördüm. Bir yoruma ulaştınız mı? Ama ilerisindeki günler de başıma gelmeyen kalmadı… Eğer ulaştığınız bir yorum varsa paylaşır mısınız?

 3. İki kanatlı bir pencerenin önünde sedire oturmuş, dışarıya bakıyorum. Bulunduğum yer yüksek o yüzden gökyüzünü görüyorum. Gece ve gökyüzü yıldızlarla dolu. Pencerenin bir kanadından baktığımda bütün yıldızlar duruyor fakat pencerenin diğer kanadı tarafından gözüken yıldızlar kaymaya başlıyor. Çok şaşırıyorum, bu taraftaki yıldızlar duruyor ama diğer taraftakiler göktaşı yağmuru gibi kayıyor diye. Sonra aklıma yıldız kayarken dilek tutulduğu geliyor ve dilek tutmaya başlıyorum. Yorum konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

 4. Bir iki gündür aklımı karıştıran bir rüyam var. Rüyamda annem ve babaannem birlikte balkondalar, yanlarına gittiğimde karşımda ki manzaradan dolayı donup kalıyorum. Yıldızlar o kadar yakın ve o kadar sık ki, ışıltılı renkli dokunmuş yıldızlardan dokunmuş halı gibiydi. Üzerinde bir bey vardı ve arka planda katedral var. Büyüklerime “Yıldızları görmüyor musunuz? Ne kadar güzeller. Bu Orion takımyıldızı” diyorum ama fazla aldırış etmiyorlar ve öyle bitti. Bahsettiğim katedral şimdi penceremden bakınca görebildiğim, her gördüğümde köpeğe benzettiğim bir kilise.

 5. Merhaba ben de rüyamda annemlerle birlikte balkondan dışarı bakıyoruz gece birden bire gökyüzünde ki yıldızlar aşağıya doğru kaymaya başladı sonra da uyandım. Anlamı nedir, bu rüyanın? Şimdiden teşekkürler. Umarım dikkate alırsınız.

 6. Rüyamda gökten kaymış bir yıldızın kardeşimin elinde tuttuğunu ve daha sonra da gelip bana verdiğini gördüm, elime aldığım da boğazım dahil tüm vücudumda bir acı hissettim. İşte bunlar ne anlama geliyor?

 7. Ben de sabah namazından sonra aynı rüyayı gördüm. Yüzlerce yıldız vardı gökyüzünde ve toplanmış bir şekilde bir kısmı kayıyordu. Allah hayra çevirsin.

 8. Rüyamda gökyüzünde çok sayıda yıldız olduğunu, bunların bazılarının kaydığını, o kadar parlak o kadar çoktu ki tıpkı şölen havasındaydı. Sonra birden ayaklarım yerden kesildi. Uçmaya başladım.   Yıldızlar yanımdan gelip geçiyordu sonra süzülerek yeryüzüne yeniden indim. İndiğimde kendimi düğün salonu gibi bir yerde buldum. Orada oğlumu gördüm ve uyandım. Bir anda uyandığımda da çok mutluydum ve söylediğim ilk söz o şaşkınlık ve heyecanla “Çok şükür” oldu. Ne anlama geldiğini yazarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

 9. Rüyamda gökyüzünde çok parlak yıldızlarla “Allah” yazıyordu. Başka hiç yıldız yoktu. Anneme gökyüzünde Allah yazdığını gösteriyordum. Annem bana “Dünyanın sonu geldi” dedi ve rüya bitti. Acaba anlamı nedir ?

 10. Ben ders dinliyordum sonra parlayan gökyüzünü gördüm sonra hoca nasılsa tavanı kapattı. Ben de ders bittikten sonra tavanı açtım fakat yıldızlar kaybolmuştu. Sizce bu neye işaret?

 11. Bir anda gözlerimi kapattım ve göz şeklinde yıldızlar kaymaya başladı ama minicik beyaz beyaz şeyler kaydı döndü ve sonunda bir uzay oluştu ama sadece karanlık ve bir sürü beyaz nokta…

 12. Rüyamda gece gökyüzünde bir büyük yıldız ve onun yanında küçük yıldız vardı. Diyorum ki rüyamda; “Bunlar ben ve oğlummuş.” Sonra böyle sanki yürür gibi gittiler, görünmez oldular sizce nedir? Teşekkür ederim.

 13. Gökyüzünde çok yıldız vardı onların yavaş yavaş kaybolduğunu gördüm hepsi değil çok olduğu için çoğu duruyordu. 

 14. Annem oğlunu üzerinde yıldızlı beyaz bir elbise ile görmüş neye dalalettir açıklar mısınız? teşekkürler

 15. Rüyamda bir büyük parlak yıldız gürdüm ve sonra o yıldızın ışığı kafamı verdi ve içeri girdim ve bitti

 16. Hayrolsun İnş. Rüyamda şehit tabutuna sarılı bayraktaki beyaz yıldız a zum yapıldı. Bir gece öncede hastane bakım evi gibi bir yerdeydim kadın çocuk ve yaşlılar yaralılar vardı ve çok az sayıda erkek. Ben dizimdeki sakatlıktan ötürü ordayım ancak benden daha muhtaçlar var onlara yardım ediyordum. (gerçek hayatta da dizimde sorun var) bir erkek ölmüş onun cenaze namazı kılınacakken 5-6 erkek vardı bir şehit getirdiler kumral 35 yaşlarında bir genç, bayrağa tabutsuz direkt sarılacaktı ben dedim şeker gibi uçlardan bağlayalım şehitler ölmez belki dirilir. Sonra tabuta koyup bayrağa sarıldı namazı kılınacaktı uyandım hayrolsun İnş… Yorumlarsanız sevinirim.

 17. Rüyamda gökyüzünü izlerken bi yıldızın kayıp kül şeklinde üstüme yağdığını gördüm bu kötü günlerin habercisi mi acaba ? 🙁

 18. 2 tane çok güzel dolunay gökyüzünde hareket etmeye başlıyolar. O iki dolunay birbiri üzerine geliyor. Tam üst üste geldikleri anda gökyüzünde tek tek bir sürü parlak yıldız meydana çıkıyor. Fikri olan yorum yapabilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir