Rüyada Yağmur Görmek

Rüyada yağmur görmek; insana vaadedilen şeyin yerine gelmesine, hayra ve rızka, bolluk ve berekete, insanlara eza veren, onların hoşlanmadığı şeylerin geride kalmasına işarettir.

Rüyada insanlara ve ekili araziye zarar veren yağmur, üzüntü ve kedere işarettir. Yağmurun her tarafa yağdığını görmek, ümidini kestiği şir şeyin gerçekleşmesine; yağmur, güzel ve geniş rızka, üzüntüden, keder ve borçtan kurtulmaya işaret eder. (Bkz. Arazi)

Rüyada yağmurun seller oluşturması ve ağaçları kökünden sökmesi, yönetim tarafından o bölgeye gelecek fitne ve zulme; yağmurun sadece kendi evine yağdığını görmek, o ev halkının ulaşacağı hayra; şehrin tamamına yağarsa, o şehir halkının hepsini sevindirecek olumlu gelişmelere işarettir. (Bkz. Kök, Ağaç)

Rüyada yağmur altında ıslanmak, rahmete; sığınacak bir çatı vs. bulunmadığı için ıslanmak, üzüntü ve kedere delalettir. Yağmur, duaların kabul edilmesine de delalet eder.

Rüyada yağmur görmek, vaadedilen bir şeyin yerine getirilmesine, sevdiği kıymetli bir eşyasını kaybettiği için üzüleceğine; gökten taş yağıyor görmek, günaha ve isyana işarettir. Ayrıca yağmur bazen doğal afetleri gösterir.

Rüyada Yağmur Görmek Nedir? 

Yağmur, daima iyiye yorumlanır. Yağmurda yürümek, sıkıntılarından ve hastalığından sıyrılmak demektir. Bu rüyayı gören kişi işsizse çok güzel bir iş bulacağına yorumlanır. Para derdi varsa gelecekte para sıkıntısı çekmeyeceğine, aşıksa sevgilisine kavuşacağına yorumlanır.

Rüyada yağmurlu havada yürüyüş yapmak, hayatınızda birçok hoş olay gerçekleşeceği anlamına gelir. Yağmur; zenginliğin, bolluğun ve sağlıklı bir yaşamın işaretidir.

Rüyada yağmur yağması, hayır ile ve Allah (C.C.) tarafından kullarına ihsan eylediği rahmet olarak yorumlanır. Herkesin istediği vakitte yağmur yağdığını görmek, feyz ve bereket ve rahmete; vakitsiz yağmur ise zarara, ziyana ve felakete delalet eder. 

Rüyada bir mahalle veya ev üzerine şiddetli yağmur yağdığını görmek, orada hastalık ve bela olmasına; yağmur yavaş yavaş yağıyorsa, hayır ve menfaate işarettir. Yılbaşında veya ay başlarında yağmur yağdığını görmek, o yıl veya o ay bereket ve bolluk olacağına delildir. 

Rüyada tufan şeklinde şiddetli yağmur yağdığını görmek, o yer halkına büyük keder ve sıkıntı geleceğine delalet eder. Bir hasta rüyasında hafif hafif yağmur yağdığını görürse iyileşir. Eğer gördüğü yağmur şiddetli ve bulanık ise o hasta ağırlaşır veya ölür. 

İbn-i Sirin’e göre; yağmur suyu ile yıkandığını gören, korkudan kurtulur. Yağmur tanelerinin sesinin kesildiğini, yani yağmurun sessizce yağdığını gören, büyük bir mevkiye erişir ve ünlü bir kişi olur. 

Rüyada şiddetli bir yağmur yağdığını ve her taraftan seller aktığını ve fakat kendisi bundan zarar gelmediğini görmek, o yerde hastalık çıkacağına, fakat kendisine zararı dokunmayacağına delalet eder. (Bkz. Sel) Yağmur suyu ile abdest aldığını veya gusül ettiğini gören, dünyada rahat eder. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen yağmurdan zarar meydana gelmediği takdirde, hayra ve rızka işarettir. Bazen yağmur gerek insanlardan gerekse yeryüzünden olsun kendisinden korkulan şeyin hayatta oluşuna işarettir. Bazen de yağmur, insana vaadedilen şeyin yerine getirilmesine işarettir. Eğer yağmur bir yere mahsus ise o yer halkının üzüntüsüne veya sevdiği bir şeyi kaybetmesinden dolayı rüya sahibinin üzülüp ve kederlenmesine işarettir. Bazen yağmur görmek, misafir olan kimsenin yolculuğundan geri kalmasına işarettir. Bazen de belirli bir yere zarar veren yağmur, tartı ve ölçeğin eksik yapılmasına işarettir. (Bkz. Zarar /Ziyan)

Rüyada şiddetli yağmur yağdığını görmek, düşmanla anlaşmaya işarettir. Yağmur, mahzun ve zulme uğramış kimsenin yardım istemesine de işarettir. Eğer göğün ve bulutun her tarafından yağmur yağdığını görse, insanların erişeceği genişlik, sevinç ve suların menbalarından kaynayarak akıp taşmasına işarettir. (Bkz. Yağmurluk)

Bir kimsenin rüyada yağmurun her tarafa yağdığını görmesi, o kimsenin ümidini kestiği bir şeyinin canlanmasına, hayır, bereket ve nimete nail olmasına; eğer kederli ve borçlu ise keder ve borcundan kurtulmasına işarettir. 

Rüyada yağmurun kendisine çabucak yetiştiğini gören kimse sıkıntısız, güzel ve geniş bir rızka nail olur. Yağmur üzüntüden kurtulmaya ve o sene içinde yardıma erişmeye işarettir. Rüyada yağmurun yalnızca kendi evine yağdığını gören kimse menfaata, hayra ve iyiliğe nail olur.

Rüyada yağmurun her taraftan sel olup aktığını ve ağaçları kökünden koparıp yıktığını görse, bu rüya o yerde meydana gelecek fitne ve helaka işarettir. Bazen de yağmurun hasseten bir eve yağdığının görülmesi, o evde meydana gelecek hastalık, ağrı, acı, bela ve çiçek hastalığı gibi şeylere işarettir. Eğer rüyada gökten kan ve taş yağdığını görse, azaba işarettir.

Çiftçilerin rüyada yağmur görmeleri, müjdeye ve onların yetişecekleri ucuzluğa ve bolluğa işarettir. Bazı tabirciler, yağan yağmur toprak olursa, ucuzluktur. Yağan yağmurun bal veya meyve cinsinden güzel görünen bir şey olması, bütün insanlar için hayra işarettir, dediler. Eğer yağan yağmur süt, yağ veya zeytinyağı gibi şeylerden olursa tabir yine böyledir. (Bkz. Çiftçi)

Rüyada Yağmur Yağması Ne Demek? 

Allah (C.C.)’ın rahmetine, doğru olan dinine, Cenab-ı Hakk’ın ihsan ettiği yardıma, Kur’an’a, ilim ve hikmete işarettir. Bazen yağmur; çekirge, dolu ve şiddetli rüzgar gibi gelecek afet ve belaya işarettir, özellikle yağan yağmurda ateş ve suyu sıcak olursa. Bazen de yağmur, fitnelere ve dökülecek kanlara işarettir. Bazen mevsimin dışında yağan zararlı yağmur, hastalıklara işarettir.

Bir kimsenin rüyada yağmur yağarken kendisini duvar ve saçak altında görmesi, ya söz veya eziyet yoluyla ona gelecek zarara veya ona yağmurdan isabet eden miktarca onun dövülmesine yahut rüya sahibi hasta ise, durumunun bozulmasına işarettir. Bu tabir yağmurun mevsiminde dışında yağdığı takdirdedir. Eğer yağmur mevsiminde yağarsa, rüya sahibinin hasta bulunması veya fakirliği sebebiyle yolculuğundan ve yolundan kalmasına yahut yağmurdan ona isabet edecek miktarca hapis kalmasına işarettir.

Bir kimse rüyada yağmur suyundan içtiğini görse, eğer yağmur suyu saf ve berrak ise o kimseye hayır isabet eder. Eğer bulanık olursa, o sudan içtigi nispette hastalık isabet eder. (Bkz. Kuyudan Su İçmek)

Rüyada zarar vermeden yağan bir yağmur görmek, bolluk ve berekete, zenginliğe; yağmurun eve yağdığını görmek, ev halkının bir nedenden dolayı endişe duyup üzüleceğine yada rüyayı görenin kıymetli bir eşyasını kaybetmesine çok üzüleceğine işarettir.

Rüyada yağmurun her tarafa yağdığını görmek, ümidin kesildiği bir isteğin tekrar gündeme gelmesine; yağmur su olarak değilde farklı cisim ve şekillerde yağıyorsa, o kesimdeki insanların huzur ve mutluluk duyacaklarına işarettir.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Sağanak

Yağmur

“Rüyada Yağmur Görmek” üzerine 19 yorum

 1. Merhaba,
  Rüyamda aksam 6.00`da dışarıdayım, hava kararmaya başlamış birden yağmur yağıyor ve ben ellerimi açıp dileklerimin kabul olması için dua ediyorum sonra her yerim ıslanıyor ve ben koşarak eve gidiyorum daha sonra yağmurun beni ıslatması hiç rahatsız etmiyor aksine hoşuma gidiyor bu rüyamı yanıtlayabilir misiniz? Teşekkürler.

  1. Valla ben pek anlamam ama gördüğünüz rüyanın çok açık olduğu kesin, çok güzel bir rüya, bence dualarınızın kabul olacağına işaret.

 2. Kocam camda durup seslendi, bana. “Hanım bak, ne güzel yağmur yağıyor.” Ben de kalkıp hemen cama yöneldiğimde baktım. “Evet çok güzel yağıyor” dedim… Bu rüyanın anlamı nedir, acaba?

 3. Rüyamda ikiz bebeğimiz oluyor hastanede bir kız, bir oğlan, adları da yağmur ve Ali oluyor. Yağmurun durumu kötü oluyor onu göremiyorum daha sonra hemşireye sorduğum zaman “Durumu iyi, birazdan Ali’nin yanına götüreceğiz” diyor. Ararken bebekler görüyorum ama yağmuru bulamıyorum, bir kere görüyorum sonra tekrar kayboluyor sonra uyanıyorum. Ne anlama geliyor?

 4. Merhaba ben rüyamda işe gidiyordum. Bir yokuş var, Yokuşun aşağısında kardeşimle konuşuyorum. Daha sonra kardeşimden ayrılıyorum. Yokuş olan yolu çıkıyorum. Hava, günlük güneşlik bastan. Ve sağımda iş arkadaşlarımı ve konuştuğum erkeği görüyorum. Servisin gelmesine saniyeler kala, yağmur bastırıyor. Ama ben bir şey unutuyorum, servise binemiyorum. Evin yolunu tutuyorum. Birde bakıyorum ki, apartmanın kapısının rengi değişmiş, kapı tamamen değişmiş…

 5. Rüya gördüğümde daima sizin sitenizden yararlanıyorum. Sitenizi beğeniyorum. Teşekkürler.

 6. Merhaba, rüyamda sağanak yağmur altında arkadaşımla bir köprüden geçtiğimi ve en son evimize geldiğimizi gördüm. Sonra bir keçi ve keçinin kafasındaki tavşanla onun evine gittiğini gördüm. Bu sizce neyi gösterir? Yorumunuz için teşekkürler. Not: Arkadaşımla ben başka ildeyiz ve dün ondan bahsedildi, ayrıca komşuyduk. Keçiyi de televizyonda gördüm.

 7. Emekliyim lakin rüyamda emekli olmadan önceki iş yerimde çalışıyormuşum, arkadaşlarım tutumumu beğenmiyorlar oysa haklı olduğumu biliyorum. O sırada yakın sayılabilecek arkadaşım da beni suçluyor. Onların göreve gittiğini görüyorum arkalarından yetişmeye çalışıyorum. Lakin amirimden izin almadığım için istemeyerek geri dönüyorum. Tam bu sırada köyde komşunun eski evinde oluyorum, içerde küçük sarı arılar mevcut onlardan korkup evden çıkıyorum. Tam o sırada arılardan bazıları bana iğnesini batırıyor acı hissediyorum derken ince yağmur başlıyor ve “Arılar şimdi dağılır” diyorum ve arılar çiseyle dağılıyorlar. Evin arkasına geliyorum bahçede yılan görüyorum hafif sırt ve oyuk bir yerde hemen önü biraz aşağıya bakıyor. Ona sapanla taş atıyorum oyuğun diğer tarafından aşağıya 1,5 m civarında 2 adet siyah yılan düşüyor onları öldürüyorum. Bu esnada gökyüzünde arızalanan büyükçe bir uçak şuursuzca gökyüzünde gezinip komşunun bahçesine düşüyor. Düştüğünü görüyorum lakin sırtın arkasında bahçeye çakıldığından vere temasını göremiyorum. Bir anda ondan çıkan dumanlar bulunduğum yere kadar geliyor kısa süre içeresinde bulunduğum yerden dağılmak üzere çekiliyor, yer sahibine telefonla haber veriyorum ama o haberi aldığını ve yapacak bir şeyin olmadığını söylüyor. Bu rüyadan çok etkilendim. Açıklarsanız memnun olurum. Saygılar.

 8. Merhaba, rüyamda yağmur yağdığını gördüm. Dışardayım, annem yanımda. Çok güzel bir yağmurda ıslanıyorum. Şimşek falan hiçbir şey yok. Bir süre yürüyoruz. Öyle yağmurdan saklanmıyoruz, ıslanıyoruz bir süre sonra kar yağmaya başlıyor. Gene çok güzel yavaş yavaş düşüyorlar yere sonra kayıyor gibi yapıyorum. Karın üzerinde annemle birlikte ne anlama geliyor olabilir yağmurdan sonra kar görmek?

 9. Rüyamda yan komşumuz bizim evimizin önündeki bahçeye gül dikmiş. Normalde evimizin önünde bahçe yok ama rüyamda koskocaman bir bahçe ve renk renk, çeşit çeşit güller, papatyalar, her renk tüm güzellikte çiçekler var. Ben bahçede geziniyorum, çiçekleri kokluyorum. En beğendiklerimden birer tane koparıyorum kucağımda biriktiriyorum sonra kardeşim (normalde 12 yaşında ama bu asker muhabbeti nerden çıktı bilmiyorum) askere gidecek diye akrabalara telefon açıyoruz. Gelen akrabalara çiçek bahçesini gezdirirken harika bir yağmur başlıyor. Ben kollarımı açarak yağmur altında ıslanıyorum. Böyle yağmur sanki bir ödülmüş gibi ıslandıkça ferahlıyorum. Herkes kaçışırken ben yağmurda bekliyorum böyle göğe bakarak. Anlamı ne olabilir acaba?

 10. Merhaba, ben bugün saat 9 da uyumuşum ve rüyamda kendi köyümde babamın evindeyim ve dışarı çıkıyorum, çok yağmur yağıyor. Bana bir yerden bir çuvalın içinde bir şeyler geliyor ve ahırın çatısında bir bavul varmış içini açıyorum, içinden 20 milyon 10 milyon kağıt paralar çıkıyor ve birkaç tane de küçük altın çıkıyor. Ardından köy deresinden tam anlayamıyorum ama ara sıra çamurların içinden altın kolye künye ve mavi boncuktan yapılmış anahtarlıklar ve sarı paralar topluyorum ve hala yağmur yağıyor. Ne anlama geliyor, yanıtlamanız mümkün mü? Şimdiden teşekkürler.

 11. Merhaba, rüyamda evimde otururken yağmur yağıyor. Ben balkondan çamaşırları topluyorum ama evimin balkonu dağ tarafına bakıyor. Diğer köşesinde sanırım yüzme havuzu var. Havuzun belli bir kısmın görebiliyorum. Havuzu gördüğüm kenarında su tertemiz. Rüyamı yanıtlayabilir misiniz? Teşekkür ederim.

 12. Rüyamda yağmur yağdırdığımı gördüm ellerimin altından berrak bir şekilde yağmur yağıyordu. Hatta uzun süre yağmur yağmamış, benimle birlikte yağmaya başlıyor.

 13. Rüyamda evimin tavanının bir kısmı açılmış oradan içeri yağmur giriyordu, altındaki kanepem ıslandı ben de ıslandım evi o halde bırakıp işe diye evden çıktım.

 14. Kucağımda ikinci kızım şuan üniversite öğrencisi ama bebek iken kucağımda dışarı çıkmışken yağmurda kucağımdan kayıp yere düşüyor ve yağmur suyuna kapılıp giderek rögardan içeri gidiyor. Bende ağlayarak peşinden gidip kapağı açarak kucağıma alıyorum ve karşıdaki eczaneye girip yardım istiyorum ancak eczaneci “bakın yaşıyor ve gözleri ne güzel gülüyor” diyor. Acaba ne ile yorumlayabiliyorsunuz? Öğrenmek isterim.

 15. Ben rüyamda eşimin üzerine ve onunla birlikte her yere yağmur yağdığını gördüm. Rüyamı tabir ederseniz memnun olurum.

 16. Rüyamda çok büyük seller oluyor bizim olmayan bir evden dama çıkıyoruz. Damda bir kadın vardı evin bir bölümü yıkılıyor benim yanımdaki herkes düşüyor damdaki kadın hariç bende bir demirin üstünde kanepede duruyorum yağmur dursun sel gitsin diye dua ediyorum. Yanımda bir başörtülü kız görüyorum kızda dua ediyor ve yağmur yavaşlayıp duruyor. Sonra ben dışarıya baktığımda her yerde sel azalıyor sonra eve gidiyorum. Evde camı arılar sarmış oluyor bende yanımda iki arıyı ve bir kelebeği oraya bırakıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir