Rüyada Ağaç Görmek

Ayrıca bkz: Ağaç Çeşitleri, Ağaç Çiçeği

Dünyada insanlar türlü türlü olduğu gibi, ağaçlarda çeşit çeşittir. Bu nedenle görülen ağacın cinsine göre rüyalar da değişik anlamlar taşırlar.

Rüyada meyvesi olmayan kokulu ağaçları görmek, rüyayı gören kişinin; iyilik sahiplerine, hoşgörülü ve yardımsever insanlara nankörlük yapacağına delalettir. Rüyada portakal, limon ve ağaç kavunu gibi hem meyvesi yenen hem de koklanan ağaçları görmek, kişinin iç ve dış güzelliğine, ilim ve irfana verdiği öneme işarettir.

Rüyada görülen ağaçlar, kadınlara ve değişik özelliklerdeki çeşitli erkeklere delalet eder.

Rüyada bilinmeyen bir ağaç görmek, kişinin endişe ve şiddet dolu günler geçireceğine, agresif davranışlar sergileyeceğine işarettir.

Rüyada üzerlerinde meyveleri olan ağaçları görmek ve onlara uzanamadığını görmek kişinin eline mal geçmeceğine ancak meyveleri ağaçların yapraklarından koparıp toplamak, yine mal ve servete delalet eder.

Rüyasında uzun ve görkemli bir ağacın üstüne çıktığını gören kişi, bilgili ve önemli bir insanla karşılaşıp, onun ilim ve irfanından faydalanır. Bu tarz bir rüya gören kişi bekar ise onun evleneceğine işarettir.

Rüyada görülen ağacın dalları kardeşlere, evlada ve akrabalara işarettir. Bir ağacın dallarının yeşillenip çoğaldığını görmek, o kişinin akraba ve dostlarının çoğalacağına işarettir.

Rüyada bir yere ağaç diktiğini görmek; şerefe, yüksek mertebelere ve büyük kişilerle dostluğa delalet eder. Rüyada diktiği ağaçların büyüdüğüne ve serpildiğine tanık olan kişi yetiştirdiği çocuklarından razı olur. 

Rüyada diktiği ağacın gölgesinde dinlenen insanlar gören kişinin yaptığı bütün maddi manevi yatırımlar güzel bir nihayete kavuşur.

Ağacın yaprak yaprak açıldığını görmek, uzun ve bereketli bir ömre, rızkın devamına, zenginliğe ve dinde sebat etmeye delalet eder. Rüyada kişinin ağaçların üzerinde yattığını görmesi, o kişinin fazlaca çocuk sahibi olacağı ile tabir olunur.

Genel anlamda rüyada ağaç görmek fark edildiği üzere 4 farklı şekilde tabir olunur:

 1. Kişinin maddi açıdan rahatlama yaşayacağına,
 2. Berekete,
 3. Mutluluğa,
 4. Bol ve geniş rızka.

Rüyada hurma ağaçlarının meyvesine yetiştiğini görmek, kişinin birtakım insanlarla kâr getirecek işlere imza atacağına işarettir. Rüyada görülen hurma ağacı şu şekilde tabir olunur:

 1. Hayırlı bir eş,
 2. Güzel bir ev,
 3. Geniş bir mülk,
 4. Mal ve evlat,
 5. Bilgili olmak.

Rüyada elma ağacı görmek, hayra delalet eder. Rüyada şeftali ağacı görmek; zengin, mert, yiğit ve çok mal biriktiren bir adamın varlığına delalet eder. 

Rüyada üzüm ağacı görmek; şen, tatlı, hoş, izzetli ve hoşgörü sahibi birine işarettir. Rüyada muz ağacı görmek, din ve dünyalık sahibi bir adamın varlığına delalet eder.

Rüyada zeytin ağacı aldığını görmek, hayrın ta kendisidir. Çünkü zeytin mübarek bir ağaçtır.

Rüyada heybetli bir ağacın gölgesinde dinlendiğini gören kişi emeklerinin hayrını görür ya kendi yaptıklarının sonuçlarının ya da kendinden başka güçlü birinin koruması altında istirahate, inzivaya çekilir.

Rüyada cılız ve gölgesiyle sizi korumadığını düşündüğünüz bir ağacın gölgesinde dinlendiğinizi görüyorsanız bu durum yaptıklarınızdan pişman olduğunuzun veya bazı güzellikleri hak etmediğinizi düşündüğünüzü gösterir.

Rüyada bir mekanda, bu evinizin bahçesi olabilir veya tanıdığınız bildiğiniz bir yer, daha önce orda olmadığından emin olduğunuz ağaçlar bittiğini görmek yaşamınıza veya ailenize yeni birilerinin girip orda kökleneceğine delalet eder. Eğer bu ağaçların varlığı sizi huzursuz etmiyorsa, bilin ki hayatınıza giren kişiler size şu anda ne şekilde görünürse görünsünler hayır getirecek demektir. Ancak bu yeni ve tanımadık ağaçlar kalbinizde bir ağırlık yapıyorsa, o zaman hayatınıza girecek ve hayatınızda yer edecek bu kişiler sizin huzurunuzu uzun vadeli bozacak demektir.

Ağaç

“Rüyada Ağaç Görmek” üzerine 32 yorum

 1. Rüyamda bir ağacın üzerine çıkmışım. Ancak ağaç üzerinde iken sallanıyordu. Fakat ben tek elimle ağacın gövdesine tutunmuş ve düşmüyordum. Yerde de iki tane köpek görüyorum. Köpekler zarar verecekmiş gibi değildi. Hiç bir şekilde korku yok ancak rüyamda ağacın sallanması ilginç geldi. Yorumlarsanız sevinirim….

 2. Rüyamda yemyeşil çimlerle kaplı bir bahçedeydim. yemyeşil ağaçlar bir kaç ağaç vardı. Bunlardan birinin yerini beğenmedim ve hiç zorlanmadan tutup yerinden söktüm. Başka bir yere ekmek üzere yere bıraktım. Ağaç söktüğüm halde kökleriyle yeşilliğiyle capcanlı duruyordu yerde. Ağaç  iyidir fakat sökmenin pek hayırlı olduğunu düşünmüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

   

 3. Rüyamda ağaçtan patlıcan topluyordum. Anlamını çok merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

 4. Rüyamda çok büyük bir ağacın yürüyerek dik ve yüksek bir dağa çıktığını gördüm. Dallarında insanlar vardı.

 5. Biriyle beraber büyük bir çınar ağacının altında dinleniyoruz ve büyük çimenler var. Ne manaya geliyor bu? Acil cevabına ihtiyacım var!

 6. Arkadaşım rüyasında beni görmüş. Evlerinin önünde bir ağaç varmış. (Gerçekte böyle bir ağaç yok. ) O ağaca takılmış ve düşmüş, ben de onu kaldırmamışım ve kötü şeyler söylemişim ona. Bu rüyanın anlamı nedir?

 7. Rüyamda akan suyu havuz yaptım ve havuz doldu ama sonra havuzun çevresinde bulunan ağaçlar yandı. Bende çevremdekilerden havuzdan bana su vermelerini söyledim. Plastik su bardaklarıyla havuzdaki suyu bana uzatıyorlardı. Ben de ateşe dökerek söndürdüm. Bunun meali nedir?

 8. Rüyamda büyük bir ağacın devrildiğini gördüm, üzerime geliyor diye çok korktum ama üstüme gelmedi. Bu ne anlama geliyor? Yorumlarsanız sevinirim.

 9. Rüyamda yeşil dalları bol büyük bir ağaç gördüm ve o ağaçtan ayva topluyordum, aşağıda duran birinin yardımı ile yaprakların arasından topladım, üç adet aldım galiba, orada uyandım. Bana bu rüyayı yorumlarsanız sevinirim.

 10. Dut ağacının üzerine sıraya düzülmüş şekilde sırasıyla çıkıyorlar. Sayısızca tavuk, beyaz ev ördeği ve beyaz kaz bunların yavruları da var. En son sayısızca kediler sırasıyla dut ağacının üzerine çıkıyorlar. Ben ise “Deprem mi olacak acaba” diyorum. Elimde kırbaç yavaş bir şekilde vurarak kedileri ağaçtan indiriyorum. Saygılar.

 11. Tanımadığım bir yerdeyim. Tuvaletteyim. Kuburun bulunduğu yerde devasa bir ağaç kökü var. Üzülüyorum, bu kocaman ağacın köküne mi ediyoruz, biz diye söyleniyorum. Aynı zamanda kubura su akıyor. Suya tuvalet yapılıyor. Dışarı çıkıyorum, deniz var. Kubura akan su denizden geliyormuş. Bir manası var mı, bunların? Çok teşekkür ederim.

 12. Rahmetli babam rüyamda, köyümüzdeki evimizin bahçesinde meyve ağaçları var. Rüyada daha fazla var. Rahmetli babam bu ağaçlardan bir tanesine çok ulu bir armut ağacına çıkıyor ve silkeliyor. O kadar çok armut dökülüyor ki, ben de bu armutları ve diğer ağaçların altındaki meyveleri toplamaya çalışıyorum. Yalnız rüyalarımda rahmetli annem ve babamla hiç sözlü diyalog yaşayamıyorum, konuşmuyorlar. Rüyamı yorumlayıp mailime gönderirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

 13. Rüyamda büyük bir ağacın devrildiğini gördüm. Kavak ağacı diye hatırlıyorum, üzerime geliyor diye çok korktum. Ama üstüme gelmedi, başka yöne devrildi. Bu ne anlama geliyor? Yorumlarsanız sevinirim.

 14. Rüyamda bir arkadaşımın evinde oluyorum. Salonda pencere kenarında çeşitli bitkiler ve büyük çam ağacı var, ben bunları suluyorum. Suladığımı fark etmesinler, korkarlar diye bastığım yerden izlerimi kaybetmeye çalışıyorum. Yorumlarsanız sevinirim.

 15. Rüyamda bir sürü nazar boncuğu gördüm. Ağacın dallarına asılıydı ve görünce ürperdim. Çünkü nazar boncuğu tek göz yani şeytan anlamına geldiğini duymuştum. Bu rüya beni baya ürpertti. Rüyayı yorumlayabilirseniz sevinirim…

 16. Rüyamda bir bebeğin dışkısını gördüm. Tuvaleti berbat etmişti. Ben de yıkıyordum. Üvey anneannem abdest alıyordu. Ben de “Anneanne bu dışkının içinde abdest alınır mı? diyordum.

 17. Vadi ve ben yukarı da tepede güzel evlerin içinden gelerek aşağı inmek istiyorum. Ağaca tutunarak inmem lazım ve bunu yapıyorum. Ağaç kurumaya başlıyor veya kuru. Bunu tutunduğum dalları kırarak inmekteyim. Ölmüş bir akrabam da bana “Şurayı tut, burayı tut” diye yardımcı oluyor. Hayır, olur inşallah. Yorumlarsanız sevinirim. Selam ve saygılar…

 18. Rüyada dut ağacı gördüm çok uzun ve çok kalıntı meyvesi zedelenmişti. Zor şirketlerin ama gücüm yetmedi az salladım bütününü, bir kaçta düştü.

 19. Rüyamda dev çınardan siyah kuru çekirdekli bir meyve yiyorum. Yanımda duran bir amcaya soruyorum, “Amca, bu meyve yenilir mi?” Yaşlı amca “Tabi ki yenir Arnavutköy meyvesi” diye söyledi. Ağacın yaprakları yeşil ve boldu.

 20. Rüyamda yarısına kadar kesilmiş ağaç gördüm. Kesik yerden cılız bir su akıyordu. Suyun aktığı yöne yani aşağıya baktığımda ise kocaman nehir olduğunu gördüm. Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

 21. İyi günler. Benim ricam bazı yorumların eksik kalması; benim gördüğüm rüyamda ağacın kökünde ev vardı yani ağacın içine girdim eğilerek ama içine girince çok güzel bir ev olduğunu hatta 2 katlı olduğunu fark ediyorum ve bu eve bir cüce ile giriyorum sanki birinden kaçarcasına. Onlara yardım ediyorum. Burada ağaç ev veya kökü ile ilgili bir şey bulamadım. Bana bunu yorumlarsanız sevinirim. Saygılarımla.

 22. Büyükçe bir ağaç üzerinde yaşlı annem, ağaç biber ağacı nasılsa. Eski ev sahibim bu ağaca aşı yapıyor. Minicik aşı filizini görüyorum…

 23. İş yerleri olan bir yerde taksim gibi karşılıklı binalar, akşam saatlerinde ağacın dibine ekmek ufalıyorum. İçimden de “Buraya koyayım kuşlar, hayvanlar yer diyorum. Daha sonra eşim bir binada ben de kızımla diğer binadayız. Eşimin olduğu binayı birisi rehin almış. Kızımla biz de çalışanlarla birlikte girişe iniyoruz. Kızıma yarım ekmek içinde sulu köfteli patates yemeği veriyorum. Binanın içi aydınlık. Hacı alan tanıdık beyi görüyorum. “Merak etme her şey geçti, şahıs yakalandı” diyor. Hacı olan beyi operasyon gereği teyze kılığında görüyorum. O arada eşim de yanıma geliyor. “Ne oldu?” dedim. “Benim tarafımda değildi” dedi, uyandım.

 24. Rüyamda kalın gövdeli bir ağacın dalının biri kırıldı, aldım kenara koydum tekrar dikerim diye. Yorum yapar mısınız?

 25. Rüyamda işyerimin önünde bir ağaç varmış, bolca dalları var fakat hiç yaprak yok üzerinde. Dalların hepsi beyaz boyalı ve gümüş rengi boyalar da var. Kimse almasın diye toprağın içine asma kilit takmışım. Kilidi açıp akşam olunca dükkanın içine ağacı taşımaya çalışırken gördüm kendimi. Eşim de bana ağacı taşırken yardım ediyordu.

 26. Kız kardeşimin yeşil büyük bir ağaca çıktığını ve ağaçtan kabanları (montları) koparıp yere attığını rüyamda görüyorum. Anlamı nedir?

 27. Merhaba, sabaha karşı gördüğüm rüyadan çok etkilenerek uyandım bunu sizinle paylaşmak istedim, umarım iyiye yorumlarsınız. Rüyada yüksek bir yerdeyim ve yanımda bir veya iki ağaç var. Sağımda duran ağaç aniden sanki bana doğru gelerek önümde durdu ve eğildi, ağacın dallarını tuttum. Ve bu rüyada bu ağaç bana güç veriyor hissine kapıldım sanki bana tutun, benden güç al dercesine hissetim. Bu ağaçta çok fazla yaprak yoktu ve cinsini de fazla hatırlayamıyorum. Karşıda alçak bir yerde annem ve teyzem duruyordu, durdukları yer binaların temeli kazınıyor ya onun gibi az derindi. Ben anneme ve teyzeme yanıma gelmelerini istedim ve onlara ağacın benim önümde eğildiğini göstermek istedim. Annem normalde hasta ama rüyamda dimdik ayakta ve o bulunduğu yerden çıkarak bana doğru geldi1”” hem de çok rahat bir şekilde, teyzemde arkasından geliyordu. Bu rüyadan çok etkilendim. Bana tabir ederseniz çok sevinirim.

 28. Rüyamda evimin içinde kocaman bir ağaç büyümüş bu ağaç evin betonlarını yerinden oynatır diyorum, sonrada bir şey olmaz ağaç bir şey yapamaz diye komşuları arıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir