Rüyada Hurma Ağacı Görmek

Rüyada hurma bahçesi görmek, tanınan bir yerde ise, ağacı kerem ve şeref sahibi biriyle, tanınmayan bir yerde ise, kıskanç ve ahmak biriyle tabir olunur. 

Ayrıca bkz: Hurma Salkımı

Rüyasında hurma ağacı diktiğini gören şeref kazanır. Cömert ve iyi kalpli olur. Hurma ağacına çıktığını gören, şerefli bir kişiye akraba olur. Hurma ağacından düştüğünü gören, ümit ve istediğine kavuşamaz. Hurma ağacının yaprağı, dalı ve lifi helal mala delalet eder. 

Rüyada evinde hurma ağacı görmek, asil bir kişi ile yakınlık peyda eyleyeceğine; bu ağacın kuruduğunu görmek, eşinden ayrılacağına, kuruduktan sonra tekrar yeşillendiğini görmek, ev halkından birinin hasta olup tekrar iyileşeceğine işarettir. 

Ebu Said El-Vaiz’e göre; hurma ağacı bir şerefli insana yahut anne babasına itaat eden evlada; dal ve budaklarının çokluğu, çoluk çocuğunun artacağına; kesilmesi şerefli bir kişinin vefatına delalet eder. 

Rüyada hurma ağacının bulunduğu ve bittiği yerde olmak üzere birçok hurma ağacına sahip olduğunu gören, büyük bir adam olur, çok kazançlı bir iş sahibi olur. Şiddetli rüzgardan bir çok hurma ağaçlarının devrildiğini, kırıldığını görmek, zulüm yüzünden birçok insanın felakete sürüklendiğine delalet eder. 

Rüyada yangın çıkararak birçok hurma ağacının yandığını görmek veya kolera gibi salgın bir hastalıktan memleketin bir çok ileri gelenlerinin öldüğüne şahit olmak o memlekete birçok büyük adamların gelip yerleşeceklerine işarettir.

Hurma Ağacı

“Rüyada Hurma Ağacı Görmek” üzerine 3 yorum

  1. Rüyamda yemyeşil bir yerde hurma ağacı gördüm. Meyveleri olgunlaşmış, yaprakları yemyeşildi. Tek başımayım hayretle o ağacın güzelliğini izlemeye dalıyorum bunun anlamına bakıyorum.

  2. Ben rüyamda sırtımda üç çeşit ağaç gördüm. İkisi aynı meyve silkeleyerek yedim. Yanımda çıktı ağaçlar. Bir tane de hurma ağacı sırtımda çıktı. Yemyeşil ve sırtımda çıkan hurma ağacını silkeleyip hurmaları döküp yiyordum. Sanki gaipten bir yerlerden sesler içime geliyordu hissediyordum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir