Rüyada Hurma ağacı Görmek

Hurma bahçesi, taninan bir yerde ise, agaci kerem ve seref sahibi biriyle, taninmayan bir yerde ise, kis-kanç ve ahmak biriyle tabir olunur. Rüyasinda hurma agaci dikti-gini gören seref kazanir. Cömert ve iyi kalpli olur. Hurma agacina çiktigini gören, serefli bir kişiye akraba olur. Hurma agacindan düstügünü gören, ümit ve istegine kavusamaz. Hurma agacinin yapragi, dali ve lifi helal mala delalet eder. Evinde hurma agaci görmek, asil bir kişi ile yakinlik peyda eyleyecegine, bu agacin kurudugunu görmek, esinden ayrilacagina, kuruduktan sonra tekrar yesillendiğini görmek, ev halkindan bi-rinin hasta olup tekrar iyilesecegine işarettir. Ebu Said El-Vaiz’e göre: hurma agaci bir serefli insana ya-hut ana babasina itaat eden evlada, dal ve budaklarinin çoklugu çoluk çocugunun artacagina, kesilmesi serefli bir kişinin vefatina delalet eder. Hurma agacinin bulundugu ve bittigi yerde olmak üzere bir çok hurma agacina sahip oldugunu gören, büyük bir adam olur, çok kazançli bir is sahibi olur. Siddetli rüzgardan bir çok hurma agaçlarinin devrildiğini, kirildiğini görmek, zulüm yü-zünden bir çok insanin felakete sürüklendigine delalet eder. Yangin çikarak bir çok hurma agacinin yandiğini görmek veya ta-un ve kolera gibi salgin bir hastalıktan memleketin bir çok ileri gelenlerinin öldügüne sahit olmak o memlekete bir çok büyük adam-larin gelip yerleseceklerine işarettir.

Hurma ağacı

“Rüyada Hurma ağacı Görmek” üzerine 3 yorum

  1. Rüyamda yemyeşil bir yerde hurma ağacı gördüm. Meyveleri olgunlaşmış, yaprakları yemyeşildi. Tek başımayım hayretle o ağacın güzelliğini izlemeye dalıyorum bunun anlamına bakıyorum.

  2. Ben rüyamda sırtımda üç çeşit ağaç gördüm. İkisi aynı meyve silkeleyerek yedim. Yanımda çıktı ağaçlar. Bir tane de hurma ağacı sırtımda çıktı. Yemyeşil ve sırtımda çıkan hurma ağacını silkeleyip hurmaları döküp yiyordum. Sanki gaipten bir yerlerden sesler içime geliyordu hissediyordum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir