Rüyada Hurma Görmek

Rüyada hurma görmek; yağmura, Kur’an-ı Kerim okumaya, ilim öğrenmeye, dine faydalı işler yapmaya, helal ve güzel rızka; hurma yemek mala; mevsiminde hurma devşirmek iyi meziyetleri olan bir kadınla evlenmeye, zahmetsiz olarak elde edilecek dünyalığa, imanın tadına varmaya vee dünyalığa işarettir.

Ayrıca bkz: Yaş Hurma

Rüyada ham hurma görmek suya muhtaç olanın su bulmasına; bu hurma kızıl ise kanın, sarı ise safranın galebesine; hac mevsiminde hurma yediğini yahut ikram edildiğini görmek, hacca gitmeye delalet eder.

Rüyada kuru bir hurma ağacından üzerine hurma düşmesi, ikiyüzlü birinden ilim öğrenmeye; mevsiminde taze hurma görmek, bayındır bir şehirde memuriyete; mevsimi dışında görmek hastalanmaya; hurma ağacını silkerek üzerine hurma dökülmesi, sıkıntı ve kederden kurtulmaya; hurmanın çekirdeğini çıkarmak çocuğun olmasına; hurma salkımı aile fertlerinin bir araya gelmesine yahut bereketli kazanca işarettir.

Rüyada hurma satıcısı görmek, sünneti bilen ve onu yaşayan kimseye, biriktirilmiş mala; sarhoş etmeyen hurma şarabı ve hurma yağı, alın teriyle kazanılan mala delalet eder.

Rüyada hurma görmek veya yemek, bolluk ve bereketin işaretidir.

Rüyada hurma almak ve yemek, helal kazanca; kuru hurma hastalıkların derman bulacağına ve eğlenceli zaman geçirmek anlamına gelir. Büyük kısmet, bolluk, para, zenginliktir. Kişinin kısmetinin açılacağı anlamına da gelir.

Rüyada görülen hurma, gören için yağmurdur. Hurma yediğini görmek, sırf kendisi için olup başkasının hissesi bulunmayan rızıktır. Bazen hurma yemek, Kur’an okumaya ve dinine fayda verecek bir şeyle tabir edilir. Defnedilmiş hurma, biriktirilmiş maldır. Dağılmış ve saçılmış hurma, devamlı olmayan paradır. 

Rüyada kendisine hurma getirildiğini görse, makam ve rütbe sahibi kimseler tarafından eline mal geçeceğine işaret eder. Kuru bir hurma ağacından, üzerine hurma düştüğünü gören kimse, münafik bir kimseden ilim öğrenir. Üzerine hurma düşüren kimse sıkıntı ve kederli ise ferahlar.

Rüyada bir kimse hurma alıp içerisinden çekirdeğini çıkardığını görse, o kimsenin bir çocuğu olur. Bir kimse hurma ağacından siyah bir üzüm kopardığını görse, çocuğu olur. Hurma, helal ve güzel rızıkla da tabir edilir. 

Bir kimse rüyada güzel bir hurma yediğini görse, iyi bir söz işitir ve büyük menfaata işarettir. Hurma gömdüğünü gören kimse, hazineden yahut yetim malından mala sahip olur. Yahut mal biriktirir ve o mali gizler. Bir kimse bir hurmayı emip başkasına verdiği ve alanında emdiğini görmesi, kendisini diğer kimseye bilinen cüzi bir şeyde ortak olmasıdır.

Rüyada hurma yediğini gören, imanın tatlılığını bulur. Hurmayı yarıp çekirdeğini çıkaran kimsenin bir çocuğu olur. Hurma görmek ya da yemek, bolluğun, bereketin simgesidir.

Hurma

“Rüyada Hurma Görmek” üzerine 6 yorum

  1. Rüyada hurma çekirdeğinin üstünde Arapça Allah yazması, ne anlama geliyor? Yazarsanız çook sevinirim.

  2. Rüyamda şimdiye kadar hiç görmediğim güzel hurmaları akrabalara dağıtıyordum. Bu ne anlama geliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir