Rüyada Hurma Görmek

Yağmura, Kur’an-ı Kerim okumaya, ilim öğrenmeye, dine faydalı işler yapmaya, helal ve güzel rızka, Hurma yemek mala, mevsiminde hurma devşirmek iyi meziyetleri olan bir kadınla evlenmeye, zahmetsiz olarak elde edilecek dünyalığa, imanın tadına varmaya vee dünyalığa, Ham hurma görmek suya muhtaç olanın su bulmasına; bu hurma kızıl ise kanın, sarı ise safranın galebesine, Hacc mevsiminde hurma yediğini yahut ikram edildiğini görmek hacca gitmeye, Kuru bir hurma ağacından üzerine hurma düşmesi ikiyüzlü birinden ilim öğrenmeye, Mevsiminde taze hurma görmek bayındır bir şehirde memuriyete, mevsimi dışında görmek hastalanmaya, Hurma ağacını silkerek üzerine hurma dökülmesi sıkıntı ve kederden kurtulmaya, Hurmanın çekirdeğini çıkarmak çocuğun olmasına, Hurmasalkını aile fertlerinin bir araya gelmesine yahut bereketli kazanca, Hurma satıcısı sünneti bilen ve onu yaşayan kimseye, biriktirilmiş mala, Sarhoş etmeyen hurma şarabı ve hurma yağı alınteriyle kazanılan mala delalet eder.

Hurma görmek veya yemek bolluk ve bereketin işaretidir.

Rüyada hurma almak ve yemek, helal kazanca, kuru hurma hastalıkların derman bulacağına ve eğlenceli zaman geçirmek anlamına gelir.

Rüyada hurma görmek ya da yemek, bolluğun ve bereketin işaretidir.

Büyük kısmet, bolluk, para, zenginliktir. Kişinin kısmetinin açılacağı anlamına da gelir.

Rüyada görülen hurma, gören için yagmurdur. Hurma yediğini görmek, sirf kendisi için olup baskasinin hissesi bulunmayan riziktir. Bazen hurma yemek, Kur’an okumaga ve dinine fayda verecek bir seyle tabir edilir. Defnedilmis hurma, biriktirilmis maldir. Dagilmis ve saçilmis hurma, devamli olmayan paradir. Rüyada kendisine hurma getirildiğini görse, makam ve rütbe sahibi kimseler tarafindan eline mal geçecegine işaret eder. Kuru bir hurma agacindan, üzerine hurma düstügünü gören kimse, münafik bir kimseden ilim öğrenir. Üzerine hurma düsüren kimse sikinti ve kederli ise ferahlar. Bir kimse hurma alip içerisinden çekirdegim çikardiğini görse, o kimsenin bir çocugu olur. Bir kimse hurma agacindan siyah bir üzüm kopardiğini görse, çocugu olur. Hurma, helal ve güzel rizikla da tabir edilir. Bir kimse güzel bir hurma yediğini görse, iyi bir söz isitir ve büyük menfaata işarettir. Hurma gömdügünü gören kimse, hazineden yahut yetim malindan mala sahip olur. Yahut mal biriktirir ve o mali gizler. Bir kimse bir hurmayi emip baskasina verdigi ve alanin da emdiğini görmesi, kendisini diger kimseye bilinen cüz’i ber seyde ortak olmasidir. Rüyada hurma yediğini gören, imanin tatliligini bulur. Hurmayi yanp çekirdegim çikaran kimsenin bir çocugu olur.

Hurma görmek ya da yemek, bolluğun, bereketin simgesidir.

Hurma görmek ya da yemek, bolluğun, bereketin simgesidir.

Hurma

“Rüyada Hurma Görmek” üzerine 6 yorum

  1. Rüyada hurma çekirdeğinin üstünde Arapça Allah yazması, ne anlama geliyor? Yazarsanız çook sevinirim.

  2. Rüyamda şimdiye kadar hiç görmediğim güzel hurmaları akrabalara dağıtıyordum. Bu ne anlama geliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir