Rüyada Zarar /Ziyan Görmek

Rüyada zarar ve ziyana uğramak, insanın işlediği günaha; insana erişen zarar ve musibet hastanın vefatına, yoksulluk ve manen kör olmaya, insana isabet eden kötülükten düşmanının sevinç duymasına delalet eder. Zarar rüyalarının tam tersi çıkar.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Musibet, Yaramaz Söz Söyleyen, Zarar Etmek

Rüyada zarar, ziyan görmek, genel olarak kötüye yorulur. Rüyada zarar, ziyan görmek, kişinin işlemiş olduğu herhangi bir günahı simgeler. Ayrıca kişiye ulaşan musibetin veya zararın hasta kişinin vefatına, kişinin yoksulluğuna veya manen kör olmasına delalet eder. Bunun yanı sıra kişinin uğrayacağı bu kötülükler karşısında düşmanlarının mutlu olacağına da delalet etmektedir. (Bkz. Zarar ve Musibete Erişmek)

Rüyada Birine Zarar Vermek 

Rüyada birine zarar vermek, iyi anlamlara yorulur. Kişinin rüyada birine zarar verdiğini görmesi, çevresindeki insanların gerçek yüzlerini göreceğine, iş hayatında kendisine yeni kapıların aralanacağına, çevresinde bulunan düşmanlarına karşı tedbirli olacağına ve ailesi tarafından önemseneceği anlamına gelir. Kimi zaman da kişinin huzurunun kaçacağı şeklinde yorumlanabilir. 

Rüyada Çocuğunun Zarar Gördüğünü Görmek 

Rüyada çocuğunun zarar gördüğünü görmek, hayırlı işlere yorulur. Kişinin mutlu ve hayırlı günler yaşayacağına, elindeki mevcut imkanları çevresinde bulunan sevdiklerini mutlu etmek gayesiyle kullanacağına, ruhsal olarak büyük rahatlığa erişeceğine, kendi emeğiyle geçimini sağlayabilecek duruma geleceğini, bol ve helal rızka erişeceğini, mevcut kötü durumlardan kurtulacağına yorulur. Diğer yandan kötü durumların, musibetlerin veya sorunların artacağına da delalet edebilir. 

Rüyada Kediye Zarar Verdiğini Görmek 

Rüyada kediye zarar verdiğini görmek, genel olarak iyiye yorulmaz. Rüyada kişinin kediye zarar verdiğini görmesi, hastalık habercisi olarak yorumlanır. Rüya sahibi kişinin bir hastalığa yakalanacağına delalet eder. Kişinin rüyasında kediye verdiği zarar ne kadar büyükse yakalanacağı ve hastalığın boyutunun da o denli büyük olacağına yorulur. Şayet kişi rüyasında kediye zarar verdiğini görüyorsa tedbirli olmasında muhakkak fayda bulunuyor. 

Rüyada Evinin Zarar Gördüğünü Görmek 

Rüyada evinin zarar gördüğünü görmek, iki şekilde yorumlanabilir. Kişinin maddi konularda zarara uğrayabileceğine, kendini huzursuz ve güvende hissetmeyeceğine ve huzurunun kaçmasına yorumlanabilir. Kimi durumlarda da iyiye yorulabilir. Kişinin uzun süren zahmetler sonucunda beklediği müjdeli habere ulaşacağına, ümitsiz geçen günlerinin ardından iyi bir hayata kavuşacağına ve yakın zaman diliminde müjdeli bir haber alacağına da yorulabilir. (Bkz. Rüyada Evi Su Basması)

Rüyada Evin Zarar Görmesi 

Rüyada evin zarar görmesi, kişinin onu çok mutlu edecek sevinçli bir haber alacağına, iş hayatında yeni kararlar alacağına ve aldığı bu kararların başkalarının dikkatini çekeceğine işaret eder. Ayrıca çevresindeki birçok kişinin yapılması zor diyerek yapmadığı işleri kolaylıkla yapacağına, mevcut yatırımları sayesinde gelir elde edeceğine ve evinde huzur olacağına delalet eder.

Rüyada Zararsız Aslan Görmek 

Rüyada zararsız aslan görmek, kişinin şu an için sıkıntılı ya da sorun yaratacak bir durum içinde bulunmadığına; ancak en ufak bir hatanın beraberinde çok büyük sonuçlar ve kayıplar getireceğine yorulur. Bu bağlamda rüyada zararsız aslan görmek, hassas durumların habercisi olarak nitelendirilir. Rüya sahibinin içinde bulunduğu durumlara karşın tedbirli olmasında fayda görülür. 

Rüyada Zararsız Yılan Görmek

Rüyada zararsız yılan görmek, genel olarak iyi anlamlara yorulur. Kişiye zarar vermeyen yılan görmek, yüklü meblağda altın olarak yorumlanır. Kişinin eline yüksek meblağda altın geleceğine delalet eder. Kişinin rüyasında gördüğü zararsız yılan maddi olarak kazançlı bir döneme gireceğine yorulabilir. Rüya sahibine bir yerden yüklü miktarda altın geleceğine yorulabilir. 

Rüyada Zararsız Köpek Görmek 

Rüyada zararsız köpek görmek, genellikle iyiye yorulur. Köpekler sadakatin, korumanın ve cömertliğin sembolü olarak kabul edilir. Rüyalarda köpekler genel olarak iyi şeyleri simgeler. Rüyada zararsız köpek görmek tabiri, kişinin sahip olduğu iyi niyetlerin kişiye başarı getireceğine yorulabilir. Öt yandan rüyada zararsız köpek görmek, uzun süredir görmezden geldiğiniz veya unuttuğunuz bir becerinizi simgeliyor olabilir. 

Zarar, Ziyan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir