Rüyada Gece Görmek

Rüyada gece olduğunu görmek; dinlenmeye, boş durmaya yahut işsizliğe işarettir. Bütün zamanın ay ışığı olmaksızın gece olduğunu görmek, hayatın yoksulluk içinde geçmesine; zamanın tamamının gece olduğunu fakat ayışığı olduğunu görmek, devlet başkanı yohut cumhurbaşkanının bütün yetkileri başbakana devretmesine delalet eder.

Rüyada geceden gündüze erişmek, sevinç ve neşeye; gece, dargın karı kocanın birleştirilmesine; gök gürültülü, şimşekli ve fırtınalı gece, o yerde meydana gelecek sapıklığa; gece inançsız sultana, gündüz müslüman sultana; gece ile gündüz iki hasıma yada iki adil şahide işarettir.

Rüyada gece olduğunu görmek ne demek, monoton hayata, yemin etmeye yahut ölüme; hastanın sabah olduğunu görmesi iyileşmesine; Kadir, Regaib, Miraç, Beraat ve cuma gecelerini görmek, bütün hayır kapılarının açılmasına, ilahi yarım ve ihsana delalet eder. Bu rüya sıkıntı ve tasayla yorumlanır. İş hayatınızda bazı sorunlar yaşayacaksınız. Canınız sıkılacak; fakat güçlü olmaya çalışın.

Rüyada görülen gece, işsizliğe ve boş durmaya işaret eder. Bir kimse rüyada zamanin tamamen gece olduğunu görse, o kimsenin dar geçindiğine işaret eder.

Rüyada eğer gecenin karanlığının gittiğini ve gündüz olduğunu görse ve insanlar da üzüntülü ve kederli olsalar, bu üzüntü ve kederden kurtulurlar. Kuşatma altında iseler kuşatma kalkar; pahalılık içinde iseler, fiyatlar ucuzlar; kimseden şikayetleri varsa, şikayetleri gider. Gece, karı kocayı bir araya getirmeye de işaret eder.

Rüyada gündüz olduğunu görmek, karı kocanın ayrılmalarına işaret eder. Karanlık gece, sapıklıktır. Eğer gecenin karanlığı şimşek ve gök gürültüsü ve rüzgarla beraber olursa, bu durumun görüldüğü yerde vaki olacak sapıklığa işaret eder. Bir kimse evinde karanlık görse, o kimse bir yola yolculuk eder. Gece ile gündüz birbirine zıt iki devlet ricaline işaret eder.

Bazen rüyada gece ile gündüz görmek, iki düşman ve iki kuma kadına işaret eder. Bazen de gece, rahatlığa ve gündüz meşakkate işaret eder. Bazen gece nikaha bazen de boşanmaya işaret eder. Bazen gece, alışverişin durgunluğuna; gündüz de alışverişin artmasına, kara ve denizde yolculuk yapmaya işaret eder. Bazen de gece denize ve gündüz karaya işaret eder. Bazen gece, ölüme işaret eder. Gündüz de öldükten sonra dirilmeye işaret eder. Bazen de gece ile gündüz iki adil sahide işaret ederler.

Rüyada sabah olduğunu gören kimse hasta ise, hastalıktan kurtulur veya ölür. Mahpusta ise, hapisten çıkar, günahkar ise günahtan tevbe eder. Ticaretinde durgunluk varsa ticareti canlanır. Gecenin gündüze girmesi aksiyle tabir edilir. Bir kimse zamanın hepsinin gece olduğunu ve o bölge halkı da bundan dolayı üzüldüklerini görse, fakirlik ve ihtiyaçlı olmaya, açlığa ve ölüme işaret eder. Bazen de gece ve gündüz hayır ve kötülükten uzak olan şeyi yaklaştırmaya işaret eder. Bazen de gece ve gündüz pişmanlığı gerektiren şeyi yapmaya işaret eder.

Rüyada geceyi görmek, zamanın değişmesine, birtakım olayların çıkmasına işaret eder. Gece, esmer kadına; gündüz beyaz kadına ve kadınların hamile olmasına işaret eder.

Geceyi görmek elbiseye, gündüzü görmek de maaşa işaret eder. Bazen de gece işleri gizlemeye ve korkudan emin olmaya işaret eder. Gece teheccüd namazı kılan ve alışveriş yapanlar için arzusuna kavuşmaya işaret eder. Bir kimse rüyada gece uyuduğunu veya kendisinin geceleyin oyun aletleriyle meşgul olduğunu görse, bu rüya nimetin gitmesine, olay, hadise, bela ve zahmetin çokluğuna işaret eder.

Kadir gecesi gibi mübarek geceleri rüyada görmek, bütün hayırlarla müjdedir. Berat, miraç ve cuma gecelerini görmek de böyledir. İş hayatınızda birtakım sorunlar yaşayacaksınız. Canınız sıkılacak fakat güçlü olmaya çalışın.

“Rüyada Gece Görmek” için bir yorum

  1. Yeni yeni samimi olduğum iki arkadaşımla biri erkek diğeri bayan. Gece bayağı hızlı bir şekilde koşuyor ve öylece denize atlıyordum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir