Rüyada Evlenmek Görmek

Rüyada evlenmek genel olarak Allah (C.C.) tarafından gelecek bir yardıma; yüksek bir makama geçmek için sarf edilen gayrete; borçlanmaya üzüntü ve kedere işaret eder. Rüyada tanıdık ve evli bir kadınla evlenmek, o kadının kocasından menfaat elde edeceğinize ve bir işinize yarayacağına işaret eder. Rüyada tanımadığı bir kadınla evlenmek ev değiştirmeye, maksadının hasıl olmasına, kendi amacının ne olduğunu ve ne istediğini anlayacağına işaret eder. 

Rüyada ölmüş biriyle evlenmek, kişinin ümidini kestiği bir şeyin gerçekleşmesine delalettir. Rüyada hasta birinin evlendiğini görmesi, vefat etmesine veya hastalığının biraz daha zorlaşacağına işaret eder. Rüyada kendine nikah düşmeyen biriyle evlenmek, aile fertlerinin başına geçmeye delalet eder. 

Rüyada dört kadınla evlenmek, Peygamberimizin (S.A.V.) kabrini ziyaret etmeye delalet eder.

(Ayrıca Bakınız; Nikah, Düğün)

Rüyasında varlık içinde evlendiğini gören kişi zengin olur. Rüyada evlenme sırasında nikah memurunu görmek, kişinin hayatında rol oynayacak bir kişiyi haber verir. Rüyada genç bir kimse ile evlendiğini görmek, çok yakında zengin olup bolluk ve refaha kavuşacağına işarettir.

Rüyada evlenmek için söz kesmek, büyük bir kimseden menfaat göreceğine delildir. Rüyada bir gençle buluşup evlenme için karar aldığını gören muradına nail olur. 

Rüyada evli olmayan bir kadına gizlice bir söz söylediğini görmek, o kadınla evlenmek istediğine; evli bir kadınla evlenmek istediğini ve onu istediğini görmek, dünyada beklediklerini elde edemeyeceğine; bir kadınla evlenmek isteyip de onun da buna razı olduğunu görmek, muradına ereceğine işarettir. Rüyada orta yaşlı bir kadınla evlenmek istediğini görmek, pek büyük zenginliğe delalet eder.

Kirmanî’ye göre; karısından gayri bir kadınla evlendiğini görmek o kadının güzelliği derecesinde zenginlik ve menfaate işaret eder. Rüyada bilmediği görmediği ve adını bile işitmediği bir kadınla evlendiğini görmek, ya kendisinin veya evinde birinin öleceğine delalet eder.

Rüyada kendisini iç güveysi olmuş görüp eşini görmediğini görmek, ölüme işarettir. Rüyada bir ihtiyar kadınla veya kendi kız kardeşi ile evlendiğini görmek pek büyük hayra, ölmüş bir kadın ile evlendiğini görmek ve onunla zifafa girdiğini görmek işlerinin karışmasına, hayatinin bozulmasına delildir.

Rüyada evlendiği erkek veya kadının başka bir dinden olduğunu görmek, günah sayılacak bir iş yapacağına delalettir. Rüyasında bir fahişe ile evlendiğini görmek, ahlaksız ve huysuz bir kadınla evleneceğine ve bu durumun ileriki hayatını sıkıntılı geçeceğinin habercisidir. 

Rüyada evli bir kadının başka bir erkekle evlendiğini görmesi, bir çocuk doğurması ile yorumlanır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada evlenmek, Allahu Teala Hazretleri tarafından meydana gelecek bir yardıma işarettir. Rüyada evlenmek, şahitler huzurunda olursa Allahu Teala’ya salih bir amel yapacağına dair söz vermeye işarettir. Eğer nikah, adetlere uygun olarak çarşıda yapılırsa, makamını ve kadrini yüceltecek bir şöhrete erişmeye işarettir.

Rüyada evlenmek, sanatla da tabir edilir. Bundan dolayı bir kadınla evlendiğini ve o kadının öldüğünü gören kimse, bir sanatla meşgul olur. Ve bunu yaparken de zahmet, üzüntü ve keder düşer. Bir kimse rüyada dört kadınla evlense, Peygamberimizin kabrini ziyaret eder. 

Rüyada Yahudi bir kadınla evlendiğini gören kimse, bir sanat için çalışır ve zihin ve dünya görüşü açık olur. Hristiyan bir kadınla evlendiğini gören kimse, dünyaya bakış açısında çok merhametli ve anlayışlı olur. Eğer evlendiği kadın ateşperest ise, o kadın dinle ilgisi olmayan bir sanata işarettir.

Rüyada zina eden bir kadınla evlendiğini gören kimsenin, zina yaptığına işarettir. Rüyada kendisine musallat olan ve kalp kiran bir kadınla evlendiğini gören kimse, ağır bir yük altına girer. Rüyada bir adam bir kadınla evlendiğini ve o kadını kendi evine götürdüğünü görse, o adam o kadının kocasından mal elde eder. Eğer kadınla evlendiğini ve kendisinin de kadının evine gittiğini görse, kadının evvelki kocası onunla rüyada evlenen adamdan mal ve hayra erişir. 

Rüyada ölmüş bir kadınla evlendiğini gören kimse, ümidini kestiği bir maksadına kavuşur. Hasta olan bir adam rüyada evlense ve evlendiği kadını görmese ve ismi de söylenmese o adam ölür. Rüyada annesini bir adamla evlendirdiğini gören kimse mülkünü satar. Hamile olan kadın rüyada evlendiğini görse bir kız çocuğu doğurur. Gelin gibi halka gösterilirse, bir çocuk dünyaya getirir. Erkek çocuğu olan kadın rüyada evlendiğini görse, çocuğunu evlendirir. Kocasından dul olan veya evli bir kadın rüyada evlense hayra erişir.

Bir kadın rüyada ölü olan bir şahısla evlendiğini görse, o kadın fakirleşir ve etrafındakiler dağılır. Rüyada ölü olan bir kadınla evlendiğini ve onun yanına girdiğini gören kimse, kaçırdığı ve ümidini kesmiş olduğu bir işine kavuşur, işi de o kadının güzelliği nispetinde olur.

Rüyada bir kadınla evlendiğini ve kendisinin de bir veya birkaç hanımı olduğunu gören kimse, evlendiği kadını görse o kadının güzellik ve endamı nispetinde hayır, servet ve devlete erişir. Eğer kadını tanımayıp ve ismi de kendisine söylenmediyse, o kadın da kendisi için hazırlanıyorsa, o adamın veya eli altında bulunan birinin öleceğine işarettir. Tanımadığı yaşlı bir adamın kızıyla evlendiğini gören kimse, çok hayra kavuşur. Bir kadın tanımadığı yaşlı bir adamla evlendiğini görse, o kadın yine çok hayra erişir. Eğer hasta ise iyileşir. 

Rüyada kendisine haram olan ve ölmüş bir kadınla evlendiğini gören kimse, akrabalarını ziyaret eder. Eğer o kadın sağ ise, o şahıs akrabalarını ziyaret etmez. Rüyada kendisine haram olan bir kadınla evlendiğini gören kimse, ailesinin lideri olur.

Rüyada evlilik yani düğün hazırlığı yaptığını görmek, rüya yorumları açısından kendisinin düğünü ise bir vakıf ya da topluluk için yapacağı karşılıksız bir çalışmaya delalettir, başka birisinin evlilik hazırlığını görmek ise o kişi ile arasının açılacağına delalettir. Rüyada evli olduğu eşiyle tekrar evlendiğini görmenin rüya yorumu rüyayı gören kişinin zararlı alışkanlıkları nedeni ile evindeki huzuru bozulacağı şeklindedir. 

Rüyasında evlenirken ağladığını görmek, rüyayı gören kişinin yeni bir insanla tanışacağının, çok mutlu olacağının ve onunla evleneceğinin habercisidir. Rüyada evlilik yüzüğünün rüya yorumu sadık bir sevgili, evlilik yüzüğü gümüş ise dinine bağlı sadık bir eş, yüzük altın ise yakında kıyılacak bir nikahın olacağı şeklindedir. Rüyasında evlenirken kendi düğününde evlenmekten vazgeçtiğini gören kişi, kendini ilme ve irfana verir. Bir diğer tabire göre de başladığı bir işi zorlanmadan tamamlar.

Evlenmek

“Rüyada Evlenmek Görmek” üzerine 94 yorum

 1. S.A. Arkadaşım rüyasında benim evlendiğimi görmüş ama gelinlik giymemişim. Ev iki katlıymış, damat üst kattaymış ama onu kimse görmüyormuş hatta arkadaşım da bana kızıyormuş; 1Damadı neden bizimle tanıştırmadın, kim bu?” diye. Benim üzerimde normal bir kıyafet, sohbet ediyormuşum.

  1. Arkadaşım beni her gün sevdiğimle evlendiğimi görüyor ve bana bir kırmızı kutu gönderiyor içinde yüzük var kutunun altında da ismim yazıyor. Sonra tam kutuyu acarken sevdiğim geliyor ve kutu ortadan kayboluyormuş. 4 adımım varmış kutu sevdiğimin eline geçiyormuş ve kutunun altında sevdiğimin adı yazıyormuş. Ben dört adım atınca benim ismimin yazdığı kutuyu elime alıyormuşum. Hayır, olur inşallah.

  2. Merhabalar, ben iki kez aynı rüyayı görüyor, biriyle evleneceğimi ama kim bilemiyorum. Ve buradan anladığım kadarıyla ya ben öleceğim, ya da başka birisi.

 2. Ben rüyamda şimdiki sevgilimle 13 ağustosa evlendiğimi gördüm. Saçım falan yapılıordu ama 13 rakamı uğursuz bir rakam olarak bilinir bu yüzden tereddütteyim.

  1. 13 rakamı Hristiyanlar için uğursuzluk anlamına gelir Müslümanlar icin iyi bir rakamdır.

 3. Evlenmişim ve akşam yatıyoruz yatağın ayak ucunda babam uyuyor. Ben evlendiğim eşimle uyuyoruz ve uyandım yorumunuz için teşekkürler.

  1. Merhaba, rüyada bananızın sizin yatağınızda olması evliliğinizle ilgili endişelerinin olduğunun göstergesidir. Bu ya maddi ya da manevi bir endişedir. Uyuyor olması bu durumu belli edecek hiç bir şey yapmayacağının habercisidir. Belki de evliliğinizin yolunda gittiğini veya bir sorununuz varsa babanıza danışıp yardım almanız icab etmektedir. Hayır olsun inşallah.

 4. Rüyamda gelinlik giymiştim evlenecektim. Evlendiğim kişiyi de gördüm hatta ama nikaha geç kaldım. Nasıl yorumlanabilir?

 5. Rüyamda bir genci gösterdiler bana iyi dedim sonra bir baktım onunla evlenmişim ama çok mutluydum. İlk günlerimizde misafirlerimiz geliyordu hatta parmağımdaki yüzükleri bile hatırlıyorum. Onlar parmağımda derimin içine girmişti doktora gidecektik ama bir türlü gidemedik misafirlerden dolayı ama ona baktıkça mutlu oluyordum, güvendeydim. Yorumunuzu bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

 6. Eşimin rüyasında ben damadımla evlenmişim eşim ağlayarak uyandı. Yorumunuz için teşekkürler.

 7. Merhaba. Rüyamda kocamla tekrar evleniyoruz. Ama düğün vakti gelmiş ve ben hazır değilim. Bunu 2 defa yaşadım “ nasıl gecikirim” diye de kendime kızıyorum. Telaşla arabaya binip kuaför aramaya çıkıyoruz eşimle. Arabada gelinliğimin kırmızı olduğunu görüyorum. Ama gelinliği hiç giyemedim rüyamda. Bir de kimse bana yardımcı olmuyordu hazırlanmam için. Yorumu çok merak ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Uzun zaman olmuş ama istediğiniz şeylere ulaşmak için uğraşacakmışsınız. Umarım olmuştur.

 8. Rüyamda uzaktan bir akrabamla zorla evlendirildiğimi görüyordum ama sonra seviyordum hoşuma gidiyordu. Eski bir arkadaşımın beni aradığını gördüm. Evleneceğim adam da sinirleniyordu. Bunun manası nedir? Lütfen bana yardım edin.

 9. O nasıl saçmalık 13 rakamı Müslümanlıkta uğursuz değil üstüne uğurlu bir rakamdır.

 10. Ben eşimle yeniden evleniyorum ama düğünde çok az kişi vardı. Haber vermemiş oluyoruz ama patronum gelip, para getiriyor. Parayı erkek kardeşimin eline veriyor.

 11. Kayınvalidem rüyasında eşimin başka biriyle evlendiğini görmüş. 1 ay içinde birkaç kez görünce merak etmiş bana sordu. Yazılanlar bu konuda yardımcı olmadılar. Lütfen bilgilendirir misiniz?

 12. Rüyamda sevdiğim kişiyle evleniyordum fakat pişman oluyordum, ağlıyordum. Yorumlarınız için teşekkürler.

 13. Ben rüyamda tanıdığım bir erkek arkadaşımla evlendim ve düğünümde herkes birbirine ateş edip öldürmeye çalışıyordu, çok korktum. Bu neye işarettir acaba? 

  1. Aynen. Peki, benim eski sevdiğim nişanlı ve rüyasında benimle evlendiğini görüyor. Bunun anlamı ne oluyor?

 14. Her şey iyi güzel de hep kadınla evlenmek diyor, hiç erkekle evlendiğini görmek yok. Bunu düzeltir misiniz?

 15. Selamün aleyküm. Benim tanımadığım birinin bir hafta önce ayrıldığım sevgilim hakkında konuştuğunu gördüm ve bana onu iki kişi istemeye geldiğini söyledi. Zaten annesi benim yüzümden başkasına vereceğini söylemişti. Gerçekten korkuyorum onu bir başka yar ile görmeye. Saygılar.

 16. Merhabalar rüyamda fincan gördüm, içinde bu sene evleneceksin yazıyordu. Bir kadın, bir erkek figürü vardı, karşılıklı birbirine bakıyorlardı. Fincanda nasıl bir yazı çıkar şaşırmıştım.

 17. Rüyamda birden bire evleniyorum hiç kimselere haber veremiyorum ama zor yolculuktan sonra düğün salonuna gidiyoruz. Bir bakarım, çok kalabalık, gelenlerde devam ediyor, tanıdık kişiler var ama tam olarak seçemiyorum. Yemekler yenir, bana bir türlü nasip olmaz. En sonunda ekmek arası bir şeyler atıştırırım daha sonra da arkadaşlarıma haber veririm, özür dilerim çağırmaya fırsat bulamadığım için. (Yolculukta toz fırtınası yani bir yerin tepenin yer değiştirmesi aksiyon gibi.)Lütfen acele olarak açıklar mısınız? Çok sevinirim.

 18. Selamünaleyküm. Bugün rüyamda eski eşimin bir bayanla evlendiğini gördüm ama düğün ortamında değil, dışarıda geziniyordum birden onları gördüm. Kendisi kravatını değiştiriyordu. Bayan ise beyaz gelinlikle ve kurdelesiyle görünmekteydi, boynunda da büyük bir altın vardı. Eski eşim beni görünce güldü. Şunu da söylemek istiyorum, ayrıldığımızda eski eşim bütün altınlarımı aldı. Bu rüyanın anlamı nedir? Çok merak ediyorum.

 19. Merhaba bugün eltimlere gittim. Eltim bana rüyasında kedi gibi bayan olan yeğeniyle evlendiklerini gördüğünü söyledi. Başında da kırmızı eşarp varmış. Merak ediyoruz. Cevabınız için teşekkürler.

 20. Rüyamda sevgilimle evlenmiş olduğumu ailemin evinde rahat hareket ederken gördüm. Bu ne anlama gelir? Yani evlilik aşaması falan yoktu da, onunla ailemin evinde rahatız yani evlenmişiz.

 21. Rüyamda eşimin bir başkası ile evlendiğini duyuyorum. Çok üzülüyorum. Bir tanesinde yağmurda yürürken alıyorum, telefonla haberi. Çok üzülüyorum ve haberi kayınvalidem veriyor bana. Nedir acaba?

 22. Ben rüyamda evleniyordum ama küçük yaşta. Ayrıca kiminle evlendiğimi de göremedim.

  1. Rüyamda eski bir arkadaşımla evlenmişim ama bundan rüyada belli bir süre sonra haberim oluyor. Bazı yakınlarımızda bizim evde ve eşimle aynı yerde değiliz.

 23. Merhaba rüyamda ablamın ve benim düğünüm birlikte oluyordu. Ve damatlar da kardeşti. Düğün çok kalabalık, bir kır düğünüydü. Kuzenim de bu düğüne eski bir klasik arabayla geliyordu. Ben 23 yaşındayım, ablam 25 yaşında. Yorumlarınız nelerdir, bu konu hakkında? Şimdiden teşekkürler.

 24. Rüyamda olduğum yerde uyuyorum. Bir kız ailesi bize geliyor ama ben halen uyuduğum yerdeyim. Kız babama “Dede ben aliyi seviyorum” diyor. Ama şaşırıyorum, ali kim diye. Sonra “Şaka ben Ahmet’i çok seviyorum. Onunla evlenmek istiyorum” diyor. Çok mutlu oluyorum. Birden uyanıyorum, dönüp bakıyorum, kimse yok. Ben Ahmet.

 25. Rüyamda eski nişanlımla imam nikahı ile nikahlandığımı ve yemek verildiğini gördüm. Yorumlar mısınız?

 26. Rüyamda eski sevgilim beni istemeye geliyor. Ve bir anda nasıl olduğunu anlamadan beni veriyorlar. Sonra evlerimiz yakın olduğu için balkondan bakışıyoruz. Yemek yerken de elime vurup, kendi yiyor. Altın bakmaya falan gidiyoruz. Zaten akrabayız da. Yorumlarınızı bekliyorum. Çünkü eski sevgilim sürekli “Seninle evleneceğim” deyip, durdu. Ben de kimle evleneceğimi düşünüp, duruyordum. Dün de bu rüyayı gördüm. Şimdiden teşekkürler.

 27. Selamünaleyküm. Rüyamda yengemin yeğenimle evlendiğini görüyordum. Düğün olduğunu biliyorum. Fakat herkes evde oturuyor. Oyun falan yok. Sohbet ediliyor. Yeğenim 10 yaşında. Yengem de onun kadar küçükmüş rüyama göre. Dışarı çıkıyorum. Gelin arabasını bekliyoruz. Gelin arabasında yengem gelinlik ile çıkmasını beklerken, kırmızı bir elbise (bindallı gibi) ile çıkıyor. Aynı şekilde, yeğenim de kırmızı gömlek giymiş. Eve gelmeden kapının önünde fotoğraf çektiriyorlar. Aynı anda eve bana görücü gelmiş. Annesi, çocuk ve yanında başka bir kız. Onlara istemediğimi söylüyorum. Ben şu anda sözlüyüm ve anlamını merak ediyorum. Lütfen Anlamını yazar mısınız?

 28. Merhaba ben rüyamda lise 1 de söz kestiğimi gördüm. Fakat lise bitecek gibi şeyler deniliyordu. Hazırlık yapılıyordu. Evleneceğim kişi bana, “Senin de çalışman gerek ki düğünü yapabilelim” diyordu.

 29. Rüyamda hiç aklıma gelmeyen bir arkadaşıma evlenme teklifinde bulundum ve o da kabul etti ve deniz kıyısında evlenme teklifinde bulundum. Ayrıca o insanla birden sevgili olduğumuzu ve onu çok özlediğimi söylemeye başladım. Ancak gerçek hayatta şu an o kişi ile bu şekilde bir samimiyetimiz yok. Dolayısıyla da birbirimizi fazla tanımadığımız gibi arkadaş olarak devam etmekteyiz. Ancak bu şekilde görmem beni bayağı bir etkiledi.

 30. Merhaba, ben rüyamda ablamın eşiyle evlendiğimi gördüm ama rüyamda mutsuzdum. Eniştemin olduğunu uyanınca farkına vardım. Lütfen yorumlar mısınız bu rüyayı?

  1. Selamünaleyküm. Ben rüyamda evleneceğimi görüyordum bu nedir? Yorumlarınızı bekliyorum.

 31. 1 yıldır sevdiğim kızla çıkıyorum ve ailesi evlenmemize birlikte olmamıza karşılar bu yüzden çok sıkıntılı günler geçiriyoruz. Kız arkadaşım rüyasında evlendiğimizi görmüş ve çok heyecanlı, çok mutluymuşuz, yanımızda da kızın abisi varmış. Sizce neye işarettir? Yorumunuz için şimdiden teşekkürler.

 32. Rüyamda sevdiğim kızın başkasıyla evlendiğini gördüm ve ağlıyordum. Yorumu ne olur?

 33. Rüyamda sonra akşam oluyor kuzenimi ve halama burnum kanamış onu gösteriyorum (biliyorum kan rüyayı bozar ama kan gibi değildi sadece rüyada kan gibi düşünüyorduk.) Yarın oluyor aynı gördüğüm ev kendimin diye biliyorum etraf kalabalık teyzem anneme “Sende mi gidiyorsun?” diye ağlıyor annem de mecburen gibi bir hareket yapıyor ve valizini düzeltiyor. Yüzünü hiç görmediğim bir adamla yan yana oturmuşuz ve imam yanımızda nikahımızı kıyıyor ama yarıda kesiliyor yani nikah tamamlanmıyor. Bazı işlerimizi hallediyoruz sonra aklımızda hep nikah var işlerimizi bitirelim nikahımız kıyılsın falan diye. Bunun anlamını çok merak ediyorum. Teşekkürler şimdiden.

 34. Ben rüyamda gerçek hayta tanımadığım biriyle nikahım kıyılmıştı ama düğünümüz olmamıştı. Düğün hazırlıkları falan yapıyorduk ama bu süreç içerisinde onların evinde kalıyordum ve aynı odada kalıyorduk. Ben çocuk yapmak istemediğim için de herhangi bir cinsel ilişkiye girmiyorduk. Ayrıca rüyamda 20 yaşındaydım ve bu evliliğin erken yaşta olduğunu düşünüyordum.

 35. İstihareye yattım karşılıksız sevdiğim erkekle yan yana uyuduğumu gördüm. Nefesini hissettim. Başka bir niyet için yatmıştım ama böyle gördüm. Anlamı nedir?

 36. Rüyamda güzel bir elbise giymişim, etrafımda tanıdıklar var. Eşimle evlenecekmişim. “Camide mi, salonda mı yapalım?” diyoruz. Ben pek istemiyorum ama yanımdakiler “Camide olsun.” Diyorlar. O sırada Kur’an hocalarımı görüyorum. Herkes bana gıptayla bakıyor. “Hocam kılavuzumu kaybettim” diyorum. O da “Kur’an var” diyor. Ben de “Evet ama bana yol gösterecek biri yok” diyorum. Sonra düğün için et kesiyorum. Bir ara babamı görüyorum “Düğüne kimseyi çağırmadık” diyorum. Düğün olmadan uyanıyorum.

 37. Erkek kardeşim ve abimin karısı (yengemin) nın evlendiklerini gördüm. Kardeşim çok mutsuz yengem ise çok mutluydu.

 38. Rüyamda 3 bayan ile birlikte evleniyordum. Bunlardan birisi eski eşimdi. Lütfen yorumlar mısınız?

 39. Ben 14 yaşındayım ve arkadaşımı gelinlikle gördüm. Onu görünce “Daha çok erken” dedim. Sonra da kendimi gelinlik giymiş olarak buldum. Düğün salonuna gidecektim yolu kaybettim, eve geldim düğüne geç kaldım. Sonra damadın babası geldi eve “Düğün başladı” dedi. Ailem evlenmem için çok istekliydi ama ben mutsuzdum. Sonra damat geldi arkamdan sarıldı fakat ben yüzünü görmedim. Bu şekilde bir rüya gördüm. Bunun ne anlama geldiğini açılarsanız çok sevinirim. Birde iki hafta önce kuzenimin düğününde gelin çiçeğini ben tuttum. Son anlattığım gerçekti. Lütfen yorumlayın.

 40. Merhabalar, rüyamda evleneceğimi o gün içerisinde öğreniyorum, bütün hazırlıklar yapılmış, misafirler bile davet edilmiş. Kızın kim olduğunu öğreniyorum ama çok istekli değilim ve başkaları “Zorunda değilsin” falan dedikten sonra evlenmekten vazgeçiyorum ve geline söylemek için kuaföre çıkıyorum. Bu arada kız bir akrabam ama yakın değil. Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

 41. Ben eşinden boşanmış bir kadınım. Başka bir evli kadın beni evlenmiş olarak eşimle birlikte rüyasında görüyor. Yukarıdaki yorumlar hep bir erkeğin rüyası gibi yorumlanmış. Lütfen bir kadının görebileceği rüyayı yorumlar mısınız?

 42. Ben yakın zamanda boşandım. Bu gece rüyamda evleniyordum. Evlendiğim kişi de ben gibi evlenmiş ayrılmış ya da nişan mı atmıştı ne öyle bir şeydi o yüzden düğün yapmıyorduk. Damat geldi, bayrak açtılar üstünde. Ona kırmızı bir elma verdiler. Yarısını yiyip yarısını bana verecekti. Öyle yaptı ama bana verdiği kısım elma ben alır almaz yeşil sarı arası bir renk aldı ezik ve çürük yerleri vardı. Bana sağlam olan birkaç yeri yememin yeterli olduğunu hepsini yemememi söyledi. Ben de sağlam yerlerinden yedim. Tadını hatırlamıyorum. Tuhaf bir rüyaydı. Atmosferde de bir tuhaflık vardı. Tabir edecek kimse var mı?

 43. Rüyamda sevdiğim adamın başka biri ile evli olduğunu gördüm, 2 çocukları vardı. Ben de gelinlik giymiştim. Bunun anlamı öğrenebilir miyim?

 44. Bekar bir genç kızım. Rüyamda evlendiğimi ve evlendiğim adamın isminin Bilal olduğunu öğreniyordum. Sizce ne anlama geliyor?

 45. Rüyamda tanımadığım biriyle hızlı bir şekilde düğün yaptığımı daha sonra bunun düğün değil de nişan olduğunu, başka birisi gelerek kızı elimden aldığını ve onunla evleneceğini, ailelerin izni olduğunu, benden müsaade istediğini ve benim de onunla evlenmesi için izin verdiğimi gördüm. Bu rüyamı tabir edebilir misiniz?

 46. Az önce bir rüya gördüm. Her şey hazır, hiç tanımadığım biriyle evleniyorum. Kendisinin yüzünü göremedim. Beyaz bir hazırlanma odasındayım, üst katında da kendisi hazırlanıyor. Babasını ve sanırım kız kardeşini silik olarak görebildim. Tonton bir amca, hafif Süleyman Demirel görünümlü. Diğer kadının da yalnız kırmızı elbisesini ve kırmızı ayakkabılarını görebildim. Velhasıl konumuza dönelim, sorun neydi hatırlamıyorum ama bir nedenden ötürü o hazırlanma odalarından çıkıp evlenmeye gidemedik. İptal oldu ama gelinin babasının çok kızdığını hatırlıyorum. Üst katta onları görebiliyordum. Oturduğum masanın üzerinde balonlar vardı 3 tane. Solumdaki balonun ipini kestiler ve balon yukarı doğru çıktı ve uyandım. Bunun anlamı acaba nedir?

 47. S.A. Ben rüyamda tanıdığım bir kızla evlenmek üzereyim nikah kıyılmamış ama son güne geliniyor. Ters olan nokta normalde kız evine gidilmesi gerekirken erkek evine geliniyor ve gelmeden önce ben o tanıdığım kızı arayıp vaz geçtiğimi söylüyorum. Ailesiyle birlikte geliyorlar tartışma çıkıyor. Kızla da daha önceden bir arkadaşlığımız olmuştur ama mutlu ayrılmadık.

 48. Merhabalar. Rüyamda sevdiğim kişiyle düğünümüzü görüyorum. Kendim rüya boyunca 3 farklı gelinlikleyim ve gelin çantam yok. Düğünün ortasında çantacıya gelin çantası almaya gidiyorum ve çantacıda uygun çanta bulamıyorum. Biraz çirkince ve gri-beyaz eski bir çanta seçiyorum. Ben çantacıdayken damat geliyor ve kaçar gibi çantacının arkasında bir odaya gidiyoruz. Oldukça şaşkın ve biraz soğuk bir şekilde yanağımdan öpüyor. Rüyada önemli ayrıntılar bunlar. Not olarak bekarım ve aynı kişiyle evlendiğimi 6 ay önce de görmüştüm. O rüyada kendisi gayet mutluydu ve şahitli nikah vardı. Acaba yeni gördüğüm rüya nasıl yorumlanabilir?

 49. Merhaba, rüyamda tanımadığım ve benimle aynı yaşta olan bir erkekle zorla evlendirildiğimi gördüm. Ne anlama geliyor?

 50. Merhaba, ben 14 yaşındayım. Rüyamda benimle aynı yaşta olan tanımadığım birisiyle zorla evlendirildiğimi gördüm. Ne anlama geliyor?

 51. Selamünaleyküm. Ben erkeğim ve rüyamda amcamın oğluyla evleniyorum. O gelinlik giymiş, ben de damatlık. Bulamadım bununla ilgili bir yorum. Cevap verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

 52. Rüyamda sevgilim ile evlenmiş olduğumuzu ancak işimiz nedeni ile ayrı şehirlerde olmamız nedeni ile telefonda bu nedenle hayıflandığımızı gördüm.

 53. 4 yıldır birlikte olduğum sevgilim bir başkasıyla evleniyordu ve ben bu duruma çok üzülüp kabullenemiyordum. İlk gece geçtikten sonra telefon açıp “Nasıl dokunabildin bir başkasına?” dedim. O da “Henüz dokunmadım. Birkaç gün sonra olacak” dedi. Ben de “Gidiyorum buralardan” deyip telefonu kapattım. Ama çok üzülüyordum ve kabullenemiyordum.

 54. Merhabalar, ben rüyamda zaten evli olan iki kişinin nikah tazelediklerini gördüm. Bunun anlamı yazmıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

 55. Ben rüyamda istemediğim biriyle evleniyordum evlenmemek için ağlıyordum ve rüyanın sonunda vazgeçildi evlenmekten. Çok sevinmiştim. Yorumunuzu bekliyorum.

 56. Rüyada eski konuştuğumla evlenip ayrılıyorum ve beni ailem yaşlı biriyle evlendirirken o geliyor ama onu çok seviyormuşum ben.

 57. Gördüm ama bu kadar saçma değildi, hem ben inanmıyorum. Dedemin öldüğünü gördüm. İki gün sonra öldü.

 58. Selamünaleyküm. Ben rüyamda eve geldiğimde düğün için bütün hazırlıkların yapılmış olduğunu gördüm ve beni alıp nikaha götürüyorlar ve evleniyorum hiç istemeden ve zorla. Hatta üzüntümden neredeyse ağlayacağım ama gelin adayına ayıp olmasın diye kendimi tutuyordum. Lütfen bunun yorumlar mısınız?

 59. Ben evli bir bayanım. 5 defadır aynı rüyayı görüyorum gelinlik giymiş eşimle değil başkasıyla evleniyorum. Evlendiğim kişiyi görmüyorum sadece evleniyorum..

 60. Ben rüyamda bir erkekle evleniyordum ama bu kişinin kim olduğunu bilmiyorum. Hem düğün hazırlığı yapıyordum hem de düğüne 1 gün kalıyordu yaşlı bir teyze bana kimle evleneceğimi soruyordu bende bir cerrahla cevabını verdim bir arabadaydım ve yol kenarları insanlarla doluydu ama tanıdığım kimse yoktu. Lütfen biri rüyamı açıklayabilir mi?

 61. Rüyamda evlilik hazırlıkları yapıyorduk herkes toplanıyordu elimde siyah ve turuncu geniş çizgileri olan bir elbise vardı kalabalık toplanıyordu ama kiminle evleniyorum onu bilmiyorum bu kadarını hatırlaya biliyorum. Ayrıca ben evliyim.

 62. Ben bayanım, rüyamda eşimin evlendiğini duyuyorum. Eşimi görüyorum ve çok kızdım ama evlendiği bayanı görmedim.

 63. Rüyamda eşimle evdeyken başka bir adamla evlendiği ve nikâhın kıyıldığı artık nikâh kıyıldığı için yapılacak bir şey kalmadığı haberini evlendiği kişiden duyarken eşimden hiçbir tepki alamadım sustu sanki evliliğe mecbur bırakılmış tehdit almış gibi bir ifade takındı. Adamda artık kendi evlerine gitmeleri gerektiğini söyledi eşimde tepki veremedi bu neye delalettir acaba?

 64. Arkadaşlar rüyamda kendimi çok genç gördüm 15-16 yaşımda gibiydim. Ailemle birlikte eski komşularımızı ziyarete gidiyorduk ama işin ilginç yanı komşularımız Çin de oturuyordu ve biz Çine arabayla gitmiştik biz yoldayken ben arabadan dışarı çıktım koşmaya başladım koşarken lisedeki matematik öğretmenimle karşılaştım sonra aniden komşularımızın evinde ailecek oturuyorduk. Eski mat öğretmenim dedi ki senin için birini buldum hem yaşına da uygun dedi. Kim dedim. Buradaki prens dedi. Yine aniden kendimi arabanın içinde buldum ama bu sefer arabada sadece prens vardı. Böyle bildiğimiz Çinliydi. Sonra uyandım zaten. Arkadaşlar lütfen yardım edin hep bu rüyayı düşünüyorum yakında delireceğim! Bu rüya ne anlatıyor?

 65. Rüyamda evleniyordum o kadar kalabalıktı ki insandan geçilmiyordu. Evleneceğim çocuğu tanımıyordum. Bir de inatlaşıyordu tıraş olmamak için saçı sakalı uzundu aşırı derece. Ama en sonunda kesiyordu. Anlamı ne sizce?

  1. Selamun aleyküm. Ben bekar bir bayanım. Rüyamda evleniyordum ve eşimi çok seviyordum. Kalabalık bir evde yaşıyorduk. Bir bayan da sürekli yanınızda duruyordu ve hep bizimleydi. Bana sürekli su veriyordu bu bayan. Ama suyun rengi biraz degisikti. Ben bu suyu içtikçe evlilikteki huzurumuz bozuluyordu. Bu durumu fark ettim ve rüyamdaki eşime anlattım ama bana inanmıyordu. Daha sonralardan inandı ve suyu içmeyi bıraktım. Rüyanin sonunda da bir tane erkek çocuğum vardı ve eşimle onu yıkıyorduk.. Elimden geldiğince o bayanın verdiği sudan uzak durdum suyum rengi de biraz maviye yakındı … Rüyam de demek istiyor

 66. Ben rüyamda evli olan amcaoğlumla evlenmeye zorlanıyorum. Ben onun eşi nerde diye sordum bana eşi gitti dediler. Ben eşini arayıp buluyorum ve bu evliliği engellemek için kendimi öldürmeyi düşünüyorum.

 67. Rüyada annesinin başka biriyle evlendiğini görmek ne anlama geliyor? Bu arada anne evli.

 68. İlk başta evdeyken ailem senin kınan var yarın diyordu rüyamda ben de hazırlık yapıyordum sonraki gün mahallede arkadaşlarımla otururken bir anda mahallede düğün hazırlıkları başladı ve adını bile bilmediğim bir kızla evlendirildim ve şunu çok merak ediyorum gelinin üstünde aşırı fazla altın vardı bu neye işarettir?

 69. 13 rakamı hıristiyanlıkta uğursuz kabul edilir 1453 toplami dır bizim için kutlu birgün istanbulun kurtuluş günü dür

 70. Merhabalar, rüyamda bir kızla konuşurken, tanıdığım fakat hiç muhabbetim olmayan bir kız , bizi görünce ağlayarak evine gidiyor. Sonra ben de arkasından onu sakinleştirmek için gidiyorum, anne ve babası sanki beni biliyorlardı ve kızla konuşmam için bana telkin veriyorlardı. Ben de kızı dışarı çıkartıp konuşuyordum. Sonrasında sarılıp öpüştükten sonra bir anda o kızla evlenirken buluyorum kendimi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir