Rüyada Nikah Görmek

Farz olan ibadetlerden birini yerine getirmeye, hayatın bir düzene girmesine, sorumluluk ve her türlü kötülükten emniyete, Bilmediği bir kadınla nikahlandığını görmek dini emirlere sımsıkı sarılmaya; Her türlü nikah akdinin uygun bir ortamda ve usulüne uuygun olarak gerçekleştiğini görmek evliler için sevgi ve muhabbet tazelenmesine, bekar kimse için hayırlı kısmate; Nikah kıyan kimseyi görmek bekar için evlenmeye; evli kimse için bir işe önderlik etmeye, bir işi için anlaşmaya yahut boşanmaya; Nikahı bozduğunu (boşandığını) görmek yolculuk sebebiyle evden bir süre ırak kalmaya, iş değiştirmeye, bir satım işinden caymaya, vefat etmeye yahut İslam’dan dönmeye; Mut’a hikahı ile geçici olarak nikah kıydırdığını görmek zinaya, şartlarına uyulmadan yapılanalışverişe; geçici ama karlı ortaklığa, kısa süren rahatlığa delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Evlenmek, Boşanmak.)

Uykuda bir kimse hiç tanımadığı bir kadınla nikahının kıyıldığını görürse, onun, oruç veya namaz gibi farzları yerine getirmesi gerektiğine işarettir.

Rüyasında tanımadığı bir kadınla nikahlandığını gören erkek, oruç veya namaz gibi farzları yerine getirmesi gerektiğine yorumlanır. Rüyada nikahlandığını görmek bir kız ise yakın zamanda evlenmek demektir. Nikah kıydığını görmek iyilik etmek demektir.

Kişinin gerçekten evleneceğine veya iyilikte bulunacağına işaret eder.

Rüyada hiç tanimadigi bir kadinla nikahlandiğini g0rmek,bekar ise evlenmeye, evliler için ayriliga, veya bir topluma baskan olacagina ve bir kimse ile ortaklik kuracagina işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada yapilan nikah, oruç, namaz veya hacc gibi bir farzin yerine getirilmesine işarettir.

Rüyada bir nikahta bulunduğunu gören, bir anlaşmanın içyüzünü anlayarak bundan yararlanır. Rüyasında nikahlandığını gören bir kız ise kısa zamanda evlenir. Nikah kıydığını gören kimse hiç aklına gelmeyen birine iyilik eder.

Rüyada bir nikahta bulunduğunu gören, bir anlaşmanın içyüzünü anlayarak bundan yararlanır. Rüyasında nikahlandığını gören bir kız ise kısa zamanda evlenir. Nikah kıydığını gören kimse hiç aklına gelmeyen birine iyilik eder.

Nikah

“Rüyada Nikah Görmek” üzerine 6 yorum

  1. Ben rüyamda eski kız arkadaşımla ve eski kız arkadaşımın yeni sevgilisinin köydeki eski evimizde düğün yaptığını gördüm ve ben de o düğündeydim. Düğün sırasında damatla da konuşuyordum ne anlama geliyor hiç anlamadım?

  2. Ben rüyamda beni kendi nikahım kıyılacak diye beni çağırdılar ama nikah kimle kıyılacağını da bilmiyorum. Bu rüya ne anlama gelir?

  3. Merhaba. Ben annemi günah diye bir grup tarafından yasça küçük bir adamın 2 karısı olarak imam nihanı kıyılmış bende buna şiddetle karşı çıkıyorum baya da sinirlenmiş olarak uyandım. Hayr olsun ama neye dalalet oluyor merak ettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir