Rüyada Boşanmak Görmek

Bekarın eşini boşaması bulunduğu durumu terk etmesine, Evli birinin eşini boşaması geçim sıkıntısına, Geçerli bir sebeple eşlerin ayrılması her iki taraf için zenginliğe, Boşandığı eşine dönmek eski duruma avdet etmeye, hastanın iyileşmesine, Boşondığınaa üzülmek veya kızgınlık sonucu boşandığı eşine dönmek işlerin düzelmesine delalet eder.

Ayrıca rüyada Nikah görmek ve rüyada nikah bozmak tabirlerine de bakınız.

Rüyada boşandığını gören erkekse, maddi kazanca, kadınsa evlilikte tartışmalı bir döneme işarettir.

Rüyada boşandığınızı gördüyseniz evliliğinizde birtakım sorunlar var demektir. Eğer bekarsanız, bu rüya sevgilinizden ayrılacağınız anlamına gelir.

Rüyayı gören kişi evli ise kederlenir, bekarsa aşkla ilgili düş kırıklığına uğrar.

Bosanma görmenin yorumunda bir çok tabirciler ayri, ayri yorumlarda bulunmuşlardır.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre: karisini bosadiğini gören zengin olur. Bir rivayete göre bu rüya sahibi çalistigi yerden ayrilir.

Diğer bir yoruma göre de, rüya sahibi memursa isinden atilir. Rüyada karisini kesin surette bosadiğini gören, elindeki işini terk eder ve onu bir daha yapmak istemez.

Rüyasında karisini bosadiğini ve sonra onu kıskandığını gören, tekrar almak için yalvarir. Çünkü yorumculara göre kiskanmak hirstir.

îbn-i Sirin’e göre: rüyasında karisini bosadiğini gören şerefini ve itibarini kaybeder. Eger rüya sahibinin başka bir karisi var-sa malinda eksilme olur. Karisi olmadigi halde rüyasinda karisini bosadiğini görenin eceli yaklasmistir.

Kirmanî’ye göre: rüyada kari bosamak su sekilde tabir olunur: Zenginlik, ortaktan ayrilma, isinden ayrilma, ticaretini terk, malinin elinden çikmasi, istemedigi bir şeyin olmasi, Karisini bosadiğini gören, en sadik bir dostunu şiddetle azarlar veya onu suç-lar. Karisini bosadiğini gören, eger dindar ise, dünyadan elini çeker ahiret için mesgul olmaya baslar.

Ibn-i Kesir’e göre: rüyada esinden bosandiğini görmek, erkekse bulundugu bir işte başarısız olmaya, kadin ise evleneceğine delalet eder.

Abdülgani Nablüsî’ye göre: bosanma rüyası karı koca arasindaki bagin daha da kuvvetlenmesi demektir. Bekar bir kimse rüyada karisindan bosandiğini görürse, bir kiza asik olur. Genç bir kizin bu rüyasi onun evleneceğine işarettir. Bazilarina göre ise; bosanma genellikle iyiye yorumlanmaz. Evli bir insanin rüyasinda bosandiğini görmesi, eger hakikatte bekar ise tanistigi insandan ayrılacağına, evli ise eşinden boşanacağına işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada bir erkeğin hanımını boşaması, hayra yorumlanmaz. Böyle bir rüya, geçimin daralmasina veya gerçekten ayrilik olmasina ya da ikisinden birinin vefat etmesine işaret eder. Bu rüyayi evli kadin görürse, kocasiyla arasina baska birisinin girmesiyle tartismalarin çıkmasına, dolayısıyla da üzüntülere sebep olacagina, eger rüya sahibi (kadin) hasta ise düşman olarak birbirleriyle yasamlarim sürdüreceklerine işarettir.

Rüyanızda boşandığınızı görmek, evliliğinizde birtakım sorunlar var demektir. Eğer bekarsanız sevgilinizden ayrılacağınız anlamına gelir.

“Rüyada Boşanmak Görmek” üzerine 14 yorum

 1. Rüyamda eski boşandığım kocamı yanında gelinlik giymiş bir kadın vardı ve kadını kovalıyordum. Senin de canını yakacak kullanacak diye gelini kovalayıp kaçırıyordum. Rüyamın tabirini yorumlayamadım bana yardımcı olur musunuz?…

 2. Rüyamda boşandığım eşimin önümde ki çocuklarım için ayırdığım köfteleri yemek istediğini, yemesine izin vermeyince de, önce köfteleri yediğinin ardından benim başıma vurarak (3 defa) dövdüğünü gördüm. Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler…

 3. Rüyamda eski eşimi gördüm. Çocuklarımla kaldığım kendi evimde bir odaya girdim, oradaydı. Arkasını döndü, yüzünü kapatıp sessizce ağlamaya başladı o sırada odaya masmavi gözlü, güzelce bir kadın girdi, 7-8 aylık hamileydi. Nasıl bilinmez eski kocamın aldattığını düşündüm. O kadının ve eski kocama “Sen beni aldattın, o da seni!” dedim ve karnındaki bebeğe tekme atmak istedim. Kadın beni durdurdu. Bunun üzerine “Zaten yapmayacaktım” dedim sonra salona iki kedi girdi. Biri kırçıllı gri idi. Onu evin dışına çıkaramayınca ensesinden tutmak istedim, beni tırmaladı. Kuduz aşısı olmaya gerek yok diye düşündüm sonra uyandım. Acaba bunlar neye delalet edebilir?

 4. Oğlum rüyasında annesiyle babasının boşanacağını öğreniyor, biz söylüyoruz. Bu rüya ne anlama gelir?

  1. Rüyamda annemle babamın ayrılacağını gördüm. Eğer ayrılan erkekse maddi kazanç, bayansa evlilikle bir takım sorunlara delalet eder. Her ikisi birlikte boşanacağını söylerse her ikisi olur. (Mesela para yüzünden tartışma çıkacakmış gibi.)

 5. Rüyamda annemle babam durduk yere kavga ediyorlardı. Ben de kendi başıma durduk yere kafamı sürekli koltuğun kenarına vuruyordum.

 6. Rüyamda eşimden hamileyim ama tanımadığım doktor bir erkek ile birbirimize aşık olmuşuz. Aklımdan eşimden boşanma geçiyor, bir taraftan da kendi kendime ikinci çocuğum olacak üstelik ilk görüşte aşk olmaz düşünceleri geçiyor. Böyle düşünürken eşimi tercih etmiş, omuzunun yanında buluyorum kendimi.(Rüyamı yorumlayabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.)

 7. Rüyamda kocamla bir süredir sürekli ayrıldığımızı görüyorum bu tür olaylar yasadığımız için bilinçaltında da olabilir bilemiyorum ama birleştiğimizden beridir böyle rüyalar görüyorum.

 8. Selam. Ben rüyamda abimin kızını eşinden boşanmış gördüm. Yanında genç bir yakışıklı delikanlıyla tekrar evleneceğini gördüm hatta yolun ortasına kendi fotoğrafını yapıştırmışlar birde yeğenimin dayısının kızı var sanki aralarında konuşuyorlar onunla aldatmış eşi yeğenimi ben de diyorum ki ben diyecektim de inanmazsınız diyorum yeğenlerime ama çok ağladım. Yeğenim de bana sarıldı çok ağladı halam diye diye ağlıyordu bu rüya ne anlama gelir aydınlatmanız mümkün mü? Sevgiler.

 9. Boşandığım eşimi görüyorum anneannemin evinde yalnız oturuyor yeni eşi de var ama yanında o yatıyor onunla hiç ilgilenmiyor. Tuvalete geldim buraya diyorum karısını görünce çıkıyorum gidiyorum. Elbisesine bakıyorum divan örtüsünden yapılmış aman elbisemde hiç güzel değilmiş diyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir