Rüyada Boşanma Görmek

Ayrıca bkz: Boşamak, Mahkeme

Rüyada kişinin eşini boşadığını görmesi, zenginlik ile tabir olunur. Rüyada hanımını, hanımının rızası olmadan boşadığını görmek, şeref ve itibarın kaybedileceğine delalet eder. Bu rüyayı evli olan bir adam görmüş ise, maddi kayıp yaşar. Bekar olduğu halde kişinin karısını boşadığını görmek, ölümün ve ecelin yaklaştığına işarettir.

Rüyada hanımı boşamak şu şekillerde tabir olunur:

1) Zenginlik,

2) Ortaklardan ayrılma,

3) İşinden ayrılma,

4) İş değiştirme,

5) Malın elden gitmesi,

6) Kişinin arzu etmediği bir şeyin vuku bulması.

Dindar bir adamın rüyasında hanımını boşadığını görmesi, dünyayı ikinci plana atıp ahiret için çalışacağına delalet eder. Rüyada eşi tarafından boşanıp eşinin başka biriyle evlendiğini görmesi, pek hayra yorumlanmaz. Bu rüya, gam ve kedere, bulunduğunuz yerden uzaklaşmaya, eğer eşiniz hasta ise vefat edeceğine işarettir. 

Rüyada gerekli ve geçerli bir nedenden dolayı eşlerin ayrılması, her iki taraf için zenginliğe delalet eder. Rüyada boşanmış olduğu eşi ile yine bir araya geldiğini görmek, eski haliyle ilgili bir özlem duymaya ve şu anda yaşadığı durumdan biraz sıkıntılı olmaya işaret eder.

Sait El-Vaiz’e göre: Karısını boşadığını gören zengin olur. Bir rivayete göre bu rüya sahibi çalıştığı yerden ayrılır. Diğer bir yoruma göre de, rüya sahibi memursa işinden atılır. 

Rüyada karısını kesin surette boşadığını gören, elindeki işini terk eder ve o işi bir daha yapmak istemez. Rüyasında karısından boşandığını gören kişi aynı şekilde rüyasında onu kıskanıyorsa, hala o kişiyi isteyecek demektir.

Abdülgani Nablüsî’ye göre: Rüyada boşanma lafının konuşulduğu bir durumda kalmak, eğer boşanma gerçek hayatta olmuyorsa karı koca arasındaki bağın daha da kuvvetlenmesi demektir. Genç bir kızın rüyasında boşandığını görmesi, onun kısa sürede evleneceğine işarettir. 

Rüyada bir başka çiftin boşandığını görmek eğer evliyseniz kendi evliliğiniz için endişeli olduğunuza işaret etmektedir. Eğer bekarsanız, evlilik ile ilgili ciddi endişeleriniz var demektir. Rüyada eğer boşanan bir çift akrabanız ise, o kişinin evliliğinin sağlamlaşması için bir şeyler yapacaksınız demektir. 

Rüyada yeni evlenen bir çiftin boşandığını görmek en kısa zamanda bir çocuklarının olacağına işaret eder.

Boşanma

“Rüyada Boşanma Görmek” üzerine 5 yorum

  1. Merhabalar, her şeyden önce hayırlara vesile olması dileğiyle 🙂 Rüyamda erkek kardeşimin eşi sanki boşanmış evde geziyor. Kocasına ve küçük oğluna bakıyordu. Bense kenardan onları büyük üzüntüyle seyrediyordum ama sanki onlar olanların farkında değil gibilerdi. Bu durum beni 2-3 gün boyunca etkilemişti eğer bana zahmet edipte anlamını yollarsanız size müteşekkir olurum. Şimdiden hayırlı günler dilerim.
    Saygılarımla Erhan T.

  2. Ben rüyamda kendi eşime boşanma davası açacağımı gördüm. Sebebi eşimin başka biriyle de nikahlı olduğunu öğreniyorum, bu yüzden boşanmak istiyorum. Yorum yaparsanız sevinirim.

  3. Rüyada eşim beni çok kızdırmıştı ve ben ona “Seni boşayacağım” diyorum. Ama boşanıp, boşanmadığımızı görmüyorum.

  4. Rüyada eski sevgilim, annesi, çocuğu, eşi ve benim eşim, çocuklarım, ben. Hepimiz onların evin yanında oturup, bir şeyler konuşuyoruz. Ben “Bak demek ki face’den arkadaşlık isteği göndersem, kabul edecekti.” falan diyorum. Başka şeyler konuşuluyor ama hatırlamıyorum. Birde iş yerinde 2 kişiyiz, ben ve patronum. Kendimize dükkan bakıyoruz ama o arada ben eski patronumun yani yeni patronumun abisinin dükkanında çalışıyoruz. Rüyamda hiç tanımadığım ama her sabah gördüğüm bir adam görüyorum ve o maslakta çalışıyormuş. Ben de “Yer arıyoruz acaba nerede tutsak?” falan diyorum. Bana “Maslak veya Mecidiyeköy meydanda tutun” diyor. Yorumlarsanız sevinirim. teşekkürler.

  5. Eşim bana beni artık istemediğini başka bir bayanla çok güzel zaman geçirdiğini ve artık onu sevdiğini ve onunla hayatını devam ettirmek istediğini söylüyor. O bayanı da görüyorum. Sözde yakınlarda oturan bir bayanmış ama tanımıyorum, oturduğu evi gösteriyorum yanımdaki kişiye… Aramızda hiçbir sorun yokken her şey çok güzel giderken ve ona o kadar çok güvenirken benim gibi birine bu yapılır mı, diye çok üzülüyorum. Ona “Hemen yarın sana boşanma davası açacağım” diyorum ama çok üzülüyorum bir yandan da. O bana böyle yaptı onu boşayıp ben de başkasıyla evleneyim de nasıl bir duygu olduğunu o da görsün diye düşünüyorum bir yandan. Ama kendimi çok kötü hissettiğim bir rüyaydı. 🙁 Çok kötü etkilendim ve üzüldüm. Allah korusun, hayırdır inşallah. Yorumunu gönderirseniz çok sevinirim. Çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir