Rüyada Baba Görmek

Rüyada baba görmek, kişinin muradının incisini elde etmesine delalet eder. Rüyada anne, baba, dede ve akraba görmek, hayır ile tabir olunur. Bazen de rüyada baba görmek, umulmayan yerden gelecek rızka işarettir.

Rüyada baba tarafından sevildiğini ve okşandığını görmek, bütün bela ve musibetlerden uzak kalmaya, sevince delalet eder. Hasta birinin rüyasında babasını görmesi, hastalıktan şifa bulacağının bir işaretidir.

 • Ayrıca bakınız: 

Rüyada baba olmak görmek rüyayı gören kişinin içinde bulunduğu duruma göre anlamlandırılır. Ayrıntı için sayfayı ziyaret ediniz.

Rüyada babasının kendisini bir bina içerisinde oturttuğunu ve kendisinin binanın çatısını yükselttiğini görmek, dünya ve din işlerinde babanın yolunu takip edeceğine işarettir.

Kişinin hayattaki babasını rüyada ölmüş görmek, silinmiş acıların yeniden meydan bulacağına; babayı aileden biriyle kavga eder görmek de, ayrılığa delalet eder.

Rüyada babanın iyi hali, kişinin kendi durumunun da aynı şekilde iyi olacağına işaret eder.

Rüyada babasını bir işte takip etmek onun meslek ve meşrebini devam ettirmeye işaret eder.

 • Ayrıca bakınız:

Rüya üvey baba görmek; iş hayatı ve maddiyat hususlarına yorumlarınır.

Rüyada babanın gülümsemesi ilahi hoşnutluğa delalet eder. Rüyada hayatta olan babasını vefat etmiş görmek, kötü bir habere veya bir konuda çok endişeli olacağına işarettir.

Rüyada babası tarafından sevilmek, kişinin önüne hayırlı bir yol çıkacağı , sıkıntılı günlerin sona ereceğine işarettir. Rüyasında babasını ve babasının gücünü kuvvetini arkasında gören kimse, güç bulur ve olayların üstüne cesaretle gidebilir.

Rüyayı gören kişinin babası sağ ise bir işbirliği yapar ve sevinçli haber verir. Rüyada babanızı yüzü asık ve kederli bir halde görmek, size dargın olduğuna; Rüyada babanızı hayatta olan babanızı ölmüş ve size kırgın olarak görmek, ona karşı davranışınızı yeniden gözden geçirmeniz gerektiğine delalet eder.

Rüyada babanızın evi terk edip gittiğini görmek, acı bir haberle karşılaşacağınıza delalet eder.

Rüyada baba evi görmek için sayfayı ziyaret ediniz.

Rüyada babanızın sizinle sert bir şekilde konuştuğunu görmek ise, onun size karşı sevgisinin ve şefkatinin devam ettiğine işarettir.

Rüyada babasını kendine arka çıktığını gören kimse, eğer babası sağ ise karşılaştığı zorluklarda babasından, eğer babası sağ değil ise deneyimli birinden yardım alır.

Rüyada kendisinin baba olduğunu gören kimse, eğer o anda bebek beklemiyorsa, kısa süre içerisinde kendisiyle yaşıt olan ve yakın olduğu bir kimse sayesinde, parasal konudaki sıkıntılarını bitireceğine işaret eder.

Rüyada babasını evlenirken görmek eğer annesi hala hayatta ve annesiyle babası hala evliyse, bir iş üstüne başka bir iş daha kurup oradan da kârlar elde edeceğinize işaret eder. Rüyada babasını evlenirken görmek eğer kişinin annesi hayatta değilse, düzenli işinizden istifa edip büyük ve güçlü bir iş kuracağına işaret eder.

Rüyada babanın yaralandığını görmek; rüyada babanın kaza yaptığını, acı çektiğini, yaralandığını yani babayı onu görmek istemeyeceğiniz hallerde görmek, aile içinde başarılarınız sayesinde sürekli ön planda tutulacağınıza ve takdir edileceğinize işaret eder.

Rüyada babasının annesinden boşandığını görmek, iş veya okul hayatınızdaki sıkıntılarla kendi çabalarınızla baş edebileceğinize ve her geçen gün başarılarınızın artacağına işarettir.

Rüyada babasının çocuk sahibi olduğunu görmek, aile büyüklerinin size devredecekleri bir iş sayesinde kazancınızın artacağına yorumlanır.

Rüyada babası ile cinsel ilişkiye girdiğini görmek, işinizde yaşadığınız sorunların zamanla düzeleceğine, başarılarınızın da kısa süre içinde artış göstereceğine delalet eder.

Rüyada babasının aileyi bir araya topladığını görmek aile içinden bir kimseden elinize geçecek olan hayırlı bir belge, paket veya toplu bir paraya yorumlanır. Rüyada babanız ile yolculuğa çıktığınızı görmek, hayırlı bir yere para harcayacağınıza delalettir. Rüyada babanın elini öpmek, aile içinden yakın olduğunuz bir akrabanızdan maddi bir konuda yardım isteyeceğinize ve bunun aynı babanızdan para istemişsiniz gibi olumlu sonuçlanacağına işarettir.

Rüyada babanın namaz kıldığını ve ibadet ettiğini görmek, yakın olduğunuz bir ahbabınızın, arkadaşınız sayesinde hanenizde bereketin artacağına ve bereket bolluğundan maddi sıkıntılardan kaynaklanan huzursuzluğun gideceğine işaret eder.

 • Ayrıca bakınız:

Rüyada büyükbaba görmek; yorumu için linke tıklayabilirsiniz..

Rüyada babası ile yemek yediğini görmek, yakın bir arkadaşınızdan borç alacağınıza işarettir. Rüyada babayı uyurken görmek, kalabalık bir ortamda başarılarınızla ön planda tutulup, sürekli konuşulacağınıza delalettir.

Rüyada babasının şanlı, şöhretli, meşhur biri olduğunu görmek bir mülk sahibi olacağınıza ve bu mülk ile daha büyük kazançlar sağlayacağınıza delalet eder.

Rüyada babasının evden ayrıldığını görmek, evinize aile içinde yapılan bir işten ek para geleceğine, maddi durumunuzun daha iyi olacağına işarettir.

Baba

“Rüyada Baba Görmek” üzerine 210 yorum

 1. babam hasta bir insan hayatta çok zayıf ve fazla hareket edemeyen yerinden birilerinin yardımıyla kalkan bir insan. Benim babam rüyamda sağlıklı ve kilo almış ve hatta kasları bile gelişmiş gördüm hayrolsun inşallah.

 2. Ölmüş anne ve babamı rüyada aynı yatakta hasta olarak gördüm o esnada aynı evde ablamla kavga ettiğimizi ve beni evden kovduğunu gördüm neye delalettir acaba?

 3. Babamı rüyamda evin banyosunda iki bacağı kesilmiş, dişleri dökülmüş ve gözleri görmez hale gelmiş olarak gördüm. Sırtı bana dönüktü yanına gittiğimde hafifçe bana doğru dönüp konuşmaya başladı ama ne söylediğini tam olarak hatırlayamıyorum… Babam hayatta ve sağlığı yerinde çok şükür, bu rüya ne anlama geliyor?

 4. 15 sene önce vefat etmiş babamı rüyamda gördüm. Şöyle ki ‘babam yurt dışında bir yerde ( sanırım Asya ülkelerinden birinde ) hastanede tedavi altındaydı, ben de uzun süredir ziyaretine gidememiştim. Hastaneye gittiğimde onu ameliyat olmuş şekilde yatağında gördüm. ( sanırım bir uzuv ilavesi yapılmıştı: el, ayak vs. olabilir) birbirimize sarıldık , çok duygusal bir andı, ben çok ağlıyordum, bu anda uyandım. Çok etkilendim, acaba bu ne anlama gelebilir. Ben 48 yaşında bir kız çocuğu olan bir babayım. Beni aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkürler.

  1. En kısa zamanda babanın mezarını ziyaret etmende fayda var. Asya ülkesinde görmüş olman, yakın bir yer olduğu söylenebilir. Mezarını ziyaret etmek için günler alacak bir mesafe olmadığı, belki de aynı ilde.

 5. Babam yeni öldü, rüyamda beni öldürmek istedi bıçakla ve ben çok kaçtım ve saklandım bu rüya neye işaret eder.

  1. Belki diyebilirim ki baban sana bir sınırda kızmıştır zaten diyorsun ama bir şeylere sebep olursun gibisinden ben de cennette gördüm ama ölmemişti benim camide mısır yiyorduk. Ben de bunu soruyorum annem onu boşadı.

   1. Rüyamda babam, ben, bir arkadaş eski bir mezarlığa geldik, babam indi mezarı eşeliyordu. Jandarma gördük, geliyorlar baba dedim, başında öyle bekledi.

  1. Rüyada eski sevgilinin babasını görmek geri dönüşüşü olmayan yeni bir sevgi bulduğuna işarettir. Yani unutacaksın. Aklından çıkmamıştır, yakında çıkar.

 6. Babam 23 yıl önce vefat etmiş ilk defa rüyamda görüyorum bana çok kızgındı eşim ve oğlumu ise seviyordu ona neden bana kızgın olduğunu sordum düşün dedi. Bu rüyanın ne anlama geldiğini bana yazarsanız çok sevinirim.

  1. Babanızı 23 yıldır rüya aleminde ilk defa görüyorsunuz…acaba hiç kendisine dua edip ruhuna Yasin okuyor musunuz? Çünkü ölüler bizden dua bekler. Babanız daha çok aklınıza gelsin daha çok düşününün babanızı. Her aklınıza geldiğinde de lütfen 3 ihlas 1 Fatiha okuyun ruhuna

  2. Babanın mezarına git biraz hayır yap. Fatiha oku bunları yapmıyorsun babanın borcu varsa verdin mi? Çocuklarına dini öğrettin mi? Gittin mi mezarlığa? Unutursan, hayırsız olursan olmaz kardeşim…

 7. Rüyamda rahmetli babamı çok görüyorum ama hep ben ölmedim ki diyerek yanıma geliyor, beni öpüyor kokluyor. Aynı rüyayı gördüğüm için çok merak ediyorum.

  1. Senin yaşamında ertelediğin işler var ve de babanın senin rüyanda “Ben ölmedim ki” demesi ona dua etmiyorsun, kendini kaptırmışsın, boşluyorsun babana bir dua etsen bildiğin duaları el Fatiha gibi. Kuran okut ayrıca mezarına da git. Bayramlarda aksatma aksatıyormuşsun gibi üzülüyor babanız. Ayrıca senin ibadete yönelmene ve namaza başlamana işarettir bu.

  1. Babamı rüyamda gördüm, babam öleli 18 yıl oldu. Rüyamda babamı eve tabutla girdiriyorlardı. Ben de çok ağlıyordum ama tabuttan çıkardılar. Meğer çok hastaymış, yatağa yatırmışlar. Abim de bana diyor ki “Hadi gel, gör” ben de çok korkuyordum, girmek istemedim içeri. İçerde kız kardeşimde varmış babama bakıyorlar. Ben bağıra bağıra ağlıyordum sonra girdim içeri. “Neredesin” diye sordum. Bacağından ameliyat olmuş, bir baktım gidiyor. “Nereye gidiyorsun” diye arkasından çok ağladım ama tekrar yüzünü döndüğünde başka biri olmuştu. Bu nasıl bir rüya? Bana yorumlarsanız çok sevinirim…

 8. Aynı anda babamdan iki tane gördüm. Yan yana duruyorlardı ve bir tanesinde camları gümüşü parlayan gözlük vardı. Her ikisi de bana sevinçle gülüyordu. Koştum öndeki babama sarıldım. Elimi omzuna attım ve diğer yandaki babama dokundum ve sordum. Siz neden iki tanesiniz diye ve uyandım. (öndeki babamda gözlüklü olabilir net hatırlayamadım )

 9. Babam 1995 yılında vefat etmişti. Uzun yıllar köyümüzün dışında başka şehirde yaşıyorum. Sahur yapıp yattığımda rüyamda köye eve gidiyorum odanın birinin ışığı yanıyor ve yatak ortada. Biri yatıyor. Bir baktım kim diye babam yatakta yatıyor, boynuna sarıldım. Sevinçten ağlarken eşim rüyamdan uyandırdı. Hayır olsun inşallah.

 10. Rüyada babamın başka bir kadın için annemi boşayacağını görmek, nasıl yorumlanabilir acaba?

 11. Babam 11 sene önce trafik kazasında vefat etti. Önceleri hiç rüya görmezdim. Ama son 1 aydır çok sık rüya görmeye başladım ve genelde de rüyamda babamı görüyorum. Bana sarılıyor, saçımı okşuyor ve diyor ki “Ben aslında ölmedim, çok hastaydım, iyileşir iyileşmez hemen sizi aramaya başladım, nihayet buldum.” Ayrıca ben şu anda 15 yaşındayım, başka kardeşim yok. Annemle yalnız yaşıyorum. Babamı hep yaşadığımız evde görüyorum. Aydınlatırsanız sevinirim, Şimdiden teşekkürler.

 12. Rüyamda ölmüş babamın abime kızdığını gördüm. Ben de abimi evden kovarak “Bir daha gelme” dedim. Cevaplarsanız memnun olurum.

 13. Rüyamda babamı yürüyemeyecek kadar halsiz ve hasta gördüm. Ninem şeker hastası gerçek hayatta onun iğnelerinden babama vuruyordum. Daha sonra tansiyonunu ölçmeye çalıştım, beceremedim. Hastaneye götürmeye çalışıyordum, kucağıma aldım ve düşürdüm. Nasıl bir rüyaysa hayırlı olur inşallah. Sizce yorumu nedir?

 14. Rüyamda evlenmemin çok çok zor olduğu bir insanla(banyodan yeni çıkmış bornozuyla), babamı(sol gözü kör bir şekilde) gördüm. Acaba bu rüyanın tabiri ne olabilir. Teşekkürler.

  1. Evlenmenin çok zor olduğu birini görmek ve babanın sol gözünü kör görmen, geçmiş bir olay olmuş ve bitmiş. Unutmak hayrınadır, geleceğine bakman gerekiyor. Kafana fazla takma. Hayat geçmişle değil gelecekle daha iyidir.

 15. Rüyamda ölmüş babamın bir yıl içerisinde ilk kez yüzünü gördüm. En son yaşlı hali ile ve ağlamaklı idi. Sanırım ben de onunla ağlıyordum. Yorumlamanızı rica ederim. Saygılar.

 16. Babam sağ ama ben onun öldüğünü gördüm. Kendimi onun cenazesinde gördüm, çok kalabalıktı. Tam olarak ne anlama geliyor?

  1. Babanın çevresi olduğunu ve seveninin çok olduğu iyi biri olarak tanındığı ya da bir derdi varsa ondan kurtulmaya. Hayırlı yani.

 17. Babam sağ hayatta ve kendisiyle aram pekiyi değildir, o bunu pek bilmese de. Ailemden uzaktayım ve rüyamda başka bir kişiye baba diyordum ve bu duruma çok şaşırıyordum. Acaba nedir, ne değildir? Ve bu baba dediğim kişi iki sene önceki üniversite hocamdı, kendisiyle şu an konuşmam bile yok yani.

 18. Hayırlı günler. Rüyamda babam bana banyo yaptırıyordu, özellikle saçlarımdaki kirleri yıkamama yardım etti. Hayır olsun inşallah.

 19. Rüyamda babam, kızım, babaannem el ele tutuşmuşlar. Babamların evinin merdivenlerinden inerlerken deprem oluyor, evin yarısı çöküyor, altta kalıyorlar. Ayrıca ev depremde oluşan dalgalar yüzünden yıkılıyor, onları bulmaya çalışıyorum.

 20. Rüyamda babamı gençleşmiş ve beyaz elbise giyinmiş olarak gördüm. Ben şu an çok sıkıntıdayım. Biliyorum bana dua ediyorlar. Umarım hayırdır.

 21. 8 yaşından beri 13 yıldır yanımda olmayan babamı rüyamda (bazen de görüyorum) gördüm. Rüyada annemle babamın geri döneceği haberini aldık. Sonra ise kapımızda gördük ve eve girdi. Daha sonra ise baba akrabalarından bir kadın çocuğuyla içeri geldi. (Kadın girmeden önce eve hırsız gireceğini zannederek bıçak götürdüm.) Gördüğüm rüya bu kadar. Merak ediyorum ne anlama geldiğini? Aslında babamı eve döndüğünü görünce öyle güzel hisler geçirdim ki ama bu rüyaydı. Şimdi hayatta ve başka kadınla yaşıyor. Yılda 2-3 kez arayan ve 2 kez gördüğüm babamdan son aramasında sıkıntıları olduğunu söylemişti ve onun içinde bu yılın 2. görüşünü gerçekleştiremedik.

 22. Rüyamda babamın avuç içini öpüp kokladım daha sonrada Mekke’de Kabe’de babamı ellerini açmış dua ederken gördüm. Hanımımın babasını da ölmüş, kefenlenmiş olarak gördüm. Bunları bana açıklar mısınız?

  1. Baban çok iyi bir insanmış ki böyle bir rüya hâsıl olmuş. Hanımında en kısa sürede babası vefat etti ise mezarına vefat etmediyse ziyaretine gidip babasının hayır duasını alması gerekiyor. Örnek gerçek bir rüya tabirinden yola çıkarsan. Kardeşim hiç tanımadığı birini hac vazifesini yaparken biri ile tanışır kendisi ismini söylemez kardeşimin ismi murat derki murat bizim çocuklara iyi bakıyor musun, aç kalıyorlarmış yemekleri geç götürüyormuşsun der kardeşim çıkartamamış önce sonra demiş ki bizim oğlan hakana söyle dükkâna iyi baksın ve uyanır. Bana anlatır ben de hakan diye bir esnaf var mı diye bakarım biz lokanta işletiriz paket servisimiz var. Hakan kuruyemiş diye bir müşterimiz var. Gider ona anlatırız ve onlar ağlarlar. Çünkü babası hacca giderken yolda kalp krizi geçirmiş, bir hafta önce.

 23. Babam yurtdışında çalışıyor ve rüyamda işinden ayrılıp geldiğini görüyorum. Sizce ne anlama geliyor?

  1. Babanın istediği duaları laiki ile yerine getirmişin ve huzurlu olduğunu, merak etmemeni, kendisi gibi dik durmanı işaret ediyor.

 24. Babam vefat edeli yaklaşık 20 yıl oldu. Bir ara çok sık görüyordum rüyamda. Şimdi biraz azaldı. Yine gördüm, araba anahtarı ve başka bir anahtar duruyordu, masanın üzerinde. “Ben vereceğim” dedi, bana. Yüzünü gördüm, birden kayboldu. Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

 25. İyi günler dileğiyle, rüyamdan dolayı çok etkilendim ve korktum. Rüyamda ölmüş olan babamı gördüm, annem de var. Güya annem rahatsızmış ve babam da benimle ilişkiye girmek istiyor. Onu çıplak görüyorum ama edep yerini görmüyorum. Benim odama çıplak olarak geliyor ve ben babama “Yapamam. Beni öldürsen de bir daha yapamam” diyorum. Sanki önceden bir kez olmuş. “Bir daha asla olmaz” diyorum. Bu rüyamın açıklaması nedir? Cevap verirseniz çok sevinirim.

 26. Babamı rüyamda borç için dövmüşler ve ameliyatlı bir şekilde eve geldi. Bu ne anlama geliyor?

 27. Babamla deniz kenarında kayalıklardaydık. Babam denize giriyorduk. Babam dalış yaparak denize atladı. Ben de tam orada dedim ki “Orası kayalık. Kum yok, taş var” demeye kalmadı, babam kayalıklara çarptı, gidip kaldırdım. Buz almaya gittim, döndüğümde annemle babam yoktu. Babamı bana göstermiyorlardı.

 28. Rüyamda babamı sobanın içine ateşe atıyormuşum ama babam bez bebekmiş. Ne anlama geliyor? Sonradan pişman oluyorum.

  1. Babanın bazı nasihatleri göz ardı ediyorsun. Sonradan pişman olacak adımlar atma. Baban seni pek umursamıyor, zannediyorsun ama umursuyormuş.

 29. Rüyamda babam alkolik olmadığı halde o gece çok içiyordu. Ve ben bu yüzden patronumla kavga ediyorum. İşten ayrılıyorum. Bunun anlamı nedir?

  1. Babanı içerken görmek onu yanlış anlıyorsun ya da aranızda ufak bir husumet var ama çözülür. Patrondan önce babana önem vermen gerekir. Ufak bir tartışmadan dolayı babanı yanlış anlayabilirsin.

 30. Rüyamda eski sevgilimin babası, annesi ve babaannesi ile bir düğündeyiz. Benim yanımda da iki tane siyah zenci var, bir masada oluşuyor. Sonra babası telefonuma bakmak istiyor. Ben eski sevgilimin fotoğrafları olduğu için “Şarjım yok” deyip kapatıyorum, telefonu. Oradan çıkıyoruz sonra yanında iki zenci var. Ben telefonu açıyorum, eski sevgilimi arıyorum ama açmıyor, telefonu. Kapatıyorum, ardından bana bir mesaj atıyor “Gel” diye. Ben arıyorum, tekrar bir yer tarif ediyor. “Yolun sonundaki caminin oradayım, oraya gel” diyor. Ama anlamıyorum, nereyi tarif ettiğini. Sonra bitiyor, rüya. Ben askerdeyken ayrılmıştı benden. 1 yıldır görmüyorum onu. En son 3gün önce konuşmuştuk, telefonda. İnşallah hayırlısı olur, hakkımızda. Bu rüya ne anlatmak istiyor?

 31. Babam rüyamda beni ayakta, arkadan kullanıyordu, nefesini duyuyordum ve annemde önümüzden geçiyordu. Bu nasıl bir rüya? Uyandım sonra bir akrabamın oğluyla aynı şeyi gördüm, çocukta ufak ya. Çok etkilendim. Lütfen bir cevap yazın. Neden aynı günde böyle rüyalar gördüm, ben? Psikolojim bozuldu resmen.

 32. Rüyamda babam benim kuzenimle yakın şakalaştığım için kızıyor ve şiddet gösteriyordu. Ne anlama gelir?

 33. Rüyamda vefat etmiş babamı ve vefat etmiş komşumuzun oğlunu dirilmiş gördüm. Komşumuzun oğlu beni istemeye geliyordu. Ne anlama geliyor, acaba? Yorumlarsanız çok sevinirim.

 34. Annem rüyasında 6 sene önce vefat eden babamı ve yanlarında babamdan hamile kalmış olarak algıladığı bir bayan görmüş. Annem babama durumu sorduğunda, sesini çıkarma gibisinden sus hareketiyle karşılık vermiş. Bu rüyayı yorumlayabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

 35. Ben rüyamda birine benim kimliğim yerine babamı kimliğini verdiğimi sonra kendi kimliğimi bulduktan sonra kimlikten babamın isminin silindiğini ve sonradan babamın öldüğü haberini aldım. Sizce ne olabilir? Lütfen cevap verin. 🙁

 36. Rüyamda babamın elini ısırdım. Babam kızımı ısırıyordu. Yataktaydık. Babam kızıma kızgındı.

 37. Babam 2013 Nisanda öldü ve ben onu yeni rüyamda gördüm. Kocaman bir çınar ağacı vardı. Beyaz, parlak yapraklı ve ağacın etrafında tepeye çıkan basamaklar vardı. Babam beni çağırıp hızlı bir şekilde o çınarın basamaklarını tırmandı. Ben hareket edemedim. Bağırdım, peşinden ağladım fakat dönmedi ve bir daha da gözükmedi. Hayır, olsun inşallah.

 38. Sevgilimle babası bizim eve doğru geliyordu. Ben kaçtıkça benim yakın olduğum yerlere geliyordu. Anlamı nedir? Çok merak ettim.

 39. Annem rüyasında 2-3 yıldır ölmüş olan babasının evleneceğini, böyle bir şey görmüş. Ne demek lütfen?

 40. Babamı 20 sene önce kaybetmiştim. Uzun zamandan beri de rüyama girmiyordu. Geçen akşam yatarken “Allah’ım babamı rüyamda göreyim” dedim. Bu isteğimden 2 akşam sonrası rüyamda babama lokum verdim. Yerken bana gülümsedi. Acaba bu rüya nasıl yorumlanır?

 41. Rüyamda babamla karşılıklı oturup askerliğimin nereye çıkacağı hakkında konuşuyorduk. Rüyam ne anlama geliyor?

 42. Rüyamda 4 ay önce vefat eden babamın gençlik halini gördüm. Onunla kısa bir süre konuştum. Karşıma çıktı “Nereye gidiyorsun?” dedim. Ondan ayrıldıktan sonra onun öldüğünü hatırladım ve rüya içinde rüya görmüşüm gibi hissettim ve üzüldüm. Acaba neye delalettir?

 43. Eşim rüyasında babasını ölü olarak ve babasının ölüsünü üzerine düşmüş şekilde görmüş. Babası sağ ama. Teşekkürler. Hayır, olsun inşallah.

 44. Birisi bana bu rüyayla ilgili anlatabilir mi? Rüya: Babam benim babamdı ama o değildi. Daha değişik sanki daha iyiydi ve de birden parası çoktu. Annemse aynı oda annem ama annem değildi. Başka davranıyorlardı. Ben uykudan uyanmış ve çok köpek vardı etrafımda. Ailemden hediyeymiş onlar. Süs/ev köpekleriydi ve köpekler parfümlerimi içiyorlardı. Hiç parfümüm kalmamıştı. Birden babam daha zengin olmuştu bilmediğim sebeplerden ve para çok harcıyordu. Annem “Ev alacağım” dedi gidiyordu. Ondan sonra uyandım?

 45. Babam 13 yıl önce vefat etti. Rüyamda annem yatağın sağında, babam solda yatıyor. Annem “Ben şimdi ne dedim ki?” diyor. Babam da yüksek sesle “Sen ne dediğini çok iyi biliyorsun” diyor. 2 tane oğlum var. Her yeri dağıtmışlar sehpa, mutfakta oyuncaklar dağınık. Çocukların arasından geçerek annemle babamın odasına doğru gidiyorum. Bu arada dilim tutuluyor ne oluyor diyemiyorum. Semaver yeniymiş, demlik hala poşetinde, o şişmeye başlıyor patlamasın diye pergelle deliyorum. Hayırlara gelsin inşallah. Bir yorum yaparsanız çok sevinirim… Hala kalbim çarpıyor.

 46. Rüyada arefe günüydü. Arkadaşım, annesi ve babası bize misafirliğe gelmişlerdi. Fakat arkadaşımın annesi genç ve ünlü biriydi. Arkadaşımın babasının elinde rakı ve bira gördüm. Annesine yaklaştım “Ya bunlar içilmesin” dedim. Sonra içeri girdiler. Ben de gidip eşyalarımı topladım. Bu arada da kız kardeşime “Ben gidiyorum. Burada durmam” dedim. Arkadaşımın babası babama; “Ya çocuk haklı” dedi. Babam ise dönüp ona “Bırak gitsin yoksa her Kur’an okunduğunda ona beddua ediyorum(ederim) dedi. (Bu arada babam ocak ayı içerisinde rahmetlik olmuştu.)

 47. Merhaba, evlenmeden önceki evimde görüyorum kendimi. Annemle oda da oturuyoruz ve birden babamın sesini duyuyorum. Anneme “Kapıyı açalım” diyorum. Ama meğer babam ölmüş ve annem o ölü diye gelen onun ruhu diye annem kapıyı açmak istemiyor. Ama ben babamın ruhuyla karşılaşıyorum fakat bana çok kızgın ve bana çok bağırıyor. Hatta ellerinden elektrikler saçıyor. Rüyanın sonrasını hatırlamıyorum. Babam gerçek hayatta yaşıyor. Sizce anlamı ne olabilir? Teşekkürler.

 48. Babam rüyamda içi yemek dolu bir tabak veriyor, yüzü gülüyordu. Babam sağ şükür. Yorumlarsanız sevinirim.

 49. Babamla annem ayrılar. Babam cezaevinde. Rüyada babamı gördüğümde benim yanımdaydı. Ne anlama geliyor? (Rüyada babamı gördüğümde cezaevinde değildi.)

 50. Babamın rüyamda öldüğünü gördüm. Çok üzülüyordum ağlıyordum fakat kardeşim hiçbir tepki vermedi. Mezarına gittim 4 tane çiçek olmayan bitki (daha önce hiç görmediğim bir bitki) aldım ve bu çiçek babamın mezarında tutarsa dileğim gerçekleşir diye umut ettim. Babamın mezarını kazmaya başladım ve karşımda çelik bir kasa gördüm. Korktum ve hemen kapatmaya çalıştım mezarı. Ancak kapatırken toprak mezarı kapatacak kadar derin değildi. Babamın mezarını kapatamıyordum. Bugün sabah gördüm, ağlayarak uyandım. Çok korkuyorum daha 16 yaşındayım ve babamı kaybetmek istemiyorum. 🙁

 51. Benim babam hapiste ve sakat. Ayrılalı 2 ay oldu, sık sık rüyamda görüyorum. Bugün rüyamda da güzel bir evdeyiz. Babam yatakta ve benim elimde hortum var etrafa su tutuyorum. Babam bir bardak su istiyor ama sert konuşuyor bana. Su vermek için mutfağa gittim ama su vermeden uyandım. İnşallah hayırdır.

 52. Rüyada ölmüş olan babam 500 TL verecek ama benden 50 lira istiyor, ben de veriyorum. Babam da bana 100 TL veriyor. Ben hala vereceği parayı bekliyorum ama babam oralı bile olmuyor.

 53. Babamı rüyamda gördüm 1 ay önce vefat etmişti. Rüyamda bana "Benim paralarımı ne yaptın, getir bana" dedi. Ben onun parasını hayır yolunda kullanmıştım. Acaba niçin böyle bir rüya gördüm, anlamı ne?

 54. Karışık bir rüya benimki, babama sarılıyorum ağlıyorum. Denizin üstünde bir şerit beton üzerinde yüzüyorum bir kilometre kadar uzakta kocaman dalgalar tekneler alabora oluyor ve ben yüzerken bir gömlek çıkartıyorum “Çocuk gömleği olmuş” diyorlar bana. Eski eşimi görüyorum saçları uzun. Bir türlü tekneye çıkamıyorum “Sana sandal gelecek” diye bağırıyorlar ve uyanıyorum.

 55. Babam normalde sağlıklı bir insan rüyamda bize öldüğü haberi geldi daha sonra eve bir otobüs bagajında tabutla geldi sağ kolu kendinden ayrıydı kopmuştu sonra kalktı yattığı yerden “Ben ölmedim” dedi. Genel hali, bir kolu kopmuş diğeri yaralıydı aynı şekilde bir bacağı da rüyanın bir yerinden sonra kopuk görünüyordu diğeri sağlamdı. Ne olur yorumlayın kafam allak bullak. Teşekkürler şimdiden.

 56. Ben rüyamda babamı gördüm ama ölmemişti yani işte bilmem şu günde öleceksin diyorlardı doktorlar yani biz biliyorduk öleceğini ama ölmemişti ayaktaydı…

 57. Ölmüş babanın kızını dudağından öpmesi, kızın saçlarının uzun dalgalı güzel saçlara sahip olması.

 58. Merhaba. Ben 5 yıl önce vefat eden babamı gördüm. Eski evimize babamı ziyarete gitmiştim. Benim babam hastalık yüzünden vefat etmişti, hastalık onu çok zayıflatmıştı, güçlük çekiyordu yürümekte. Ama rüyamda onu çok sağlıklı, sevinçli gördüm. Dedem hastaydı ve babam da başucunda oturmuştu. Geldi bana çok içtenlikle sarıldı, ben de ona sarıldım. Evin salonuna geçtim, dedemi hasta halde yatakta gördüm. Yani babamın babası hasta, yataklara düşmüş halde gördüm ama dedem hayatta. Onunla selamlaşmadım bile. Benimle selamlaşmak istiyordu dedem, ama ben yüzüne bile bakmadım. Babaannemle, yani ninemle selamlaştım ama onunla samimi olarak selamlaşmadım. Ninem de vefat etti 3, 4 sene önce. Merak ettiğim o ki, ben babama dargındım ölmeden önce. Annemle babam boşanmışlardı. Bu ayrılmanın suçlusu babamdı, onun için kızgındım ona. Annemin yanında kalıyordum ben. Babamı ziyaret ediyordum ama sık-sık. Ama o vefat ettikten sonra onu çok özledim. Hep dua ediyorum babam için namazlarımda, camide. Dedeme ama hala kızgınım, hatta nefret ediyorum. Çünkü çok kötü biri. Babam vefat ettikten sonra hiç görmedim, haber bile almıyorum onunla ilgili. Nineme de çok kızgınım. Ama çok uzun zamandır babamı rüyamda görmüyordum. Bu rüyanın anlamı ne? Şimdiden teşekkürler.

 59. Kısa bir uyku sonucunda gördüğüm rüyamın ilk başında kara kedi eve girmiş ve ben onu kapıyı açıp hemen kovuyorum. Sonra bir anda oğlumla birlikte annemlere gitmişiz ve orda yine uykudayım bir anda kalkıyorum ve “Hadi oğlum uçağa geç kaldık” diyorum. Tam banyoya geçerken annem “Babana (babam öleli 8yıl oldu) neden hoş geldin demedin?” dedi. Ben de “Neredeki, görmedim” dedim. Salona geldim kanepede oturuyor. Yanına iliştim önce dizini sonra avuç içini sonrada elini öpüp başıma koydum. Ağlamaklı olarak “Allah’a ısmarladık baba 6 ay sonra görüşürüz” dediğimde 2 defa hem de uyandım. Bunu açıklayabilir misiniz lütfen?

 60. Rüyamda babamı kütüphane gibi bir yerdi galiba raflar falan vardı çünkü yanlışlıkla zehirlemişim can çekişerek sayıkladığını gördüm ama ölmemişti belki de sonra öldü hatırlayamadım orasını. Neden böyle yaptım diye düşünürken birileri toplandı başına o arada uyandım.

 61. Gerçek hayatta ölmüş babam birden mutfak kapısından giriyor ve su içiyor. Ben çok korkuyorum. “Baba” diye bağırıyorum. Yanımda annem var gülümsüyor. Herhalde babam anneme görünmüyor diye düşünüyorum. Ben “Baba” diye bağırırken uyanıyorum. (Annem hayatta)

 62. Babamı annemle balkonda şakalaşırken gördüm. Babam halen yaşıyor, annem de. Annem babamla şakalaşırken bir anda balkondaki çamaşır iplerine atlıyor ama halen annem balkonda babam balkon dışındaki çamaşır iplerinin üzerinde şakalaşmaya devam ediyor. Sonra babam aşağıya düşüyor. Ben annemi sakinleştirip üst kattaki amcama koşuyorum. Onlara haber verip aşağıya babamın yanına koşuyorum. Babamın yanında kalabalık bir topluluk ve iki kişi var. Biri diğer kişiye “O şekilde olmaz” diyor. Bir tutam ot tarzında bir şey veriyor, öbürüne. “Bununla olur” diyor. Bu arada babam ayaklarının üstünde dimdik durmuş olduğunu görüyorum. Ağzı açık, yüzü bembeyaz, balkondan aşağı düşerken babam ayaklarının üstüne düşmüş yere yıkılmadığını anlıyorum. Adamlardan biri babamın ağzına otu koyuyor. Babam bir anda hareketlenip bahçede bulunan masaya oturuyor ve otu yemeye başlıyor ama babamın yüzü halen bembeyaz ve babamı ben tanıyamıyorum. Halbuki balkonda annemle şakalaşırken babamım yüzünü net bir şekilde görmüştüm. Ama aşağıda babam canlanırken yüzü değişti, tanımadığım biri oldu. Ben normalde rüya görmem, görsem de hatırlamam. Ama bu rüyayı göreli 2 gün oldu ve ben halen net bir şekilde hatırlıyorum. Bu arada amcamdan çıkıp babama koşarken adamın biri yere tespih mi yoksa kolye mi bir şey düştüğünü ve ben yerden kolye tarzında bir şey alıp adama geri verdiğimi hatırlıyorum. Rica etsem bunun anlamını bana yorumlar mısınız?

 63. Ölmüş olan babama kahvaltı hazırladım ve bana zorla hazırlatıp yedi. Açıklaya bilir misiniz? Teşekkürler.

 64. Rüyamda rahmetli babamı namaz kılıp namazı bittikten hemen sonra fenalaştığını gördüm. Müdahale ettim ama vefat etti. O şekilde gördüm. Bu okuduğum yorumlardan farklı bir durum. Yardımcı olursanız sevinirim.

 65. Selamünaleyküm. Rüyamda babamı gördüm. Yanında siyah bir kedi vardı. Babam o siyah kedinin kendisini rahatsız ettiğini söyledi. Kendisi yıllar önce vefat etmişti. Allah ruhunu şad eylesin. Rüyamı yorumlayabilir misiniz lütfen?

 66. Babam yanıma gelip “Bir günlüğüne ceza evine girip çıkacağım” diyor. Ve ben bir şey diyemeden gidiyor yanımdan. Bunun anlamı ne olabilir? Teşekkürler.

 67. Rüyamda ölmüş babamı tarlada traktörle çift sürerken gördüm. Acaba neye yorumlanır?

 68. Rüyada ölmüş babamı uzun yıllardan bu yana ilk defa gördüm ve “O kadına çok ayıp ettik” dedi. Bunun yorumu nedir rica etsem? Teşekkürler.

 69. Sayın ilgili, 8 ay evvel canım kadar sevdiğim babamı kaybettim! Akşam gördüğüm rüyam beni çok etkiledi çünkü rüya gördüğümü pek hatırlamam! Fakat bu rüyadan ziyade gerçek bir diyalog seklindeydi. Telefonum çalıyor ve babamın sesi! Çok şaşırdığım halde tepki vermiyorum ve arabayla onu almak istiyor dediği yere gidiyorum. Yaklaşık 2-3 saat sonra babam geliyor, elinde deri bir kabin çantası! Sanki uçakla gelmiş gibi ama beklediğim yer bir sokak arası. Yardım ediyorum ama kafamda bu adam da kim bu oyunu bana kim oynuyor diye meraklanıyorum. “Dur bakalım” diyorum kendime. Arabaya bindiğimizde “Hoş geldiniz ama siz benim babam olamazsınız. Biz onu kaybettik ve geri dönüşü olmayan bir yolda” diyorum. Babam ısrarla “Oğlum, benim” diyor. Ben kabul etmediğim halde merakla soruyorum! “Peki, sen öldün nasıl olurda geliyorsun?” babam da anlatmaya başlıyor. “Evet, oğlum öldüm ve yaşam sonrasını da gördüm! Ailemizden herkesi gördüm ve bu dünyada iyi bir insan olduğum söylendi fakat hayatımda çok hatalar yaptığımı ve hayatimin tamamını iyi yaşayamadığım söylendi ve yaptığım hataları düzeltmek için ikinci bir şans verildi ve ben de kabul ettim. Çünkü sizleri çok özledim.” Ben sok şekilde dinlemeye devam ederken soru sordum. “Peki, baba yaradan var mı?” “Evet, oğlum var” dedi. Peki, baba söylenildiği gibi mi öbür taraf?” “Hayır, oğlum adil ve hiç düşündüğün gibi fiziksel değil. Sevgi yüklü bir yer.” derken dayanamayıp arabayı durdurup boynuna sarıldım ve ağlamaya başladım. Maalesef o kadar sevinçli ve üzgündüm ki ağlayarak uyandım ve çok sarsıldım. Bu rüyadan ziyade sanki gerçek gibiydi! Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

 70. Patates toplayan insanların bir adamın babasını balkondan attığını, annesinin babasını yerden kaldırıp yardım ettiğini görüp bağrışmaları ne demek?

 71. Babamı 4 yıl önce kaybettim. Babamı rüyamda hep iyi görüyorum en son 2 gece kısa aralıkla hapiste gördüm kaçırılıyordu. Birde en sık gördüğüm hep babamın arkadaşı olan bir aileyi görüyorum. Ya biz ya da onlar geliyormuş görüyorum. Yorumlarınızı bekliyorum. Saygılar.

 72. Rüyamda babamın fotoğraflarını bir fotoğrafçıda başka bir fotoğraf ararken gördüm bu ne demek.

 73. Rüyada mutfakta babamla yemek hazırlıyorduk. Ben hem patates yemeği hem de kuru fasulye hazırlamışım ve fırında pişiriyoruz. Ayrıca sivri biber kızartmışım yoğurt ve domates sosu ile hazırlamışım. Babam biberden daha çok pişmiş olan birkaç taneyi kendine ayırmış. Sonra sofraya geçiyoruz ve ölmüş annemle ve babamla beraber yiyoruz. Babam kendi biberlerinden yiyor.

 74. Babamı rüyamda 1 seneden beri aynı rüyayı görüyorum. Babam adam öldürmüş cezaevinde. Cumartesi pazar eve geliyor, açık cezaevi. Gerçek hayatta vefat etti. Yorumunuz.

 75. Selam. Ben bu gece çok kötü bir rüya gördüm ve çok etkisinde kaldım. Rüyamda uykudan kalkmıştım ve elektriklerin kesildiğini ve her tarafın elektriklendiğini, nereye dokunsam çarpıldığımı görüyordum.

 76. Ölmüş babamı bizim evin camını kırmaya çalışırken görüyorum ve bana çok kızgın olduğunu görüyorum.

 77. Sorum; eşim rüyasında kendi ölmüş babası ile beni cinsel ilişki yaparken görmüş. Çok etkilenmiş. Yorumlarda bulamadım. Teşekkür ederim.

 78. Rüyamda vefat etmiş babamı gördüm, bir iş için benden para istiyordu. Yorum yapabilir misiniz?

 79. Babam öldü, annemde öldü. Çok seneler önce rüyamda beni yatak odalarına aldıklarını gördüm, beraberce yattık.

 80. Ben rüyamda ölen babamı görüyorum. Babam ölmüş oluyor, benim eşim babamı gömüyor ama başı ve ayakları açık. Eşim sonra gidiyor. Ben babama bakarken yüzünün, gözlerinin açık olduğunu görüyorum. Sonra babam mezardan çıkıyor ve çok sinirleniyor. Ben de seviniyorum “Babam ölmemiş” diyorum. Bunun etkisinde kaldım. Babam benden ne istiyor olabilir?

 81. 20 sene önce vefat etmiş babamı gördüm, bana kızgın bir şekilde evime girdi ve “Oturduğum koltuktan kalk başka yere otur” dedi. Bunun anlamı nedir?

 82. Rüyamda ölmüş olan babamı gördüm genç ve sağlıklıydı. Evimizin üstü teras biçimindeymiş ve birkaç tane mezar varmış. Babam o mezarların üzerinde bazı işler yapıyormuş. Mezar taşları Arapçaydı. Oradan mezarların eski olduğunu düşünüyorum rüyamın içinde. Yine terasta saksı içinde çilek bitkisi var ama meyve olarak değil de yapraklarını görüyorum. Acaba yorumu nedir?

 83. Bir gecede birkaç rüya gördüm 1.cisi şeytanı gördüm, nasıl gördüğümü tam hatırlamıyorum. 2.ci polis gördüm, saklandım saklandığım yer çok karanlıktı görmedi beni arkadaşımı yakaladı ve olduğum yere ateş açtı ama bana bir şey olmadı. Birde polis tarafından yakalanan üç teröristi iki erkek, biri bayan babam bayan olana taş attı.

 84. Babam vefat edeli 5 yıl oldu. Rüyamda hasta ve çok güçsüz gördüm ve haline çok ağlıyordum.

 85. 8 yıl önce ölmüş babamı son iki ayda sık sık görmeye başladım. Acaba niye olabilir?

 86. Ben ölmüş olan babamın naaşını alıyorum ve cenazesini gömecek yer arıyorum. Bizim köyden de bir kaç cenaze varmış, “Gelin beraber araç tutalım. Köyümüze götürelim” diye teklif sunuyorum. Böyle sabaha kadar uğraştım işte.

 87. Sırtıma eliyle dokundu, döndüm. Rahmetli babam bana kendi fotoğraflarından birini veriyor. Ben de onu sevinerek yanağından öpüyorum.

 88. Rüyayı bir aile dostumuz iki gün üst üste görmüş. Vefat eden babam bir su kenarında benimle yüz yüze hararetli bir şekilde konuşuyormuş. Aile dostumuz da arkadan sırtını sıvazlıyormuş. Şimdiden teşekkürler.

 89. Babam 4 yıl önce vefat etti. Fakat rüyamda annem babamın trafik kazası geçirdiğini ve durumunun ağır olduğunu söylüyor. Yorumlarınız için teşekkürler…

 90. Babam 2 sene önce vefat etti. Rüyamda gördüm. Evime gelmiş, gözleri nerdeyse görmüyor, hafızasında mı bir sorun var desem veya akli dengesinde tam anlayamadım. Çikolata almış ve bana uzatıyor. Ben de alıyorum yiyorum. Sonra ceplerini aramaya başlıyor. “Ne arıyorsun?” diye soruyorum. “Çikolata almıştım onu istedi canım, bir türlü bulamıyorum” diyor. “Ama bana vermiştin” diyorum, duymuyor sanki. Kucağında kahverengi tuhaf bir şey var. Ceplerini karıştırırken ben mutfaktan çikolata getiriyorum ona vermek için. Dayanamıyorum haline ağlıyorum. Bana “O ses ne, yoksa ağlıyor musun?” diyor. Ben “Hayır” diyorum. Sonra getirdiğim çikolatanın bir parçasını kırıp ağzına katıyorum, geriye çıkartıyor. Ben ise beğenmedi mi yoksa benim onu zehirleyeceğimi düşünüyor diye düşünüyorum. Bu rüya ne demek? Cevap yazarsanız çok sevinirim.

 91. Ben ailemden ayrı üniversite okuyorum. Rüyamda babam annem ve evli olan abimle okyanus gibi yemyeşil uçsuz bucaksız bir suyun kenarında yürüyoruz… Hep elimden tutuyor babam. Hep tebessüm halindelerdi. Sonrasını hatırlamıyorum… Acaba tabiri nedir?

 92. Rüyamda rahmetli babamı gördüm. Bir müddet beraber yürüdükten sonra düğün evine girdik (tam olarak hatırlamıyorum ama kendi düğünüm de olabilir) ve babam bana dargın gibiydi, soğuk davranıyordu. Neye dalalettir acaba? Teşekkür ederim.

 93. Rüyamda annemle babam kavga ederken ben babamın boğazına bıçak dayıyorum seni öldürürüm diye. Babamın da elinde bıçak var. Babam birden gülmeye başlıyor, ben de bıçağı bırakıyorum.

 94. Rüyamda annemi ve teyzemi dedemin mezarına ellerinde bir demet çiçekle ziyarete gittiğini gördüm. Tabiri nedir acaba?

 95. Rüyamda ölmüş anne ve babamı gördüm onlara kahvaltı hazırlayacaktım, ne istediklerini falan sordum ama evin içi karışıktı. Mutfakta temiz tabak yoktu, her yer tozluydu. Önce oraları biraz temizlemeye çalıştım sonra onlarla çok güzel konuştum. Uyandığımda kendimi son derece iyi hissettim sanki biraz hasret gidermiştim. Bu rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

 96. Merhaba, rüyamda babam kabak tatlısı yiyor ve şeker komasına girip ölüyor. Kendisi şu an hayatta bazı rahatsızlıkları da var ama şeker hastası değil. Kabak tatlısını görmedim ama güya ben yapmışım da yemiş. Tanımadığım bir kadın var evde, kısa boylu. Ben babamı uyudu sanıyorum ama meğerse ölmüş. O kişi “Baban öldü” diyor. “Neden?” diyorum. “Şeker komasından” diyor. “Kabak tatlısı yedi.  Ondan demek” diyorum ama nedense üzgün değilim. Sanki normal bir şeymiş gibi karşılıyorum. Bir de yatakta yatarken görüyorum. Şu anki kendi yatağında değil. Sene önce vefat eden annemle yattığı yatakta yatarken görüyorum. Yorumunuz için teşekkürler.

  1. Annem babam boşanmak üzere. Ben ve kardeşim annemle yaşıyoruz babam köyde yaşıyor. Rüyamda babamı gördüm beni arıyor neden gelmiyorsunuz, ne zaman geliyorsunuz köye, diyordu. Bu ne anlama gelir acaba?

 97. Rüyamda babamın öldüğünü gördüm fakat morga gidiyorduk. Babam hastanenin bir köşesinde hava ile yaşama tutunuyordu. Ben “Onu dünya gözüyle öpüp koklayamadım” diyorum. Sonra eve geliyoruz. Anneme diyorum “Babam cehenneme mi gitti?” Çok ağladım çok…

 98. Babamla bazı kırgınlıklarımız var. Çok problemler yaşadık ama öncesinde o bana düşkün, ben ona çok düşkündüm. Babam birini sevdiğimi ve onunla evlenmek istememi kabullenemedi sonra hayatımız berbat oldu. Ve çok incitti, çok kırdı beni. Ben de istemeden kırdım onu 4-5 yıldır durumlar aynı. Sevdiğim insan bekliyor, ben bekliyorum ama artık o da ben de tükendik ve ailesi ile görüşüp tekrar istemeye gideceklerini söyledi. Ümidimi kaybettim ben. Rüyalarımda babamı benimle konuşmaz, sırtını dönerek gittiğini görürdüm. Ama dün gece farklıydı. Rüyamda evimizin balkonunda oturuyorduk. Annem, ben, babam, kardeşim herkes beyaz giyinmişti. Babam sevdiğim insan ile ilgili olumsuz şeyler söylüyor, ben de olumsuzluğu hep pozitife çevirmeye çalışıyordum. Sakin sakin anlatmaya kavga etmeden konuşmaya çalışıyordu. Sonra babam “Dünürlerle sıkı fıkı olmak zorunda değiliz. Sürekli gidip gelmeyiz onlara. Olsun sen söyle gelsinler” dedi. Ben de “Emin misin, gelsinler mi?” dedim. “Gelsinler” dedi. 3 kez “Gelsinler mi?” diye sordum. “Gelsinler” dedi sonra uyandım. Ve gerçek sandım. O kadar huzurluydum ki, her şey gerçek sandım. Sonrasında hiçbir şey anlamadım. Yorumlarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 99. Merhaba, rüyamda annem, babam, ben arabadan iniyorduk ve babam benim de indiğimi düşündükten sonra arabayı uzaktan kumandayla ters şeride sokup kaza yaptırıp duvara çarptırmaya çalışıyordu. Yani annemi öldürmek istiyordu. Ben de arabanın içindeydim, beni unutmuştu. Bu ne anlama geliyor acaba?

 100. Babam gerçekte 25 yıl önce öldü. Rüyamda babamı görmüyorum ama babamdan haber alıyorum. Ablam bir kağıt veriyor babamla ilgili, sadece bizler için geleceği bildiriliyor. Ben de sevinçle “Biliyordum, babam kızlarını bırakmaz” diyorum. Haberi veren kişi “Ama kesinlikle evlilik yok” diyor annemi kast ederek ki, annem de vefat edeli 6 yıl oldu. Babamdan olduğu söylenilen paketin içinde 100 bin dolar varmış. Paraları görmüyorum daha 1 milyon dolar daha olduğu söyleniliyor. Hayır, olsun. Rüyamı yorumlayabilir misiniz?

 101. Rüyamda karşı apartmanda balkona çıkan çıplak bir adam elindeki yeni doğmuş bebeği acayip hareketlerle balkonun dışına doğru sallıyor. Bebek de çıplak, apartmanda en üst kattalar. Bebek elinden düştü, düşecek. Nasıl bebeği atıp tutuyor derken yine çırılçıplak karısı çıktı balkona, almak için çabaladı o da adamın elinden alamadı. Ben rüyamda korktum, niye anlamadım. “Keşke kameraya çekseydim” diyordum içimden. Hayırdır inşallah,

 102. Babam öldü, rüyamda hacca gidiyormuş, bana da “Burada bekle, geleceğim” diyor. Hayır olsun. Yorumu nasıldır, tam?

 103. İşlerim bozuldu, uzun zamandır maddi sıkıntı yaşıyorum. Rüyamda babamın bana para verdiğini gördüm 500 ile 700 lira arasıydı. Yorumlarsanız sevinirim.

 104. Rüyamda geçen sene vefat eden babamın işyerindeydim ve aileden de birileri vardı. Babamı görmedim ama mülkündeydik ve bir sohbet havasındaydı herkes.

 105. Rüyamda teyzem evleneceği kişiyle evlenmiyordu, babamla evleniyordu ama bir baktım ki, hazırlıklar vs. tamam. Cidden babamla evleniyordu. Ben de üzülürken karşıdan bir abla geliyordu, elinde koç ya da oğlak sevdirdi kesmek içindi sanırım, kesmekten bahsediyordu. Düğün yapılacak alan kocamandı, hazırlıklar için gösteri yapacaklar prova yapıyordu ve babamla teyzem bir ara tartışıyorlardı. Hayır olsun.

 106. Rüyamda babamı gördüm o, gerçekte hapiste, 12 senedir görüşmüyoruz. Bu rüyayı göreli 2 gün falan oldu. Bana rüyada hapiste diyordu ki; “10 gün sonra görüşürüz.” Bu ne demek oluyor? Çıkmasına da daha çok var.

 107. Babamla annem tartışıyor, annem babama bağırıyor ve babam arkasını dönüp giderken ben koşuyorum “Baba” diye. Ve yüzüne baktığımda bembeyaz saçı, sakalı, yüzünde bile beyazlık, yaşlanma görüyorum ağlamaya başlıyorum. O sırada uyandım.

 108. Ben rüyamda ölmüş babamı sahnede semazen olarak gördüm telefonuma çekmek istiyorum ama yapamıyorum. Kiralık ev bakıyorum anneme. Yakından tren garı tren gördüm. Trenden kız kardeşlerim indi sonra kalabalıktı kaybettim, onları aradım. Yorumu nedir?

 109. Rüyamda bizim okulu hırsız basmıştı ve herkes ölüyordu, bilgisayarlar falan çalınıyordu. Çocukları kaçırmak için her köşe başında maskeli, pelerinli hırsızlar vardı ve biz öğrenciler hep en az 5 kişi olarak geziyorduk ve müdür bir şey yapmıyordu. En son benim babam öldü ve beni suçladılar. Okuldaki herkes öldü ve “Sen çetenin başındasın” diye beni suçladılar ve ben en çok babamın ölümüne ağladım. Anlamı nedir, yazabilir mi?

 110. Benim babam rahmetli oldu 2012 yılında, rüyama nadir gelir ve güzel görürüm. Dün rüyama girdi, çok fazla detay hatırlamıyorum ama şu sözleri net aklımda “Kızım, sana yine büyü yapmışlar, yani yinelemişler” dedi. Mümkünse ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim.

 111. Rüyamda babamın beni ziyarete geldiğini eve geçmeden kapıda vedalaştığımızı ve vedalaştıktan sonra babamın ölüme gideceğini gördüm. Nasıl öleceğini bilmiyorum sanki hasta gibiydi. Ama benimle vedalaştıktan sonra kesin ölecek bunu ikimizde biliyoruz. Babam ağlamıyor ama ben o kadar ağlıyorum ki, deli gibi ağlıyorum vedalaşıyoruz. Kapıyı kapatıyorum ama ağlamaktan yerlere yatıyorum. Uyandıktan sonra gözümden yaşlar aktığını gördüm. Çok etkilendim. Rüyamı tabir eder misiniz lütfen?

 112. Ölmüş babamla ailece yerken elimde üççatal olduğunu gördüm. Daha sonra babam, kaza ile çatalını gözüme soktu.

 113. Ölmüş babamı morgda görmeye gittim üstünü açtılar, elini tuttum buz gibiydi sonra gözünü açtı “Hoş geldiniz” dedi gülümsedi. Ona sarıldım ağladım.

 114. Arkadaşın bebeğini görerek onu hastaneye ameliyat olmaya götürüyorum ve bebeğin rengi biraz tuhaf ölmüş gibi ama ölü değil ve en sonunda bebeğin ameliyat olmasına izin vermiyorum eve getiriyorum. Biraz karışık ama ne anlama geldiğini çok merak ediyorum?

 115. Sayısal loto oynamışım ve çoğu numaralar tutmuş. Bir numaranın üstüne mısır tanesi koymuşum.

 116. Rüyamda rahmetli babam yolculuğa çıkacağım için bana yüz lira kağıt para verdi. Annem (rahmetli) e “Babam bana para versin yola çıkacağım” dedim. Apar topar valiz hazırlamak isterken poşetlere kıyafetlerimi yola çıktım. Birde baktım annem ve ablam her ikisi de rahmetli, aynı otobüsle yolculuğa çıktık. Bir baktım otobüs gitmiş, tekrar geldi. Oğlum çıktı geldi güle oynaya. Sık sık mola vererek gidiyorduk.

 117. Güzel bir restoranda babam oturuyor ve ben onun yanına geliyorum kapıdan içeri girdiğimde her yer güzel, beyaz ve sarı güzel bir ortam her yer cam ve ben garsona diyorum ki; “Param yok, iftardan sonra vereceğim.” Garson da bunu iyi bir şekilde karşılıyor, “Ne demek, buyur” diyor ve beni babamın yanına davet ediyor. Ben de babamın güler yüzüyle karşına oturuyorum ve iftar vaktinin gelmesini bekliyoruz. İkimizin niyetli olduğunu anlıyorum. Hiçbir şekilde bir şey yemedik ve uyanıyorum. Ama her şey güzeldi ve çok iyiydi. Yüce Rabbim herkes için hayırlısını versin ve dualarımızı kabul eylesin amin.

 118. Her yeri sel alıp götürüyordu, şimdiki babamların oturduğu evin sellere karışıp gittiğini gördüm (ama o evi borçlarımdan dolayı ben sattırdım gerçek hayatta) ve kendimi kaynanamları gördüm. Ambulans geldiğinde “Sadece babamı bul” diye gelen adama seslenirken kan ter içinde uyandım. O kadar şiddetliydi sel ama beni yutmadı, çocuklarımı ve eşimi de yutmadı ama babam, annem ve kardeşlerimi bulamadım rüyamda ve sadece babamı soruyordum. 🙁

 119. Altı sene önce ölmüş olan babamı, yaşıyor fakat kanser hastası olarak gördüm. Abimin babamı alıp hastaneye götürdüğünü görünce iki gözüm iki çeşme başlıyorum ağlamaya, saatlerce ağlıyorum rüyada. Bu şekilde uyandım. Rüya mı yorumlarsanız çok memnun olurum.

 120. Selamünaleyküm. Rüyamda 3,5 ay önce ölen babamı gördüm. Bu ilk oluyor. Rüyam da babam oturduğum semtteki bir işletmeden şikayet ediyor. Biz tam oranın önündeyiz. Ben ilk önce babama “Baba yapacak bir şey yok, burası böyle” diyorum ama sonra babam isyan edince ben de bu işletmeye müdahale ediyorum. Oradaki küçük kızları kurtarıyorum. İşletmeciler ve olaya göz yuman polislere karşı çok güçlü bir şekilde karşı geliyorum. Babamın tam istediği gibi bir evlat oluyorum. Babam yaşarken de onu üzmezdim. Onun istediği gibi bir evlat olduğumu düşünüyorum. Rüyamı yorumlar mısınız? Allah razı olsun.

 121. Ben rüyamda babamın üstü açık ölüsünü gördüm bir süre sonra dirilip tabuttan inip yürüdüğünü ve (şu an gözleri görmüyor ve hayatta) gözlerinin açılıp hızlı adımlara yürüdüğünü gördüm. Rüya devam ederken ben gülümseyerek açtım gözlerimi meğerse rüya imiş babam üzerinize afiyet kör olarak hayatta bu rüyanın yorumunu bekliyorum emeğinize sağlık.

  Teşekkürler.

 122. Rahmetli olan babamı rüyamda sen bana yanlış yaptın diyor. Bende ben nasıl sana yanlış yaparım diyorum ve her iki ayağından öpüyorum.

 123. Bir saraydayım etrafımda çok fazla insan var. Ama sadece abimi hatırlıyorum ve sedyede rahmetli babamı görüyorum. Enes abim şok makinası ile babama şok veriyor ama işe yaramıyor. Sonra bana, babana kalp masajı yap diyor. Sonra ben tam kalp masajı yaparken babam başka bir cisim oluyor. Babam ölüyor. Çatıya çıkıyorum, çatıda insanlar dans ediyor eğleniyor. Sonra aşağıya iniyorum merdiven kenarında babam dile gelip bir şeyler diyor bende o korkuyla babama tekme atıyorum ama gelmiyor. Sonra bana sen isminin anlamını biliyor musun diyor ismini söyle diyor 6 veya 7 kere ismimi söylemeye çalışıyorum söyleyemiyorum sesim kısık çıkıyor ve uyandığımda da ismimi söylemeye çalışıyordum sizce tabiri nedir? Karabasan mı yoksa babam bir şeyler mi anlatmaya çalışıyor lütfen yardım edin.

 124. Rüyamda babam yeni küçük bir ev almış ve evin duvarlarına badana yapıyordu bu ne anlama geliyor?

 125. Selamünaleyküm. Ben rüyamda ölmüş babamı banyo ettiriyordum. Teni o kadar beyazdı ki çok duygulandım babam gülümsüyordu.

 126. Babamı gördüm rüyamda ama o bendi aslında aynaya baktığımda babamı görüyordum ama içinde olan bendim aynı babam gibiydim.

 127. Rüyamda yıllar önce ölmüş olan babamı eski evimizdeki divanin üzerinde otururken gördüm. Ben de yanında oturuyorum, konuşmuyoruz bana bakarak bir tutam, ortasından katlanmış kâğıt para veriyor. Bu ne anlama geliyor? Tabir ederseniz çok sevinirim.

 128. Rüyamda babam, annemin beline kocaman bir taş attı. Sonra tekrar atacaktı ben bağırdım baba atma dedim oda taşı yere bıraktı. Anlamı nedir acaba? Bu arada annem sağ yaşıyor babam geçen sene vefat etti.

 129. Babam ve dedem hayatta değiller ama sürekli onları görüyorum dedem bana bir miktar kâğıt para ve bozukluk veriyor babamda ev ile ilgili bir şeyler anlatıyor karmakarışık.

 130. Babamı ormanda gördüm. Ablam abim birileri daha var aile içinden ve ben traktör kullanıyorum fakat traktörü çalıştırmadı. Gitmeye başladı bende frenlere basıyorum ama durmuyor bunun frenleri zaten tutmuyordu diyorum tam traktör devrilecekken ben atlıyorum aşağıya yani traktörün altında kalmıyorum traktör düz duruyor düştüğü yerde bende babam görmeden çıkaralım diyorum. Böyle görürse kızar diyorum. Tam çıkarmaya gidiyordum yukarıda bir yol var oradan birileri geliyor yabancı, onlara bakıyoruz onlar burada kömür varmış çıkarmaya geldik diyorlar malzemeler çok teknik araştırma malzemesi falan var. Neyse ben burada eskiden vardı diyorum onlar temizliyorlar oraları kalın halat çıkıyor ip ama bak kalmış diyorum sonra biraz düzlüyorlar oraları kömür tozları çıkıyor ben seviniyorum kış gelmeden kömür çıkaracağız ev işleri bitiyor diyorum.

 131. Rüyamda sevgilimle geziyorduk ve babam arabayla yanımıza geliyordu daha birbirinizi tanımıyorsunuz fazla bir yerlerde gezmeyin gibi bir şey deyip geri gidiyordu ve sonra geri geliyordu bunun anlamı nedir?

 132. Rüyada vefat etmiş babamın ben uyurken saçımı kestiğini gördüm, uyandığımda saçımın boyu biraz kısalmıştı ve arkası çok düzgün durmuyordu ve ben de bu yüzden babama biraz sitem ediyordum ''neden sen kestin kuaför kesseydi ya'' diye o da gülümsüyordu ben de anneme ''neyse ben bunu kuaföre düzelttiririm'' diyordum bu ne anlama geliyor? Yorumlarsanız sevinirim, iyi çalışmalar…

  1. Rüyamda babamı beyaz renk atlet elinde ve atlette insan pisliği bulaşmış halde gördüm. Babam atleti tuvalet deliğine sokmaya çalışıyordu aynı anda tuvalet çeşmesi de açıktı..Hayrolsun İNŞAALLAH

 133. Rüyada annemin telefonda biriyle konuştuğunu gördüm ve konuştuğu kişiye beni övüyordu.

 134. Ölmüş babamı eskiden bana kızgın olduğu zaman ya da beni karşına alıp hesap sorarken hep boynuna sarılıp seni çok seviyorum demek istedim ama bugün rüyamda senin bana ne kadar kızgın olursan ol ben seni çok seviyorum dedim ikimizde ağlayarak birbirine sarıldık

 135. Babam yurt dışında başkasıyla yaşıyor ondan ayrılacağım diyor yurt dışına gidip anlamı nedir? Babam gerçekten Türkmen bir kadınla yaşıyordu

 136. Merhaba, rüyamda annem ve bir kaç akrabamız ile köydeyiz. Babam hayatta yanımızda yok ama yaşadığını biliyorum bir mezar taşı görüyorum bulunduğumuz günden bir gün sonrası yazıyor ve babamın adı yazıyor başlıyorum babam yarın ölecek diye ağlamaya… Allah hayırlara çıkarsın… Neye delalettir acaba?

 137. Karaciğer lezyonları olan babam çok zayıfladı ve ne yerse çıkarıyor. Bu gece her saat kalktı ve çıkardı en son dua edip uyudum. Rüyamda üşüyorum diyor sırt sırta yatıyoruz onun kemiklerini hissediyorum ve de sıcaklığını hissediyorum. Hemen uyandım. Nedir acaba daha fazla yardım mı bekliyor ki benden?

 138. Babam rüyada durmadan bana vurup ağlatıyordu. Ben kaçtıkça o gelmeye devam ediyordu bu rüyanın sonucu ne öğrenebilir miyim?

 139. 2013 yılında babam vefat etti. Rüyamda babam yaşlanmış, zor yürüyordu. Cuma namazı kılmaya gidiyoruz, babam yavaş yürüdüğü için sırtıma aldım camiye götürdüm, içeri girdik caminin tavanından su damlıyordu, bütün halıları kaldırmışlardı ve içeride hiç kimse yoktu. Tekrar babamı sırtıma aldım başka camiye götürdüm içeri girdik insanlar oturmuş ezan saatini bekliyorlardı, bizde oturup ezanı bekledik. Bu rüyanın ne anlama geldiğini açıklarsanız çok memnun olurum. Teşekkürler.

 140. Annemle birlikte eczaneye gidiyoruz ve orda bir tane adam ile bir tane kadın var ama kadın adamın karısı annem ilaçlarımı aldı eve geldik ve oradaki adamın benim babam olduğunu söylüyor nerden biliyorsun dedim DNA testi yaptırdım dedi annem tekrar gitti ve babam olan adam kendi ismimle değil ikinci ismimle hitap etti Derya diye “bu benim kızım değil” dedi. Benim böyle bir kızım yok dedi.

 141. Rüyamda babam ayrı evde oturuyormuş erkek kardeşimle, evlerinin önünden de su geçiyor ama evin kapısının önü de Pamukkale gibi taşların arasından akıyor sular. Annemle bende gidiyoruz yemek yapıyoruz babam geliyor gülerek bir şeyler anlatıyor misafir gelecek diyor ama çok mutlu heyecanlıyız. Arabayla geliyor misafirde sözde İstanbul’daymışız babamı ziyarete gitmişiz.

 142. Babamla dönerciye gitmiştik. Döner alacaktım neyse dönerciye girdim abi 2 tane dürüm dedim adam dedi ki “İkinciyi veremem” bende “neden?” dedim. “Babanın da gelmesi lazım” dedi. “tamam” dedim. Gittim babamı çağırdım babamla beraber dönerciye gidiyorduk babam yandaki başka bir kozmetik dükkânına girdi “baba dedim orası dönerci değil” sonra ben böyle deyince orda boşluk vardı oradan yürüyünce apartmanın bahçesine doğru düştü. Sonra babam oraya doğru gitti “baba dedim dur gitme orası boşluk!” (bahsettiğim boşluk olan yer 3 bilemedin 4 kat yükseklikte) sonra düştü babam. Oraya yürüyüp hemen aşağı iniyordum tabi ağıtı kopararak sonra aşağıda bir güvenlik görevlisi vardı. Ona dedim “ambulansı arayın lütfen babam düştü.” sonra aşağıya indim yanına doğru durdum kaldırmaya çalıştım falan gözünü açtı ve ayağa kalktı yürüdük ve gittik. Bu rüyayı yorumlayacak var mıdır?

 143. BBabamı siyah takım elbiseli gayet şık ve moralsiz gördüm üvey kardeşlerinden dolayı. Bu arada üvey kardeşlerinden hoşnut değil ve babam hayatta ama biraz hasta.

 144. Babamı çıplak gördüm rüyamda. Kirlenmiş ve bana ‘beni yıkar mısın’ dedi. Onu yıkadım. Konuştuk sonrada uyandım.Babamı 8 ay önce kaybettim ve ilk defa rüyamda gördüm. Yorumlarınızı bekliyorum?

 145. Selam, iyi günler.Ölmüş olan babam benden su istedi. Bir bardak mı dedim ,bir maşrapa su istedi.

 146. Rüyamda müteahhitle tartışırken ölmüş babamı yanımda ve bana bir tabanca verirken gördüm. Hayrolsun inşallah.

 147. Merhaba ben rüyamda ölmüş olan babam ben annem iki çocuğum benim dağılan evimin eşyaları vardı deprem oluyordu sözde bir arkadaşımın yeni doğmuş ikizleri elimde ben onları tutuyorum babama anneme ve çocuklarıma sesleniyorum. İki odamın yerleri çatladı dolaplar devrildi sonra babam yüksek bir yerde bende yanındayım karşıya da devlet büyükleri geldi gördüm. Şimdiden teşekkürler.

 148. Merhaba, rüyamda babam tarafından kalbimden bıçaklandım ve korkuyla uyandım. Rüyanın yorumun nedir?

 149. Ben babamı iki ayağı kırık bir şekilde gördüm ve buna rağmen ona işkence yaptım kuzenimle birlikte. Ayaklarına vurdum, çektim, ittirdim; yani ona acı çektirdim. Bu ne anlama geliyor söylerseniz çook sevinirim, bu arada babam sağ.

 150. Rüyada baba görmek ve baba ile ilgili rüyalar görmek yaygın bir durum. Umarım her gördüğümüz rüya hayra çıkar. Bu arada bilgiler için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

 151. babam ile senelerdir dargınız bana kızgın rüyamda onunla birlikte polis kontrolunde iken buna gbt yapin herseyini gormek istiyorum diyor ve beklemeye basliyoruz sonra uyandim

 152. Rüyamda babamı Ölmüş Babamı Gördüm Yanıma Geldi Ve Bana Dedi Ki Oğlum Sen Ne Yaptın Da Başımıza Böyle Bir Şey Saldın Çabuk eve Gidelim Dedi Ve O Sırada Evimizin Önünde Düşmanlarım Ellerinde Köpek ile Beni Bekliyordu Köpekler Bana Saldırdılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir