Rüya Tabirleri .gen.tr
ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Bahçe Görmek

Rüyada güzel bir bahçeye girdiğini görmek, kalbinin İslâm sevgisi ile dolu olduğuna işarettir. Yine bahçe görmek, Kur?ân-ı Kerim?e delalet eder. Rüyada güzel bir bahçeden çıktığını görmek, kötü ve fena yola işarettir. Rüyada bahçe çiçeklerinden alıp yediğini örmek, ilme ve dine hizmet ile tabir olunur. Bakımlı ve yeşil bahçe dünya ve ahiret mutluluğudur. Etrafı güzel bir duvarla çevrili bahçe, dindar ve mutlu bir kişi ve onun ailesidir. Bahçe, dünya nimetlerinden fazlasıyla istifade etmeye, gönül zenginliğine, niyet ve amel güzelliğine delalet eder. Bahçe içindeki duvarın yerinde yaban bitkisi ya da meyvesiz bir ağaç olduğunu görmek, düşük karakterli insanların başa geçmesine, din ve dünya fesadına, sözün ayağa düşmesine, Bahçede görülen sur ya da duvar kişinin din ve dünyaca güçlü olmasına, Bahçe duvarı devlete, Ağaçlar ve diğer bitkiler bu devletin ileri gelen memurlarına ; Bahçe içindeki ağaçlar kişiye nispetle akrabalarına delalet eder. Rüyada bahçe görmek, çok güzel, mutlu, sağlıklı, başarılı bir döneme girildiğini, isteklerin yerine geleceğini belirtir. Bahçeye ağaç dikmek, rahat ve huzur içinde geçireceğiniz bir ömre işarettir. Bahçe sulamak, bahçeyi kazdığınızı görmek ise:geçim sıkıntısına düşeceğiniz anlamına gelir. Rüyada çiçek ve ağaçlarla dolu bir bahçe görmek, huzurlu ve mutlu bir yaşamın habercisidir. Yemyeşil bir bahçe düşlerin gerçekleşeceğini, rengarenk çiçekler açmış yeşillikli bir bahçede dolaşan kişi iş, para ve aşkta başarıya erişir. Rüyadan bahçeden çıktığını gören kişi, kötü yola sapar. Rüyada bahçenin yandığını görmek, o yerde islamiyet'in zayıflayacağına; Bahçeyi kendi eliyle ateşleyerek yaktığını görmek, kişinin dinden çıkacağına; Bahçeyi bir selin yıkıp harap ettiğini görmek, devlet başkanının halka zulüm edeceğine; Bahçenin kendi kendine kuruduğunu görmek, halk arasında fesat çıkararak islamiyet'in unutulacağına delalet eder.

Bahçe rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

6
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Esma

Tel örgülü bir bahçeye girdim. Bahçenin içinde kocaman kuru bir havuz var. Bir anda havuzun içindeyim. Dikkatle bakınca havuzun duvarları büyük yılanla dolu, uyuyan yılanlar. Uyanmadan kaçmak isterken, uyanıp bir karanlığa doğru beni kovaladılar. Sizce bu rüyamın anlamı nedir?

07.01.2014 00:43:11

Hazal

Ben de bahçenin içinde havuz gördüm. Havuz tertemizdi, her yer yemyeşildi, rengarenk çiçekler vardı. Ben havuza atladım. Annem bana bağırdı, beni kovaladı. “Sana bu havuz yasak” dedi ama bahçe acayip çok güzeldi.

30.03.2014 12:14:53

Fatmanaz

Kış olmasına rağmen ağaçları rengarenk çiçeklerle dolu gördüm. “Bunlar ne ağacı?” diye sordum birine ve çocuk emziriyordum. Çocuk baya büyüktü. Eski bir ev vardı, arkada, komşumun olurmuş. Tavanlarında yapay çiçek asılıydı. Ne anlama geliyor, acaba? Teşekkürler.

20.01.2014 09:43:01


Bilgiler

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Uyku nedir?
Rüya ve Buluşlar
Rüya ve İslam
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Temel kurallar
Temel Rüyalar
Sıradan Rüyalar
Yararlı notlar
 


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek

     


2006-2014 © MAN
iletişim