ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Bahçe Görmek

Rüyada güzel bir bahçeye girdiğini görmek, kalbinin İslâm sevgisi ile dolu olduğuna işarettir. Yine bahçe görmek, Kur?ân-ı Kerim?e delalet eder. Rüyada güzel bir bahçeden çıktığını görmek, kötü ve fena yola işarettir. Rüyada bahçe çiçeklerinden alıp yediğini örmek, ilme ve dine hizmet ile tabir olunur. Bakımlı ve yeşil bahçe dünya ve ahiret mutluluğudur. Etrafı güzel bir duvarla çevrili bahçe, dindar ve mutlu bir kişi ve onun ailesidir. Bahçe, dünya nimetlerinden fazlasıyla istifade etmeye, gönül zenginliğine, niyet ve amel güzelliğine delalet eder. Bahçe içindeki duvarın yerinde yaban bitkisi ya da meyvesiz bir ağaç olduğunu görmek, düşük karakterli insanların başa geçmesine, din ve dünya fesadına, sözün ayağa düşmesine, Bahçede görülen sur ya da duvar kişinin din ve dünyaca güçlü olmasına, Bahçe duvarı devlete, Ağaçlar ve diğer bitkiler bu devletin ileri gelen memurlarına ; Bahçe içindeki ağaçlar kişiye nispetle akrabalarına delalet eder. Rüyada bahçe görmek, çok güzel, mutlu, sağlıklı, başarılı bir döneme girildiğini, isteklerin yerine geleceğini belirtir. Bahçeye ağaç dikmek, rahat ve huzur içinde geçireceğiniz bir ömre işarettir. Bahçe sulamak, bahçeyi kazdığınızı görmek ise:geçim sıkıntısına düşeceğiniz anlamına gelir. Rüyada çiçek ve ağaçlarla dolu bir bahçe görmek, huzurlu ve mutlu bir yaşamın habercisidir. Yemyeşil bir bahçe düşlerin gerçekleşeceğini, rengarenk çiçekler açmış yeşillikli bir bahçede dolaşan kişi iş, para ve aşkta başarıya erişir. Rüyadan bahçeden çıktığını gören kişi, kötü yola sapar. Rüyada bahçenin yandığını görmek, o yerde islamiyet'in zayıflayacağına; Bahçeyi kendi eliyle ateşleyerek yaktığını görmek, kişinin dinden çıkacağına; Bahçeyi bir selin yıkıp harap ettiğini görmek, devlet başkanının halka zulüm edeceğine; Bahçenin kendi kendine kuruduğunu görmek, halk arasında fesat çıkararak islamiyet'in unutulacağına delalet eder.

Bahçe rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

16
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Esma

Tel örgülü bir bahçeye girdim. Bahçenin içinde kocaman kuru bir havuz var. Bir anda havuzun içindeyim. Dikkatle bakınca havuzun duvarları büyük yılanla dolu, uyuyan yılanlar. Uyanmadan kaçmak isterken, uyanıp bir karanlığa doğru beni kovaladılar. Sizce bu rüyamın anlamı nedir?

07.01.2014 00:43:11

Hazal

Ben de bahçenin içinde havuz gördüm. Havuz tertemizdi, her yer yemyeşildi, rengarenk çiçekler vardı. Ben havuza atladım. Annem bana bağırdı, beni kovaladı. “Sana bu havuz yasak” dedi ama bahçe acayip çok güzeldi.

30.03.2014 12:14:53

Fatmanaz

Kış olmasına rağmen ağaçları rengarenk çiçeklerle dolu gördüm. “Bunlar ne ağacı?” diye sordum birine ve çocuk emziriyordum. Çocuk baya büyüktü. Eski bir ev vardı, arkada, komşumun olurmuş. Tavanlarında yapay çiçek asılıydı. Ne anlama geliyor, acaba? Teşekkürler.

20.01.2014 09:43:01

Kemal K.

Annemlerin kaldığı binanın bahçesinde göz gezdiriyorum. Bahçe yeşillik ama çeşmeden akan su bahçeyi baya sulak alana çevirmiş. Hatta sular binanın altından yamaca doğru dere gibi akıyor. “Buda neyin nesi, bu su bu kadar nasıl birikmiş” diye yeşillik-sulak alanda gezinirken bir yere adım basınça, göğsüme kadar batıyorum. Bataklığa düştük derken bir adım hareketle çıkabiliyorum.

14.06.2014 08:04:00

Rabia E.

Ben rüyamda bir bahçe gördüm. Beyaz bir ışık iniyordu bahçeye sonra gülümsemeye başladım ve ışık ile arama siyah bir duvar girdi. Hep aynı rüyayı görüyorum. Sizce anlamı nedir?

28.09.2014 10:34:20

Kayra

Yeşil fasulye bahçede gördüm. Fasulyeye sopa takıyordum.

04.11.2014 07:53:05

Alican E.

Güzel bir bahçeden bir yemişi yedim ve iki kişiye verdim. Konuşmadığımız üç kişi gelip evimi süpürdü. Teşekkürler.

23.11.2014 10:29:12

Hakan

Birkaç kişiyle tanıdık birinin bahçesinde toprağı eşerken elimdeki çapa gömülü şekilde olan işkembeye denk geliyor ve toprağın dışına ilk önce koku sonra pislik çıkıyor ve sonra kürekle pisliğin üstünü kapatıyorum. Ne anlama geldiğini söyleyebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

14.11.2015 16:46:29

Merve

Rüyamda yeşil çok güzel bir bahçede çalıştığımı görüyordum. Yanımda iki tane patronum vardı gerçek hayattaki gibi ben bir şeyler topluyordum ağaçlardan ama meyve olup olmadığı görünmüyordu sonra annemin bana hadi yürü gidelim daha fazla çalışma diyerek tepki gösteriyordu. Bende burası çok güzel ben çalışacağım diyerek çalışmaya devam ediyordum. Annem sonra gitti ardından beni arayarak hadi yeter çalışma diyordu sonra bende çıkıp gittim ama birden teyzemlere gittiğimi ve annemin de orda olduğunu hepsinin oturup yemek yediğini gördüm. Sizce bunun anlamı nedir?

17.11.2016 15:47:21

Pelin U.

Rüyamda canım kadar sevip ayrıldığım sevgilimi gördüm. Kurumuş bir bahçede el ele ve elimizde de 1 şişe su vardı. Bahçenin ortasından geçiyorduk. Teşekkür ederim.

13.10.2017 18:26:08


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook