Rüyada Bahçe Görmek

Ayrıca bkz: Bahçe Duvarı, Bahçe Sulamak

Rüyada güzel bir bahçeye girdiğini görmek, kalbinin İslâm sevgisi ile dolu olduğuna işarettir. Yine bahçe görmek, Kur’ân-ı Kerim’e delalet eder.

Rüyada güzel bir bahçeden çıktığını görmek, kötü ve fena yola işarettir.

Rüyada bahçe çiçeklerinden alıp yediğini görmek, ilme ve dine hizmet ile tabir olunur. Bakımlı ve yeşil bahçe, dünya ve ahiret mutluluğudur. Etrafı güzel bir duvarla çevrili bahçe, dindar ve mutlu bir kişi ve onun ailesidir.

Rüyada görülen bahçe, dünya nimetlerinden fazlasıyla istifade etmeye, gönül zenginliğine, niyet ve amel güzelliğine delalet eder.

Rüyada bahçe içindeki duvarın yerinde yaban bitkisi ya da meyvesiz bir ağaç olduğunu görmek, düşük karakterli insanların başa geçmesine, din ve dünya fesadına, sözün ayağa düşmesine işaret eder.

Rüyada bahçede görülen sur ya da duvar, kişinin din ve dünyaca güçlü olmasına; bahçe duvarı devlete; ağaçlar ve diğer bitkiler bu devletin ileri gelen memurlarına delalet eder.

Rüyada bahçe içindeki ağaçlar kişiye nispetle akrabalarına delalet eder.

Rüyada bahçe görmek; çok güzel, mutlu, sağlıklı, başarılı bir döneme girildiğini, isteklerin yerine geleceğini belirtir.

Rüyada bahçeye ağaç dikmek, rahat ve huzur içinde geçireceğiniz bir ömre işarettir.

Rüyada bahçe sulamak veya bahçeyi kazdığını görmek ise geçim sıkıntısına düşeceğiniz anlamına gelir.

Rüyada çiçek ve ağaçlarla dolu bir bahçe görmek, huzurlu ve mutlu bir yaşamın habercisidir. Yemyeşil bir bahçe düşlerin gerçekleşeceğini, rengarenk çiçekler açmış yeşillikli bir bahçede dolaşan kişi iş, para ve aşkta başarıya erişir.

Rüyadan bahçeden çıktığını gören kişi, kötü yola sapar. Rüyada bahçenin yandığını görmek, o yerde islamiyet’in zayıflayacağına; bahçeyi kendi eliyle ateşleyerek yaktığını görmek, kişinin dinden çıkacağına delalet eder.

Rüyada bahçeyi bir selin yıkıp harap ettiğini görmek, devlet başkanının halka zulüm edeceğine; bahçenin kendi kendine kuruduğunu görmek, halk arasında fesat çıkararak İslamiyet’in unutulacağına delalet eder.

Bahçe

“Rüyada Bahçe Görmek” üzerine 10 yorum

  1. Tel örgülü bir bahçeye girdim. Bahçenin içinde kocaman kuru bir havuz var. Bir anda havuzun içindeyim. Dikkatle bakınca havuzun duvarları büyük yılanla dolu, uyuyan yılanlar. Uyanmadan kaçmak isterken, uyanıp bir karanlığa doğru beni kovaladılar. Sizce bu rüyamın anlamı nedir?

    1. Ben de bahçenin içinde havuz gördüm. Havuz tertemizdi, her yer yemyeşildi, rengarenk çiçekler vardı. Ben havuza atladım. Annem bana bağırdı, beni kovaladı. “Sana bu havuz yasak” dedi ama bahçe acayip çok güzeldi.

  2. Kış olmasına rağmen ağaçları rengarenk çiçeklerle dolu gördüm. “Bunlar ne ağacı?” diye sordum birine ve çocuk emziriyordum. Çocuk baya büyüktü. Eski bir ev vardı, arkada, komşumun olurmuş. Tavanlarında yapay çiçek asılıydı. Ne anlama geliyor, acaba? Teşekkürler.

  3. Annemlerin kaldığı binanın bahçesinde göz gezdiriyorum. Bahçe yeşillik ama çeşmeden akan su bahçeyi baya sulak alana çevirmiş. Hatta sular binanın altından yamaca doğru dere gibi akıyor. “Buda neyin nesi, bu su bu kadar nasıl birikmiş” diye yeşillik-sulak alanda gezinirken bir yere adım basınça, göğsüme kadar batıyorum. Bataklığa düştük derken bir adım hareketle çıkabiliyorum.

  4. Ben rüyamda bir bahçe gördüm. Beyaz bir ışık iniyordu bahçeye sonra gülümsemeye başladım ve ışık ile arama siyah bir duvar girdi. Hep aynı rüyayı görüyorum. Sizce anlamı nedir?

  5. Güzel bir bahçeden bir yemişi yedim ve iki kişiye verdim. Konuşmadığımız üç kişi gelip evimi süpürdü. Teşekkürler.

  6. Birkaç kişiyle tanıdık birinin bahçesinde toprağı eşerken elimdeki çapa gömülü şekilde olan işkembeye denk geliyor ve toprağın dışına ilk önce koku sonra pislik çıkıyor ve sonra kürekle pisliğin üstünü kapatıyorum. Ne anlama geldiğini söyleyebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

  7. Rüyamda yeşil çok güzel bir bahçede çalıştığımı görüyordum. Yanımda iki tane patronum vardı gerçek hayattaki gibi ben bir şeyler topluyordum ağaçlardan ama meyve olup olmadığı görünmüyordu sonra annemin bana hadi yürü gidelim daha fazla çalışma diyerek tepki gösteriyordu. Bende burası çok güzel ben çalışacağım diyerek çalışmaya devam ediyordum. Annem sonra gitti ardından beni arayarak hadi yeter çalışma diyordu sonra bende çıkıp gittim ama birden teyzemlere gittiğimi ve annemin de orda olduğunu hepsinin oturup yemek yediğini gördüm. Sizce bunun anlamı nedir?

  8. Rüyamda canım kadar sevip ayrıldığım sevgilimi gördüm. Kurumuş bir bahçede el ele ve elimizde de 1 şişe su vardı. Bahçenin ortasından geçiyorduk. Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir