Rüyada Bahçe Görmek

Rüyada bahçe görmek, güzel ve çok hayırlı işlerle meşgul olduğunuza yorumlanır. Aynı zamanda uzun bir ömre sahip olacağınıza da işarettir.  

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Gül Bahçesi, Çay Bahçesi, Hayvanat Bahçesi

Rüyada Bahçe Sulamak

Rüyada bahçe sulamak, hem dünyada hem de ahiret hayatında çok mutlu olacağınıza yorumlanır. Ailenizle geçecek uzun bir ömre işaret eder. Zenginlik ve iyi niyet olarak da tabir edilebilecek rüyalardandır. 

Rüyada Bahçeli Ev Görmek

Rüyada bahçeli ev görmek, eğer gördüğünüz evin bahçesi güzelse, çok güzel ve mutluluk getirici bir rüyadır. Hayırlı evlat sahibi olmanıza tabir edilir. Kısmetinizin açılması olarak da yorumlanabilecek güzel rüyalardandır. 

Rüyada Okul Bahçesi Görmek 

Rüyada okul bahçesi görmek, ders alacağınız bir olayla karşı karşıya kalacağınıza delalettir. Aynı zamanda ilim irfan sahibi kişilerden destek almak bilgi edinmek olarak da yorumlanabilir. (Bkz. Okul)

Rüyada Bahçe Temizlemek

Rüyada bahçe temizlemek, hayatınızda ki sorunlardan kurtulmaya ve çevrenizdeki insanların sizi anlayışla karşılamasına delalettir. Borçlarınız var ise kendi çabanız ile bu borçlardan kurtulmak olarak yorumlanır. (Bkz. Ev Temizlemek)

Rüyada Bahçe Ekmek 

Rüyada bahçe ekmek, geleceğinize yatırım yapmak olarak yorumlanır. Başarılı olmak için planlı bir hayat yaşayacağınıza işarettir. Büyük planlar yapıp, bu planlar sonucunda da kazanç elde etmeye delalet eder. 

Rüyada Bahçe Süpürmek 

Rüyada bahçe süpürmek, hayatınızda ki tüm sorunlardan kurtulmaya delalettir. Kısa sürede büyük sorunları aşmak ve problemleri çözmek olarak tabir edilir. Yüksek başarı için ödün vermeniz gerekenler şeyler olarak da tabir edilir. 

Rüyada Bahçe Kazmak

Rüyada bahçe kazmak, çok başarılı olmak için dökülecek tere işarettir. Kazanmak için çok çalışmanız gerektiğine ve çok büyük başarılar elde edeceğinize işarettir. (Bkz. Toprak Kazmak)

Rüyada Bahçe Domatesi Görmek

Rüyada bahçe domatesi görmek, güzel olaylara yorulur. Mutluluğun kapıda olduğuna ve çok başarılı olmak için çok az beklemeniz gerektiğine yorulur. 

Rüyada Zeytin Bahçesi Görmek 

Rüyada zeytin bahçesi görmek, iş ve aile hayatında karşılaşılacak güzel günlerin geleceğine ve iş yerinde her işin düzene gireceğine delalettir.

Rüyada Bahçe Duvar Yıkılması

Rüyada bahçe duvar yıkılması, ailede ortaya çıkacak büyük sorunlara işarettir. Beklentilerin karşılanmaması, zarar etmeye, başarısızlık olarak tabir edilir. Projelerinizden sonuç alamamanıza da tabir edilir. (Bkz. Ev Yıkılması)

Rüyada Bahçe Ektiğini Görmek 

Rüyada bahçe ektiğini görmek, etrafınıza faydanız dokunacağına, sosyal hayatta çok başarılı olacağınıza ve iş hayatında ki beklenmedik gelişmelere işarettir. 

Rüyada Bahçede Yılan Görmek

Rüyada bahçede yılan görmek, haneniz içerisindeki düşmana yorumlanır. Yılan her şekilde düşmandır ve bu düşmanın size zarar vermeyi planladığına delalet eder. 

Rüyada Bahçe Duvarı Görmek 

Rüyada bahçe duvarı görmek, hayatınızdaki engellere yorulur. Bu rüya başarınızın önündeki birçok engel olarak tabir edilir. 

Rüyada Üzüm Bahçesi Görmek 

Rüyada üzüm bahçesi görmek, birçok ufak başarıdan sonra büyük bir başarı elde etmeye tabir olunur. Çevrenizden takdir görmek olarak da yorumlanır. (Bkz. Üzüm Çubuğu)

Rüyada Bahçe Kapısı Görmek

Rüyada bahçe kapısı görmek, başarılı olmak için size sunulan fırsatlara yorulur. Bu kapıyı açmak beklentilerinizin karşılanması; kapanması ise hayallerinize veda etmek olarak yorumlanır. 

Rüyada Bahçe Hortumu Görmek

Rüyada bahçe hortumu görmek, rızık ve büyük bir kazanç kapısı olarak yorumlanır. Size para getirecek yollar bulmanıza delalettir. 

Rüyada Bahçe Yıkamak 

Rüyada bahçe yıkamak, geleceğinizi tehlikeye atmak ve büyük sorunların ortasında kalmak olarak yorumlanır. Çevrenizden destek görmemek, aile ile arayı açmak olarak da tabir edilir. (Bkz. Balkon Yıkamak)

Rüyada Bahçe Çapalamak

Rüyada bahçe çapalamak, başarı için çok çalıştığınıza ve bunun sonunda çok iyi verim alacağınıza delalettir. Yüksek bir başarı için büyük mücadeleler vermeniz gerektiğine de yorumlanır. (Bkz. Çapa)

Rüyada Bahçede Mezar Görmek

Rüyada bahçede mezar görmek, sorunlara işarettir. Beklemediğiniz anda canınızı sıkacak olaylar yaşanacağına ve size gelebilecek zararlara delalettir. 

Rüyada Bahçede Patlıcan Görmek 

Rüyada bahçede patlıcan görmek, iş yerinizden çok büyük kâr elde etmeye işarettir. Güzel bir ahlak olarak da yorumlanır. Mevsimsiz olarak görülmüş ise büyük zahmetlere girerek kazanç elde edeceğinize işarettir.

Rüyada Bahçede Ispanak Görmek 

Rüyada bahçede ıspanak görmek, yeşil ve güzel ıspanak zenginliktir. Kısa sürede gelecek güzel haberlere işarettir. 

Rüyada Bahçede Oturmak

Rüyada bahçede oturmak görmek, işlerinizin artacağına ve başarılı birçok çalışma yapacağınıza işarettir. Bu çalışmalardan büyük gelirler elde etmeye de işarettir.

 • Ayrıca farklı tabircilerin yorumlarını içeren rüyada bahçe görmek derlemesine de bakınız:

Rüyada güzel bir bahçeye girdiğini görmek, kalbinin İslâm sevgisi ile dolu olduğuna işarettir. Yine bahçe görmek, Kur’ân-ı Kerim’e delalet eder.

Rüyada güzel bir bahçeden çıktığını görmek, kötü ve fena yola işarettir. (Bkz. Yeşillik)

Rüyada bahçe çiçeklerinden alıp yediğini görmek, ilme ve dine hizmet ile tabir olunur. Bakımlı ve yeşil bahçe, dünya ve ahiret mutluluğudur. Etrafı güzel bir duvarla çevrili bahçe, dindar ve mutlu bir kişi ve onun ailesidir.

Rüyada görülen bahçe, dünya nimetlerinden fazlasıyla istifade etmeye, gönül zenginliğine, niyet ve amel güzelliğine delalet eder.

Rüyada bahçe içindeki duvarın yerinde yaban bitkisi ya da meyvesiz bir ağaç olduğunu görmek, düşük karakterli insanların başa geçmesine, din ve dünya fesadına, sözün ayağa düşmesine işaret eder. (Bkz. Yaban İğdesi)

Rüyada bahçede görülen sur ya da duvar, kişinin din ve dünyaca güçlü olmasına; bahçe duvarı devlete; ağaçlar ve diğer bitkiler bu devletin ileri gelen memurlarına delalet eder

Rüyada bahçeye ağaç dikmek, rahat ve huzur içinde geçireceğiniz bir ömre işarettir.

Rüyada bahçe sulamak veya bahçeyi kazdığını görmek ise geçim sıkıntısına düşeceğiniz anlamına gelir.

Rüyada çiçek ve ağaçlarla dolu bir bahçe görmek, huzurlu ve mutlu bir yaşamın habercisidir. Yemyeşil bir bahçe düşlerin gerçekleşeceğini, rengarenk çiçekler açmış yeşillikli bir bahçede dolaşan kişi iş, para ve aşkta başarıya erişir.

Bahçe

“Rüyada Bahçe Görmek” üzerine 11 yorum

 1. Tel örgülü bir bahçeye girdim. Bahçenin içinde kocaman kuru bir havuz var. Bir anda havuzun içindeyim. Dikkatle bakınca havuzun duvarları büyük yılanla dolu, uyuyan yılanlar. Uyanmadan kaçmak isterken, uyanıp bir karanlığa doğru beni kovaladılar. Sizce bu rüyamın anlamı nedir?

  1. Ben de bahçenin içinde havuz gördüm. Havuz tertemizdi, her yer yemyeşildi, rengarenk çiçekler vardı. Ben havuza atladım. Annem bana bağırdı, beni kovaladı. “Sana bu havuz yasak” dedi ama bahçe acayip çok güzeldi.

 2. Kış olmasına rağmen ağaçları rengarenk çiçeklerle dolu gördüm. “Bunlar ne ağacı?” diye sordum birine ve çocuk emziriyordum. Çocuk baya büyüktü. Eski bir ev vardı, arkada, komşumun olurmuş. Tavanlarında yapay çiçek asılıydı. Ne anlama geliyor, acaba? Teşekkürler.

 3. Annemlerin kaldığı binanın bahçesinde göz gezdiriyorum. Bahçe yeşillik ama çeşmeden akan su bahçeyi baya sulak alana çevirmiş. Hatta sular binanın altından yamaca doğru dere gibi akıyor. “Buda neyin nesi, bu su bu kadar nasıl birikmiş” diye yeşillik-sulak alanda gezinirken bir yere adım basınça, göğsüme kadar batıyorum. Bataklığa düştük derken bir adım hareketle çıkabiliyorum.

 4. Ben rüyamda bir bahçe gördüm. Beyaz bir ışık iniyordu bahçeye sonra gülümsemeye başladım ve ışık ile arama siyah bir duvar girdi. Hep aynı rüyayı görüyorum. Sizce anlamı nedir?

 5. Güzel bir bahçeden bir yemişi yedim ve iki kişiye verdim. Konuşmadığımız üç kişi gelip evimi süpürdü. Teşekkürler.

 6. Birkaç kişiyle tanıdık birinin bahçesinde toprağı eşerken elimdeki çapa gömülü şekilde olan işkembeye denk geliyor ve toprağın dışına ilk önce koku sonra pislik çıkıyor ve sonra kürekle pisliğin üstünü kapatıyorum. Ne anlama geldiğini söyleyebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

 7. Rüyamda yeşil çok güzel bir bahçede çalıştığımı görüyordum. Yanımda iki tane patronum vardı gerçek hayattaki gibi ben bir şeyler topluyordum ağaçlardan ama meyve olup olmadığı görünmüyordu sonra annemin bana hadi yürü gidelim daha fazla çalışma diyerek tepki gösteriyordu. Bende burası çok güzel ben çalışacağım diyerek çalışmaya devam ediyordum. Annem sonra gitti ardından beni arayarak hadi yeter çalışma diyordu sonra bende çıkıp gittim ama birden teyzemlere gittiğimi ve annemin de orda olduğunu hepsinin oturup yemek yediğini gördüm. Sizce bunun anlamı nedir?

 8. Rüyamda canım kadar sevip ayrıldığım sevgilimi gördüm. Kurumuş bir bahçede el ele ve elimizde de 1 şişe su vardı. Bahçenin ortasından geçiyorduk. Teşekkür ederim.

 9. merhabalar, rüyamda yemyeşil çok güzel bir bahçede annem, ben ve kız kardeşim üçümüz oturuyorduk.
  bahçe kalabalık bir sürü insan vardı ve bize yiyecek getiren kişiler vardı. herkes kendi masasında oturuyordu ve bu yiyecekler hiç görmediğim şeylere benziyor ve tadı çok güzeldi. daha sonra biri bana seslendi bahçeden çıktım. türbe gibi bir yere gittim annemde arkamdan geldi ama türbe çok güzeldi hayatımda hiç bu kadar güzel bir türbe görmedim. türbe de mezar aşağıda biz yukarıda yüksek etrafı tüllerle kaplı bir yerde duruyorduk ama önü açıktı ve türbede altın rengi ve beyaz renkler vardı başka renk yoktu. daha sonra yanıma bir çocuk geldi çocuğa bak bu senin baban hadi ona dua okuyalım diyordum ve sonra uyandım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir