Rüyada Patlıcan Görmek

Rüyada patlıcan yemek; ruhsatlı bir iş yapmaya, kin ve kıskançlığa, iki yüzlülüğe veyahut yaltaklığa işarettir. Avcının patlıcan yemesi, avının iyi gitmesine işaret eder.

Rüyada mevsiminde patlıcan görmek, küçük bir üzüntüyle birlikte rızka; mevsimi dışında görmek, kötü görülen ve sevilmeyen şeylere işarettir. Patlıcan yemeği ise rızık ve afiyete delalet eder.

Rüyada patlıcan görmek ne anlama gelir: Çevrenizde itibarınızın sarsılmasına işarettir. Rüyada patlıcan kızartması yemek görmek, acı bir habere işarettir.

Rüyada mevsiminde koyu mor patlıcan görmek; mevki, yetki ve ündür. Kötü patlıcan ise başarısızlıktır.

Rüyada patlıcan görmek tabiri, keder ve düşünce ile tabir olunur.

Bazı yorumculara göre; beyaz patlıcan alan, güzelliği ve güzel ahlakı ile anılır. Eğer gördüğü patlıcan siyah ise, adı kötüye çıkar.

Bir rivayete göre: Nasıl olursa olsun, rüyada patlıcan görmek; ahlaka delalet eder.

Ebu Said El-Vaiz’e göre; mevsimsiz patlıcan görmek, zahmetle elde edilen rızka işarettir. Rüyada patlıcan yemeği yediğini görmek, hayır ve şer, istediğine nail olmaktır.

Ayrıca Bakınız: Karnıyarık, Tarla, Sebze

Bir başka rivayete göre de: Mevsiminde patlıcan görmek, küçük bir üzüntü ile rızıktır. Rüyada patlıcan yemek; hayırsız eşe, kötü kalpli arkadaşa, rüyayı sahibinin kötülüğünü isteyen bir yakına işaret olabilir. Çok dikkatli olmalı ve ona gören hareket etmelisiniz.

Rüyada patlıcan görmek ne demek, gören kişinin şöhret sahibi biri olacağına işarettir.

Patlıcan

“Rüyada Patlıcan Görmek” üzerine 5 yorum

  1. Rüyamda közlenmiş bir sürü patlıcan gördüm bu ne demek acaba? Yorumlarsanız sevinirim.

  2. Rüyamda, 8-10 tane patlıcan fidesi görüyorum bu fidelerden 3-4 tanesinden patlıcanların gözümün önünde tıpkı balon şişirir gibi anında büyüdüğünü görüyorum. Hım demek ki patlıcanlar böyle büyüyormuş diyorum, mevsim yaz patlıcanlar siyaha benziyor canlı parlak ve dip kısımları mor. Yorumlarsanız sevinirim hoşça kalın.

  3. Rüyamda, 8-10 tane patlıcan fidesi görüyorum bu fidelerden 3-4 tanesinden patlıcanların gözümün önünde tıpkı balon şişirir gibi anında büyüdüğünü görüyorum. Hım demek ki patlıcanlar böyle büyüyormuş diyorum, mevsim yaz patlıcanlar siyaha benziyor canlı parlak ve dip kısımları mor. Yorumlarsanız sevinirim hoşça kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir