Rüyada Yemek Görmek

Hazmı kolay ve lezzetli yemek geçim yollarının kolaylaşmasına ve hayırlı rızka, Yemek yemek kanaate, eğer altın ve gümüş kaptan yiyorsa borcave haram mala, Biriyle oturup yemek yemek ondan mefaat elde etmeye, Cin ve şeytanla yemek yemek kötü kimselerle ddüşüp kalkmaya, İnsanların arasında yemek yemek şöhrete, Sağ elle yemek sünnete uymaya, sol elle yemek düşmana itaatkar olduğu halde dosta cefa çektirmeye ve mehruh olan fiilleri işlemeye, Ziyafet yemeği müjdeye, yas yemeği üzüntüye, Et ve etli yemekleryoksul için zenginliğe, sürekli yapılan yemekler daimi rızka, mevsimlik yemekler geçici olan rızık ve rızık sebeplerine, Aşırı sıcak ve katı yemek rızak kazanmada karşılaşılan güçlüklere yahut bereketsizliğe, Ekşi yemek çirkin söz işitmeye, Ekşi yemeği yediği halde hamdettiğini görmek üzüntü ve kederden kurtularak sevince erişmeye; Yemek pişirmek yoksulluktan sonra zengin olmaya ve yemeğin lezzeti ve güzelliği nisbetinde değeri olan memuriyete, Kendi etini yemek birikmiş malını yemeye, Birinin kendisi için yemek yaptığını görmek onun yardımını görmeye ya da hile yapmasına; Yemek daveti hayır için toplanmaya, Yemek davetine çağırmak nefsini kötü görelen bir işe yöneltmeye, davete icabet edilip yemekleri yense yönetici olmaya, hastası varsa iyileşmesine, yitiği varsa bulumasına, Bol çeşitli yemeklerin ve şarabın bulunduğu meclise davet edilmek cihada (savaşa) çağırılmaya ve şehid olmaya, Düğün yemeğine davet edilmek pişmanlığa, Ziyafet yemeğinde hazır bulunmak müjde ve sevince; Yediği yemeği hazmettiğin

Tek başına yemek yemek , kötü bir haber alacağınıza yorumlanır. Hareketlerinize dikkat etmeniz gerektiğini de belirtir. Birçok insanla yemek yediğinizi gördüyseniz, bolluğun ve refahın habercisidir. Kazanç elde edip, kazancınızı başka insanlarla paylaşacaksınız.

Tek başına yemek yemek , kötü bir haber alacağınıza yorumlanır. Hareketlerinize dikkat etmeniz gerektiğini de belirtir. Birçok insanla yemek yediğinizi gördüyseniz, bolluğun ve refahın habercisidir. Kazanç elde edip, kazancınızı başka insanlarla paylaşacaksınız.

Müjde, kısmet, mal, para, mal, evlilik olarak yorumlanır. Et yemeği ise sağlık sorunudur.

Rüyada sari renkli olan her yemek, yiyen kimse için hastaliktir. Ancak kus eti olursa, hastalik degildir. Beyaz renkli olan her yemek, eksi yemekten hayirlidir. Eger yemek yagli olursa zaran yoktur. Rüyada su içer gibi yemegi içtigini gören kimsenin, rizik ve maiseti fazlalasir. Ziyafet için yapilan yemekleri yemek, müjde, yas için yapilan yemekleri yemek ise, üzüntü ve kederdir. Her zaman pisirilebilen yemekler, rizik ve daimi olan faydalara isarettir.Patlican ve kabak gibi mevsiminde pisirilen yemekler daimi olmayip bazi zamanlarda ele geçen rizka isarettir. Kabak yemek, hidayet ve Sünnet- Seniyyeye itibar etmeye ve zekaya delildir. Eti ile pismis yemek, fakir için zenginliktir. Etsiz pisirilmis yemek ise, fakirlik veya ibadet etmektir, Rüyada bir yemegin ondan daha üstün bir yemege dönüstügünü görmek. rüyayi görenin temiz kalbll olduguna delildir.Rüyada bizzat rüyayi görenin güzel bir yemek ptsirmesi, o yemek degerince bir memuriyete nail olmasina ve fakirlikten sonra zengin olmasina delildir. Eger rüyayi gören için yemegi bir baskasi pisirirse, bazen rüya sahibine hile yapilir, veya yapilmasindan korkulur. Bazen de maksadina kavusmasi için yardim yapilir. Sicak ve kati bir yemegi yuttugunu gören kimsenin, geçim ve maîsetinin tatsizligina isarettir. Bir kimsenin rüyada, fazla eksi oldugundan bir yemegi yiyememesi, onun yakalanacagi bir aci ve hastaliktan dolayi yemek yiyememesine isarettir. Rüyada bir insandan eksi bir yemegi almasi, o insandan çirkin bir söz isitmesine isarettir. Eksi bir yemek aldigini ve baska bir kimseye yedirdigini görse, o kimsenin yemegi yediren kimseden kötü bir söz isitmesine isarettir. Eger aldigi eksi yemegi kendisi yiyecek olsa, ona hastalik veya keder isabet eder. Eksi olan o yemegi yemedigini ve Allah’a (C.C.) da hamdettigini gören kimse, sevince eriserek üzüntü ve kederden kurtulur.

Rüyada yemek görmek; mutluluk ve huzura, insan eti yediğini görmek; ağzınızdan kötü bir söz çıkmasından dolayı başınıza kötü felaketlerin geleceğine, pişmiş güzel yemekler yemek; malınızın artacağına, kötü ve lezzetsiz yemekler yemek; üzüntü ve kedere, ekşi yemek; hastalık ve sıkıntıya, kokmuş ve bozulmuş yemek; haram mala, acı yemek; kötü bir söz duymaya, sıcak yemek; bir belaya uğrayacağınıza işarettir.

Yemek kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

“Rüyada Yemek Görmek” üzerine 11 yorum

 1. Rüyamda bir arkadaşımla yemek yapıyorduk, tavuk etinden ve arkadaşım tavuklara bakmaya gitti. Bana da yemeğin üstüne yumurta kırmamı söyledi. Ben de yumurtayı kırdım ama unuttum, kapağı açtığımda simsiyah kömür olmuştu ama hiç duman, koku yoktu.

 2. Yemek yapmış oluyoruz, hayır yemeğin içinde hep kıllar çıkıyor. Neye işarettir acaba?

  1. Yemeği kimin yaptığına bak. Eğer kendin yapıyorsan, kazandığın paraya bak, helal mi, haram mı?

 3. Rüyamda arkadaşımın evine gidiyorum ve karşıma kardeşi çıkıyor. Kapıyı açıyor ve onla biraz konuştuktan sonra “ Kusura bakmayın, yemek yapmaya devam edeceğim” diyordu. Hatırladığım bu kadar…

 4. Rüyamda gezerken, otobüs biletimi kaybetmiştim ve bilet satan yer ararken bir yere girdim.  “Aşağıda var.” dedi. Aşağıya giderken tanıdığım biri, zorla bana tavuk ekmek yediriyordu.

 5. Merhaba, çok sevdiğim kız arkadaşım vardı aylar öncesi ayrıldık. Rüyam kısaca şöyle; onunla bir lokantaya gidiyoruz, masamızda kimse yokken ben ellerimi yıkamaya gidiyorum. Geldiğimde masamız kalabalık sonra yemekler geliyor. Herkesin yemeği geliyor pizza kutusu gibi, bana gelmiyor. Sonra bana soruyor kız arkadaşım “Gelir herhalde” diyorum. Sonra “sıkıntı değil” diyorum, ortam bozulmasın diye. Bu şekilde. Yorumlarsanız çok sevinirim (Bursa’dan yazıyorum, 38 yaşındayım bekar bir erkek bireyim.) ALLAH razı olsun.

 6. Rüyamda birisiyle koltukta oturuyorduk ve önümüzde tam olarak hatırlayamadığım kahverengi muhtemelen poğaça gibi bir yiyecek vardı. Yanımdaki kişinin kucağında bir bebek oturuyordu. Yanımdaki kişi çocuğun babasıydı. Ben aç olmadığımı hissettim. Minicik bir parça koparıp çocuğa vereceğim sırada babasına sormayı düşündüm. Babası “O çok küçük ama yedirebilirsin” gibisinden bir şey söyledi. Sonra işte elimdeki minik parçayı bebeğe yedirdim sonra büyük bir parça kopardığım sırada uyandım.

 7. Rüyamda dağlık alanda bir depodan farkı Suriyelilere etli buğday yemeği ve haşlanmış eti indirip başka bir dağda kurulan Suriyelilerin evine yardım olarak götürdüğümü gidip geldiği mi ve arada benimde haşlanmış etten yediğimi gördüm aşağı indiğimde kurban kesildiğindeki kalabalık yemek yiyen topluluk görüyorum. Onlardan rica ediyorum Suriyelilere yemek dağıtıyorum hayrınıza bana yardımcı olun diye son yemeği de hazırlanmışken alamaya gittiğim de yola bir gurup terörist namaz kılarken beni görünce sözlü tacizde bulunuyorlar bir hocada beni kurtarıp yemek alacağım yere bırakıyor yemekleri al ve dön diyor namaz bitene kadar ben korurum seni bende aldım dönerken baktım o hoca yok namaz bitmiş ve teröristleri beni rahatsız ediyor yolda gördüğüm bayanlara yemek getireceğimi söyleşmiştim onlar gördü bana yardım etmediler. Beni kurtarmadılar sonrasında o Suriyelilere ben para vermişim bin TL bana 100 TL para üstü verdiklerini gördüm de neden alıp verdik bilmiyorum o parayı bir süre sonra annemin elinde 200 TL sahte olarak görüyorum ve düşünüyorum ben para üstü olarak 100 TL almıştım ya da alacaktım 200 vermeleri neden hem de sahte böyle çabalıyorum ama hala yardıma muhtaçlara yemek taşlıma derdindeyken. Uyandım ne anlama geliyor? Karmakarışık bir rüya bu.

 8. Ben içinde pizza olan kutuyu çöp konteynıra fırlatıyorum ama girmiyor yanına sürüklenip gidiyor ve çevremde yeni bir alışveriş merkezi yeni bir mağaza açılmış. Sonra polisler geliyor niye atıyorsunuz diye bende anlatıyorum bilerek olmadı diye sonra eve geliyoruz polisle beraber annemle konuşuyorlar. Sonrada uyandım zaten. Yorumlar mısınız acaba? Merak ettim.

 9. Rüyamda vefat etmiş olan babam için erkek akrabalara etli yemek hazırlayıp veriyorum. Bu rüyanın anlamı nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir