Rüyada Göl Görmek

İyi geçimli kadına, işini danışmasız yürüten yöneticiye, yola çıkmak isteyen için bunun bir süre gerçekleşmemesine delalet eder.

Rüyada göle girmek onun hile ile aldatılacağına işarettir.

Sakin bir gölde sandalla gezmek, mutlu olacaksınız demektir. Mutluluğunuzu yakınınızdaki insanlarla paylaşacağınız anlamındadır. Kirli bir gölde gezmek, iş ve aşk yaşamınızda sıkıntılar yaşayacağınıza işaret eder.

Sakin ve durgun göl mutluluğun ve bu mutluluğu sevdiklerinizle paylaşacağınızın, kirli göl ise işte ve aşkta sorunlarla karşılaşacağınızın işaretidir.

Rüyada göl muratla yorumlanır. Durgun ve parlak sulu bir gölde sandalla dolastigini görmek, sonucunu dört gözle beklediğiniz bir olayin hemen ,hemen istediğiniz biçimde halledil-digi haberini alacağınıza, gölde yikandiğinizi görmek, basinizda dolasan bir felaketten kurtulacağınıza işarettir. Bulanik suyu olan bir gölde elini ve yüzünü yikadiğini gören, kisa bir hastalık geçirerek sonra iyilesir. Göl üzerinde göl çiçeklerinin açtiklarini görmek murattir. Bir başka rivayete göre de: Göl, yolcu için yolculugun mümkün olmamasina işaret eder. Küçük göl, zengin bir kadinla tabir edilir. Bazen göl, iyi geçinmeyi seven, servet sahibi bir kadinla tabir edilir.

Sakin ve durgun bir gölde sandalla gezindiğinizi gördüyseniz, mutlu olacağınız ve bu mutluluğu sevdiklerinizle paylaşacağınız anlamına gelir. Kirli bir gölde gezinmek, iş ve aşk hayatında sorunlarla karşılaşacağınız anlamındadır.

Sakin ve durgun bir gölde sandalla gezindiğinizi gördüyseniz, mutlu olacağınız ve bu mutluluğu sevdiklerinizle paylaşacağınız anlamına gelir. Kirli bir gölde gezinmek, iş ve aşk hayatında sorunlarla karşılaşacağınız anlamındadır.

“Rüyada Göl Görmek” üzerine 23 yorum

 1. Rüyada amcamın çocuğunun gölde yüzdüğünü ve herkesin onu çıkartmaya çalıştığını gördüm. Sonra yanıma gelip beni göle ittiğini gördüm ve uyandım. Ne anlama gelir acaba ?

  1. Cocuğunuzu cok ihmal edıyorsunuz onun hal ve her şeylerini kontrol edin yoksa çok geç kalırsınız. Bu kadar kısa ve net.

  1. Sayın Hülya Hanım gölün kaynayıp taşması bela ve sıkıntılara işarettir bence acilen kendinizi gözden geçirin hal ve heraketlerinizi kontrol edin.

 2. Rüyamda ben ve kuzenlerim kirli bir göle girip yüzüp çıkıyorduk, hemen ama ben çok korkuyordum. Ne anlama geliyor bu?

 3. Rüyamda bir gölde elimde bir kürekle balıklara vurmak suretiyle yakalıyordum. Normal boyda balıklardı. Ne anlama gelir acaba?

  1. Rüyamda masmavi bir gölet, etrafında tanıdıklarımla dolaştığımı gördüm. O kadar büyük ve rengi çok güzeldi. Göletten çok rahat bir şekilde karşıya geçtiğimizi gördüm. Akrabalarım vardı, yanımda. Çok temizdi, içindeki taşları bile görebiliyordum. Yol verdiğini gördüm. Gölet’in hala etkisinde olduğum bir rüya. Dağ tepe ortasında, yeşillik ortasında kocaman bir gölet, etrafında okul varmış ve orada çalışıyormuşum.

 4. Annemlerle birlikte İznik'teki evimizin içindeyiz ve camdan karşıya baktığımda göl kabarıyor ve çok büyük dalgalar bize doğru geliyor. Dalgaların rengi koyu lacivert. Daha sonra aşağıya bakıyorum göl evin altına kadar gelmiş. Kapımızın önü birden su sonra evdekilere kaçmasını söylüyorum ve dışarıya çıkıp bakıyoruz sular geri çekiliyor. Ama su bulanık değildi çok iyi hatırlamıyorum doğrusu. Sadece rengi bildiğim rengi gibi mavi idi. Su çekildiği zaman kum ve çakıl taşlarını gördüm. Dalgalar da bize ulaşmadan sakinleşti düzeldi. Mavi ve su yeşili bir renk aldı yani kendi rengini ama dalgaların tipi kobra kafası gibi içe doğruydular. Bunların anlamı nedir. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

 5. Göl gördüm içinde büyük balıklar vardı sonra göl kurudu. Gölün kuruduğu yerde taşların arasında büyük bir balık buldum onu da benden biri çalıyordu.

 6. Merhaba, ben rüyamda bir köprüdeydim, köprünün altında göller vardı ve çok güzeldi bembeyaz suları olan karşıda da kümes gibi bir yer vardı. Kümesin içinde beyaz paçalı güvercinler vardı ama 2 tane kargada vardı onlar ölmüştü. Rüyamdan çok etkilendim. Yorumlarsanız çok sevinirim.

 7. Rüyamda normal bir göl gördüm, içinde balık var. Tanımadığım biri gelip bana, “Bu balıklar dünyanın en lezzetli balıkları” diyor. Yorumlar mısınız?

  1. Sodalı bir gölde iki kişiydik, ben yürüyerek gölün içine açılıyordum fakat göl hep aynı derinlikteydi.

 8. Rüyamda bir arkadaşımı eskiden aşık olduğum kızın eski sevgilisine (bu kişi yüzünden ayrıldık psikolojik sıkıntılar yaşadım) gönderdim. Sonra ikisi arkadaşlık yapmaya ben biraz dışlamaya başladılar. Sonra üçümüz berrak derin bir gölün yanından gidiyorduk su son derece berraktı ve çok derindi. Suya bakmaktan korkuyordum. Sonra göle bağlı olmayan gölün kenarında bir durgun su birikintisinin (yine aynı şekilde derin berrak ve korkutucuydu) üstünde yürümeye başladığımızı fark ettim. Diğer iki kişi batmadan rahatlıkla yürüyebiliyorlardı ama ben sendeliyor ve geride kalıyordum. Sonra iki kişi birlikte playstation oynamaya gitti ve bana sorduklarında ben gitmedim…

 9. Ben rüyamda 3 yaşındaki oğlumu yanımda olmadığını fark ediyorum ve aramaya başlıyorum. Oğluma sesleniyorum ve birden karanlık oluyor. Oğlumu göl kenarında oturmuş görüyorum. Arkamdan ay ışığı vuruyor çok parlak, ışık göle yansıyor, oğlum bana bakarak “Anne ben buradayım” diyor. O an anladığım, oğlum kaybolunca hep o gölün kıyısına gidiyormuş. Çok etkilendim. Bu rüyanın anlamı nedir?

 10. Rüyamda bir gölün içindeydim köpek balıkları vardı. Hızır as. Köpek balıklarının bana yaklaşmasını engelledi ve hepsini öldürdü. Yılanlar vardı onları da öldürdü. Bana hep gülüyordu Allah’ı anlatarak ve gülerek öldürüyordu onları. Sonra bana “Seni koruyacağım. Kimse sana zarar veremedi bak” diyerek gülümsedi ve elimi tuttu. Gölde uzun uzun yeşil çimler vardı. Aralarından elimi tutarak yürümeye başladı.

 11. Merhaba. Rüyamda bir kaç kişi birilerinden kaçıyoruz. Teyzem ve bir arkadaşım var diğer birkaç kişi aklıma gelmiyor aç kalmışız ama yorgunuz hepimiz merdivenden iniyoruz gol var diyoruz buradan karşıya geçer miyiz ama suyun içinde canlı inek görüyoruz tamamen içinde ve onu yemeye hazırlanan bir hayvan ama aklıma gelmiyor ne olduğu giremiyoruz suya geri gidiyoruz en arkada bakıyorum teyzem merdivende kalmış kaldırıp yukarı diyorum cansız olduğunu görüyorum koşup millete teyzem vefat etmiş diyorum orda uyanıyorum. Rica etsem rüyamı yorumlar mısınız çok teşekkürler.

 12. Bir baktım rüyamda öyle bir yağmur yağmış ki her yer göl olmuş evimize hiçbir şey olmamıştı ve birden bire aklıma evcil hayvanlarım geldi 1 tavuk ve 1 ördek tam ölmek üzereyken onları kestik.

 13. Rüyamda önce bulanık çamurlu suya hafifçe düştüm sonra hemen 2 metre ileride tertemiz berrak bir gölde temizlenip yüzdüm. Acaba ne anlama geliyor ?

 14. Rüyamda bir gölün kenarındayım karşıya geçmem gerekiyor lakin geçemiyorum etrafını dolanmak istiyorum. Bunun mümkün olmadığını görüyorum sonra sığı bir bölgenin olduğunu keşfediyorum.  İnsanlar oradan yürüyerek geçiyor ama orası boylarını aşıyor. Ben de üstüm ıslanır endişesi yaşarken etrafım kalabalıklaşıyor eşimde yanımda sığ olan kısımdaki sular bir anda çekiliyor ve yol açılıyor. Ben hızla geçmeye başlıyorum tam ortasında eşimin gelmediğini fark ediyorum o korkuyor sular yavaş yavaş geri gelmeye başlıyor. Çabuk geçeriz diye bağırıyorum o tam geçmeye karar veriyor, suların daha hızlı yola dolduğunu görüp telaşla uyanıyorum. Yorumlayabilirseniz çok sevinirim.

 15. Rüyamda yolda çok güzel göl gördüm, o kadar güzeldi ki, çok parlıyordu, sanki suya altın serpilmiş gibiydi, oralarda geziyordum sonra bir kızı gördüm çok mutluydu, birisinin beyaz spor ayakkabısını giyerek o suyun içine girdi ve o ayakkabıya su girmedi nedense. Yorum yapabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir