Rüyada Boğulmak Görmek

Ayrıca bkz: Boğmak, Deniz

Rüyada suda boğulmak, günah işleyerek yahut günah ve isyan sonucu azap olmaya delalet eder.

Rüyada suya batıp tekrar çıkmak ve akabinde tekrar suya batmak, dünya işlerine dalmaya delalet eder. Suya atlama yahut düşmek suretiyle giren ve boğulmadan çıktığını gören kimse, yaşadığı hayattan ders alarak kulluğa yönelir.

Rüyada sudan kurtulan kimsenin üzerinde yeşil elbise olması, ilim ve takvaya delalet eder.

Rüyada denizin derinliğinde boğulmak, yönetimden gelecek haksızlığa delalet eder.

Rüyada inançsız birinin denizde boğulması, iman etmesine delalet eder. Berrak ve temiz suda boğulmak, hayırlı ve çok mala erişmeye delalet eder. Bulanık suda boğulmak, hak ile batılı birbirine karıştırmaya ve üzüntüye delalet eder.

Rüyada öksürmekten veya herhangi bir nedenden dolayı boğulmak, uzun ve mutlu bir ömre sahip olacağınızın işaretidir.

Rüyayı gören kişi rüyasında boğulup öldüyse o kimsenin küfründen korkulur veya o kimse bir günahlar içinde boğulur.

Rüyasında boğulan kişi, zengin ve otorite sahibi olur. Rüyada suda boğulduğunu görmek, dikkatli davranıldığı takdirde girişilecek işte başarılı olmaya işarettir.

Boğulmak

“Rüyada Boğulmak Görmek” üzerine 22 yorum

 1. Rüyamda küçük kardeşimi bebek olarak görüyorum. Birinin kucağındayken suya düşüyor sanırım amcamın kucağındayken, hemen korku ile koşup sudan çıkarıyorum. Aslında başının suyun içine tam girmesi ile çıkarıyorum ama onu kurtaramıyorum, nefes almıyor bağırıyorum “ yardım edin!” Diye ama herkes öyle bakıyor suni teneffüs yapayım diyorum ama nasıl yapılır bilmiyorum sanırım kollarımdayken ölüyor.

  1. Rüyamda oğlum dayısıyla suda oynuyordu abi oğlum nerde dedim bulamadık cok aradık ama yoktu nedir bunun anlamı.

 2. Merhaba ben rüyamda bulunduğum yerin su bastığını kız kardeşimin bu suda boğulduğunu sonra onu yüzeye çıkardığımızda aniden yaşamaya başladığını gördüm. Nedir açıklaması? Şimdiden teşekkür ederim.

 3. Rüyamda 5 yaşındaki kızımın suda boğulduğunu gördüm. Sudan çıkardım, yarım saat kalp masajı yaptım. Oradakiler öldüğünü artık yapmamam gerektiğini söylediler ama ben bırakmadım. Kızım sonunda “Anne” dedi, uyandı.

  1. Aynı rüyayı gördüm ama biraz farklı. 1,5 yaşındaki kızımın arabayla baraja düştüğünü söylediler. Şuan kendimde değilim. Bir tabir bulabildiyseniz paylaşırsanız sevinirim. Teşekkür şimdiden.

 4. Ben rüyamda ıssız dağlık deniz kıyısında bir yere taşındığımızı gördüm, etrafta pek ev yok yani evler de kayadan. Dağlık alanda bir aile trafik kazası yaptı ve küçük kız çocuğunu kurtardık. Ekipler işlem yaparken “Çocukta biraz bizde kalsın” dedik. Kız küçüktü ve hiçbir şeyin farkında bile değil sonra onu eğlendirmek için deniz kenarına götürdük. Ancak kız denize doğru gitmeye başladı. Olduğum yerde mıhlanıp kalmışım. Kıza “Gitme, etme” diye bağırıyorum ama hareket edipte kızı kurtarmaya gidemiyorum. Deniz tertemiz ve hafif dalgalı bir deniz. Kız ne dediğimizi anlamayıp güle oynaya denize gidiyor. Kendi kendime “Allah onun canını istiyor, ben buna engel olamam” diyorum. Kız denize yeni girmişken birden dev bir dalga kızı yutuyor, ölüsüne bile rastlayamıyoruz, gelen ekiplerde bulamıyor. Bu rüyanın manası nedir?

 5. Hayır, olsun. Rüyamda minik kızımın suya düştüğünü gördüm ve arkasından ben de dalıyorum ama kızıma yetişemiyorum. Daha bir kuvvetle dalıyorum ve kızımı yakalamaya çalışıyorum. Bu arada zamanın geçtiğini ve kızım için daha hızlı olmam gerektiğini düşünüyorum. Kızımı sonunda yakalayıp çıkartıyorum ve çıktığında kızım gayet iyiydi. Offf yaaa bir anne için rüya değil kabus olmalı. Yorumlayan olursa çok memnun olurum. Teşekkürler.

 6. Merhaba, ben rüyamda kendimi denizin içinde boğulurken gördüm ve suya batıp çıktıkça, kendimi kıyıda gördüm. Çırpına çırpına kıyıya ulaştım ve kıyıda gördüğüm yani benim kopyam, bu sefer denizde idi ama ben kıyıda. Denize bakarken denizde olan yani bana benzeyen, benim kadar çabalamıyordu. Bu neyin işareti cevaplar mısınız lütfen?

 7. Dere gibi bir yerden kenarında gezerken birden suyun içine düşüyorum ve sevdiğim çocuk var. İşler karışık biraz işi yüzünden yakın olamıyoruz ve o çocuk birden gelip suya atlıyor ve beni oradan kurtarıyor. Acaba ne anlama geliyor çok merak ediyorum?

 8. Ben rüyamda gemiyle yolculuk ederken suya düştüğümü gördüm. Oradakiler beni kurtarmaya çalışıyorlardı ama deniz beni aldı götürdü. Acaba bunu açıklar mısınız?

 9. Hayır, olsun. Rüyamda arabanın tepesine bindik sanki oyuncak araba gibi gidiyorduk. Yol kenarında genç bir kız suda boğuluyordu. Araban atladım daldım, çıkardım “Sağ ol” dedi. Sonra arkamı döndüm gene suya atladı gene daldım kurtardım. Sanki kız 20 yaşındaydı, ben kurtardıktan sonra sanki 60 yaşındaydı. Bir türlü bu nasıl iş anlayamadım. 1 haftaya anlaşılır neden o rüyayı gördüğüm.

 10. Ben rüyamda denizin beni çekip aldığını görüyorum hem de temiz su ama çok yüksek ve dalgalı bir suyun içinde boğulduğumu gördüm ve bir tane daha gördüm, o da şöyle bir küçük yer midir, mesela ada oluyor ya denizin ortasında onun tahta kadar bir şeyin ortasındaydım ve dalga o tahta gibi şeyin altında koskocaman dalga vuruyor.

 11. Rüyamda tanıdığım ama ailem olmayan birinin araba ile denize düştüğünü gördüm. Arabada 1 baba 2 çocuk gördüm ve denizin ortasında su çok berrak ki bana bakıyor, yanımda yüzmeyi iyi bilen kadın var ve ben ona “Kurtar” diyorum. Kadın “Baba öldü” diyor. 2 çocuk daha vardı, ne oldu bilmiyorum uyandım orda.

 12. Rüyamda küçük bebek kardeşimi çok büyük dalgaların olduğu denizde boğularak gördüm. Sizce açıklaması nedir?

 13. Eskiden suda boğulma rüyalarım vardı zamanla su altında nefes alma rüyalarına döndü, bu ne demek?

 14. Merhabalar,

  Rüyamda erkek yeğenimin dere, göl gibi bir yere düştüğünü gördüm. Arkasından bende atlıyorum. Ama ne yaparsam yapayım kendisini kurtaramadım, gözden kayboldu ve ben yine karaya çıktım. Yakalayamadım, gözden kayboldu diyorum.

  Lütfen rüyamı yorumlar mısınız? Çok endişelendim.

 15. Merhaba ben kendi kızımın suya atladığını gördüm ve havuzdu ve çok derin kedizini gördüm havuzun kenarındaydım ama ben kurtaramadım başka bir bayan sarı saçlı ve kısa mavi pantolonlu benim kizimin arkazindan suya atladi ve kizimi kurtardi yacadini göremedim tek gözleri çok açıktı ve bakiyordu cuhan kalbim cok atiyor ve ben annezi cok kortum ve hala korku içimde.

 16. Merhaba ben kendi kizimi zuya atladini gördüm ve hausdu ve cok derin kedizini gördüm hauusun kenarinda daydim ama ben kurtaramadim baska bir bayan zari sacli ve kiza mavi pantolunu benim kizimin arkazindan suya atladi ve kizimi kurtardi yacadini göremedim tek gözleri cok acikti ve bakiyordu cuhan kalbim cok atiyor ve ben annezi cok kortum ve hala korku icimde .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir