Rüyada Ölmek Görmek

Rüyada öldüğünü görmek, uzun ömürlü olmaya işarettir.

Rüyada ölmek görmek, gerçek anlamının dışında hayırlara alamet eder. Ömrünüzün uzayacağını işaret eder. Sağlıklı ve mutlu bir ömür süreceğinize delalet eder.

Rüyada başkasının öldüğünü gördüyseniz, bu gördüğünüz kişinin de uzun ömürlü olacağını gösterir. Bu rüyanın başka bir anlamı ise uzak bir yolculuğa çıkmak olarak tabir edilir. İş dolayısıyla ya da başka bir sebeple uzun bir seyahat yapacağınıza rivayet eder. 

Rüyada Ölmek Üzere Olduğunu Görmek

Rüyada ölmek üzere olduğunu görmek, hayatınızın belli dönemlerinde umudunuzu kaybedeceğinize işaret eder. Bir iş için emek verdikten sonra ümitsizliğe kapılacağınıza delalet eder. İyileşme süreci uzayan bir arkadaşınız için kendinizi çaresiz hissedeceğinize alamet eder. 

Rüyada Boğularak Ölmek 

Rüyada boğularak ölmek, üzerinde çalıştığınız bir işin sonunu bir türlü getiremeyeceğinize delalet eder. Bu işin üzerinizde psikolojik baskı yaratacağını işaret eder. Bu konuda başarısız olduğunuz için diğer konularda takatsiz kalacağınızı ifade eder. 

Rüyada Boğulmak için ayrıca bakınız.

Rüyada Ölmek Üzere Olan Birini Görmek

Rüyada ölmek üzere olan birini görmek, rüyanızda gördüğünüz kişiye adeta gözünüz gibi bakacağınıza delalet eder. Bu kişiyi her türlü zarardan koruyacağınızı işaret eder. Üzerine kol kanat gereceğinize alamet eder. Hatta varınızı yoğunuzu o kişi için harcayacağınızı rivayet eder. 

Rüyada Ölmek Diyanet 

Rüyada ölmek Diyanet tabiri, birçok şekilde yorumlanır. Bunlardan birincisi dini açıdan eksik yönlerinizin olduğuna işaret eder. İyi bir Müslüman olmak için çalışmadığını ifade eder. Ancak dini yönden noksan taraflarınızı kapatmak için uğraşacağınıza delalet eder. Bu rüyanın diğer bir anlamı ise hayır yapacağınızı işaret eder. Kimsesiz birini sevindirmek için o kişiye maddi destekte bulunacağınıza rivayet eder. 

Rüyada Yanarak Ölmek

Rüyada yanarak ölmek, kandırıldığınız için gözyaşı dökeceğiniz anlamına gelir. İyilik yaptığınız bir kimseden kötülük göreceğinize delalet eder. Acıyıp yardım ettiğiniz birçok kişinin nankör çıkacağına alamet eder. Tüm bunların sonucunda kendinizi kandırılmış hissedeceğinizi ve çok üzüleceğinizi işaret eder. 

Rüyada Yanmak için ayrıca bakınız.

Rüyada Ölmek Üzere Olmak 

Rüyada ölmek üzere olmak, hatadan dönmek olarak tabir edilir. Tam günah işleyecekken bir vesile ile vazgeçeceğinize delalet eder. Yaptığınız yanlışın farkına varacağınızı gösterir. Bu hatalardan kendinize büyük bir pay çıkaracağınıza rivayet eder. 

Rüyada ölmek üzere olmak tabiri, bir anda şansınızın açılacağına işaret eder. Yaşadığınız kötü günlerin ardından talihin tekrar yüzünüze güleceğini ifade eder. Aynı zamanda sıkıntılı günleri geride bırakacağınıza delalet eder. 

Rüyada Ölmek İstemek 

Rüyada ölmek istemek, aile ve iş hayatınızda umduğunuzu bulamayacağınızı işaret eder. Hem özel hem de çalışma hayatınızda kurduğunuz hayallerin boşa çıkacağına delalet eder. Durum böyle olunca kendinizi ruhen yaralanmış hissedeceğinize alamet eder. 

Rüyada Ölmekten Korkmak 

Rüyada ölmekten korkmak görmek, kendinizi aşırı stres altında hissettiğinize delalet eder. İş hayatı ve aile hayatı içindeki sorumlulukları yerine getirmekte zorlanacağınızı işaret eder. Omuzlarınızda çok fazla yük olmasından dolayı strese gireceğinize alamet eder. Bu yüzden psikolojik olarak bunalım yaşayacağınızı gösterir. Bu rüya uyarı niteliğinde bir rüya olarak da tabir edilir. Stresli ortamlardan uzak durmanız gerektiği konusunda uyaran bir rüya olarak yorumlanır. 

Rüyada Ölmek ve Dirilmek

Rüyada ölmek ve dirilmek, zor günleri atlatıp feraha ermek olarak tabir edilir. Canınızı sıkan problemlerden kurtulacağınızı gösterir. Kafanızı rahatlatıp kendinizi daha iyi hissetmeye başlayacağınıza delalet eder. 

Rüyada Kazada Ölmek

Rüyada kazada ölmek, zor ve sıkıntılı günlerin sizi beklediğine işaret eder. Hafif seyreden bir hastalık geçireceğinizi ifade eder. Ayrıca geçim sıkıntısının baş göstereceğine delalet eder. Bazı konularda daha kötü duruma düşmek istemiyorsanız tedbirli davranmanız gerektiğine işaret eder. 

Rüyada Kendini Ölmek Üzere Görmek 

Rüyada kendini ölmek üzere görmek, sağlığınızla alakalı birtakım sorunlar yaşayacağınıza delalet eder. Vücudunuzda bazı ağrılar hissedeceğinize alamet eder. Bu sıkıntılar nedeniyle uzman bir doktora başvuracağınızı işaret eder. 

Rüyada Zehirlenerek Ölmek 

Rüyada zehirlenerek ölmek, iyi karakteriniz nedeniyle toplum içinde saygı göreceğinize işaret eder. Yardımseverliğiniz sayesinde insanların size gıpta ile bakacaklarını gösterir. Cömertliğinizi herkesin takdir edeceğine delalet eder.

Rüyada Savaşta Ölmek

Rüyada savaşta ölmek, gönülsüz bir işe kalkışacağınızı gösterir. Zorla yaptığınız bu işten hiç keyif almayacağınızı işaret eder. İse kendinizi tam anlamıyla vermediğiniz için bir türlü sonuca erdiremeyeceğinizi ifade eder. 

Rüyada Annenin Ölmesi 

Rüyada annenin ölmesi, anneniz yaşıyorsa uzun ömürlü olacağına işaret eder. Size maddi ve manevi anlamda destek vereceğini işaret eder. Hayır, dualarıyla her daim arkanızda olacağına ve sizi koruyacağına delalet eder. 

Rüyada Babanın Ölmesi 

Rüyada babanın ölmesi, kendinizi yalnız hissedeceğinize delalet eder. Ailenizden pek yardım alamadığınız için çaresiz durumda kalacağınıza işaret eder. Özellikle babanızın sevgi ve ilgisine ihtiyaç duyduğunuzu gösterir.

Ölmek

“Rüyada Ölmek Görmek” üzerine 36 yorum

 1. Komutanın silahıyla ateş edip, seken kurşunla vurulup, öldüğümü gördüm. Silah bana emanet verilmişti.

 2. Rüyamda birisi o gün öleceğimi söyledi. Üzüldüm ağladım ve tüm gün korkuyla ölmeyi bekledim sonra ölürken “Anne vakti geldi, her yer kararıyor” dedim ve sanırım öldüm. Sonra geri geldim ama televizyondakiler gibi bağırdım ama kimse sesimi duymadı… Bu rüyayı TV den izlediğim için etkilenip görmüş olabileceğimi düşündüm ama bu tarz dizi film ve programları hiç izlemem.

 3. Rüyamda boğaz köprüsünün yanında teleferikle Asya’dan Avrupa’ya geçerken öldüm. Ben aslında binmek istemedim ama annem zorladı, bindim. Giderken teleferiğin ipi koptu ve öldüm. Ölmeden önce şahadet getirdim, öldüğüm an uyandım.

 4. Rüyamda halam benim üstümde kalbimi avuçlarıyla alıyordu ama görünmüyordu. 1-2 saat sonra ben ölmüştüm ve cennete gitmiştim. İlk söylediğim şey “Allah’ım sen bana yüzünü göster “ oldu ki uyandım. Allah’ım ne olur güzel bir şey olsun ya rabbim. (Amin.)

 5. Merhaba rüyamda öleceğimi gördüm. Öleceğimi biliyormuşum ve ona göre hazırlanıyormuşum. Duş almaya giderken gördüm kendimi. Yorum yapabilirseniz sevinirim.

 6. Rüyamda annem “Seni almaya gelecekler. Sen artık öldün!” dedi. Beni bazen görmediğini söyledi. Ben de ağlıyordum. Tam olarak ne demek bu?

 7. Rüyamı yorumlarsanız memnun olurum. Ölmüşüm, rahmetli dedem ve babaannem bana bakıyorlar, çok üzgünler, hiç konuşmuyorlar. Dedem yanmış, simsiyah yatıyor sonra düzeliyor. Babaannemse başında oturuyor. Onların bana bembeyaz bir yatak hazırlanmış. Ben de diyorum ki, “Ahiret burası mı, başka kimse yok mu, burada? Bir ses bana “Daha dur! Bekle” diyor. Ama ben çok rahatım. Saçlarım uzun, gür, rengi çok güzel canlı ve parlak. Kız kardeşime diyorum ki “(O ölmemiş.) Altınlarım senin olsun” 3-4 bilezik, camdan ferahlık bir alana bakıyorum.

 8. O gün ben ilimizin köyünde bir yer var, oraya yatmıştım ama eve değil dışarda bir yerde. Yattığım yerin üstü ağaçlık ve yeşillikti ve oradan köpekler geçiyordu.2 köpeklerdi ve 2si yanıma geldi ve şöyle dedi: Dedi. Ben de endişe ve panik yaptım. İlk olarak beni öldüreceklerdi. Ben o 2 köpeği oyalamak istedim. Oyalamak istediğim şeyde “Burnum tıkalı “demek oldu. Oradan kaçmak istedim ama o iş zor olacaktı. Ayağa kalktım ve hemen bayılmış yani ölmüş taklidi yaptım. Onlar da biraz endişe yaptılar. Çünkü ilimizin köyünde herkes gezer, tozar, oynar ve eğlenirler. Köpekler kaçtı ve ben ise uyanıp kaçtım. Arkadaşlarımın yanına. Arkadaşlarım sordu: Diye. Ben şöyle yanıtladım.

 9. Rüyamda biri beni tabancayla kurşunluyordu. Ben ona yetişmeye çalışırken, en son mermiyi kafama sıkıp, öldürüyordu. Ve ben öldüğümü gördüm. Ancak yeni bir hayata başlayıp ve aynı zamanda genç biri oluvermiştim ve yine de öldüğümü hatırlıyordum.

 10. Rüyamda ölümü resmen yaşadım. Beni yıkadıklarını, sardıklarını, cenaze törenimi, toprağa indirilişimi, gömüldüğümü aynen yaşadım.

 11. Rüyamda ömrümün 40 sene kaldığını söylüyorum karşıdaki arkadaşa “Ama seninki de az kalmış” diyorum.

 12. 4 gündür ölüm görüyorum birinde dostlarım ölüyor, birinde ben ve dün gece de annemi ölü gördüm ama annem kazayla ölmüştü, ben ve dostlarımın ölümü ise bir cinayet toplu bir cinayet.

 13. Rüyamda komşumu gördüm benim evimin yanında otoban varmış. Orada bir tıra binmiş amatör, römorkla kamyonetin arasındaymış onu da şoför ittirdi ve düştü. Ben hemen indim evimden koştum ambulans gelmiş. Sordum “Öldü mü?” diye “Evet” öldü dediler.

 14. Rüyada motorla kamyonun altında kalıp kafam kopmuştu ve bir anda kafam dikilmiş ve kendi ölümü mü izliyordum.

 15. Rüyamda ben, kardeşim ve görmediğim bir kadın koşuyordu önümüzde de yüzü gizli bir adam koşuyordu. Sonra kardeşim birden kirli su kusmaya başladı sonra ben yanına gidince de kustum ve kendi ölümümü dışardan gördüm gibi bir şey oldu. Sonra tanımadığım bir evde oturuyoruz. Kardeşime “Ama sen öldün” diyorum. O ise bana bir şey diyor şimdi hatırlamıyorum. Anneme o şeyin ne olduğunu soruyorum. Annem cevap vermiyor sonra kardeşim “Yalan söylüyorsun” diyor ve ben uyanıyorum. Kendimi yatağımda kan ter içinde buluyorum.

 16. Benim dedem ve anneannem öldü. Geçen gün dedemi rüyamda gördüm elinde dövme vardı ama dövmeyi bize göstermiyordu. Sonra dayım zorla dövmeyi açtı “Yasin” yazıyordu… Ne anlama geliyor acaba?

 17. Rüyamda otobanda arabayla yanan büyük bir ateşin yanından geçerken ben de yanarak ölüyorum. Yüzümde yanık izleriyle kendimi karanlık bir yerde buluyorum sonra beni orada bir bebek kucağıma veriliyor. Yanıma birde 8 yaşlarında bir oğlan çocuğu veriliyor. Sonra beni daha hayatta olan üvey analığım yaşayan eski eşim birde ölmüş anneannem karşıladı ve beni onlar sorgu için Münker ile Nekir’in yanına bir yere götürdüler. Hamama benzeyen, kaynar sular akan, buharlı ışıklı bir odada zebani diye biri karşıladı beni. Odaya kapıdan girerken elimdeki sigara paketini dışarı attım. Girdim, çok korkuyordum girerken salavat getirdim orda yankılandı ve bana zebani önce selamünaleyküm demem gerektiğini söyledi. Ölmüştüm korkuyla da uyandım. Ne anlama gelir acaba? Açıklarsanız çok sevinirim.

 18. Rüyamda bir kadın arkama bir taşla vurdu ve bana dedi ki: “Sen 2 gün sonra öleceksin.”

 19. Rahmetli olan anam ve babam. Rüyamda annem benim kulağıma “Baban ölmüş” dedi. Hayır olsun.

 20. Rüyamda arabamla uçurumdan aşağıya düşüyorum. Yanında bir diğer kişi var ama ben tam hatırlayamıyorum kim olduğunu. Daha sonra ölüyorum. Tabutun içindeyim. Tabuttan dışarıyı görüyorum. Dışardakiler omuzlarında beni mezarlığa doğru götürüyor. Tabutu yumrukluyorum, çıkmaya çalışıyorum. Avazım çıktığı kadar bağırmama ve tabuta vurmama rağmen kimse beni ne duyuyor, ne de işitiyor. Yalnız bayrağa sarılıyım, sanki resmi tören gibi. Birde cenazede kimseyi tanımıyorum, hepsi yabancı. İnanılmaz derecede gerçekçiydi. Sizce anlamı nedir?

 21. Selam, bu bir gerçek teyzem hastanede şu an… Kalpten ameliyat oldu, 3 haftadır bir türlü uyanamıyor. Rüyamda annem bize geliyor diyorum ki; “Teyzen vefat etti.” Çok üzülüyorum… Rüyamın ne yoruma geldiğini bana söyler misiniz? Halen rüyamın etkisindeyim. Teşekkür.

 22. Rüyamda kendimi öldü görüyorum ve sonra biri gelip yukarıdan ruhumu alıyor ve yukarı doğru gidiyorum. O anda birçok kişi görüyorum o anda kendimi aşağı çekmeye çalışıyorum ve ortada duruyorum. Ve çocuklar görüyorum gökyüzüne yükselmemek için çocuklarla el ele tutuşuyoruz ve ama belki 1000 den fazla çocukla beraber aşağı doğru iniyoruz ve sabah ezanını duyuyorum ve kalkıyorum. Naçizane yorumlarınızla yorumlarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 23. Bir yerde oturuyorum kafe gibi bir yer, o anda insanlar diyorlar “Cumhurbaşkanı geliyor” diye hemen dışarıya çıkıyorum herkes gibi ben de. Birden cumhurbaşkanımız yöresel bir şeyle tam önüme çıkıyor ve yanımdaki bir kişiye soruyorlar; “Cumhurbaşkanımızla bir röportaj yapar mısınız?” diye. “Hayır, ben konuşamam “diyor. Bana soruyorlar “Evet ben yaparım” diyorum ve beni arkasında yoluyorlar ve cumhurbaşkanıyla bir eve geliyoruz ama cumhurbaşkanımız kapıyı açamıyor. Korumasına evin anahtarını soruyor ve ben kapıyı açıyorum. Kapı üsten bir kolla açılıyor. Ben cumhurbaşkanımıza “Bazı kapılar böyle açılıyor” diye söylüyorum ve bir masaya oturuyoruz. Masada bir tabak hurma var ve cumhurbaşkanı bana soruyor “Nükleer santral hakkında ne düşünüyorsun?” diye. Ben de “Türkiye için çok geç kalınmış bir şey” diyorum ve soracağım soruları düşünürken o anda uyanıyorum. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

 24. Rüyamda bir Bayan “Artık ölmelisin” diyor. Ben de “Tamam ama kendimi öldürmem” diyorum. “O zaman ben yaparım” deyip kadın, kadını tanımıyorum izin veriyorum ve de bana harakiri yapıyor ve de yere düşüyorum ama tebessüm ediyorum. “Nasıl hissediyorsun?” diye soruyor kadın. Ben de “Çok mutlu hissediyorum” deyip “Son kez saate bakmak ister misin?” diyor ve de saate bakıyorum. Düzgün çalışan bir saat 9 10 arasını gösteriyor ama hala mutluyum ve de bulanıklaşmaya başlıyor saat, kararmaya yakın uyanıyorum.

 25. Rüyamda ölüp dirildiğimi gördüm bir nevi ölüymüş gibi davrandım ve bir arkadaşımı ölü olarak gördüm. Sonra insanların karşısına çıktım bazıları şaşırdı “Sen ölmedin mi?” diye. Bazıları hiç tepki vermedi sonra hemen karşıma amcamın torunları çıktı, onları sevdim oyun oynadım. Kafam karıştı. Çok karışık bir rüyaydı. Tabirini iletirseniz çok memnun olurum…

 26. Ölmüş bir arkadaşla kalabalık bir toplulukta beni yanına çağırıyor ve onunla sohbet ediyoruz. Memur olduğumuz için tayin isteyeceğim diyor öyle konuştuk ne demek?

 27. Rüyayı erkek kardeşim görüyor benim elimde iki tane nişan yüzüğünün olduğunu görüyor. Ben çok telaşlı çaresizce yardım istiyormuşum. Hiçbir şey yetişmiyorlar kaygı içindeymişim ve daha sonra benim ölüm haberimi alıyormuş. Teşekkürler.

 28. Ölüyordum. Bir şey çarpıyor gibiydi, ama o anda sadece düşündüğüm kalbimdeki korkuydu. Korkum diğer tarafta gözümü açıcakmıydım yoksa hiclikdemi kalacaktım korkusuydu

 29. Biri tarafından öldürüldüm. Başıma sert bir cisimle vurularak ölmüştüm. Herkes ağlardı ve ben herkesi görüyordum ama onlar beni görmüyordu. Ailem ve çok kalabalık vardı. Nasıl öldüğümü anlamaya çalışıyorlardı. Ben biliyordum öleceğimi de biliyordum ama beni görmedikleri için anlatamıyordum. Beni görmedikleri için de sürekli ağlıyordum. Bir adam geldi ve bana dedi ki rüzgârda ağlarsan onlar senin yaşını hisseder diyordu.

 30. Benim rüyamda birisi gelip 1 hafta sonra öleceksin dedi ve ben şaşırdım sonra mezarlığın yanından geçerken kendimi kefene sarılmış gördüm ve ben onu görünce ben ölemem diye bağırdım ve uyandım. Ne demek bu?

 31. Selam, ben rüyamda sahilde iskele tarzı lokantada dururken, büyük dalgalar çıkıyor ve camlar kırılıyor, sonra deprem oluyor,boğularak yıkıntıların altında, ölüyorum hiç acı çekmiyorum.Yorumuz nedir, bekliyorum.

  Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir