Rüyada Savaş Görmek

Bakınız; Gaza ve Cihad, Harp

Rüyada savaşı kazanmak, başarının haberidir. İnsanlarla bazı kavgalara tutuşacaksınız fakat siz kazanacaksınız demektir.

Rüyada savaş görmek ne demek: İnsanlarla birtakım tartışmalarınız olacak. Savaşta yenilgiye uğradığınızı görürseniz, hayatta başka kişilerin hatalardan dolayı zarar görebilirsiniz. Toplumsal önemli olaylara işaret edebilir. Kişinin hiç aklına gelmeyecek olaylara tanıklık edeceğine işaret eder. Rüyasında savaşan insan sıkıntılarından kurtulur.

Savaş üç şekilde yorumlanır: Biri memleketler arasında, ikincisi memleketin içinde devletle halk arasında, üçüncüsü halkın kendi aralarında. Rüyalar da bu üç şekle göre tabir olunur. Devletler arasında savaş yapıldığını görmek, fitne ve fesat çıkacağına veya veba, kolera gibi salgın bir hastalığın meydana geleceğine delalet eder.

Rüyada bir devlet başkanı ile tebaası arasında savaş olduğunu görmek, bereket ve ucuzluğa işarettir. Halk arasında savaşıldığını görmek, aralarında iyi bir geçime delildir. Bir memlekete asker girdiğini görmek, oraya çok yağmur yağacağına işarettir. Savaş için askerin toplandığını görmek, batılla uğraşanların yenilgiye uğrayacaklarına; askerin az olduğunu ve kendisinin de onların arasında olduğunu görmek, düşmana karşı zafere delalet eder. Savaşta olduklarını ve savaş meydanında rüzgar eserek toz kaldırdığını görmekte hayır yoktur.

Rüyada iki bölük askerin birbirleri ile savaştıklarını görmek, üstün gelenin yenileceğine işarettir. İki tarafın savaş sırasında birbirlerine karıştıklarını görmek, herkese hayır geleceğine işarettir. 

Abdulgani Nablusi’ye göre; rüyada düşmanla savaşan dinine hizmete, ana babasına yardıma, karısı hakkında da kıskançlığa delalet eder. İnsanın kendisinin bir savaşta dinsizler tarafında olduğunu görmesi, İslamiyetten uzaklaştığına yahut dine karşı geldiğine ya da üzerine itaati gerekene karşı itaatsizlik ettiğine veya namazını terk ettiğine delalet eder.

Rüyada savaş görmek yada savaşta bulunmak, yakınlarınızla bazı nedenlerden dolayı aranızın açılacağına işarettir.

Ayrıca bakınız: Denizde Savaşmak, İşgal 

Savaş

“Rüyada Savaş Görmek” üzerine 30 yorum

 1. Rüyamı detaylıca anlatacağım. Ailemle evde oturuyorduk annem doğudaki illerimize saldırı olduğunu söyledi, biz pek inanmadık, hafta sonuydu, arabayla gidiyorduk. Uzaktan bomba patladı, arabayı hızlıca babam sürmeye başladı. Havuzların olduğu bir yere geldik, yukarıya nasıl çıkılacağını sorduk. Adam yukarıya gidiş olmadığını söyledi. Arabayla gidiyorduk ben bir ara arabadan indim sonra ailemin gittiğini gördüm. Eski evler vardı sonra siyah kamyonlar geldi, içinden askerler çıkmaya başladı. Ben saklandım sonra omuzlarında Türk bayrağı vardı, etrafa dağılıyorlardı, birisine “Düşman kaç kişi?” diye soru sordum. Bana 4 bin 5 bin kişi olduğunu söyledi. Biz kaç kişiyiz deyince 3 bin olduklarını söyledi. Bir de şöyle bir ayrıntı takıldı, boyunlarındaki yakada günde 2 saat uyuyoruz yazıyordu. Neyse geriye doğru ilerlemeye başladım, biraz uzakta kamyondan çıkan askerlerin bir yaralıyı taşıdıklarını gördüm. Adam “Bana bir şey saplandı” diyordu. Zaten yürüyemiyordu sonra aşağıya doğru inen zikzaklı bir yol vardı, bütün insanlar aşağıya iniyordu. Hızlıca inmeye başladım sonra ailemi gördüm, yanında babamın kardeşleri falanda vardı. (Onlar Anadolu yakasında oturuyor garip olan) sonra bizim askerler geriye çekiliyordu. Silah sesleri arasında aşağıya indik, caddenin ucunda bir sürü dükkan vardı. Herkes dükkanlara giriyordu, biz de bir lokantaya girdik sonra aşçıların olduğu yere giderken bir oda vardı. o odaya girdik oda kırmızıydı. Yine kırmızı koltukta oturan siyah beyaz giyinmiş bir dede “Silah seslerini duyuyor musun?” dedi. Evet dedikten sonra “Babam eski şeyleri sever” dedi, tavandan kol çıkardı. Küçük bir asansördü sıkışarak bir kişi binerdi. Ailem teker teker bindi ben “Böyle durumlarda kaçmak için mi?” dedim. O da “Evet” dedi sonra aynen şöyle dedi “Bir devletin kurulduğu yere gideceksin” dedi. (İngiltere ile ilgili bir şeydi) sonra beni asansöre zorla itti “Sen gelecek misin?” dedim. O da “Hayır” dedi ve beni itti yukarı çıkıyordum, etrafa bakınca yüzünü bezle bağlamış insanlar gördüm. Bir de bizimkiler birbirleriyle savaşıyorlardı sonra büyük bir çöpe düştük,(anlamadım). Bu ne? Bilim kurgu resmen. Anlamsız bir rüya mı?

 2. Rüyada herkesi zorla toplamaya çalışan terörist gibi kişilerden kaçtım. Beni bulamadılar.

 3. Rüyamda hatırlamadığım bir güruhla savaş halindeydik. Bir ara tanıdık birini yakaladık. (Sadece rüyamda kim olduğunu biliyorum. Gerçekte tanımadığım biri.) Adamın beni öldürmeye çalıştığını düşünüyorum ve onla çatışma içine giriyorum. Elime aldığım tüm silahlar boş çıkıyor ya da silahın içinden su fışkırıyor. Ama ben onu vurmazsam o beni vuracak. Benim onu kati suretle öldürmem gerekiyor. En sonunda diğer askerlerden birinin elindeki tüfekle adamı kafasının tam tepesinden vuruyorum. Teşekkürler.

 4. Rüyamda eski zamanlardaki savaşçı bir lejyonerim ve yanlış yaptığım için krallık içindeki üst yöneticiler beni konuşturup kellemi gövdemden ayırmak istiyorlar. Bir şeyler soruyorlar. “Ben yapmadım” diyorum. Yaptım desem hemen öldürecekler. Şırıngayla ilaç verip konuşturmaya çalışıyorlar ama ben yine direniyorum. “Ben yapmadım” diyorum. Tabiri nedir, acaba? Bilen varsa cevaplarsa, şimdiden teşekkür ederim.

 5. Ben rüyamda 2 savaş gördüm. 1. Hitit bunu pek hatırlamıyorum. 2. Huhud bunda bir beyaz adamla birlikte o kılıç salıyor. En balta kara koca gözlü adamlarla savaşıyor. Sonra uyandım. Hudud diye aklımda kaldı. Kalkar kalkmaz zaten hemen kağıt kalem aldım. Hitit ile hudud yazdım. Sizce iyi midir?

 6. Ben rüyamda lol karakterleri vardı savaştaydık. Kan döktüm, robot oldum, savaştım. Bunun anlamı nedir? Anlamadın bence bundan film olur.

 7. Benim rüyamda şöyle; Biz annem ben kardeşim ve kuzenim geziyoruz. Birden eylem çıkıverdi her yer polis kaynıyordu. Eylemcilerden biri polis merkezine havai fişek attı. Biz kaçmaya çalışıyoruz kuzenim daha çok polis merkezine gidiyor. Ben bağırdım: “Sudeee buraya gel” diye. Sude hemen bizim yanımıza koştu daha sora annem babamı aramak istediğini söyledi. Biz bir dükkana girdik, orda da PKK’lılar her yeri taramaya başladılar. Daha sonra dükkan sahibi bize gizlice dedi ki; “Arkada balkon var gidin oradan atlayın, kaçın. O balkonu bunlar bulamaz çok gizli bir yerde” dedi. Biz de oraya gittik, annem orada babamı aradı. Babam arabayla geldi, bizi aldı ve götürdü.

 8. Valla ben sadece bir savaş gördüm. Hangi devlette onu da hatırlamıyorum. Sadece savaş, siren sesi çalıyordu ve havadan bombalar yağıyordu. Çok korktum ya.

 9. (((ALLAH KORUSUN))) Rüyamda annem ve ablamla alışverişe çıkmıştık sonra annem otoparkta arabadan indi, ablamla gittiler. Ben de ayakkabımdaki taşı çıkarttım, ayakkabımı giyinirken bir tane haberlerde gördüğüm katil annemin arabasına bindi. Annem arabaya koştu, ablamda. Ben de adamın yüzüne ayakkabılarımla vurdum… Adam arabayı sürüyordu işte, bizi 100 kere kandırmaya çalıştı. Annem de her şeye “Tamam olur, tamam” dedi… Ben de “Anne, hayır anne hayır” dedim. Sonra biz bir zorlukla adamı arabadan indirdik. Eve doğru arabayı sürdü annem. Sonra biz eve vardık. Sonra onlar akşam yemeğine komşu kılıklı geldiler… Evi dağıttılar. Sonra bebekleri doğdu… Sonra bebeğe annemin Kuran-ı Kerim okumasını istediler, (annem hafız) okuduk falan en sonunda iyi insan oldular.

 10. Rüyamda Filistinlileri toplayıp İsrail’e savaşmak üzere karşı karşıya geliyoruz. Sonra bir saldırıyoruz saldırır saldırmaz görüntü birden değişiyor ve İsrail’e yenilmiş vaziyette, köle olarak elimde el arabasıyla çalışıyorum.

  1. —LÜTFEN OKUYUN—

   Rüyamda kraldım ama nasıl bir kral öyle böyle değil, güçlü, uçabilen, özel güçleri olan ( aşırı güç ). Sonra bana gökten özel askerler iniyor iri kılıçlı, bazısı okçu, bazısı mızraklı, bazısı atlı askerler. Lakin kalabalık değiliz. Bildiğiniz üzere Türkistan’daki felaketi biliyorsunuzdur, askerlerimi alıp oraya uçarak gidiyorum bütün Çin askerlerine karşı savaşıyorum ama nasıl savaşmak birini alıp fırlatır mısın, kafasını mı kopartırsın yoksa ayağını mı? Öyle bir sinirliyim ki, o an savaşta gözüm dönmüş bir şekilde Çin askerlerini 5 er 10 ar öldürüyordum. Sonra Türk kardeşlerime yardım ediyordum evlerini onarıyor, yiyecek içecek ihtiyacını karşılıyordum. Sonra askerlerimle birlikte halk, “Kralım sen çok yaşa efendimiz” diye bağırıyorlardı. Bana yardım edin, biri bana bunu açıklasın yani bu yeni bir şey değil ben sürekli savaş görüyordum hep de ya komutan ya da kraldım ordular yönetiyordum. Benim yaşım 15. Bu nedir, nasıl bir rüyadır? Biri bana bunu açıklarsa çok sevinirim.

 11. Rüyamda savaş görüyordum ülkeyi İsrail basmıştı sanırsam. Kaçacak yer arıyordum, Türkiye bomba altındaydı. Bir arkadaş “Gel, koş saklan. Kimse görmez” dedi. O korku başka hiçbir rüyada görmedim. Ölecek gibiydim. Ya kurşun gelip vursaydı, normal hayatta bile ölüme adım atacaktım.

 12. Rüyamda erkek arkadaşım ve kız kardeşimle beraberdik. Direksiyona kız kardeşim geçiyor ve “Ben kullanacağım arabayı” diyor. Ben ve tanımadığım başka bir bayan arkadaş arkaya, kız kardeşim direksiyona ve sevgilim de öne oturuyor. Eve doğru gelirken birden eylemin içinde buluyoruz kendimizi, kalabalık gece. Bir sürü polis, itfaiye arabaları ve çok kalabalık insanlar. Polis gaz bombası atıyor kalabalığa. Kız kardeşime “Hemen ters yöne dön, sakin bir yerde yer değiştirin” diyorum. Biraz ilerledikten sonra duruyoruz. Kız kardeşim arabadan iniyor yer değişmek için ama eylemcilerden biri yanımıza geliyor. Sağa bakıyorum, sola bakıyorum ne kız kardeşimi, ne de sevgilimi bulamıyorum. Hayırlara olsun. Çok korktum. Rüyamı yorumlarsanız memnun olurum.

 13. Ben de iki gündür savaş görüyorum. Birinde evimize saldırıyorlardı ve sonra bizi götürüyorlardı. Israr ettim beni güzel bir yere götürdüler. Arkada kardeşim vardı ve arabada giderken arka camda onu gördüm ve ağlayarak uyandım. Ertesi gün savaş vardı Karadeniz'e düşmanlar giriyordu, ATATÜRK’TE vardı ve şehre girmişlerdi. Dağda abime kaçıyorduk sonra ben karşıya geçecektim. Karşıya geçmek zordu ben de atladım ve öldüm sonra uyandım.

 14. Rüyamda bir çeşit savaşın içindeyim çevremdekileri tam hatırlamıyorum. Sokaktan geçen insanları öldürüyorlar ama sokakta olmayanlara bir şey yapmıyorlar ve sonra askerlerimiz geliyor. Bomba atıyorlar ben kaçıyorum saklanıyorum ve en son bir arkadaşım geliyor. Arkanı dönüp beni kurtarmaya bile bakmadın diyor aynı yere saklanıyoruz ve uyandım… Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 15. Rüyamda Romalı askerler gördüm, Viking’e benzeyen askerler ile savaşıyorlardı ve bende Romalılarla birlikteydim, tek tek ölüyorduk, savaşın ortasında kılıcım bir anda kırıldı ve düşman mızrağı ile öldüm.

 16. Rüyamda İtalya’nın bir şehrindeyim ve polisler ile askerler insanları korumak amacıyla bir yerlere topluyor. İnsanlar ise kargaşa yaşıyorlar. Bende o esnada insanların içindeyim ve yukarı bakıldığını görünce bende yukarı bakıyorum ve bomba veya bir füze seklinde olan bir bombayı görüyorum. Parlayan bir cisim gökyüzünde ve bu bomba bir binaya isabet ediyor. Ben insanların aralarından kurtulup hızlıca koşuyorum ve ayni zamanda başımı ellerimle saklıyorum ki bir şeyler isabet etmesin diye. Bu patlayan bölge yakın değil ama patladıktan sonra gelen parçalar var hissediyorum o an ama bana isabet etmiyor. Nihayetinde kurtuluyorum kazasız belasız.

 17. Rüyamda okuldaydım ve birdenbire camlar falan ateşlenmeye başladı. Düşmanlarımı tam olarak bilmiyorum fakat bizlere ateş ediyordu bizde savunuyorduk birden bire bizlerin elinde de silah oldu anlayamadım.  Benim silahım keskin nişancıların kullandığı silahı gibi bir şeydi diğer herkes toplantı gibi bir şey yapıyordu (Bu olayda okulda geçmişti) ve ben gözetliyordum işte düşman geldi mi, gelmedi mi diye birden 50 60 civarında düşman gelmeye çalıştı. Bende toplantı yapan arkadaşlarım öğretmenlerim vs. haber verdim. Düşmanları öldürüyorduk ki uyandım. Sizce bu rüya neye yorumlanır ve sizde böyle bir rüya gördünüz mü?

 18. Annem ablam ben evde oturuyorduk. Babam dışarıdaydı ve bir anda felaket bir ses oldu. Sesten sonra bir vınnnn vınnn sesleri geldi. O kadar şiddetliydi ki yere çömelip kulaklarımı kapattım. Sonra hep birlikte dışarı çıktık. Herkes sokağa dökülmüştü. Ve yaklaşık dört dakikada bir aynı olay oluyordu. Kat yüksekliği beşten büyük olan evler yıkıldı bizim ev 3 katlı o yüzden yıkılmamıştı ta ki o ani görene kadar bizim bulunduğumuz noktadan tokiler görünüyor onlar şehrin yüksek bir yerinde dağın üstü diyelim dağın eteğinde de evler var. Hepsi bir anda o evlerin üstüne yıkılmaya başladı o kadar kötüydü ki dışarıdaki herkes bir binanın içine girdi. Ne yapıcaz ne edicez derken ben uyandım.

 19. Ben polis olmayı çok istiyorum hep hayırlısı ile. Rüyamda Yunanistan ve Türkiye’nin savaş ettiğini gördüm. TC-Yunanistan sınırında geziye gelmiştik. Daha sonra yanlışlıkla sınırı geçtik ve savaş çıktı. Bende Yunanistan’a karşı savaşıyordum. Savaşı kim yendi tam olarak hatırlamıyorum. Ama biraz daha üstüne durduğumda Türkiye yeniyordu sanırım. Şu son zamanlarda Yunanistan ve Türkiye arası pek iyi değil zaten. —Sizce bu Rüyam neye delalet ediyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir