Rüyada Devlet Başkanı Görmek

Devlet başkanını ikram ve ihsanda bulunurken ya da sevinçli görmek hayra, onu üzgün ve gazaplı yahut perişan bir vaziyette görmek kendisi ve ülkesi için şerre;

Devlet başkanı görmek bazen bekar için evlenmeye, evli kimse için hayra ve dünyalığını düzeltmesine;

Kendini devlet başkanına yakın görmek bir zulme ortak ve yandaş olmaya, azap ve uhrevi sıkıntılara delalet eder.

Ayrıca CumhurbaşkanıPadişah, Sultan, Lider, Reis-i Cumhur, Yönetici rüya tabirlerine de bakınız.

“Rüyada Devlet Başkanı Görmek” üzerine 19 yorum

 1. Rüyamda Cumhurbaşkanını gördüm. Çok kalabalık içinden geçip konuşmak istedim, toplantıda olduğu için görüşemedim. Rüyam neye delalet eder? Teşekkürler.

 2. Rüyamda Atatürk’ü gördüm, aynı sofrada yan yana yemek yiyorduk. Yine çok yakışıklıydı, onun yediği domatesleri oradan almak isteyen biri vardı. Ona kızıyorum ve “Atam yıllardır cephede dilediğince yiyip içemedi. Bırakın istediği gibi yesin” diyorum sonra bana “Sen bunları unutmadın mı hala?” diyor. Ben de “Unutmadım Atam” diyorum.

 3. Rüyamda okulumu ve Atatürk'ü gördüm. Bana “Zamanı geldi” dedi ve bir müddet sonra ağlayarak ona sarıldım sonra etrafımız milyonlarca insanla çevrildi. Ne anlama geliyor?

 4. Ben rüyam da başbakan Tayyip Erdoğan’ın televizyon da haber spikeri olarak, bir şeyler anlattığını gördüm. Rüyam da anlatıyor, bir şeyler tam ne dediğini hatırlayamıyorum. Sesi biraz kalın çıkıyordu, yorgun veya hasta gibi anlattı. Gayet net anlıyordum ne dediklerini ama uyanınca anlamadım. Bir şeyler anlattı sonra “oldu mu?” dedi. Masanın altına baktı. Orada Mehmet Ali Birant vardı. Ölen var ya işte o. Sonra o bir şeyler dedi sonra başbakan anlatırken, korumaları ekrana bakıp, poz verdiler. Ekrana çıkıyoruz misali, gülücük atıp, el salladılar. Sonra başbakanı küçük tuvaletini yaparken gördüm. Sonra hatırlamıyor uyandım. Haber sunu yordu, rüyam da. Nedir anlamı? Yazar sanız sevinirim. Saygılarla.

 5. Rüyamda başbakan bizim eve gelmiş. Benimle ve ailemle muhabbet ediyordu. Beraber ayakta yemek yiyorduk. Yanımıza cumhurbaşkanı da gelecekti, uyandım. Tekrar uyuduğum zaman arkadaşlarımla beraber yürürken, birden çok büyük bir deprem oldu. O kadar büyüktü ki, yeryüzü dalga gibi sallanıyordu. Daha sonra dağda bulunan büyük bir su göledi patladı ve etraf sular içerisinde kaldı.

 6. Rüyamda cumhurbaşkanıyla beraber konuşurken, bir ağaçlı parkta yürüyorduk. Anlamını merak ediyorum.

 7. Rüyamda eski vefat etmiş başbakanla konuşuyoruz beraber. Yürüyorum. Benim iş hayatımı soruyor, dertleşiyoruz. Neye delalettir? Teşekkür ederim.

 8. Ben rüyamda Atatürk’ü gördüm. O kürsüde konuşuyordu ben de onu izliyordum. İzlerken onun çok zeki ve kurnaz biri olduğunu düşünüyorum mimiklerine bakınca bunu hissediyordum. Bunu yorumlarsanız sevinirim.

 9. Rüyamda cumhurbaşkanımızı dua ederken gördüm. Gözü de yaşlı idi. Benim de elimde selpak mendil vardı kendisine vermek üzere uzattım. O sırada mendilin mor renge yakın mavi renk aldığını gördüm üzerinde de nazar boncukları vardı. Rüyamı yorumlar mısınız lütfen? Teşekkür ederim.

 10. Rüyamda Devlet Başkanı Sn. Erdoğan' ı gördüm, kendisine yaptığım bir brifingden dolayı beni alkışlamakta idi. Saygılar. Mustafa D.

 11. Cumhurbaşkanını temel atma töreninde ağlarken gördüm bende ağladım. Bana döndü “Ben ağlıyorum sana ne oldu?” dedi.

 12. Rüyamda Cumhurbaşkanını (R. Tayyip Erdoğan) gördüm çok kalabalık bir grupla geldi. Önceden bayan korumalar geldi odaya, kapının içinde beklediler. Az sonra büyük bir kalabalıkla Cumhurbaşkanı geldi, üzerinde takım elbise vardı, herkesle tokalaşarak geliyordu. Yanında halamın torunu olan bir eski öğrencim vardı. (Şu an lise çağlarında) Üzerinde beyaz bir tişört vardı ve boyu uzamıştı, onunla da tokalaştık, ben nasılsın gibi bir şey dedim yüzüme tanıyamamış gibi baktı, “Cumhurbaşkanı tanıyamadın mı? Yoksa” dedi. O da “Haa tanıdım tanıdım” dedi. Onlar İlerleyince ben hemen halamın oğlunu (gencin babasını) “Arayıp haber vereyim” dedim telefonu alıp aramaya başladım. Arkamda biri “Kimi arıyorsun, yoksa beni mi?” dedi. Döndüm baktım, halamın oğluydu. Dışarıda helikopter veya uçak vardı. Orada da kalabalık vardı, çocuğun annesi ve kardeşleri de oradaydı. Ötesini ve diğer ayrıntıları da hatırlayamıyorum.

 13. Rüyamda, kalabalık bir ortamda cumhurbaşkanının yanına gidip elini sıkmak istiyorum. Yanına kadar gidiyorum etrafı çok kalabalık, göz göze geliyoruz bana elini uzatıyor, ben de uzatmak istiyorum ama ellerimi kalabalıktan hareket ettiremiyorum. Bana gülümseyerek bakıyor ve “Tamam tamam” diyor.

 14. Rüya gördüm ben bir devlet başkanıydım. Anlamını çok merak ediyorum ilk defa böyle bir rüyaya rast geldim. Kendim devlet başkanıydım limuzindeydim anlamını bilen yardımcı olsun lütfen?

 15. Rüyamda Recep Tayyip Erdoğan’ı gördüm çalıştığım iş yerine geliyor, yanında eşi Emine Hanım var. Denetleme için geldiklerini söylüyorlar. İş yerindeki tüm elemanların dosyalarına bakıyorlar. Benim dosyalara bakarken benim yanımda bana ait kıyafetler varmış, dosya yerine giysilere bakıyorlar. Ben bakılan giysileri katlıyorum. Rüyayı sabah saat 07.30 gibi gördüm. Yorumlarsanız memnun olurum.

 16. Rüyamda başbakan gördüm. Okulun içinde ben okul masasını tutuyordum ve kızgın bir şekilde masayı itmeye çalışıyordu ama ben masayı tutamıyordum çok kızmış olmalıydı ki masayı duvara kadar sürükledi. Çok güçlüydü.

 17. Merhaba. Bugün rüyamda devlet başkanı Putin'i gördüm. Benim okumuş olduğum ilkokulun konferans salonunda sabah ezanını da duyarak (sahiden de sabah ezanını duyuyordum bir yandan) onun Müslüman olduğunu ve namaz kılmak istediğini vakit geçmeden abdest alıp kılacağını söylediğini gördüm. İlk etapta çok şaşırdım. Bende abdest alıp vakit geçmeden namaz kılmak istiyordum. Abdest alacak yer arıyordum. Bulunduğumuz ortam çok kalabalıktı ve onun üzerinde gri bir palto vardı ve boyu uzundu herkes üşüyordu ve herkes ona bir devlet başkanı değil de bizim içimizden biri gibi davranıyordu.

 18. Selamun aleykum. Rüyamda cumhurbaşkanı, devlet bahçeli ve Ahmet Davutoğlu’nu gördüm çok sevinçli idiler. Yaşanan darbe olayını konuşuyorlardı bu girişimde devletin has evlatlarının bir olduğunu konuşuyorlardı. Sizlerden rüyam hakkında bir yorum bekliyorum. Saygılarımla.

 19. Rüyamda Tayyip Erdoğan beni aradı. Bir arkadaşımı sordu. Nasıl bilirsin diye sordu. Bende iyi bilirim dedim. Oda bana o iyi bildiğin arkadaş şehit olmuştur dedi. Bunun anlamını çok merak ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir