Rüyada Cumhurbaşkanı Görmek

Ayrıca bkz: Reis-i Cumhur, Devlet Başkanı

Rüyada yaşadığı ülkenin cumhurbaşkanını görmek murada ermek ile yorumlanır. Mesut ve bahtiyar olmaya, arzularınızın gerçekleşeceğine işarettir. Aynı zamanda umduğunuzdan da fazla mutlu olacaksınız demektir.

Rüyada cumhurbaşkanını görmek insanın yaşamda yükseleceği ve iyi duruma geleceği anlamına gelir.

Bir kimse rüyada Cumhurbaşkanını dargın görürse, rüyayı görenin namaz ve ibadetinde yaptığı bidata veya gördüğü dargınlık kadar dininin bozukluğuna işarettir.

Rüyada görülen cumhurbaşkanı güler yüzlü ve sevinçli ise, ondan emin olduğu miktarda din ve dünyaca erişeceği hayır ve yüksekliğe, ucuzluk ve bolluğa ve halinin düzgün olduğuna işarettir.

Rüyada cumhurbaşkanının kendisiyle konuştuğunu gören kimse, şeref ve yüksekliğe nail olur.

Rüyasında cumhurbaşkanı ile yemek yediğini gören kimse şereflenir ve yediği yemek miktarı kurtuluş ve zafere erer.

Cumhurbaşkanı

“Rüyada Cumhurbaşkanı Görmek” üzerine 67 yorum

 1. Ben Cumhurbaşkanımızı rüyamda gördüm fakat kendisi son evrede kanser yataktan bile kalkamıyormuş fakat kendileri çok mütevazı ve iyi biriymiş. Hep beni yanında istiyor. Bana yaveriymişim gibi davranıyormuş ve bana özen gösteriyormuş. Ne demek olabilir acaba?

  1. Rüyamda rahmetli cumhurbaşkanı Turgut Özal’la beni evlendireceklermiş. Turgut Özal’la konuştum, “Rahmetli eşimle sizi çok seviyorduk, destekliyorduk” dedim. Danışmanı da vardı. “O kişi de tam aradığımız kişi” diyordu benim için. Benim üzerimde açık mavi, beyaz, uzun bir elbise vardı. Başım kapalı, makyaj da yoktu. Normalde de ben kapalı bir bayanım, 53 yaşındayım ve de dulum. Evde 31 yaşında iş bulamayan çok dindar bir oğlum var. İşsizlik yüzünden evlen demiyorum. Bana bu rüyamı açık açık yorumlarsanız sevinirim. Saygılarımla.

    1. Selamün aleyküm ,Rüyamda Syn Cumhurbaşkanımızı köyümün camisinde gördüm namaz kıldırıyordu ,benimle tebesümlü şekilde selamlaştık konuştuk , ben abdestli değildim namaza durmadım ,reis ise namazı imam olarak kıldırdı , şimdiden yorumunuz için teşekkür ederim.

  2. İyi günler. Allah hayırlara çıkarsın, hayır diyelim hayır olsun. Rüyamda cumhurbaşkanını gördüm, güzel bir yerdi, yeşillikli, ağaçlık olan bir yer. Geldi çimlerin üzerine oturdu ve serinlemek için yüzüne pekmez döktü. Bende şaşırdım, su içmesi gerekirdi dedim içimden.

 2. Ben de Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül Bey’i gördüm. Beyaz, uzun önlüklü yani hastanede doktorların giydiği önlüktendi. Bana güler yüzlü “Sarı ya da kırmızı renk” diyor. Ne anlama gelir? Merak ediyorum. Yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

 3. Ben evdeydim. Kapı çaldı, içeri önce yabancı adamlar, ardında cumhurbaşkanımız içeri girdi. Ve ben cumhurbaşkanımızla tokalaştım. Yüzünde her zamanki gibi tebessüm vardı.

  1. Ben Cumhurbaşkanımızı gördüm beraber bir seyahate çıktık. Güler yüzlü, olgun ve sakin konuşuyordu.

 4. Düşümde şu anki cumhurbaşkanını ve gelecek cumhurbaşkanını gördüm çok samimi, içten gülen, yüzlerle sohbet ettik.

 5. Ben 12 yaşındayım. Bu gece rüyamda yeni cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’ı gördüm. Makam aracındalardı ve eşi Emine Hanım beni arabaya davet ediyordu ve ben de binmiştim. :))

 6. Rüyamda Recep Tayyip Erdoğan beni evimde ziyarete geliyor. Heyecanlanıyorum, sevinçle karşılıyorum. Bir koltuğa oturuyor. Hemen kendi terliklerimi ona geçici veriyorum. Yeni misafir terliklerini bulmaya ayakkabılığa gidiyorum. Uyandım.

 7. Cumhurbaşkanıyla ve ailesiyle yakın sohbette bulundum, çok samimi bir sohbetti. Ne anlama gelir?

 8. Merhaba, rüyamda eski cumhurbaşkanı Abdullah gül bana muska yapmış veriyor, benle hiç konuşmadan kürsüye çıkıyor konuşmak için. Ben, annem ve ablam ne olduğunu merak edip muskayı falcı gibi bir kadına veriyoruz bize ne olduğunu söylesin diye. Kadın dönüyor ve benim bir sırrımı söylüyor, annem ve ablam hiç kızmıyor bana. Ben kadına gelecekle ilgili birkaç şey soruyorum cevap vermiyor. Annem kötü bir şeyler söyleyecek diye pek ilgilenmek istemiyor. Benim tırnaklarımı kesiyor, falcı kadın bana “Muskada Fatiha yazılı” diyor. Görmek istiyorum, gösteriyor gerçekten Fatiha yazılı. Yorum gönderebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

 9. Ben dün gece rüyamda doğduğum ama 35 yıl önce çıktığım köyümdeydim. Ben, asker olan oğlum sonradan da Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan vardı köyde. Daha önce bize ait olan yerlerde büyük genişçe kanallar açılmış. Ben de “Bu ne, niye açılmış bu kanallar?” diye söyleniyordum. Sonra köyü olduğu gibi su basıyordu, sel değildi deniz de değildi ama saf, berrak sanki köy adeta deniz oluyordu. Köyün alt tarafında dedemlerin kaldığı bir tepe var. Alt tarafı olduğu gibi büyükçe bir ova gibi bir yer var, sular o kadar yükseliyordu ki adeta deniz gibi görünüyordu. Ben, oğlum o suyun kenarında hem yürüyor hem izliyorduk. Ben “Ne oluyor burada, bu deniz nerden çıktı?” diyordum. Ama o kadar harika, berrak, temiz görünüyordu ki hayranlıkla izliyordum. Sonra cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan yanımıza geliyordu ne üzgündü, ne neşeliydi, normal bir moral halı vardı. Bana bir şeyler diyordu ama şuan için hatırlamıyorum ve bunu çok merak ediyorum. Cevaplarsanız sevinirim.

 10. Merhaba, günümüzün cumhurbaşkanını gördüm sahile yakın bir ofisinde eşi ve kızı da vardı. Karım ve bana iyi davrandılar. Konuştuk, kızına bir şeyler söyledi. Sonra bizi arabasına bindirdi.

 11. Merhaba, rüyamda milli piyango bileti satıyordum. Cumhurbaşkanımızdan iki defa bilet satışında bana destek olmasını istedim; O da her ikisinde de geldi ve bana destek oldu. İkincisinde özellikle telefonla destek olmasını isterken bunca işinizin arasında bana destek olmanızı istemekten de sıkıntı duyuyorum ifadesini kullandım. Bu rüya nasıl yorumlanır. Kendisi de bunlara kafanı takma mealinden bir şey söyledi.

 12. Cumhurbaşkanımız bir kutlama için “Yurttan ve dünyadan 3.500 kişi davetli gelecek” diyor. Yorumlarsanız sevinirim.

 13. Ben cumhurbaşkanımızın ayaklarını yıkıyordum ve kendisi kısmı mahcup hissetti. Benim bir tarlam var içinde şuan yaşadığım evimdeyim. Cumhurbaşkanımız yanıma geldi, “Yerin büyük, evi biraz daha büyük yapsaydın” dedi.

 14. Rüyamda cumhurbaşkanımız Tayyib Erdoğan’ın oğluymuşum. Otobüslerle bir alana geliyoruz. Cumhurbaşkanımız konuşma yapıyor 15-20 kişiye. 3 hafta önce de elimde mavi ak parti bayrağını sallarken gördüm.

 15. Rüyamda cumhurbaşkanının arkasında koruma görevinde bulundum ve ona ateş eden birini öldürdüm ve bundan çok memnun olduğunu ifade etti. Yorum yapar mısınız?

 16. 3 kez oluyor recep tayip Erdoğan’ı rüyamda görüyorum. 1cisinde umreden gelmiş, umre giysileri üzerinde gördüm. Diğer her iki rüyamda namaz kılarken gördüm. Yüzünde nur vardı, huzur vericiydi. Bir anlam veremedim. Bunu tabir edecek kimse var mı, ne almama geliyor?

 17. Bir mağazadayım, oraya cumhurbaşkanı geliyor. Ben de küçük kızımla birlikte mağazadayım önce kızım sonra da ben cumhurbaşkanının elini öpüyoruz. Cumhurbaşkanı bizim hatırımızı soruyor.

 18. Cumhurbaşkanı beni ve bir arkadaşımı bir yere onunla gitmemiz için seçiyordu. Ben de telaşla “Kıyafetim uygun değil” diyor, şal bakıyordum mağazalardan. Güzel bir eşarp takmak istiyordum.

 19. Rüyamda cumhurbaşkanımızı gördüm bir binada, 4. Katta, kalabalık bir ortamda, cep telefonu aradı. Telefonda rrrr t e 44494 yazıyordu.

 20. Ben bir bayanım sayın cumhurbaşkanımızı rüyamda gördüm ona dedim ki; “Bana çok baskı yapıyorlar, sizin bilmediğiniz çok işler var” dedim. O da bana “her şey hallolacak” deyip benim elime bir liste verdi alış veriş ve mazot “Bunları alacaksın, sana para vermiyorum ama buralardan rahatça işini göreceksin ve her şey çok güzel olacak” demiş. Bu rüya nasıl yorumlanabilir?

 21. Rüyamda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı gördüm babası vefat etmişti ve çok üzgündü. Daha sonra bir grup adamla bir binanın önünden geçerken yanlarından kelepçeler içinde Abdullah Öcalan’ı götürdüler. Daha sonra Abdullah Öcalan serbest bırakılmıştı ve konuşma yapıyordu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tutuklanmıştı, kıyafetleri perişan halde ve “Ben bir şey yapmadım” diye kürsüde konuşma yapıyordu.

 22. Cumhurbaşkanının yanında yeni seçilmiş başörtülü bayan milletvekili var. Bu vekil başını açıyor fakat çok az saçı var diyor ki; “Bunları da kesip meclise dazlak gireceğim.” Bu şekilde ben buradan ayrıldım.

 23. Cumhurbaşkanı bir toplulukta yerde oturmuş, ben de kucağımda çocuğumla geçiyordum görünce çok şaşırdım. Hocam diye hitap ediyordum. “Hocam çocuğumla bir fotoğraf çekilebilir misiniz?” dedim. İlk “Çok yorgunum sonra” dedi sonra “Ver ver” dedi ve fotoğraf çekildi, çekildikten sonra da bebeğimle oynamaya başladı.

 24. Bu gece Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı gördüm rüyada, sanki büyük tuzağın farkına varıp teftiş ediyormuş, inceleme yaptırıyordu.

 25. Rüyamda Cumhurbaşkanı geleceği söylüyorlar. Ben de takım elbiseyle eve giderken yolda Cumhurbaşkanımız arabasıyla geliyor. Kendisi araçtan inerek mahallemize misafirlik amaçlı gidiyor.

 26. Şimdiki cumhurbaşkanımız Sayın Tayyip Erdoğan’ı gördüm rüyamda. Kalabalık sanki akşam veya gece idi, eşi yanındaydı yanında idim bana sarıldı ve kendisine bir çalışmamız hakkında o çalışmanın ve işin tamamlayıcısı ben olduğumu hatırlattım iyi ve vatanımız ve o zaman güzel bir çalışma idi. Memnun oldu sarıldı, konuşmadık. Uyandım. Bu rüyamın açılımını yazarsanız sevinirim. Sağlıkla kalın.

 27. Cumhurbaşkanımızı ve eşini gördüm bayramlaştık ve bana ikisi de ayrı ayrı para verdiler. Gayet mutlu mesuttular. Rabbim hayırlara çıkarsın inşallah.

 28. Cumhurbaşkanımız bir kabın içinde parça parça et olurmuş onları dağıtıyordu bir tanede bana verecekti ben almadım. Elimde ekmek vardı ayaküstü onu yiyordum. Ve sonra cumhurbaşkanımız benimle tokalaştı bende elini öptüm hayırlı bayramlar dedim ayrıldık. Bu rüyam ne anlama gelir. Yorumlarsanız sevinirim saygılar.

 29. Rüyamda eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü gördüm çok üzgün olduğunu söyledi Yargıtay açılışında başbakanın arkasından gitmesi çok zoruna gitmiş.

 30. Cumhurbaşkanı ile uçakta yolculuk yapıyordum. Herkesle resim çekildi ama benimle çekilmedi manası nedir?

 31. Cumhurbaşkanımızla yananaydım bir evin odasında ve evliymişiz beni koruyordu daha sonra koltuğa oturdu ve gülümsüyordu. O odada tanımadığım başka birileri de vardı ve akrabalardan birileri de vardı. Kendimi gayet güzel gördüm saçlarım kısa, bedenim gayet narin zarif güzeldim. En çok Cumhurbaşkanımıza sevindim evliydik.

 32. Millet Meclisine rahatça girip oturuyordum. Salon Milletvekilleriyle doluydu ama ben Milletvekili değilim. Dinlemeye girmişim. Benden başka Milletvekili olmadığı halde orada oturanlar vardı. Cumhurbaşkanı kalkıyor, siz dışarı çıkın diyor birine, kızgın bir şekilde. Bana kimse bir şey demiyor fakat ben de kalkıp gülerek sessiz bir şekilde çıkıyorum. Sonra Millet Meclisine girdim diye anlatıyorum başkalarına.

 33. Cumhurbaşkanımızla sohbet etmek ve bana güzel bir haber verdiğini söylemesi ve hep arkamda destek olacağını söylemesi ne anlama gelir?

 34. Rüyamda bir okuldayım. Sınıfımda eski başbakan Bülent Ecevit ve eski cumhurbaşkanı Süleyman Demirel var, ders işliyoruz. Sırada yanımda Süleyman Demirel oturuyormuş. Birara tenefüste Süleyman bey dışarı çıkıyor. Sonra bende sırada hafif bir kestireyim diyorum. Zil çaldı, benim gözlerim kapalıyken geldi beni dudağımdan öptü. Ben çok kötü oldum, midem bulandı, lavaboya gittim ama kusmadım geri geldiğimde Bülent Ecevit in arkasındaki sıraya geçtim sonra ders başladı. Bayan öğretmenimiz benim dururmumu gördü, yanıma geldi, öğütler verdi. Bende böyle uyandım. Çok merak ediyorum yorumunuzu. Beni bu konuda aydınlatırsanız çok memnun olurum. Saygılarımla.

 35. Rüyamda cumhurbaşkanımızın arkasında korumalarını askeri elbiseyle güvenliğini sağlarken de gördüm bunu cevabını Yazar mısınız?

 36. Ben Cumhurbaşkanımızı rüyamda gördüm seccadesini seriyordum seccade kavuniçi kendinden gül desenli parlak işlemeli bir şeydi kıble yönünde Arapça harfler yazıyordu. Ne anlama gelir?

  1. rüyamda sayın cumhur başkanı recep tayip erdoğan ile aynı arabada o da arabayı sürmekte ve birlikte sohber ederek bir ciftlik evine gittik orada bir kaç insanla sohbete daldık cumhur başkanının üzerinde 3 tan ayrı ayrı bijama vardı belinden bicamaları gözüküyordu beni orada bırakıp gitti

 37. Rüyamda Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aynı arabada o da arabayı sürmekte ve birlikte sohbet ederek bir çiftlik evine gittik orada bir kaç insanla sohbete daldık. Cumhurbaşkanının üzerinde 3ten ayrı ayrı pijama vardı belinden pijamaları gözüküyordu. Beni orada bırakıp gitti.

 38. Cumhurbaşkanımızla konuşuyoruz “sanki savaştan çıkmışız 6-7 tane ülke fethettim” diyor. Ben bu kadar ülke büyüyünce gıda tasarruf olsun yetsin diye fikir beyan ediyorum. “Ekmek fırınlarını kapatalım poşet ekmek çıksın ki israf olmasın herkes az küçük ekmeklerden tüketsin” diyorum. Sıcak bakmıyor. Sonra uzaktayken beni çağırmış koşarak gidiyorum bana matematikten numaralar veriyor “ezbere çıkarma işlemi yap” diyor ben de yapmaya çalışıyorum.

 39. Rüyamda Cumhurbaşkanı ile telefonda görüşüyorum, evrak istiyor ve benim ona arşive bakarak yapacağımı söylüyorum ama telefonu kapattıktan sonra ne numara ne de mail adresini almamışım ne yapacağımı diye düşünüyorum.

  1. Rüyamda cumhurbaşkanımız ve milli eğitim bakanımız ziya selçuk u ikisini sohbet ederken gördüm. Hatta dedim ki efendim size kahve yapacaktım ama kalmamış.

 40. Muhterem beyefendi, Rüyamda; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN Bey doğduğum köye gelerek evimize misafir oluyor. Yanında korumaları var. Ben öğretmenim (Şuan Şahsa Bağlı Eğitim Uzmanı/Milli Eğitim Müdürüyüm) ve yanımda ilk göreve başladığım zamanki (1994) yılı öğrencilerim var. Annem ve sanırım ailem var. Cumhurbaşkanımızla hal dili ile sohbet ediyoruz. Birbirimize derdimizi anlatmak istediklerimizi sanırım hal dili ile ve kalben anlatıyoruz. Konuşup konuşmadığımızı çözemiyorum. Ben utanıp sıkılıyorum, o ise sürekli tebessüm ediyor bana. Sonra nedenini bilmiyorum; O'nu amcamın evinde yatırıyorum. Sabah oradan alıyorum ve evimizde kahvaltı yapıyoruz. Yine neşe içerisinde. kahvaltıdan sonra kalkıyor, bahçeye çıkıyoruz, hava çiseli, ayakkabılarını giyip çıkıyor. Yağmur yağdığından geri dönüyor. Evin sundurmasında duruyoruz. Yağmur kesiliyor, sonra tekrar gitmeye niyetleniyor. ancak ayakkabıları yok. Efendim benim şurada iki çift ayakkabım var. beğendiğinizi giyin diyorum. Bir çiftini ayağına giyiyor, birazcık sıksa da ayağına oluyor. Sonra evden ayrılıyoruz, sokakta çocuklarla oynuyor, şakalaşıyor, bilgi soruları sorup cevap alıyor. Sonra yürümeye devam ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanım, herkesle fotoğraf çekildiniz, benimle yok diyorum. Ama bu konuşmalar bile hal dili ile sanırım. O da tamam çekilelim diyor. Tlf. cebimden çıkarıyorum, bana sarılıyor ve selfie yapıyoruz. Fotoğraf bulanık ve şekilsiz çıkıyor. Sonra oradan geçen köylü bir kadına tlf. veriyorum ve abla bizi çeker misin diyorum. O da tlf. numu alıyor ve düşürüp kırıyor. Cumhurbaşkanımız bu duruma üzülüyor. Gazete ve tlf. muhabirlerine çekin diye hal dili ile işaret ediyor ve bana sıkıca sarılıp yanağımdan gülerek öpüyor. Sonra apar topar güvenlik gerekçesi ile arabasına binerek korumaları ile uzaklaşıyor. Giderken bana gülümsüyor ve böyle işte neden böyle apar topar gittiğimi anla diyor. Sonra geride kalan 3-4 koruması benim mail adresimi istiyorlar. 5 defa denemem rağmen becerip yazamıyorum, hep yanlış yazıyorum. Sonra beceriyorum. Benden hesap numaramı istiyorlar gülerek. Ben de sıkılarak veriyorum. Hoca hesabını kontrol et sana para gelebilir diyorlar. Seni Cumhurbaşkanımızda arayacak diyorlar. Sonra zamanlamayı bilmiyorum ama Cumhurbaşkanımız arıyor. Diyor ki hal dili ile; Kader sana cumhurbaşkanını gösterdi. Bu her insana nasip olmaz. Efendim diyorum, ben size doymadım, hayalmiydi bu, hiç konuşamadım, içimdekileri anlatamadım. O'da hal diliyle olsun sonra konuşuruz birbirimizi anladık diyor. ve sonra rüya başka ayrıntılarla sona eriyor. Lütfen rüya mı tabir eder misiniz? Ayrıca durumumdan söz etmek istiyorum. İbadetlerimi aksattığımdan dolayı vicdan azabından ölen bir insanım. Son zamanlarda harama da bulaşma riskim var. Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.

 41. Rüyamda Cumhurbaşkanı’ymış bir kişi yaşlı bir teyzenin (annesi değil ama annesi kadar yakınmış) kucağına başını yaslamış dinleniyordu. Etrafta adamları vardı. Ben yanlarındaydım sonra bir bakıyorum Cumhurbaşkanı olan kişide babamın yüzünü görüyorum.

 42. Rüyamda Rahmetli Özal’ı gördüm. Mahallede dolaşıyordu, benim yanıma geldi bana tohum verdi. Tohumu elimle ovaladım içinden 3 yada 4 tane tohum daha çıktı.

 43. Cumhurbaşkanımız R.T.Erdoğanı görüyorum, havaalanı bahçesindeyiz ve kendisi ihramlı, bana da bir ihram uzatıyor ve giymemi istiyor, ihramı kuşanıyorum namaz abdestimi tazeliyeyim derken uyanıyorum. Hayır olsun inşallah yorum yazarsanız sevinirim.

 44. Ben rüyamda cumhurbaşkanıyım. Beni cumhurbaşkanı yaptığını gördüm yani kendisinin yetine beni koydu.

 45. Recep Tayip Erdoğan evime misafir geldi sohbet ettik, bir avuç 20 tllik verdi, aynı rüyayı bir ay önce Emine Erdoğanı gördüm o da bana 20 tllik verdi ne anlama geliyor?

  1. sayin cumhurbaskanimiz recep tayyip erdogan gördum kizi ile birlikte bir yerde oturuyoruz kizi simit yokmu diyor ve ben simit almaya ciktigimda ve geldigimde recep tayyip erdogan ve kizi simit ile cay vardi onlerinde hayirlara vesile olsun insallah

 46. Ruyamda Türkiye cumhurbaskanini gordum sokaktaydım Recep Tayyp Erdogan gece birden karşımdaydi ve bana ilac verdi sonra git bana getir dedi morali bozuk degildi ama hiç gulmedide sakindi yani.sonra ben gittim bir yerde girdim bilmiyorum neresi. Beni Recep Tayyp Erdogan gonderdi dedim yani ilaci soruyordum . Sonrasi karma karişik tren yolundan geçmeye çalisdim 3-4 tane trenler uzureme dogru geliyordu . Anlamı nedir ? Ben turkiyeli degilim . Nerden böyle ruyalar goruyorum bilmiyorum .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir