Rüyada Nilüfer Çiçeği (Suçiçeği) Görmek

Rüyada bir göl üzerinde nilüfer çiçeği görmek; sağlık, güzellik, kuvvet, konuşma şekli, hayat, aşk ve mutlu olmak için gerekli her şeyi sağlamakla yorumlanır. Evliler için eğlenceli bir tatil, yeni evli kimseler için de çok güzel geçecek balayını müjdeler bu çiçekler. 

Rüyada nilüfer çiçeği toplayıp demet yapmak, güç işlerin son bulduğuna ve başarının yaklaştığına delalet eder. Rüyasında nilüfer çiçeği gören bir erkek, sihirli bir güzelliğe sahip, nilüfere benzeyen bir kadınla evlenerek mutlu olur. Bu rüyayı kadın görürse, kocası bir aşk kahramanı ve çok sadık, kendisini sonsuza kadar sevecek bir erkek olacak demektir. Bazılarına göre; rüyasında bir yerde ekili nilüfer görmek, bir eş veya hizmetçiden gelecek menfaate veya rüya sahibinin bir çocuğu olacağına delalet eder.

Rüyada nilüferi koparılmış görmek, hüzün ve kederdir. Kirmani’ye göre; bir kadın rüyasında nilüferi kopararak kocasına verdiğini görse, kocasından boşanır. Hizmetçilerinden birisine bir nilüfer verdiğini gören, o hizmetçiyi işinden çıkarır. Nilüfer kökü, şer huylu bir hizmetçiye işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada nilüfer görmek, gizlenmeye veya utanmaya ya da denizde yolculuk yapmaya işarettir. Deniz seferinde bulunan bir kimse rüyada nilüfer görse, o kimsenin boğulmasına işarettir. Nilüfer çiçeği, ibadet ve itaat yolunda sarf edilecek helal mala işarettir. Nilüfer çiçeği üzüntü, hastalık ve işlerinde renk değiştiren kimseye işarettir. Rüyada kendisini nilüferin sardığını görse, o kimsenin her çeşit renge girmesine veya hastalanmasına, zahmet çökerek fazlaca kahramanlık göstermesine ve üzüntülü olmasına işarettir.

Nilüfer Çiçeği (Suçiçeği)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir