Rüyada Akarsu Görmek

(Bakınız; Dere, Suyolu, Nehir)

Rüyada herhangi bir su akıntısı görmek, maddi kazanç olarak yorumlanır. Dereden nehre kadar bütün akarsular tertemiz ve saydam ise, bütün dertlerin geride kalacağına işarettir.

Rüyada herhangi bir su akıntısı görmek, aynı zamanda bilgi, kültür ve hikmettir.

Rüyada akarsu görmek, uzun bir ömürle yorumlanır. Rüyada akarsuyun başında olduğunu görmek, kişinin hayatının düzgün bir şekilde pürüzsüz olarak süreceğine işarettir.

Rüyada akarsuyun berrak bir şekilde akıp gitmesi, kişinin ömrünün neşe içinde geçeceğine delildir. Rüyada nehir veya dere sakin sakin akarken, birdenbire suyun kesilip yatağının kuruduğunu görmek, kişinin ömrünün hastalık içinde geçeceğine işarettir.

Rüyada suyun şiddetle ve kenarlarına taşarcasına delice aktığını görmek, kişinin hayatının çok üzücü olaylarla devam edeceğine işarettir.

Rüyada bir derede suların çöp ve ağaç parçalarını ve ağaç yapraklarını sürükleyerek bulanık bir halde aktığını görmek, kişinin hayatında hastalıklı günlerin çok olacağına delalet eder. Derede bir kayıkla gezdiğini görmek, kişinin geçimini kolaylıkla kazanacağına delalettir.

Rüyada kayığın su aldığını ve tehlikeli anlar yaşadığını görmek, kişinin geçimini zorlukla kazanacağına delildir. Deredeki suların birdenbire değiştiğini, su yerine dereden kan aktığını görmek, o yere felaketin geleceğine işarettir.

Akarsu

“Rüyada Akarsu Görmek” üzerine 7 yorum

 1. Rüyamda hızlı ve temiz bir akarsuyun içinde yüzenler ve suyun üstünde koşanlar gördüm, acaba rüyam nasıl yorumlanabilir? Teşekkürler.

 2. Rüyamda bir akarsuda oğlumla beraber eğlence için yüzüyorduk. Bir kaç kilometre kıyıya çıkıyoruz, geri dönüp aynı yerden tekrar yüzmek için. Dolmuşa binmeye paramız yok. Polisten yardım istiyorum. Polis yardımcı oluyor. Böyle gördüm. Hayırdır inşallah. Teşekkür ederim.

 3. Akarsu gördüm berrak ve temiz ama ara sıra önünü kesip açıyordum. Yukarıdan aşağıya doğru meyilli inen suydu. İnsanlar coşkun akan suya girip aşağı kayarak iniyorlardı. Ben de suyun başındayım en sonunda suyun önünü kesip birikmesi için bekledim.

 4. Rüyamda bir yerde bir şeylerle uğraşıyorum. O sırada biri gelip bir yer soruyor. Bende su taraftan gitmesini söylüyorum oda gidiyor. Sonra o yanıma gelen adamın yavaş yavaş gittiğini görüyorum. Kaybolur ya da başıma bir şey gelir diye peşinden koşuyorum bir de bakıyorum ki o adam omuzlarına kadar akar bir suyun içine girmiş karşı tarafa geçmeye çalışıyor. Bende gel geçireyim karşıya diyerek elinden tutuyorum ve beraber suyun kenarından yürüyoruz. Su tertemiz pırıl pırıl, içi gözüküyor, taşlarını bile görüyorum.

  Bana yardımcı olur musunuz? Çok merak ettim teşekkürler Allah’a emanet olun…

 5. Bir dere yatağı önünde güzel bir suyun aktığını gördüm biraz oralarda gezerken iş ortağımla beraber suyun yükseldiğini fark ettin ve ortağım suya düştü ve ben onu gere çıkardım acaba neye işrettir? Bu bilgilendirirseniz sevinirim

 6. Akarsu kenarındayım bir arkadaşımla ve kenar boyunca yukarı doğru yürüyoruz. Birden toprak alan daralıyor, akarsu nehir olup şiddetli bir şekilde çoğalıp akıyor su çok berrak. Ve biz geri dönüyoruz, ormanlık alan kısmından da sular berrak bir şekilde akıyor ve tamamen suyun içinde kalıyoruz derken su biraz çekilip bize kayalıkların arasından yol veriyor ve biz bent gibi biraz yüksek bir duvardan geçip şiddetli akan sudan kurtuluyoruz. Âmâ su hiç bulanık değil çok berrak su yeşili ve mavi zaman zaman beyaz köpüklü. Rüya mı cevaplarsanız çok sevinirim.  Hayırlı ramazanlar.

 7. Bir dere yatagi goruyorum.okadar berrak ki dibindeki tas zemini gorebiliyorum.ancak acil karsiya gecmek istiyorum.nasil gececem dedim.endiseleniyorum ancak karsiya ordan gecmek zorundayim eve gitmeliydim.sonra o berrak suyun yavasca cekildigini goruyorum.karsida birileri daha vardi evet su cekiliyor diyor biri.derenin tas zemininden gecip karsiya gecti o insan..inanamadim daha net gorebilmem icin iyicene emin bisekilde bakiyorum.evet diyorum masallah dedim su geri cekiliyor.tam gececekken ben allahim sana cok sukurler olsun diyorum.sukrederek sabaha karsi sukur halimle sevincle birden uyaniyorum..anlam veremedim..yorumunuzu bekliyorum.tesekkurler
  ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir