Rüyada Baraj Görmek

Ayrıca bkz: Balık Tutmak, Akarsu 

Rüyada baraj görmek, biriktirilen paranın su gibi akıp gitmesine, boş yere para harcayan kimsenin varlığına işaret eder. Baraj rüyada biriken ve toplanan parayı temsil eder.

Kişi rüyasında dolu bir baraj görürse, zamanla çok para sahibi olacak demektir.

Rüyanızda bir barajı gezdiğinizi görmek, paralarınızı boş ve faydasız işlerde harcadığınıza delalet eder. Bu bakımdan daha temkinli ve iktisatlı hareket etmeniz gerekmektedir.

Baraj

“Rüyada Baraj Görmek” üzerine 7 yorum

  1. Selam! Birisi, kırmızı bez içinde çok sayıda toplu iğne gönderiyor (halamın eşiymiş gönderen). “Bunları halana ver” diyor bir ses kendisini görmüyorum. Baraja atacakmışız iğneleri halamla ama tam atacakken birden çok kalabalık oluyor atamıyoruz. Günlerce etkisinden çıkamadım bu rüyanın. Lütfen yorumunuzu bekliyorum. Teşekkürler.

  2. Rüyamda çalıştığım ve lojmanında oturduğumuz barajın taştığını gördüm. Barajın kapaklarını daha sonra biz açtık.

  3. Rüyamda bir küçük ilçe (neresi bilmiyorum) orada bir dükkanda tanıdığımız belli, duruyorum sonra hafiften sel oluyor ama ilçenin dibine kurulduğu yeşil ağaçlarla dolu dağdan birden su çıkıyor. Sel daha da şiddetleniyor, dükkandan selden kaçan kişileri tutmaya çalışıyorum olmuyor. Sonra sanırım bir arkadaşım evine davet ediyor. “Şu odaya gir, kasayı aç” diyor. Fakat bana iftira atacak biliyorum. Değişik bir şeyler oluyor sonra aynı dükkanın bayağı aşağısına arkadaşımla beraber boş dükkan aramak için yürüyoruz ve buluyoruz. Hatta tam istediğim gibi bir dükkan olduğunu geniş, büyük, mutfağı da tam istediğim yerde olduğunu söylüyorum. Birden kendimi uçağa binerken görüyorum. Bir baraj yanından yere yakın seviyeden havaya doğru yavaşça çıkıyoruz. Su temiz olacak ki, büyük büyük balıklar görüyorum 4-5 tane ama bazıları kemikli kalmış şekilde su içinde ölü duruyorlar. Uçakta tam bir ağaca çarpacakken manevra yapıyor ve kendimi kaymakamı ziyarete gelmiş buluyorum. Kaymakam da kendi amcamı görüyorum. Bizi yemek salonunda ağırlıyor ve uyanıyorum. Yorumlarsanız sevinirim.

  4. Yaşadığımız ilçenin merkezi baraj imiş. Rahmetli babamla birlikteyiz, konuşuyoruz. Babamın elinde poşet varmış ve eve gidiyormuş. Baraj duvarları yıkılıyor, babama “Acele et ve eve git” diyorum. Babam suyun sığ yerinden geçiyor ama hep gözüm babamda geçti mi diye?

  5. Babamların evinin etrafı sularla kaplıydı buraya ne oldu dedim baraj yapıldı dediler. Koşa koşa gidip kardeşime anlattım, bizim ev çok güzel olmuş diye anlatıyordum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir