Rüyada Akmak Görmek

(Ayrıca Bakınız; Akarsu)

Rüyada suyun vadi tabanında akması, bolluğa; ırmak, dere ve ark içinde aktığını görmek işlerin kendi seyri içinde yürüyüp gitmesine işaret eder. Hızlı akıntı, hayatın monotonluğundan değişmesine, heyecan verici gelişmelere; akıntıya bir şey kaptırmak, gayretlerin beyhudeliğine delalet eder.

Rüyada herhangi bir su akıntısı görmek, maddi kazanca işaret eder. Dereden nehre kadar bütün akarsular tertemiz, saydam ise bütün dertlerin geride kalacağına işarettir. Akarsu aynı zamanda bilgi, kültür, hikmettir.

Rüyada akarsu görmek, ömürle yorumlanır. Rüyasında akar bir suyun başında olduğunu görmek, hayatının düzgün bir şekilde pürüzsüz olarak süreceğine işarettir. Akarsuyun berrak bir şekilde akıp gitmesi, ömrünün neşe içinde geçeceğine delildir.

Rüyada nehir veya dere sakin sakin akarken, birden bire suyun kesilip yatağının kuruduğunu görmek, ömrünün hastalık içinde geçeceğine; suyun şiddetle ve kenarlarına taşarcasına delice aktığını görmek, hayatının çok üzücü olaylarla devam edeceğine işarettir.

Rüyada bir derede suların çöp ve ağaç parçalarını ve ağaç yapraklarını sürükleyerek bulanık bir halde aktığını görmek, hayatında hastalıklı günlerin çok olacağına delalet eder.

Rüyada derede bir kayıkla gezdiğini görmek, geçimini kolaylıkla kazanacağına; kayığın su aldığını ve tehlikeli anlar yaşadığını görmek, geçimini zorlukla kazanacağına delildir.

Rüyada deredeki suların birdenbire değiştiğini, su yerine dereden kan aktığını görmek, o yere felaketin geleceğine işarettir.

Rüyada dereden su içtiğini görmek, sağlığa; içerken birden bire dereye düşüp boğulduğunu görmek, sağlığının bozulacağına delalet eder.

Akmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir