Rüyada Süt Görmek

İslam fıtratına ve bu yaratılışa uygun davranmaya, zahmetsizce kazanılan dünyalığa; Erkek yahut kadının memesinde süt olduğunu görmesi mal biriktirmeye; iki memeden de süt akması talihin açılmasına, İnsan sütü bazen hapse, emen ve emziren için sıkıntıyaa; Bir kadını emmek mal ve kazanca; hastanın bir kadını emmesi şifa bulmaya, Kadının sütünü birine emzirmesi, kendisi için zahmet ve sıkıntıya, At sütü devlet devlet yönetiminden mala yahut üst seviyede birinin sevgisine, Diğer hayvanların sütleri, sağıldığı miktar kadar güzel rızka, Süt kabı zengin ve bilgin bir kimseye, rızka; bu kap bakır ve sütü bozan cinsten olursa malda noksanlığa, Süt sağmak hileye delalet eder.(Ayrıca Bakınız; Emmek,Sağmak.)

Rüyasında süt işlediğini gören bir erkek için bu rüya kendisini görmesi, iş yaşamında korkak davranması ve yeterince tecrübeli olmadığı için para kaybedeceğine işarettir. Orta yaşlı birisi için bu rüya zor bir işe sahip olduğunu ve başarılı olmak için mücadele etmesi gerektiğini belirtir. Olgun bir kadın içinse umulmadık ve çok mutlu edecek bir misafirin geleceğine yorumlanır. Rüyada süt sağdığını görmek , para kazanacak yolların bulunacağına işarettir. Süt içmek mutluluğun ve başarının işaretidir. Süt dökmek, yakın bir arkadaşınızın yüzünden zarara uğrayacağınızı bu duruma çok üzüleceğinizi belirtir.

Rüyasında süt işlediğini gören bir erkek için bu rüya kendisini görmesi, iş yaşamında korkak davranması ve yeterince tecrübeli olmadığı için para kaybedeceğine işarettir. Orta yaşlı birisi için bu rüya zor bir işe sahip olduğunu ve başarılı olmak için mücadele etmesi gerektiğini belirtir. Olgun bir kadın içinse umulmadık ve çok mutlu edecek bir misafirin geleceğine yorumlanır. Rüyada süt sağdığını görmek , para kazanacak yolların bulunacağına işarettir. Süt içmek mutluluğun ve başarının işaretidir. Süt dökmek, yakın bir arkadaşınızın yüzünden zarara uğrayacağınızı bu duruma çok üzüleceğinizi belirtir.

Rüyada süt içmek, çok hayırlıdır. Mutluluğun ve başarının işareti olan bu rüya, aynı zamanda sağlıklı bir yaşamın da habercisidir.

Helal mal, mülk, kazanç, kısmettir. Bekar kimseler için evlilik olarak da yorumlanır.

Danyal Aleyhisselama göre; süt, taze ve tatli olursa malin çokluguna ve dindarliga, eksi ve bozuk olursa. noksanina delalet, eder. Sütün taze peynir oldugunu ve onu yediğini gören, helal mala ve rızka nail olur. Bir kadinin bir erkek üzerine süt dökmesi o adamin tutuklanacagina delalet eder. Bir hayvan sagdiğini ve memeden süt yerine kan çiktigini gören hükümetin emirlerine aykiri hareket eder. Eger süt yerine zehir çikarsa, haram mala işarettir.

Yerden su gibi süt kaynadiğini ve etrafa yayildiğini görmek, o yer halkina zulüm yapilacagina işarettir. Kendi memesinden süt içtigini gören, kendi kazancina ; hiyanet eder. Bir kadinin memesinden sütün su gibi aktigini görmek, hayir ve nimetin artmasina delalet eder.

Beygir sütü içtigini görmek, hayra ve büyüklere yaklasmaya; katir sütü içmek islerinde zorluga; deve sütü içmek, büyük kişilerin menfaat gelecegine; ceylan sütü içmek, rizk bolluguna; keçi sütü içmek, karisindan gelecek mala; kaplan sütü içmek, düsmana galebeye; fil sütü içmek, haram mala; manda sütü içmek, rizk bolluguna ve mal çokluguna; merkep sütü içmek, hastaliga ve iyilesmege; ayi sütü içmek zarara, korkuya ve hüzne; tavsan sütü içmek, alçak bir kadindan biraz hayir gelmesine; domuz sütü içmek, akil noksanligina ve ahmakliga; bir rivayete göre haram mala veya musibete; tilki sütü içmek hileye delalet eder. Bazilarina göre; kadin için süt emzirdiğini görmek hayir ve erkek için serdir.

Köpek sütü korkuya; bir rivayete göre şiddetli hastaliga; aslan sütü büyük bir kişi tarafindan seref ve mala ve düsmana üstün gelmeye ve maksadina ermeye; çakal sütü, akraba ile düsmanlik ve kavgaya; inek sütü o yil din ve dünyada hayir ve yükselise; vahsi sigir sütü, hasta olup hemen iyilesmege; kedi sütü, kavga ve düsmanliga; bir rivayete göre zayif düsmege ve hastaliga; kurt sütü, korkuya, yahut elinden önemli bir firsatin kaçmasina; koyun sütü, helal mala ve dinin kuvvetine, kus sütü muradinin tamamiyla olmasina delalet eder.

Ebu Sait El-Vaize göre, süt sagmak, hileye işarettir. Agiz sütü (hayvan dogurur dogurmaz sagilan süt) sikintidan sonra rızka, veya haram mala yorumlanır. Bir rivayete göre, hayirsiz bir adamdan iyilik yapmasini istemektir. Es Salimiye göre; eksimis süt haram mal, yorgunluk, meşakkat ve kederle tabir olunur.

Rüyasinda halis sütü birakip bozuk sütü içtigini gören asagi bir sinifin geçim sartlarina razi olur. Haram yer ve bir rivayete göre dininden sapar. Bir aslan yavrusuna süt içirdiğini gören, hükümetten hayir ve menfaat elde eder.

Cabirül Magribiye göre, eti yenmez bir hayvani sagmak hayir degildir.

Cafer-i Sadika göre; insan sütü görmek üç sekilde tabir olunur: Helal rizk, evlat mali geçimde keder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada süt görmek, islam fitratina işarettir. Süt meşakkat çekilmeden elde edilen maldir. Gerek erkek ve gerek disi bir kimsenin rüyada memesinde süt oldugunu görmesi, o kimsenin mal biriktirmesine işarettir.

Rüyada iki memesinden süt aktigini görse, dünya o kimseye yönelir ve talih açilir. Uyanikken memelerinde süt olmayan kadin, rüyada memelerinde süt bulundugunu veya küçük bir çocugu yahut erkek bir kimseyi ya da bir kadini emzirdiğini görse, gerek emziren ve gerekse emen kimsenin baht ve talihinin kapanmasina işarettir, insan sütü, hapis, emziren ve emen kimse için de sikintidir. Bir kimse rüyada çocuguna içirmek için süt satin aldiğini görse, o kimsenin çocugunu kendi huy ve ahlaki gibi terbiye edecegin işarettir.

Bazi tabirciler rüyada bir kadinin sütunu emdiğini gören kimse, mal ve kazanç elde eder, dediler. Bir kimse rüyada at sütü içtigini görse, hükümdar o kimseye sevgi besler ve hükümdardan ona bir hayir erisir. Diger hayvan sütleri onlardan sagilan miktarca güzel riziktir. Süt sagmak, hiledir. Yeni dogmus devenin sütü din fitratidir. Bundan dolayi bir kimse yeni dogmus devenin sütünden içse veya bir yahut iki ya da üç defa emse, o kimsenin yaratildigi islam fitratinda sebat etmesine, namaz kilmasina, oruç tutmasina, zekat ve sadaka vermesine işarettir.

Süt, içen kimse için helal mal ilim ve hikmettir. Sagilmis süt, mülk ve maldir. Bazi tabirciler rüyada bir deve sagdiğini ve onun sülünden içtigim gören kimse, salih bir kadinla evlenir. Eger o kimse evli ise, hayirli erkek bir çocugu olur, dediler. Rüyada bir inek sagdiğini ve sütunu içtigini gören kimse, fakir ise zengin olur. Koyun ve keçi sütü, alinacak vergidir.

Rüyada koyun sütü içtigini gören kimse hayra, rahatliga, sevinç ve ferahliga erisir. Arslan sütü onu içen kimse için, mal, düsmanina zafer bulma ve insanlara düsmanlik yapmaktir. Kaplan sütü, onu içen kimse için, düsmanligim açiga vurmaktir. Kurt sütü suç, cinayet, şiddetli korku ve bir iste kuvvettir. Onu içen kimse için de geçimde zarardir. Bazi tabirciler, kurt sütü, mal ve saltanattir, dediler. Rüyada kurt sütü içtigini gören kimse, reislige nail olur ve bir sehir halkinin mallarim zorla ve tahakküm ederek yer.

Köpegin sütü onu içen kimse için şiddetli bir korku ve zalim bir kimsenin eliyle erisecegi maldir. Bazi tabirciler rüyada köpegin sütunu içen kimse, kudret ve kuvvete erisir ve bir sehir halkina reis olur, dediler. Bazi tabirciler, vahsî hayvanlarin bütününün sütleri, dince süphedir, dediler. Yaban eseginin sütü, sonradan iyilesecek bir hastalıktir, dediler.

Geyigin sütü az bir riziktir. Esek sütü, ehemmiyetsiz bir hastalıktir. Rüyada merkeb sütunu içen kimse, hayra erisir. Kedi sütü hafif bir hastalıktir ve düsmanliktir. Bir kimsenin rüyada bir yerden süt çiktigini görmesi, o sütün miktarinca o yerde kan akitilacak bir zulüm ve fitnenin meydana çikmasina işarettir.

Koyun sütü iyi bir maldir. Sigir sütü, zenginliktir. Katir sütü, zorluk, şiddet ve musibettir, insan sütü hasta için onu içtigi zaman hastalıktan sifa bulmaktir. Köpek ve kedi sütü hastalık veya korkudur. Rüyada sütü bir seye bedel olarak verdigim gören kimse, yaratilis ve fitratini kaybeder.

Süt mala, fazla ömre, hamile kalmaya, sirlarin açiga çikmasina. ilme ve Allahi birlemeye işarettir. Hasta kimseler için süt, ilaca, rızka hayvana malik olmaya veya onun huy ve tabiatiyla ahlaklanmaya işarettir. Sigir, koyun, deve ve manda sütü, bunlarin hepsi toplu mala işarettir Bunlarin yogurdu, üzüntüdür. At sütü tasadir. Tilki ve kedi sütü, günat islemektir. insan sütü, erbabindan baskasina verilmesi dogru olmayan bir emanettir.

Süt içmek çok hayırlıdır. Mutluluğun ve başarının simgesi olan bu rüya, aynı zamanda sağlıklı yaşamın habercisidir. Süt dökmek, zarara uğrayacağınız ve yakın arkadaşlarınız yüzünden geçici olarak canınızın sıkılacağı anlamındadır.

Süt içmek çok hayırlıdır. Mutluluğun ve başarının simgesi olan bu rüya, aynı zamanda sağlıklı yaşamın habercisidir. Süt dökmek, zarara uğrayacağınız ve yakın arkadaşlarınız yüzünden geçici olarak canınızın sıkılacağı anlamındadır.

“Rüyada Süt Görmek” üzerine 21 yorum

 1. Eşim, rahmetli teyzesinden (babaannesinin kardeşi büyük teyze) babaannesine verilmek için rüyasında 5 kilo süt verdi.

 2. Sevgilimden soğuk süt istiyorum. O da bana bir bardak soğuk süt veriyor ben o sütü seve seve içiyorum ama normal şartlarda ben soğuk sut içmeyen biriyim yorumlarınız için şimdiden teşekkürler, İlknur.

 3. Rüyamda çocuk emziriyormuşum. Birden sol göğsümden kan geldi, hemen çocuğu birine verdim. Evliyim ve benim çocuğum yok.

 4. Bekar bir kızım. Rüyamda bir bebek emziriyorum, benim bebeğimmiş ama süt gördüm. Bebeğin alnına falan geldi baya bir. Ne anlama geliyor? Çok merak ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

 5. Rüyamda tanıdığım fakat arkadaşım olmayan birinin göğsünden süt sadiğimi gördüm. Neye çıkar, merak ediyorum? Teşekkürler.

 6. Evli bir kadınım. Rüyamda eşimin burnuna beton çivisi girmiş. Sonra çiviyi çıkartıyorum. Ne demektir?

 7. Evliyim. Rüyamda çocuğumu tam emzireceğim göğsümden kan fışkırıyor. Sonra çocuğu birine verip “Sen bunu emzir” deyip çıkıp gidiyorum.

 8. Rüyamda kız kardeşimin bir memesinden süt fışkırıyor görmek hakkında rüyamı yorumlar mısınız?

 9. Annem sütçüden süt alıyor. Biz de arkadaşla evde balkondan bakıyoruz ama annem bir sürü sütü yere döküyor. Apartmanın kapısının önü bembeyaz süttü. Annem de sürekli süt taşıyordu.

 10. Rüyada bir tencere çiğ süt gördüm ve o sütü kız kardeşim almak götürmek istiyor. Acaba ne anlama geliyor?

 11. Abi ben 5-6 gün önce gördüğüm bir rüyayı da size attım tabirlerle ilgili aklıma kötü şeyler falan filan geldi fazla takmadım. Bu gece de yattım bizim en alt kattaki komşumuz engin teyze diye biri yanında 1 tane çocuk var ben de bilmiyorum. “Kapıyı açar açmaz önüme bir sürü süt paketi koydu” dedi. “Gidiyormuşsunuz isminiz silinmiş” dedim. “Ne silinmesi? Biz buradayız.” (bizim tam karşımızda kuzenim oturuyordu ismi emel o gitmişti taşınmıştı) dedim. “Emel ablayı diyorsun herhalde, bizim isimler onun da değişik ondan bahsediyorsun teyze” dedim. “Yok” dedi. Yanındaki çocuk da sütün birini hafiften eline aldı. Bak, çilekli bile var” dedi. “Hatta babamı arayayım 1 tanede bilmem neyli getirsin” dedi. Orayı tam anlayamadım her neyse çocuk babasını arayacak konuşma seslerini duydum. Babası çocuğa “Lan oğlum bana bir sürü süt aldırdın neymiş?” Neymiş den sonrasını da anlamadım. Ben de o arada annemi arıyordum “Bir sorayım” dedim. Numarayı bulamadım en başta anemin numarasını yazıyorum kadın çıkmıyor. Sonradan buldum tam aradım “Anne bizim listeden silinmişiz hayırdır?” dedim. Bir baktım uyanmışım telefonda yanımdaki sandalyede olay bu.

 12. Merhaba, eşim rüyasında erkek çocuğu dünyaya getirmiş, eşimden de çok süt geliyormuş ve bendende geliyormuş. Bu konuda bilgisi olanlardan bir açıklama getirirse sevinirim.

 13. Rüyamda göğsümün sütle dolu olduğunu ve evdeki kedim şekeri emzirdiğimi gördüm. Manası nedir acaba? Teşekkürler.

 14. Ben rüyamda annemin evindeyim. Annemin yaşlı ve beli bükük bir komşusu var, zili çalıyor. Kapıyı açıyorum, ismimle seslenerek “Sana süt getirdim” diyor. Süt ağzı kapalı bir beyaz bidon içinde ve açık yeşil renkte bir poşet içinde geliyor. Tam emin değilim ama yumurta da getirmişti. Bu teyze normal zamanda merdiven çıkarak bir şey taşıyamaz ama rüyamda taşıyarak bana süt getirdi. Az kalsın unutuyordum. Sütün miktarı da 10 kilo idi. Teşekkür ediyor ve yorumunuzu bekliyorum.

 15. Rüyamda evli olan kız kuzenim koliyle köyden bardak süt geliyordu bende ondan bir bardak içiyordum ne anlama geliyor yorumlar mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir