Rüyada Geyik Görmek

Rüyada kadının geyik görmesi, çok sevimli ve güzel evlada; geyik ve yavrusu mala, borçtan kurtulmaya, bekar için evlenmeye işarettir. Rüyada başının geyik başı olduğunu görmek, reis ve yöneticiliğe delalet eder.

Ayrıca bkz: Dişi Geyik, Av Görmek

Rüyada geyik görmek, çok güzel bir rüya olarak yorumlanır. Genç bir erkek görmüşse, kendisini mutlu edecek bir maceraya atılacağını; memur ise terfi edeceğini; genç bir kız için arzularının gerçekleşeceğine işarettir. Rüyada geyik avlamak, hayırlı bir işaret sayılmaz.

Rüyada dolaşan geyik görmek, tanımadığınız insanların neden olacağı sorun demektir. Bir geyik yakaladığını gören kişi tanımadığı birinin sorununu çözer ve bundan dolayı kısmet alır demektir. Bir geyiği vurduğunu gören, kişi uzaktan alacağı bir habere çok üzülür anlamındadır. Geyiği seven veya okşayan biri tanımadığı biriyle macera yaşar demektir. Yabancıların neden olacağı sorunlardır.

Ebu Said El-Vaizin söylediğine göre; rüyada geyik görmek kötülük gelecek gururlu bir eş, güzel ve güzelliğine çok güvenen bir dost ile yorumlanır. 

Rüyada bir geyik tuttuğunu veya kendine bir geyik verildiğini görmek, öyle bir kadınla evleneceğine veya öyle bir dostla tanışacağına işarettir. Bir geyik tutup evine getirdiğini görmek, evine kötülük getirecek birisini soktuğunu delalet eder. 

Rüyada geyik eti görmek ve yemek, çok malla yorumlanır. Bir başka rivayete göre de: Kadınların rüyada gördükleri geyik, ister erkek ister kız olsun güzel evlada işaret eder. Bir kimse rüyada geyik yavrusunu avlarsa veya kendisine hediye olarak verilirse yahut satin alsa, o kimse bir rızka erişir. Yahut bekarsa evlenir veya bir çocuğu olur ya da borçlusuna galip gelir. 

Rüyada geyik aldığını gören kimse, mirasa kavuşur ve çok hayra erişir. Eğer annesi bir çocuk bekliyorsa, erkek bir çocuk doğurur. Geyiği kendi evine soktuğunu gören kimse, oğlunu evlendirir. Geyiğin derisini yüzdüğünü gören kimse, terbiyeli bir kadına fenalık eder. Bir kimse geyiğin üzerine sıçradığını görse, o kimsenin hanımı her şeyde ona isyan eder. 

Rüyada bir geyiğe malik olduğunu gören kimse, helal bir mala malik olur veya hür ve iffetli bir kadınla evlenir. Rüyada geyik görmek, vaka ve heybete, düşmanı kahredip onu zelil etmeye işaret eder. Bu rüyayi görenin yiyip içeceği helal maldan olur. Bir kimse başının geyik başı olduğunu görse vali veya baskan olur.

Rüyada kırda, ormanda vb. dolaşan geyik görmek, yabancıların neden olacağı sorunlardır. Bir geyik yakaladığını gören kişi yabancı birinin sorununu halleder ve bu sayede kısmet alır. Bir geyiği vurduğunu gören, uzakça yerden gelecek bir habere üzülür. Geyiği seven veya okşayan biri, bir yabancıyla maceraya atılır.

Geyik

“Rüyada Geyik Görmek” üzerine 6 yorum

  1. Ben yolda arabayla sürüyordum ve ilk geyiğe rastladığımda korkuyor ve hızdan düşüyorum ama her herhangi bir metrede sağdan soldan geyik çıkıyor, hiç biri yerinden oynamıyor. Bu rüyaya göre tabir var mı?

  2. Bir boynuzu kırık bir geyiğin beni kovalaması, ağaçlık bir arazi var, inek sürüsü. Bir de otobüs kazası gördüm…

  3. Rüyam çok tuhaftı. Bir sürü tavşan vardı. Adamın biri zehirlemiş ama kimisi zehirlenmemişti. Yuvaları suyun içindeydi, sanki. Suyun içinden büyük, küçük, yeni doğmuş bir sürü tavşan buluyorduk. Kimisi ölüydü, kimisi de can çekişiyor. Islaklardı. Bir arkadaşımın doğum günüydü. Zar zor vedalaşıyorduk. Sonra ormanda dolaşırken buldum kendimi. Kim olduğunu bilmediğim iki bey arkadaşım, üçe kadar sayıp, bir geyiğe ateş ettiler ve geyik bir anda ölüverdi. Sonra geyiğin öldüğünü gören bir gergedan bizi parçalamak istercesine üçümüzü de kovalamaya başladı. Sıradan bir merakla ve endişeyle uyanmadığım için yazıyorum bunları. Saygılarımla…

  4. Dışarıda kar yağmıştı. Bir geyik yavrusunu üşümesin diye içeriye aldım, o da kızımın odasına girip uymakta olan kızımın yanına sokulup üzerine oturdu ama kızıma zarar vermedi. Çok şefkatli bir şekilde oturdu. Kızıma zarar verir diye odasından dışarı çıkardım.

  5. Rüyamda otobüsde pencereden dışarı baktığımda 3 tane dişi geyik gördüm. Otobüsle yanlarından gecerken beni görüp kaçtılar. Bunun anlamı nedir?

  6. Benim rüyam fazla karışıktı. Hatırladığım ev sahibi ineklerle uğraşıyordu, beni de yaban geyiği kolumdan sımsıkı tutuyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir