Rüyada Süt Emmek Görmek

Bir erkek rüyasında çocuk emzirdiğini görse, hüzne düşer. Birinin memesinden süt emdiğini gören hapse girer. Birçok tabirci, bu rüyada süt veren ve emen için hayır yoktur, diyorlar.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre, bir kadının memesinden süt emdiğini gören hasta olur. Rüya sahibi büyük veya küçük, kadın veya kız ne olursa olsun geçimleri zor olur.

Ayrıca bakabileceğiniz rüya tabirleri: Süt ve Bal Kabı, Süt Sağan, Sütten Kesme, Sütçü Görmek

Rüyada bir kadın kendi memesinden süt içtiğini görse kızının mirasını yer. Bir kadının memesinden süt emdiğini görmekte hayır yoktur. Bir kadının diğer kadının memesinden süt emdiğini fakat süt çıkmadığını görmesinde de hayır yoktur. Kadınlık aletini emdiğini görmek, emniyet için hayırlıdır. İşlerinin olmasına ve menfaate işarettir. Diğer azalardan emmek, eğer süt çıkarsa, emen için mal ve menfaat, emilen için zarardır. Bir hayvanın memesini emmek, nimettir.

Kirmani’ye göre, rüyada emmek görmek, maldır. İnsandan yahut eti yenilmez hayvandan süt emmek, haram mala; eti yenilen hayvanın memesini emmek, helal mala delalet eder. Bir rivayete göre, insanın süt vermesi şefkattir.

Cabir’ül-Magribi’ye göre, memesi olmayandan süt emdiğini gören hasis bir adamdan para ister. Eğer emdiği yerden süt çıkarsa, bu parayı alır, süt çıkmazsa boş döner. 

Rüyada bir insanın veya hayvanın emilmeye uygun olmayan bir yerini emdiğini gören, gayet zor bir işin arkasına düşer. Eğer oradan süt çıkarsa başarır, fakat güçlük çeker. Bir çocuktan süt emdiğini veya bir çocuğa süt verdiğini gören erkek, hapse girer.

Bazı yorumculara göre: Rüyada kendi annesinin memesini emdiğini görmek, şerefe ve mertebeye delalet eder. Bir kadının kendi evladını emzirdiğini görmesi, evladının büyük mertebeye ve makama işarettir. Elinden süt emdiğini gören, dünyada zafer bulur ve zengin olur.

Rüyada kadınları tutup memelerini emdiğini fakat süt çıkmadığını görmek, mekruh işleri yaptığına delalet eder. Bir erkeğin bir kadının sütünden emdiğini görmesi, o adamın kadının malından almasına gerek insan gerek hayvan memesinden süt emmek ve oradan süt veya bir su çıktığını görmek, mala delalet eder. Emilen memeden çıkan şey katı olursa bunda hayır yoktur. Bir rivayete göre menfaattir. Ve memeden çıkan o şey de ruha delalet eder. Bir hal ve hareket olursa çocuğu olacağına delildir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada başka bir kadından süt emmek; yetimliğe, ihtiyaca, telef olmaya ve mizacın değişmesine işarettir.

Bir kadının rüyada birisini emzirdiğini görmesi, dünya kapılarının ve sebeplerinin üzerlerine kapanmasına yahut onların hapsine işarettir. Bu sütü emen kimse ister çocuk ister büyük erkek veya kadın olsun yine tabir bu şekildedir. 

Rüyada bir kimse sütten kesilmiş bir çocuğu emzirdiğini görürse, o kimse hapsolunur yahut hasta olur. Yahut üzerine kapı kapanır. Eğer rüyayı gören hamile bir kadınsa hamileliğinden kurtulur. Bir kimse rüyada bir çocuğu emzirse yahut çocuktan emerse, o kimseye şiddet ve meşakkat erişir. Sonra Allah-u Teala Hazretleri onu meşakkat ve şiddetten kurtarır. Kimseyi emzirmediği takdirde iki memesinde süt olduğunu gören kimse için dünyanın yüz çevirmesinden sonra ona yeniden fazlaca teveccüh ve yönelmesine işarettir.

Rüyada birisini emzirmek, gerek emen ve gerek emilen kimse için hayır yoktur. Bir kadın rüyada bir erkeğin kendisinden emdiğini görse o erkek emdiği süt kadar kadının malından alır. Bir kimse rüyada kadınların etrafında gezinip onların memelerinden emdiğini ve sütün de çıkmadığını görürse o kimse çocuklan öper. Hasta kimse süt emdiğini görse iyileşir.

Süt Emmek

“Rüyada Süt Emmek Görmek” üzerine 5 yorum

  1. Ben rüyamda sütten ayrılan 9 aylık bebeğimi tekrar emzirdiğimi gördüm. Şimdi bu iyi mi kötü mü anlayamadım. Teşekkürler şimdiden.

  2. Kız kardeşimin oğlunu yani 2 yaşındaki yeğenimi emziriyordum, rüyamda. Sütte geliyordu. Anlamı nedir?

  3. Bir kızım var. Birde oğlum olduğunu gördüm. Ve onu emziriyordum, süt de geliyordu. Ne anlama geliyor? Çok güzel bir bebekti.

  4. Bebek emzirdiğimi gördüm, mememden beyaz süt çıkıyordu emzirirken baya hissetim.

  5. Emzikliyim bebek emziriyorum. Rüyamda zenci bir çocuk benden süt içmek istedi, üzerime doğru ağzını açarak geldi ama ben izin vermedim. Bir ses onun aç olduğunu süt vermemi söyledi ama ben kendi çocuğumu emzirdim onu emzirmedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir