Rüyada Selam Vermek Görmek

Rüyada selam vermek, selam verdiği kimse tarafından hayra, emniyet ve ferahlığa ermeye; dargın olduğu kimseye selam vermek, onunla barışmaya; düşmanına selam vermek, ona galip gelmeye, onun düşmanlığından ve şerrinden emin olmaya delalettir.

Rüyada tanınmayan bir yaşlıya selam vermek, ilahi azaptan kurtulmaya; tanınan bir ihtiyara selam vermek, dikilmiş ağaçlara ve bol meyveye kavuşmaya işaret eder.

Rüyada bir gence selam vermek, düşmanına galip gelmeye; bir kadını yahut kızı isteyen, kendinden evlenmeye yardımcı olmasını istediği birine selam verirse, o adam da onun selamını alsa o kimsenin arzu ettiği kadınla evlenmesine işarettir.

Rüyada düşmanın selam vermesi, barışma teklifine; selam vermek ve el sıkışmak, safi hayra; selam borcu yerine getirmeye, kardeşlik ve sevgiye, dünya ve ahiret hayırlarına, güzel söz işitmeye ve buna mukabelede bulunmaya delalet eder.

Rüyada arasında düşmanlık olmayan bir kimseye selam verdiğini gören kimseye selam verdiği adam tarafından ferahlık, emniyet ve hayır erişir. Eğer aralarında bir düşmanlık varsa, o kimse selam verdiği adama galip gelir ve onun düşmanlığından ve şerrinden emin olur. Eğer selam verdiği adam ihtiyar ve tanınmıyorsa, o kimse Allah’ın (C.C.) azabından kurtulur. Eğer selam verdiği adam ihtiyar ve kendisini de tanıyorsa, o kimse dikilmiş ağaçlara ve çok meyvelere nail olur. 

Rüyada selam veren kimse genç ve tanınmıyorsa, o kimse düşmanından emin olur. Eğer selam veren kimse selamını alan adamdan evlenmek için bir kadın istiyorsa, o adam ondan istenilen kadını evlendirir. Eğer selamını almazsa, istediği hanımı nikahlamaz iki kişi arasında bir ticaret olsa, birisi tarafından diğerine verilen selami diğeri alsa, o ticaret onların arasında meydana gelir. Eğer selamın cevabını vermezse, aralarındaki ticaret tamamlanmaz.

Bir kimseye rüyada düşman selam verse ve düşmanıyla beraber bir hediye de olsa, düşmanının ondan sulh talep etmesine ve ona olan borcunu ödemesine veya zimmeti kabul etmesine işarettir. Bazi tabirciler de bir kimse kendisini bir erkeğe selam veriyor görse, o kimse üzüntüye düşer, dediler. Adeti üzere birisiyle musafaha yaptığını (el sıkıştığını), selam vererek onunla kucaklaştığını görmesi, sırf hayırdır.

Rüyada selam vermek, güzel söz işitmeye ve güzel söz söylemeye işarettir. Bir kimsenin rüyada düşmanıyla selamlaşıp sarılması, aralarındakı düşmanlığın gitmesine işarettir. Bir kimse meliklerin veya devlet başkanının kendisine selam verdiğini görse, Allah-u Teala Hazretleri (C.C.) ona basiret ve hayırlı gelecekler ihsan eder. Eğer birisi tarafından verdiği selamı alınırsa, o kimsenin arzu ettiği şeyde kazanç ve faydası, ticareti meydana gelir. Eğer selamı alınmazsa, o kimsenin malı geçmez yahut halk arasında sözü dinlenmez olur.

Bir kimsenin rüyada bir cemaata selam vermeden konuşmasının görülmesi, o kimsenin sünnet-i seniyyeye muhalefet etmesine ve bidat şeyleri işlemesine işarettir. Birisi kendisine selam verse, o da selamını almazsa yahut selamını işaretle alsa yine tabir böylecedir. Bazen de selam vermek, Müslüman olmaya işarettir.

Ayrıca bakınız: Konuşmak

Selam Vermek

“Rüyada Selam Vermek Görmek” üzerine 3 yorum

  1. Rüyamda bir otelin konuşma yeri gibi bir yerde pembe nişanlık gibi bir kıyafet ve eşim olacak kişi ve aynı benimle giyinmiş bir kız çocuğum var. Topluluğa selam verdiğimizi görüyorum. Anlamını yazarsanız sevinirim. İyi günler.

    1. Çümkisine canım kardeşim, bu demektir ki düşman olduğun veyahut konuşmadığın biriyle halen devam edecek bir husumet olacağına inanıyorum. Tabikisine her şeyi bilen Allah bana güvenip de düşmanlığı devam ettirme. Allaha emanet.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir