Rüyada Düşman Görmek

İmam Cafer Sadık: Düşman görmenin üç tabiri vardır: 

1-İşlerin kötüye gitmesine 

2-Üzüntü ve sıkıntı 

3-Malda zarar ziyana.

İbn-i Sîrîn: Rüyada düşmanınızla sürekli bir çaba içinde ve düşmanınızın sizi yendiğini görmek; başınıza gelecek bir musibete ve bu sıkıntıdan kurtulabilmek için tövbe edip sadaka vermeniz gerektiğine delalet eder.

Ebu Saidü’l-Vaaz demiştir ki: Rüyada biriyle kendi aranızda düşmanlık olduğunu görmeniz, o kişi ile aranızda olacak dostluk ve muhabbete delalet eder.

Nablusi Rüya Tabirleri: Rüyada düşman görmek, rüya sahibinin inat ve kendisine karşı olan kişilerden daha da üstün kimse olduğuna, Allah (C.C.) tarafından gerçekleşmesine ve o kimselere karşı zafer bulacağına işaret eder.

Birisinin Size Düşmanlık Yaptığını Görmek

Bir kimsenin rüyada birisinin ona düşmanlık yaptığını görmesi, o kimse ile aralarında dostluk başlayacağına işaret eder. Rüyada düşmanınızın sizi kötü bir şeyle korkuttuğunu görmeniz, sizin hayır sahibi bir kimse olacağınıza delalet eder.

Düşmanınızın Size Hayırla Vadettiğini Görmek

Düşmanınızın size hayırla söz verdiğini görmeniz, düşmanınızdan size zarar geleceği anlamına gelmektedir.

Düşmanına Öğüt Verdiğini Görmek

Düşmanınıza öğüt verip nasihat ettiğinizi görmek, ona kötülük edeceğiniz manasını taşımaktadır.

Düşmanınızın Bir Yere Girdiğini Görmek

Bir kimse rüyada düşmanının bir yere girdiğini görse, o yeri sel basacağının habercisidir. Rüyada düşmanınızı rehin aldığınızı görmeniz, sizin çok fena bir üzüntüye düşeceğinize delalet eder.

Düşmanınızın Yanında Rehin Bırakıldığını Görmek

Bir kimse rüyada düşmanı yanında rehin bırakıldığını görse: «Herkes kazancı mukabilinde bir rehindir» (Sure Tur, ayet 21) mealindeki ayetin işaretince, o kişinin günah işleyeceğine ve bunlar için de esir alınacağınıza işaret eder.

Düşman Atlarının Şehir Etrafında Koştuklarını Görmek

Rüyada düşman atlarının bir şehir çevresinde oradan oraya koşturduklarını görmek, o şehre yağacak yağmura ya da sel ve bunun gibi şeylere yorumlanır.

Önceden Size Düşman Olduğunu Bildiğiniz Birisiyle Karşılaştığınızı ya da Dost Olduğunuzu Görmek

Rüyanızda önceden de size düşman olan kişi ile karşılaştığınızı ve o kimse ile dost olduğunuzu görmeniz; planladığınız bir işi hiç kimseye söylemeden yapmanız gerektiğine, kimseyle sırlarınızı açmamanız gerektiğine ve daha da tedbirli davranmanız gerektiğine delalet eder.

Düşman

“Rüyada Düşman Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Size bir sorum olacak şimdiden teşekkür ederim. Rüyamda düşmanlar gördüm, aşırı çok kişiydi, gece karanlığında evimizin etrafını sarmışlardı ve evime ateş ediyorlardı. Ailemi koruyacak bir ben vardım ve tektim. Rüyamda karşı taraftaki kişilerden öldürdüklerimi gördüm ama kan görmedim. Hepsi siyah giyimli, yüzleri dahi görünmüyordu. En sonunda kendi teçhizatım bittiğinde düşmanlar apartmanımıza girdiklerini gördüm. Ümidim kesilmişti o anda uyandım. Bu aralar çok sıkıntılarım var. Sevdiğim kadınla olmamız çok zor sıkıntılardan ötürü. Böyle bir rüya gördüm. Ne anlama geliyor? Sağ olun şimdiden.

  2. Merhaba. Rüyamda gerçekte beni dolandıran ve ailece büyük bir manevi ve maddi zarara uğratan uzun bir aradır görmediğim bir arkadaşımı yanında küçük kızı ile birlikte kendi evimin salonunda uyurken gördüm ve o esnada bir aynaya baktığımda saçımın sıfıra yakın kesildiğini burnumun yaralı bir şekilde sakalımındı sinekkaydı olduğunu gördüm. Yüzüm bembeyazdı. Bu ne anlama geliyor? Bayağı etkilendim çünkü. Şimdiden teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir