Rüyada Düşman / düşmanlık Görmek

Birinin kendine düşman olduğunu görmesi olunla kurulacak dostluğa, Düşmanın insanı bir şeyden korkutması hayra ulaşmaya, düşmanın iyilik yapması onun hilesine, Düşmanını rehin almak birtakım günahları işlemeye, Bir yere düşman girmesi şiddetli yağmura, DDüşmandan kaçmak huy ve ahlakta görülecek değişmeye, Düşman kişinin nefsine, Düşmanı kuşatmak işteki sebata, düşmanları gözetmeye yahut onlara galip gelmeye; Birine düşmanlığını izhar etmek onunla dostluğa, Düşmanlık, gizlenen şeylerin açığa çıkmasına, Allah (c.c.)’ın düşmanlarına düşman olduğunu görmek salih amele ve müslüman olma şuuruna, O’nun dostlarına ve müslümanlara düşman olduğunu görmek kitap ve sünnete yüz çevirmeye, Düşmanlık bir şeyi tam olarak bilmemeye delalet eder.

Rüyada bir düşmanınızı görmek, iş konusundaki bütün güçlüklerin üstesinden gelerek başarıya ulaşacağınıza yorulur.

Rüyada düsmanlik, dostluga ve sevgiye yorumlanir. Ebu Sait El-Vaiz’e göre: birisiyle kendi arasinda düs-manlik oldugunu görmek, aralarinda dostluk ve sevgi dogacagina isarettir. Bazi yorumculara göre; birisi ile aralarinda düsmanlik oldugunu ve buna sabir ederek kendi nefsini idare ve savundugunu görmek, o kimse ile sadik dost olmaya delalet eder. Aralarinda düsmanlik olan iki kimsenin rüyada baristiklarini görmek, birbirlerine siddetle düsman olacaklarina delildir. Bir baska rivayete görede: Rüyada kendisinin baska birisi hakkinda düsmanlik yaptigini görse, düsmanlik yaptigi sahsi severek onunla arkadas olur. Rüyada Allah (C.C.)’in düsmanlarina düsmanlik yapmak, imana, onlara muhabbet etmek ve dost olmak da, Allah (C.C.)’in kitabina ve Resülullah’in (S.A.V.) sUnneü ne muhalefet edip yüz çevirmektir. Rüyada bir insana karsi düsmanligini açiga vurdugunu gören kimse, o insa na dostluk eder. Düsmanlik gizli seyleri açiklamaya da isarettir. Rüyada düsmanlar arasinda meydana gelen düsmanlik, sulhtur. Barisik olan kimseler arasinda meydana gelen düsmanlik, kötülük, siddet ve kargasadir. Bazen de rüyadaki düsmanlik, isi iptal etmeye isarettir. Bir kimse kendisini büyük bir kimse ile düsmanlikta bulunuyor görse, sevince isaret eder.

Düşmanınızı yendiğinizi gördüyseniz, işte zorlukların üstesinden gelip zengin olacağınızı, yenilirseniz, sorun ve şanssızlıklara maruz kalacağınızı gösterir.

Bazıları olduğu gibi çıkar. Uyarıdır.

Rüyanizda öteden beri size düsman oldugunu bildiginiz bir kimse ile karsilasip onunla dost olmak ve el sikis-mak, tasarladiginiz bir iste kimseye sir vermeden hareket etme-niz gerektigine ve sirlarinizi kimseye açmamaniz icap ettigine ve her hususta temkinli davranmaniza yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada düsman görmek, kadrinin yüksek oldugunu, Allah (C.C.) tara findan teyid edilmesine ve düsmanlarim yenecegine isarettir. Bir kimse rüyada birisinin kendisine düsmanlik yaptigini görse, o kimse ile dost olur. Bir kimseyi rüyada düsmani, kötü bir seyle korkutsa, o kimseye düsmanin dan bir kötülük gelir. Düsmanina ögüt verdigini gören kimseye, düsmani hainlik eder. Bir kimse rüyada düsmaninin bir yere girdigini görse, o yere sel gelir. Rüyada düsmanim esir ettigini gören kimseye, siddetli bir keder isabet eder.

Düşman / düşmanlık kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

“Rüyada Düşman / düşmanlık Görmek” üzerine 11 yorum

  1. Rüyamda düşmanımı dostum olarak aramızı iyi bir şekilde gördüm. Bunun nedeni nedir? Köpeklerimle beraber gördüm onu da ama barışıyorduk rüyamda?

  2. Yıllardır düşmanlık yapan evli ablamı rüyada bana ve bize yanaştığını son derece barışçıl ve uyumlu yapıcı davrandığını gördüm sonra da gitti.

  3. Ben 13 yaşındayım. Rüyamda sınıfta düşmanlarım bir sırada oturuyorlardı. Ben bir soruyu bilip öğretmenin gözüne girmiştim. Onlar da kıskançlıktan dedikodu yapıyorlardı… Rüyamı açıklar mısınız, ne olur?

  4. Rüyamda düşmanlarımız, köyde bir çeşmenin başında annemle babamı vuruyordu ve onlarda suyun içine düşüyorlardı. Bana bir şey yapmıyordu. Ben annemle babamı kaldıramıyordum suyun içinden.

  5. Rüyada düşmanımı demirle dövüyordum o da kendini bile savunamıyordu, durmada vuruyordum vururken uyandım. Teşekkürler.

  6. Rüyamda kapımızın önünde duruyordum, karşımızda dört katlı bir bina vardı ama gerçekte yok. O binada silahlı düşmanlar vardı. Aynı işite benziyorlardı. Bir tanesi beni silahıyla hedef aldı ve kurşun attı. O sıra da ben dona kalmıştım. Annem benim kolumdan tutarak beni kurtardı ama düşman beni orada hazır bekliyordu vurmak için. Bu arada ben Suriye sınırında olduğumu da belirteyim.

  7. Biz rüyamda arkadaşlarımla oturuyorduk ben tekli koltukta diğer iki kız ise ikili koltukta benim normalde sevdiğim güvendiğim arkadaşım diğer kıza biz sen yokken şunları yaptık sende gel diyor benimde tabi gel diyorum ama gözlerimle ne yapıyorsun diye işaret ediyorum oda görüyor kafasını çeviriyor bu ne demektir lütfen cevaplayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir