Rüyada Rehin Görmek

Borcuna karşılık bir malı yahut kendini rehin vermek yahut bir ipotek muamelesine maruz kalmak, kılınmayan namaz, tutulmayan oruç ve yerine getirilmeyen diğer dini görevlerden dolayı ilahi ceza ikazına, Bir kimseden rehin olarak bir şey almak, borçluya ssüre tanıyıp ona kolaylık göstermeye, Rehin alındığını görmek fazla günah işlemekten dolayı azap görmeye, Rehin bazen, onu bırakan kimsenin rehin bir şey bıraktığı kimseye suizanda bulunmasına Rehin yolculuğa yahut sıkıntıdan kurtulmaya da delalet eder.

Kendisini bir yerde, bir evde veya bir magarada rehin olarak alikonuldugunu görmek, o kimsenin çok günah islediğini, ahirette cehennemde alikonulacagina delalet eder. Kendisine kira karsiligi bir kiymetli esyanin rehin olarak verildiğini gören kimse baskasina aci çektirir ve ona zulmeder. Rehin birakilan bir esyanin geri verilmediğini, bunun Için rehin veren kimsenin durmadan gelip istememesini görmek, rehini alan kimsenin vicdansizligina ve halk nazarinda makbul olmayan bir kişi olduguna işarettir. Bir kimse rehine koydugu bir esyasini geri almaya geldiginde, biraktigi şeyin o esya olmadiğini ve daha kiymetli bir şey biraktigini iddia ederse, o kimsenin dünyada ve ahirette bednam olacagina ve halk nazarinda da namussuzlukla söhret yapacagina işarettir. Rüyada rehin iki sekilde yorumlanır: ihtiyaç veya tamah. Bir kimsenin kendisine bir şeyin rehin olarak birakildiğini görmek, o kimsenin rüya sahibine ihtiyaci olduguna delalet eder. Kendisinin bir kimseye bir şey rehin olarak biraktigini görmek, o kimseye muhtaç olacagina işarettir. Kendisini rehin olarak birine biraktigini görmek günah islemektir. Rüyada rehin görmek hayirli degildir. Çünkü ihtiyaca ve tamaha işarettir. Bir başka rivayete göre de: Bir kimsenin rüyada kendisini bir yerde rehin olarak görmesi, onun çok günah islemesine ve kötü ameli sebebiyle cehennemde hapis edilecegine işarettir, Yanma rehin olarak bir şeyin biraktigini gören kimse, baskasina zulmeder. Rehin birakan kimse, biraktigi rehini verinceye kadar o adamdan onu ister. Rehin olarak görülmek, zillet ve rezillige muttali olmaya; kalbini birisinin sevgisiyle mesgul etmeye işarettir. Bir kimse rüyada, güzel bir şeyi kötü bir şey karsiliginda rehin etse o kimse hakir bir sahsin muhabbetinde müptela olur ve bununla o kimsenin yüce kadri mahvolur. Bazen de rehin, rehin birakanin rehin birakilan üzerine su-lzarinina, bazen de yolculuga işarettir.

Rüyada herhengi bir eşyayı rehin bıraktığını görmek; harcamalarınıza dikkat etmediğiniz sürece para konusunda sıkıntı çekeceğinize işarettir.

Rehin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir