Rüyada Cemaat Görmek

(Ayrıca Bakınız; İnsan Topluluğu)
Rüyada insanların bir yere toplandığını görmek, Allah?ın rahmetine delalet eder.
Çünkü toplulukta rahmet, ayrılıkta azap vardır.
Bazen de rüyada cemaat görmek, ödenmesi lazım gelen şeyi ödemeye, zarar ve ziyana işarettir.
Rüyada ölen birinin cemaat arasında gömüldüğünü görmek, o ölünün mağfiret edilip Cenâb-ı Hakk?ın rahmetine mazhar olduğuna delalet eder.
Rüyada cemaat görmek, selamet ve kolaylığa, işlerin düzgünlüğüne ve insanlarla iyi geçinmeye alamettir.
Rüyada bir camide cemaatle namaz kıldığını görmek, ummadığınız kişilerden yardım ve iyilik göreceğinize, Allah?ın rahmetine mahzar olacağınıza; rüyada bir ölünün arkasındaki cemaati görmek o ölünün günahlarının affedileceğine yorumlanır.
Rüyada insan topluluğunu gören kimseye Allah-u Teâlâ, imtihan ettiği şeyde merhamet eder ve onu korur.
Bazen de rüyada cemaat görmek, ödenmesi lazım gelen şeyi ödemeye, zarar ve ziyana işaret eder.
Rüyada cemaat görmek ve cemaatin hasta kimse yanina girdiğini görmek, kişinin korku ve şiddet yaşanacağına delildir.
Rüyada bir ölünün cemaat arasında görülmesi, ölünün marifet edilip Hakkın rahmetine erişmesidir.

Cemaat kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir