Rüyada Genç Görmek

Rüyada görülen genç, hisleriyle hareket eden düşmana yahut şükrü gerektiren varlık ve kuvvete işarettir.

Ayrıca bkz: Gençlik, Yaşlı

Rüyada yaşlının kendini genç görmesi noksanlığa; genç kadın, kendi hemcinsleri için düşmana, iş ve dünyalıkta onunla yarışan birine; iffetli, güzel kadın sevine; zayıf ve çirkin kadın üzüntüye; bakire genç kız kazancı bol alışverişe işaret eder.

Rüyada genç kadının kendini yaşlı görmesi, din ve itikadının güzelliğine; yaşlı kadının kendi gençleşmiş görmesi, ibadet hazzına ermesine delalet eder. Tanıdığı yaşlı bir kadını rüyada genç gören hasta ise şifa, bedbin ise mutluluk, bahtsız ise talih bulur.

Rüyada görülen genç adam kişinin düşmanıdır. Eğer o genç beyaz olurs gizli düşmandır. Esmer olursa zengin bir düşmandır, kırmızı olursa yaşlı bir düşmandır. Köylü olursa, kaba ve hoyrat bir düşmandır. Kuvvetli ve tanımadığı birisi ise, kuvvetli ve çetin düşmanlarıdır. Eğer tanıdığı birisi ise onun düşmanlığının kuvvetli gördüğü gibidir. Eğer zayıf olursa, onun zayıflığı, uyanıklığı halindeki zayıflığıdır. 

Rüyada genç bir adamın arkasına düşüp gittiğini gören kimse, düşmanını yener. Eğer arkası sıra genç bir adamın geldiğini görürse, düşmanı onu yener. 

Bir kimse rüyada tanımadığı genç bir adamı görürse ve ona buğz ederse, kendisi için halkın sevmediği düşmanı ortaya çıkar. Eğer gördüğünde onu sevdiyse, o kimse için halkın sevdiği bir düşman zuhur eder. 

Bir kimse rüyada genç bir adamın yukarıdan aşağıya kendisine baktığını görürse, o genç adam rüya sahibine galip gelmeyi başaran bir düşmanıdır. ihtiyar olan bir kimse kendisinin gençleştiğini görse, ona büyük bir noksanlık isabet eder. 

Rüyada genç görmek, hileye veya yaramaz bir düşmana, hareket, kuvvet ve cehaletin galebe çalmasına, bazen de nimete ve Allah (C.C.)’a şükretmeye işaret eder.

Genç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir