ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada İncir Görmek

Rüyada incir kısmet demektir. Fakat incirler kurtluysa bu kısmet, dedikoduya ve kıskançlığa sebep olacaktır.Mevsiminde incir yemek, güzel bir rüyadır. mutluluk, evlenmek olarak yorumlanır. Kuru incir, zenginliğin artacağına işaret eder.Rüyada kendisini incir yerken görmek, başınızdan aşk geçeceğine yorumlanır.

Rüyada incir yemek, iyi haberler alacağınızın, zenginliğin ve sağlıklı bir yaşamın işaretidir.

Kısmettir. Eğer incir güzel ise servet büyüktür. Kurtlu ve bozuk incir ise dedikodur. İncir ağacı, önemli, varlıklı kimselerle dostluktur.

Rüyada incir görmek hayir ile tabir olunur. Eger sari ise hastalik isaretidir. Siyah ise pismanliktir. Yesil ise hayir-dir. Mevsiminde incir yedigini görmek rüya sahibi için hayra ala-mettir. Kirmani'ye göre ; Rüyada incir görmek, üç sekilde tabir olu-nur: Eger sari ise hastalik ve marazdir; siyah ise gam ve nedamet-tir; yesil ise borçtur. Bir rivayete göre, mevsiminde tatli incir yedigini görmek, rüya sahibi için muzir degildir. Ebu Said El-Vaiz'e göre ; Rüyada incir yemek, neslin çokluguna, bir rivayete göre de rizka delalet eder. Incirden az bir sey ye-mek, hilesiz ve kedersiz rizktir. Rüya tabircilerinin çogu, incir rüyasinin iyi oldugunda ittifak etmislerdir. Bazi tabirciler ise iyi olmadigini, çünkü incirin hüzne delalet eyledigini söylemislerdir. Bir kimsenin rüyasinda incir alarak yemesi, maldan para kazanacagina isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada incir, mala, inciri alan kimse için ucuzluga ve çok nimete isaret eder. incir agaci, islam düsmanlarinin iltica ettigi zengin çok menfaatli bir kimseye isaret eder. incir yedigini gören kimsenin nesli çok olur. Bazi tabirciler incir, sahibinin, zahmetsiz ve mesakkatsiz erisecegi ucuzluk ve bolluga isaret eder. incirden cüz'i bir sey yemek kolay elde edilen rizikhr. Rüyada yenen veya alinan her incir için rüyayi görenin eline altin ve gümüs geçer. Bazilari da, incir, altindir dediler. incir agacinin meyvesi ve yapraginin, üzüntü ve pismanlik oldugunu söyleyenler de vardir. Bundan dolayi bir kimse incir yedigini veya eline geçtigini görse, o kimseye gelmis veya gelecek bir husustan dolayi bir üzüntü ve keder isabet eder. Bazi tabirciler ise, inciri salih kimseler, hayirli insanlar kolay elde edilen rizik, tam nese ve bol nimetle tabir etmislerdir. Mevsiminde siyah incir, hayirdir. Beyaz incir siyahtan daha da hayirlidir. Mevsimsiz görülen incir, rüya sahibinin kiskançligina isaret eder. Bazen de incir, yemine, incir siyah ise rüya sahibi yemininde yalanci olur. Bazen de incir, ugursuzluk, sikinti ve üzüntüye, yüksek bir yerden alçak bir yere düsmeye isaret eder. Bazen de incir yemek, pismanliga isaret eder.

Rüyada incir daima kısmettir. Üstü yeşil veya siyahımsı olgun incir yiyen kimse umduğundan çok daha büyük kısmet alır. Fakat incirler kurtluysa bu kısmet, dedikoduya ve kıskançlığa sebep olacaktır.

Rüyada incir daima kısmettir. Üstü yeşil veya siyahımsı olgun incir yiyen kimse umduğundan çok daha büyük kısmet alır. Fakat incirler kurtluysa bu kısmet, dedikoduya ve kıskançlığa sebep olacaktır.

İncir rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

440
59
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Büşra

Rüyamda incir gördüm ve ağacından yeşil ama olgunlaşmış, güzel incirler topladığımı gördüm.

12.08.2013 16:21:18

İbrahim T.

Ben rüyamda çok büyük incir ağacından incir toplayıp yiyordum, yanımda iki arkadaşım da vardı. Bu neye alamettir? Beni aydınlatırsanız sevinirim.

20.08.2013 17:35:43

Rasim S.

Rüyamda incir ağacının dalında yeşil incirlerin arasında, olmuş siyah renge yakın incir gördüm. Ertesi gün büyük bir üzüntü keder ile karşılaştım.

26.08.2013 09:54:12

SERKAN

Rüyamda bir yere yetişmeye çalışıyorum. Araba ile toprak bir yola giriyorum ancak yol aracımın gidemeyeceği kadar dozerle engellenmiş. Bir iki engeli aştıktan sonra bir incir ağacına denk geldim ve ağaçtan iki tane kavun büyüklüğünde incir kopardım ve yedim. İlki normal incir renginde idi. ikinci incir ise bembeyazdı, taptaze ve içi de kıpkırmızı idi. Kabuklarını soyup yedim ve daha sonra gideceğim yere geçte olsa ulaştım. Yorumlayıp e-mail yollarsanız sevinirim. Saygılarımla...

27.10.2013 11:43:44

Sabina

Rüyamda büyük, kocaman incir gördüm. Söyler misiniz, neye yorulur?

19.01.2014 10:53:11

Cengiz

Rüyamda incir ağacının başına çıkmıştım. Ağaçta çok incir vardı, sapsarı incirler. 2 tanesini yedim. Sonra bir tane daha kopardım ve incirin içini açtım, biraz bozuk gibiydi. Fakat kötü falan değildi. Tam olarak açıklaması varsa öğrenmek istiyorum. Ben maddi yönden çok sıkıntılıyım ve hiç bir mal varlığım yok. Aydınlatırsanız sevinirim.

20.01.2014 17:07:30

Bnurel

Merhaba eğer incir kurtlu değil de içinde böcek varsa ne demek oluyor? İçinde kurt varsa bu kısmet, dedikoduya ve kıskançlığa sebep olacaktır, demişsiniz. Bunu anlamadım. Kötü anlamda mı söylenmiş, yoksa kısmeti mi, kıskanacaklar anlamında?

21.01.2014 12:21:46

Rümeysa

Niye orda yazmıyor mu canım?

28.02.2014 14:43:59

Gülten

Rüyamda 2. katın penceresindeyim ve pencereye yakın incir ağacı var. Benim karşı tarafa sevdiğim kişinin yanına geçmem için incir ağacına çıkmam gerekiyor ama ben dalın beni taşıyıp taşımayacağına güvenmiyorum ama yine de çıkıyorum. Son anda ağaçtan düşecekken tutunup onun yanına geçiyorum. Yorumlayıp mail adresime gönderirseniz sevinirim.

05.06.2014 17:24:46

Meryem

Rüyamda incir ağacından çok güzel olgunlaşmış incirler topladım.

11.11.2014 08:24:22

Reşit

Rüyada incir dağıtmak.

25.12.2014 12:41:44

Ayşe D.

Hamile bir kadının yeşil incir yemesi.

21.02.2015 12:08:08

Sena

Büyük bir incir ağacı gördüm. Fakat incirlerin bir kısmı açılmış ama içi mükemmel görünüyordu. İncirin rengi yeşil ama güzel bir yeşil, ağaçta yemyeşil yapraklıydı. İncirlerin bir kısmı da sağlam ve güzel bir yeşildi.

17.03.2015 13:53:16

Hilal

Annem gördü, çok güzel bir şey işaret.

14.06.2015 17:34:09

özlem

Rüyamda bir bakkal tarzı küçük marketten kasada kalan son 5 adet siyah inciri satın aldım. Bir başkası alacaktı fakat önce davranarak sayarak aldım. Çok mutlu oldum.

23.05.2016 12:41:05

Selin rumuz defne

Rüyamda dikenli incir yani Hint inciri gördüm ama açıklama bulamadım.Ne anlama geliyor?

03.06.2016 04:04:37


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2016 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook