Rüyada Üzüm Görmek

Devamı olan toplu rızka, dostluk ve muhabbete, Mevsiminde görülen üzüm gelecek ucuzluğa ve bol geçime, mevsimi dışında görülen üzüm, vaktinden önce erişilecek hayra, Yerden bir salkım üzüm almak bir kadın tarafından toplu mala kavuşmaya, Siyah üzüm salkıımı üzüntü ve kedere, Beyaz ve tabii renkteki üzüm sırf hayır ve şifaya, Üzümün beyazı gündüze, siyahı geceye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Asma Üzüm Şırası.)

Rüyada görülen yaş üzüm, en güzel rızıktır, topluca mala erişilmesine, siyah üzüm sıkıntı; tasa ve hastalığa, beyaz üzüm; hayır ve şifaya işarettir.

Rüyada üzüm görmek bir işten bol miktarda para kazanılacağını işaret eder. Kara üzüm ise sıkıntı, üzüntü ve hastalığa yorumlanır. Beyaz üzüm; iyi olaylara ve şifaya yorumlanır.

Rüyada üzüm görmek veya üzüm yemek, hayallerinizi gerçekleştireceğiniz anlamına gelir.

Mevsiminde üzüm mal, paradır. Eğer üzüm ekşi ise kısmete haram karışmış demektir.

Rüyada üzüm görmek rüyalarin en iyisidir. Üzüm, bol kismet ve mala. mülke de yorumlanır. Üzüm salkimlari kismet ve geçimin bolluguna, dünya ve ahiret islerinin yolunda gittigine, siyah üzüm saadet ve sagliga; beyaz üzüm mutlu bir aile hayatina işarettir, Mevsiminde görülen üzüm rahat ve mutlu bir hayata, mevsimi disinda görülen üzüm ise sikintiya delalet eder. Bir bagdan kendi eli ile üzüm topladiğini görmek, hayatta bütün isteklerini elde edecegine; üzüm sikip suyunu çikardiğini görmek, borçlari varsa kurtulacagina; hastasi varsa sifa bulacagina delildir. Üzüm suyu içmek ise uzun bir ömre işarettir. Rüyada üzüm görmek Danyal aleyhisselama göre, hayir ve helal maldir. Vaktinde siyah üzüm yediğini görmek keder; vaktinin disinda yediğini görmek hastalıktir. Vaktinde beyaz üzüm yediğini görmek nimet, menfaat ve umdugu şeyin ele geçecegine işarettir. Kirmizi üzüm de böyle yorumlanır. Rüyada çavus üzümü yemek zorlukla ele geçecek mala delalet eder. Üzüm sikarak suyunu içtigini görmek zalim bir devlet adamina hizmet edecegine işarettir. Bir asmadan koruk topladiğini görmek rizk için yaptigi bütün çabalarinin bosa geçecegine; asmada salkim halinde siyah üzümler görmek, vaktinin disinda ise, şiddetli yagmura vaktinde ise nimete delalet eder. Ne renkte olursa olsun, kuru üzüm hayir ve bereket işaretidir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen üzüm, güzel bir riziktir.Üzüm devam eden toplu ve genis bir riziktir. Mevsiminde üzüm görmekdünyada meydana gelen ucuzluga ve bol bir maisete işarettir.Mevsiminin disinda üzüm görmek, rüya sahibinin vaktinden önce erisecegihayirdir. Bazen de bu, vaktinden önce elde edecegi haram bir seydir.Rüyada yerden bir salkim üzüm aldiğini gören kimse, bir kadin tarafindantoplu bir mala nail olur. Siyah üzüm devam etmeyen bir riziktir.Bazi tabirciler mevsiminde siyah üzüm, üzüntü ve keder, mevsimi disindaise hastalıktir, dediler. Eger üzüm askida olursa, şiddetli korkuya işarettir,Beyaz üzüm, sirf hayir ve sifadir.Siyah üzüm cüzî bir menfaattir.Bazi tabirciler üzümün azinda da çogunda da üzüntü ve keder vardir,dediler. Yere düsmüs üzümü kaldirmak az bir menfaattir. Rüyada yerden birüzüm kaldirdiğini ve çekirdegini alip üzümü tekrar yere attigini gören kimse,hanimiyla çekisir ve müskil bir durumda kalir. Mevsiminde görülen üzüm,hayirdir ve kadinlardan veya onlar vasitasiyla elde edilecek menfaata işarettir.

Mevsiminde taze üzüm çok hayırlıdır. Bir salkım yeşil üzüm yediğini gören, bir mal alacaktır. Bir salkım tatlı siyah üzüm ev eşyasıdır. Rüyasında üzümleri bir yere serip kurutan biri, yaşlılığında da darlık çekmeyecek, hatta zengin olacaktır.

Mevsiminde taze üzüm çok hayırlıdır. Bir salkım yeşil üzüm yediğini gören, bir mal alacaktır. Bir salkım tatlı siyah üzüm ev eşyasıdır. Rüyasında üzümleri bir yere serip kurutan biri, yaşlılığında da darlık çekmeyecek, hatta zengin olacaktır.

Üzüm

“Rüyada Üzüm Görmek” üzerine 31 yorum

 1. S. A. Rüyamda bir büfe(bakkal) önündeyim içerde üzüm satılıyor. Ben üzümlere bakıyorum hepsi beyaz. Üzümleri bölüm olarak ayırmışlar. Bir bölümde üzüm bitmek üzere. Bir üzüm bölümündeki üzümü çok beğendim. Ben de yanımda bulunan üzümleri (beyaz) beğendiğim üzümlerle değiştirmek istedim. Adam bendekini aldı bitmek üzere olan üzümlerin bölümüne döktü. Ben de beğendiğim üzümden aldım ama rüyamda bu değiştirme işinde içime bir şey doğdu. Dükkandaki bitmek üzere olan üzüm ufak ama çok satılanlardandı. Benim değiştirdiğim üzüm ufak değil ama güzeldi. Sanki kandırılmış hissi doğdu bana. Bu rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim. Bu arada benim bu günlerde tayin işlerim var ama olur mu olmaz mı şüpheliyim ama olur diye düşünüyorum. Bu rüyamla yer değiştirme (tayin) işi ile bir alakalı olabilir mi? Teşekkürler.

 2. Rüyamda bir iş görüşmesi için gitmişim, yemek veriliyormuş. Ben sıkılıyorum ve sigara içmeye çıkıyorum sonra bir kaç adım atınca asma ağacını görüyorum ve üstü beyaz üzümler var. Sonra parmaklarımın ucunda durup topluyorum, bir yandan yiyorum, bal gibi, çekirdeksiz üzüm hem de. Sonra bir adam geliyor ve onunla elimdeki üzümleri paylaşıyorum. Rüyam bu kadar, çok etkilendim ve hala damağımda o üzümün tadı var. Yorum yaparsanız çok sevinirim.

 3. İşe gitmek için evden çıkıp, ayakkabımı giymek istedim fakat ayağıma bir şey değdiğini fark ettim. Ters çevirip döktüm ve içinden tane tane yeşil üzümler dökülmeye başladı. “Hay Allah üzümleri koyacak başka yer mi bulmadınız?” dedim ve birden uyandım. Sanki o an gerçekmiş gibi geldi. Hayırlara vesile olsun dedim ve kalktım. Buna bir yorumunuz var mıdır? Teşekkürler.

 4. Rüyamda tanıdık bir akrabaya gitmiştim. Bahçesinde bir sürü siyah üzümler var. Şaşırıyorum “ Aaa bu mevsimde bu kadar çok üzüm” diyorum. Sonra bana üzüm hazırlıyor. Hepsi beyaz. Diyorum ki “Ama ben siyah üzüm de çok severim.” En altta bir kaç tane siyah üzüm gösteriyor. Anlamı nedir?

 5. Rüyamda üzüm ve salatalık almıştım satmak için, fakat satamamıştım. Birde baktım satmıştım. Fakat ortada para yok. Bunun gibi aynı rüyaları bir şeyler domates, sebze çeşitleri almışım fakat satamamışım. Yani hep böyle şeyler görüyorum. Acaba nedir?

  1. Kamyonla bizim eve siyah ve beyaz üzüm getirdiler. Ben bir salkım aldım ve yedim. Bu neye işarettir?

 6. Kalabalık hayır toplantısı var. Ortada yardım sandığı var. Bana “Sen de bir şeyler ver” diyorlar. Ben de durmadan ortadan karşıya geçiyorum. Orda biraderim manavlık yapıyor. Beyaz elma ve kırmızı üzümü iyice güzel görünüyordu. Yalnız alamadım. Bu kadar.

 7. Merhaba, rüyamda bir manavda çalışıyordum. Yere bir sürü her renk üzüm dökülüyordu. Ben hepsini fırçayla temizleyip dışarı atıyordum. Yardımcı olduğunuz için sağ ol. Teşekkür. İyi günler.

 8. Bugün rüyamda, bahçemizdeki asmanın üzerinde siyah ve beyaz üzüm gördüm ama üzüm yaprakları yoktu. Sadece üzerinde üzümler vardı. İkisini birden görmek neye işarettir?

 9. Rüyamda, mevsim sonu evimin önündeki çardaktan nefis, beyaz, iri üzüm topladım. Toplarken de hem de yedim. Neye delalet eder. Şimdiden teşekkürler.

 10. Ben rüyamda üzüm yedim yeşildi ve bağdan topladım. İçinden bir salkım aldım. sevgilimle bir yedim ve her yer çok güzeldi, yeşillikti ve kalktım rüyaymış. Çok üzüldüm.

 11. Rüyamda bir salkım yeşil üzüm alıyorum asmadan ve lavabosu olan bir çeşmede yıkıyorum. Tanelerinin birazı lavaboya düşüyor pis olmuştur diye onları almıyorum. Üzümleri asmadan alırken aynı asmada şeftaliye portakalda var o kadar çok ki yaprakları görünmüyor nerdeyse çok merak ediyorum anlamını yorumlarsanız sevinirim. Teşekkür.

 12. Rüyamda yeğenim küçük bağ almıştı. Bağdan büyük bir salkım beyaz üzüm kesip yiyorum sonra bakıyorum nar toplamışlar. Oturup başına nar yiyorum ve oradakileri de davet ediyorum.

 13. Rüyamda rahmetli babam siyah, kuru üzüm almış naylon beyaz poşette duruyordu. Kaça aldığını sordum kilosunu 20 liraya aldığını söyleyince “Pahalı almışsın” dedim. O da seslenmedi.

 14. Selam. Ben bu gece rüyamda, köyümüzdeki bağımıza gidiyorum. Yolda sarmalık üzüm yaprakları topluyorum. Yaprakları toplaya toplaya bağa giriyorum. Orada bizim bir elma ağacımız var ama elma ağacının altında cevizler var, onları topluyorum. Başımı üzüm teveklerine çeviriyorum. Orada bir salkım üzüm görüyorum. Üzüm salkımının kenarından birkaç üzümü kuşlar yemişler. Sonra bilmediğim bir yerde et kesiyorum. Büyük bir topluluğa yemek yapmayı hedefliyorum. Bütün bunlar olurken köyümüzden biri hep yanımda. Her şeye bir şeyler söylüyor ama şu an hiçbirini anımsamıyorum. Bir de şu an bu amca hayatta mı, değil mi, onu da bilmiyorum. Çünkü ben köyden ayrılalı yaklaşık 25 yıl geçti. Lütfen bu rüyayı bana yorumlayabilir misiniz?

 15. Vaktinde olan beyaz sultanı üzümü yıkayıp ölmüş olan anneme, babama, ablama, hayatta olan komşularımıza ikramda bulundum ama bana hiç kalmadı. Bunun yorumunu iletirseniz sevinirim. Teşekkürler…

 16. Rüyamda kaynanam ve 1 yaşındaki kızımla babamın evinin bahçesindeyiz ve evin çatısında havada duran nar ağacı görüyorum. Babam da görünce bizim için çatıya çıkıp nar koparıyor. Ağacın kökleri yok, havada asılı duruyor. Nardan kaynanam yiyor. Ben de önce kızıma yedirmek istiyorum sonra biraz ileride yine havada asılı üzüm ağacı görüyorum ve üstündeki üzümleri görüyorum… Rüya ne anlama geliyor acaba?

 17. Selam, iyi günler. Ben rüyamda çok acıkıyorum, dalından koparıp yeşil üzüm yiyorum, başkalarına da veriyorum. Üzüm çok tatlı, güzeldi. Bu rüyam ne anlama geliyor? Yorumlarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 18. Sabaha karşı rüyamda küçük bir salkım beyaz üzüm veriyorlar. Ben ağzıma alıyorum, tadı acı beyaz üzümdü, uyandım. Anlam veremedim. Lütfen yorumlar mısınız?

 19. Rüyamda bir tabakta küçük üzümleri tek başıma yiyordum. Ama sınıftaydık arkadaşlarıma şaka yapıp onların üzümlerini almaya çalışıyordum ve sonra yanıma 2 tane arkadaşım geldi. Serkan bana “Gaye sen bana küs müsün?” dedi. Ben de “Hayır” dedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir