Rüyada Cam / Cam Bardak Görmek

Hz. Danyal (a.s): Rüyada cam bardak; kadına… Cam bardakta su içmek; evleneceğinize ve mal sahibi olacağınıza… Cam bardakta bir kimseye şarap vermek; birinin vesilesi olması ile evleneceğinize delalet eder.

Müellif: Cam, asaletsiz kadına delalettir. Camınızın olduğunu görmek; asaletsiz bir kadınla evlilik yapacağınıza… Camınızın kaybolduğunu görmek; eşinizi boşayacağınıza veya onun kaybolacağına… Çok sayıda cama sahip olduğunuzu görmek; kadınlar sayesinde çok fazla mala sahip olacağınıza delalettir.

İbn-i Sîrîn: Beyaz bir cama sahip olmak ve üzerinde isminizin yazılı olduğunu görmek; saygınlık elde edeceğinize ve hacetlerinizi gidereceğinize işaret eder.

Cabir Mağribî: Bir cam bardağı düşürüp kırmak; evliyseniz eşinizi boşayacağınıza, bekârsanız akrabalarınızdan birinin eşinin eceline delalettir.

Çağdaş Ulema: Cam yontmak/ zımparalamak; çek, senet vb. şeylerle ticaret yapacağınıza delalet eder.

Cam / Cam Bardak kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

“Rüyada Cam / Cam Bardak Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Rüyamda cam bardağın kırıldığını ve küçük kızımla bu kırık bardağı yediğimizi gördüm… Yorumlayabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir